Téma: Gran Torino

10/10
Gabriella54 2009 ápr. 16. - 19:24:42 10/10 Előzmény blowurmind
(45/405)
Mit akartál azzal mondani, hogy "méltó búcsú"?! Hírét nem hallottam annak, hogy visszavonulna - és remélem, hogy még nagyon sokáig nem is fogja megtenni!
A filmet nagyon várom, szerintem szerdán meg is nézzük!
10/10
pacica 2009 ápr. 16. - 11:44:35 10/10
(44/405)
Nagyon kiváncsi vagyok már.
Bemutatója megfogott, meghát eastwood.
10/10
blowurmind 2009 ápr. 16. - 11:00:35 10/10
(43/405)
csodás film! minden pillanatban lekötötte a figyelmemet, csak rá tudtam koncentrálni! méltó búcsú ez Clint Eastwoodtól. nagyon gratulálok! az év eddigi legjobb filmje!
CTU 2009 ápr. 14. - 20:29:47
(42/405)
Hát igen. Eastwood még mindig toppon van, õ hollywood nagy öregje, sokak mellett (vagy elõtt). A kritikusok is szeretik ezt a filmet, a nézõk pedig tolongtak a moziba. Amit az is bizonyít, hogy eleddig ez a legsikeresebb filmje. nem sorolnám fel a jó filmjeit mert nagyon sok van, de csak az amit az ezredforduló óta alkotott (Ûrcowboyok, Titokzatos folyó, Million Dollar Baby, A dicsõség zászlaja, Levelek Iwo Dzsimáról, Elcserélt életek, és most a Gran Torino) minõségben és dollár bevételben is több mint mesteri!!! Egyszer azért szivesen megkérdezném tõle, hogy ilyen idõs korban, ennyi sikert összehozni hogy az ördögbe van energiája!!:D
Hajrá Clint!! Ez igazán szép karrier volt!! Gratulálunk!
9/10
Noncsa 2009 ápr. 06. - 15:47:41 9/10
(41/405)
Újabb tetszetõs Eastwood film, már a beszólogatások miatt érdemes megnézni, de a történet is nagyon jó! Néha igaz kicsit belassul, de ez elnézhetõ.
Nem rég láttam az Elcserélt életeket is tõle, hasonlóság annyi, hogy egész nyugodt lelkivilággal indít, aztán egyszer csak beüt a krach, és csak lesel mik történnek. Ez sztem sokkal jobban sikerült, mint a Jolie-s film (ott is csak a nõ rontja a szintet).
Kissé régimódi de ütõs film :) Emlékezetes Walt vs nagyi a verandán jelenetek :D
10/10
sparrow007 2009 márc. 31. - 17:46:54 10/10 Előzmény NovakX5
(40/405)
Hogy te milyen ügyes vagy!!!
Valentinooo 2009 márc. 29. - 13:08:38
(39/405)
Az év egyik legjobb filmje. Vicces mégis sokszor szörnyü. Nagyon elgondolkodtató. Rám nagyon nagy hatással volt. Kár hogy ez Eastwood uccsó filmje, amiben szerepel. 10\10
6/10
offtopic
zee944 2009 márc. 26. - 16:06:51 6/10
(38/405)
Örök elégtelen, ja. Elég vagyok neked? Édes vagy.
NovakX5 2009 márc. 26. - 09:23:36 Előzmény sparrow007
(37/405)
Azért elég vicces, hogy nem tudod elképzelni a mai világban, hogy valaki (mondjuk több ezren) a premier elõtt láthasson egy filmet :) Ma már nagyon sok filmet többen néznek meg otthon a gép elõtt, mint moziban.
10/10
buckalakó 2009 márc. 26. - 01:42:14 10/10
(36/405)
Hát zee944 öszintén szólva te biztosan az a mindig elégtelen típus.Én nem azt mondom, hogy hülye vagy csak nem jó a valóságérzéked ha nem haragszol meg. Én most láttam a filmet Párizsban és szerintem 10/10 a film. Egy átlag 79 éves ember(már ha él) örül, hogyha megissza a reggeli kakaóját, de Eastwood még mindig ultimate-killer üzemmódba tolja. A Mystic River óta nemtud hibázni. A Changelinget is nemrég láttam és az is zseniális. Azt hiszem megfogom siratni az öreget ha egyszer már nem lesz közöttünk és és nem csinál ilyenminõségi filmeket.
6/10
zee944 2009 márc. 25. - 20:58:43 6/10
(35/405)
Ha jól számolok, a véleményemet majdnem két hónappal a bemutató után írtam, ugyanis január 9-én volt a premier. Nem baj, Sherlock.
10/10
sparrow007 2009 márc. 25. - 20:18:59 10/10 Előzmény zee944
(34/405)
Várjuk meg a filmet! Utánna lehet róla írni! Ez mekkora baromság hogy már a premier elõtt kitalálunk egy csomó hülyeséget!

Ui: Az öregnek jó filmjei vannak és ezt is várom már!!!
6/10
zee944 2009 márc. 20. - 09:49:49 6/10
(33/405)
Nehéz komolyan venni olyan hozzászólásokat, amik kb. annyit közölnek a filmrõl, hogy hatalmas, szívszorító és zseniális. És a többségnek feltétlenül igaza lenne? Nem hiszem.

Ha esetleg érdemi észrevételed a hosszú hozzászólásomban foglaltakkal kapcsolatban, várom.
Valentinooo 2009 márc. 20. - 00:11:26
(32/405)
Zee, azért ejti ki a kezébõl a poharat, mert vannak érzései. Mindenkinek vannak, maximum nem mutatja ki õket. Mint pl. õ. Szerintem te pár helyen nem értetted\nem érezted át a filmet. Szerintem veled van a gond, ha 20 emberbõl 19 azt mondja hogy 10\10es :) Nézd meg mégegyszer és értelmezd újra a benned kialakult képet.
6/10
zee944 2009 márc. 16. - 19:25:33 6/10
(31/405)
Sok filmben van hasonló felesleg. És sok filmben nincs. Pl.: A mások élete.
Szotyee 2009 márc. 16. - 18:04:15
(30/405)
:D kész...

mondj egy filmet amiben nincs ilyen..

olyan dolgokról beszéltem amik feleslegesen perceket vesznek el egy filmbõl.
6/10
zee944 2009 márc. 16. - 17:56:52 6/10
(29/405)
"nincsenek felesleges giccses képek a filmjeiben"

Pl. amikor hazajön a lány, és Eastwood kiejti a poharat a kezébõl a drámai hatás végett? Nekem elég feleslegesnek tûnt.
Szotyee 2009 márc. 16. - 17:50:59 Előzmény zee944
(28/405)
sajnálom hogy így látod, de eastwood a mûfajban jelenleg az egyik legjobb.

színészként sose volt a kedvencem, de az utóbbi évtizedben készült filmjeiben az öreg róka ideálisan állt neki, és kiválóan eljátszotta mindig.
rendezõként pedig... nincsenek felesleges giccses képek a filmjeiben, hülye mellékvágányok, mégis drámai erejûek.

eastwood filmjei nem bosszantanak fel ha nézem, nem nézem mikor lesz már vége miközben nézem, hanem élvezem. nagyon jó szórakozást adnak, és aki csak tudja tekintse meg a munkásságát!

a gran torino pedig megfelelt az elvárásaimnak, egy nagyon szép film volt (mégha a kínaiakkal kicsit én is úgy vagyok mint clint:))
6/10
zee944 2009 márc. 03. - 21:21:43 6/10
(27/405)
(nyomoroncok = akik be is szólnak)
6/10
zee944 2009 márc. 03. - 21:20:53 6/10 Előzmény baz00kahu
(26/405)
baz00kahu, ne hallgass a nyomoroncokra, te vagy itt legnormálisabb.

---

Eastwood bácsi csalódást okozott. Illetve nem. Mindig is megbízhatóan középszerû filmeket készítõ, megbízhatóan középszerû rendezõ volt. Ez a filmje is olyan, mint a többi.

***Az egész egy k.rvanagy SPOILER.***
Az könnyen megjósolható, hogy Eastwood összemelegszik a koreaiakkal, de miért kell ennek ilyen átmenet nélkül történnie? Elkergeti a maffiózó gyerekeket a gyeprõl, és õk hõsnek tartják - ez oké. Nagyon oké, mert Eastwoodnak megvan rá a maga oka, hogy miért tette (ti. összemászkálták a gyepjét...). Tesz valami jót, ugyanakkor önzõ okból teszi. Látszólag mindenképpen. (Ezt kellett volna folytatni. Amíg interaktívvá nem válik, és nem kezd azért megenyhülni, mert szeretik, ill. nem kezd a szerepének megfelelõen viselkedni, és végül kényszer hatására jobb emberre válni. Vagy valami ilyesmi.)
Aztán pár nappal késõbb a fekete kölyköket is elzavarja, akik a koreai leányzót piszkálják egy utcasarkon. Ez már neccesebb több szempontból is. Néhány nap alatt kétszer is olyat tesz, amiért mások hõsnek látják - ez a karakter vajon az elõzõ tíz évét is így élte le? Ez valahogy nincs benne a felskiccben. Mindegy, ne kössünk bele. De az elsõ alkalommal, amikor átmegy a koreaikhoz, miért kell rögtön egy hagyományõrzõ, 50 fõt számláló ünnepségbe csöppenie? Ahonnan nem lép le dühöngve 10 másodperc alatt, és nem is vall teljes kudarcot. Csak részsiker, meg részkudarc. Aztán a kölyök, akit eleve rühellt, aztán még a kincsként õrzött kocsiját is megpróbálta ellopni, tehát azóta legszívesebben lelõné, mint egy kutyát... nemcsak, hogy túl hamar elnézõ lesz vele, hanem a mogorvaság álarca mögött elkezd olyan dolgokat tenni érte, amik bõven túlmennek a hihetõség határán. Az hihetõ lenne, hogy egy szeretetre vagy legalábbis figyelemre vágyó öregember durva túlzásokba esne, de ehhez a szikár karakterhez ez egyáltalán nem passzol. Vagy ha passzolna, akkor ez nem látszik. Nincs megindokolva, miért teszi. Csak a rendezõi szándékot értjük, és talán is elfogadjuk. Ettõl viszont nem jó a film. Kidolgozatlan az átmenet, bántóan felületes a jellemfejlõdés ábrázolása, hiteltelenné válik a karakter, magyarán éppen az, ami a film motorja lenne.

A végével szintén bajom van. Az ugye borítékolható, hogy Eastwood ésszel fog diadalt aratni. De én azt reméltem, hogy kicsit több ésszel. Azt hittem, kijátszva a "nekem már nincs vesztenivalóm"-kártyát (ami nagyon hatásos lehetett volna, de így alig van rajta hangsúly), valami roppant körmönfont módon csapdába csalja a bandát, megszégyeníti vagy ellehetetleníti õket, vagy valami. A lehetõségekhez mérten Eastwood (vagy a forgatókönyvíró) a lehetõ legszimplább megoldást választotta. Nem hatásos. És logikátlan; arra épít ugye, hogy most majd megkapja a magáét banda, hisz megöltek egy ártatlan embert; csakhogy a korábbi ügynél is voltak szemtanúk, hisz elmondták, hogy "senki nem mond semmit, mert nem akar bajba keveredni" - szóval akkor nem vallottak, most majd fognak? Ez miért logikus? Legalább ha Eastwood elintézte volna, hogy biztosan és olyan szemtanúk legyenek, akik aztán nem tagadhatják le... de a film szerint "csak úgy" odament, és kész. Meg aztán vagy tízen lõttek ripityomra egy embert, akkor vajon hány év börtönt kapnak fejenként? (És melyik államban?) Felõlem elmondhatják a filmben, hogy életfogytiglant kap mindegyik, nekem ez nem hihetõ, és nincs az az érzésem sem az ügyet látva, hogy hú, ezeknek most aztán annyi. Pedig jó lenne, ha lenne. És miért van az, hogy Eastwood nem hagy hátra levelet, hogy õ egyébként halálos beteg volt ám, az nem jutott eszébe, hogy a koreaiak esetleg magukat fogják hibáztatni? Nekem igen...
*** SPOILER vége ***

6/10