Téma: Gru 2

Csekély értelmû medvebocs 2013 aug. 19. - 14:54:26
(30/50)
Szerintem meg egész jó mese. Akinek az elsõ rész tettszett ez is tetszeni fog.
Marvin02 2013 aug. 06. - 23:04:48
(29/50)
Ma megnéztük barátnõmmel. Neki tetszett, mert nem látta az 1.részt. Szerintem ahhoz képest nagyon gyenge volt. A film utolsó harmadára összekapták magukat a készítõk, de félidõnél majdnem elaludtam. Poénból egy-kettõ akadt, amin hangosan felnevettem. A többin inkább kínomban mosolyogtam. Az animációs filmeknél nem kéne erõltetni a folytatást. A Jégkorszak 2-3-4, a Shrek 3-4 is bugyuta volt. Ezek után a Szörny Rt. elõzményét inkább kihagyjuk. Elõre félek a Némó nyomában 2-tõl is.
6/10
Kolókapitány 2013 júl. 29. - 21:15:46 6/10
(28/50)
*Dr. Senkiházi
6/10
Kolókapitány 2013 júl. 29. - 21:14:07 6/10 Előzmény Sz Peter
(27/50)
Mint mondtam nem kell, hogy legyen valami elképesztõen új sztori , amit még nem láttunk, de hiába gyerekeknek készült adjon már valami értéket is, legyen benne egy kis "életszerûség". Ne legyen már benne olyan logikátlanság, hogy Dr. Szemétláda( az õ neve az egyik jó poén, a 2 közül) miután megalkotta a torzszülötteket késõbb jön rá , hogy hát lehet nem volt jó ötlet. Egy ~80 éves öregnek szerintem már van olyan erkölcsi értékrendje, hogy nem követ el ilyen hibát. De nem akartam ennyire mélyen belemenni a dolgokba, a bajom az egésszel, hogy olyan összecsapottnak tûnt az egész és az írók is pont úgy gondolkozhattak, hogy gyerekeknek készül, belerakunk pár bugyutaságot és kész, a 6 éves úgysem fog belekötni.

Pont a gyerekeknek kéne olyan olyan meséket gyártani, amibõl tanulhatnak is. Ebbõl a gruból mit tanul a gyerek? Nézzük meg régen milyen szép meséket tudtak gyártani. Ott van a Dzsungel könyve, az Oroszlánkirály,stb. , olyan alkotások, amikben egy felnõtt is bõven megtalálja az értéket azon felül, hogy humor a is megjelenik.

És mondom mégegyszer hangsúlyosan, hogy azért volt ez nagy csalódás, mert nekem úgy reklámozták, hogy ezt a felnõttek is ugyanúgy tudják élvezni. Hát szerintem egy felnõttnek azért magasabb igényei vannak humor terén is a Charlei Chaplin féle helyzetkomikumoknál 2013-ban. De ha szimplán gyerekmeseként kezeljük, akkor is állítsunk vele szembe az ezelõtt már említett alkotásokat. Azt hiszem óriási a különbség, de még a Jégkorszak is magasan veri, hogy újabbat mondjak. Mégis akkora hypeja van ennek a filmnek itt Magyarországon, ami enyhén szólva indokolatlan. Ja és nem hiszem , hogy a szavazók között túl sok gyerek lenne... :) Hogy egy felnõttnek mi ebben a 8,3 az számomra talány. :) Illetve nem annyira , de ezt lehetne oldalakon keresztül is tárgyalni..
9/10
Pszichoapu 2013 júl. 28. - 18:33:32 9/10 Előzmény dawe03
(26/50)
Ha a minion-ok mû-tengerparti bulizásuk alatt felcsendülõ vidám kis nótára gondolsz, az Mungo Jerry: "In the Summertime" c. örökzöld klasszikusa. Imádom én is...
Superalonso 2013 júl. 28. - 18:14:56
(25/50)
Van története a Gru 2-nek is csak rettentõ gyenge és semmi üzenete (mert pl. a Rontó Ralph-nak vagy a Frankenweenie-nek azért van valamennyi társ-i üzenete is, legalábbis én véltem felfedezni bennük, talán nem is véletlenül lettek animáció kategóriában Oscar-ra jelölve)
offtopic
Sz Peter 2013 júl. 27. - 21:44:57
(24/50)
De egy animációs filmnek is van története.
Hagyjuk már ezt a "nincs történet" sznob dumát. :)
Tamáss11 2013 júl. 27. - 18:48:46 Előzmény Sz Peter
(23/50)
Történet?! Minek?! Nézzen az ember krimit, vagy valami komoly filmet aminek van története. Ez animációs film, a gyerekek sokat fel sem fognak belõle csak, hogy milyen aranyosak a Minonok vagy Gru milyen szerencsétlen, de közben jó fej... az, hogy felnõttek is megnézhetik nem azt jelenti nekik is szól.
dawe03 2013 júl. 27. - 13:13:45
(22/50)
1 óra 3 perc körül van egy zene ha valaki tudná a címét vagy egy linket tudna adni az jó lenne. Elõre is köszönöm.
11messi87 2013 júl. 24. - 19:43:25
(21/50)
Az elsõ nagyon ott volt, de ez felejthetõ.
Sz Peter 2013 júl. 24. - 18:27:06
(20/50)
Én ezt sosem értem mikor sokan beírják: "történet az nincs"!

Mert milyen az mikor van? Vagy mi számít történetnek? Ezt kifejthetnéd. ;)
6/10
Kolókapitány 2013 júl. 24. - 14:36:07 6/10
(19/50)
Nem is tudom mikor néztem utoljára ilyen animációs mesét, de most a barátnõm rávett, azért is mert többen mondták , hogy ez nem csak gyerekeknek szól, a felnõttek is jól szórakoztak az elsõ részen. Hát levetkõztem ellenszemvem a mûfaj iránt és elmentünk rá. Én tényleg úgy ültem le, hogy majd jól fogok szórakozni. Hát nem jött össze. Volt 2db jó poén, na azon csak páran röhögtünk, meg volt ezer bugyutaság, az persze tetszett a népnek. A kislány benne nagyon aranyos, a szinkron jó, történet az nincs, bár nem is vártam el tõle , hogy legyen, de ami leginkább hiányzott az az igényes humor, nem ez a debileknek meg 5 éveseknek való.
Tibi5000 2013 júl. 18. - 23:35:11
(18/50)
Úh, szinte az összes moziban ezt vetítik minden percben.. Amúgy nem láttam, de kíváncsi vagyok rá. Az animációs filmeket mostanában hanyagolom, de az is egy nagy csalódás miatt volt.
10/10
boldi7 2013 júl. 10. - 15:03:28 10/10
(17/50)
Nagyon jó film sokat röhögtem rajta!
A történet lehetett volna jobbis,kiváncsian várom a folytatást!
10/9
9/10
augustus10 2013 júl. 10. - 11:28:18 9/10
(16/50)
nekkem naggyon tetszett de az elsõ tényleg jobb volt... 9/10 :)
Brosnan 2013 júl. 10. - 11:04:43
(15/50)
Teljesen egyet értek most veled.A story tényleg kicsit elveszett,de a többi nagyon rendben volt.Én kicsit attól félek,hogy a minionokat túlzásba fogják vinni a jövõre jövõ filmükkel, és úgy fognak járni,mint a Jégkorszakos motkánnyal,hogy eleinte vicces volt,de utána már idegegesítõ.
danizolika 2013 júl. 08. - 22:03:20 Előzmény palika888
(14/50)
Attól még,hogy "szélesvásznú" kétféle arányba vannak a filmek "scope" és "flat" a Gru2 dcp-t flat-be adták ki,aminél ha a vetítõ helyesen van beállítva valóban ott a két csík a szélén.Bár ha scope-ba van vetítve akkor kitölti a vásznat,de lehet,hogy kissé torzul a kép,de ez sokszor nagyon minimális szinte észre sem lehet venni,így a gépészen múlik,milyen beállítással vetíti.A Star Trek scope-os volt,tehát eleve kitölti a vásznat,de az Oblivion viszont flat.
Scarecrow 2013 júl. 08. - 19:53:03
(13/50)
Aranyos kis mese, de mégis hiányzik belõle valami. A poénok nagyon nagyok voltak, ahogyan a szereplõk is, nagyon sok geggel és jólesõ ökörködéssel, de talán kicsit túl lõttek a célon. A sok ökörködés ugyanis véleményem szerint egy ponton átment Gru-paródiába, így semmit se tudtam komolyan venni: se Gru románcát, se Ágnes szavalását, sem a végén lévõ nagy leszámolást. Súlytalan. Valahogy hiányzik belõle az a báj, ami az elsõ részben. Talán kevesebb humor, de több szív kellett volna bele, így számomra a Gru 2 nem is kifejezetten animációs film, hanem inkább vígjáték, ami inkább a felnõtteket célozza meg, és nem a gyerekeket. Valahogy azt vettem észre, hogy a Shrek óta az animációs filmek is "felnõttek", mert bár vannak, de egyre kevesebb az igazán gyerekeknek szánt, mégis önmagát is komolyan venni tudó alkotások.
7/10
niccy8 2013 júl. 08. - 17:57:22 7/10
(12/50)
Egyszer nézhetõs, aranyos kis film. Nekem az elsõ rész jobban tetszett.
Brosnan 2013 júl. 07. - 17:43:22
(11/50)
Szerinted hülyeség.Nagyon sokszor van ilyen,fõleg a 3d-s filmeknél.Megvan,hogy milyen képarányban kell játszani és kész,tök mindegy mekkora a vászon,attól még ott lesz a csík...