1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 17:14:08 1/10
(159/239)
-És ott vannak a reggelire, és vacsira valók is:
-Ha sztrapit cinálunk, és hagyunk bármelyik túróból, akkor nagyon jó körözöttet dobhatunk még össze!!

-A kosher tojást sem kell lebecsülni, mert nem kell más hozzá, csak két fött tojás, a sárgáit összekeverem sóval, borsal, nagyon pici szerecsendióval, mustárral, és liba zsírral!(de csak liba, esetleg kacsa legyen!)
-És a zsír kb.egy fél evõkanállal képviseltesse magát!!!!
-Majd ebbe a kutyulékba vágok újhagymát(mint a kõrözöttnél!), és a pici kockákra vágott fehérjét beleszórom, és elkeverem!!!
-Picit állni hagyom, és egy fél óra múlva tálalom!!!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 17:04:06 1/10
(158/239)
-De ha picit több gombát veszünk, akkor abból kijön egy szuper gomba leves, egy jó kis gombapörkölt, és a szárakat raktározhatjuk elõre felvágott hagymával gombástojásnak is!
-De egy részét akár ránthatjuk is, szintén majonézzel!!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 17:00:46 1/10
(157/239)
-De simán ott van egy sima spenót tükör tojással, egy jó kis tök fõzelék, egy cukíni kirántva kiadós, fõleg, ha nyakon öntjük majonézzel!!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 16:55:06 1/10
(156/239)
-Én a marhasültet marharostéjosból szertem!
-Bedobom egy tálba a szeleteket, rávágok hagymát, rászórok borsot, sót, és rányomok egy pici mustárt.
-Majd erre az egész kotyvalékra, ráöntök olajat!!!
-Egy zácskóval a kezemen összeforgatom, és egy éjszakán keresztül állni hagyom!
-A sütésnél, ahogy van pepakolom a zsírba, sütök horrá krumplit, és a hagymát lisztbe megforgatva pirosra sütöm, és a már tálalt cuccra ráterítem!!!!!!

-Ebbõl sem kell sok!!!!!!

-Ezt a sütés, a tarján is jó, tehát a megvásárolt tarja-tömbnek, ez lesz a 4.féle elkészítési módja!!!!!!!!!!!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 16:46:09 1/10
(155/239)
-És legyen egy kis marha is!!!
-Lábszár vagy szegy levesnek, a hús pedig fõzött krumplival tálalva isteni, fõleg, ha még egy kis óskával nyakon öntjük!!
1/10
Rahel 2008 jún. 12. - 16:43:27 1/10
(154/239)
-Az oldalas is kiadós!!!
-Lesütni egy nagyobb adagot, és raktározni egy kicsit a hûtõbe, ami megmarad!!!
-Isteni elõkapni, amikor nincs kedvünk fõzni!
-Sütünk hozzá krumplit, és kész a lakoma!!
-A leveseket is szoktuk így raktározni!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 16:40:02 1/10
(153/239)
-De nézzünk egy kis husit is!
-Mi a tarját szeretjük jó zsírosan!!
-Kb.1kg-ot érdemes venni!
-A csontja tökéletes levesnek!(Orja leves)!
-A szeletek egyik része pedig rántott hús, a másik fele pedig simán hagymás, vagy lecsós hús!!!!

-És máris 3-féle kaja 1kg húsból, esetleg másfél kg.húsból!!!!!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 16:34:41 1/10
(152/239)
-De ott van a sztrapacska, amiért nem szégyelnek elkérni néha 1500-2000Ft-ot sem!!
-És mi kell hozzá?
-Pár krumpli, egy kis sült szalonna, egy kis juh vagy tehén túró, és 1 tojás pici lisztel
!!!

-Ez a túróval kb. 400Ft, és beleszoktam fulladni a mennyiségébe!!

-Az a szerncsém, hogy imádom!!!!:DDDDDDDd
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 16:27:10 1/10
(151/239)
-Vagy:

Csokoládésodó:
Hozzávalók: 8dl.tej, 2 tábla étcsokoládé, 4db.tojás sárgája, 1csomag vaníliás cukor, és egy csapott kávékanál liszt.

Elkészítése:
-Egy forró vizû lábas felett, a 2 tábla étcsokit, összekeverem 16dkg cukorral, és krémes formájában, a 8dl.tejbe öntöm.
-A tejet, lassú tûz mellett fõzöm, és a 4db.tojás sárgájával engedem fel, amit a vaníliás cukorral már kikevertem.
-A végén, meghintem liszttel. Akkor van készen, ha a kanálon, puding formájában megmarad. Ezután, hagyom kihûlni. Tejszínhabbal a tetején tálaljuk!

-Csak az étcsoki az, amit megveszünk, mert a többi, általában van otthon!!

Jó étvágyat!!!!!!!!!!!!!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 16:22:59 1/10
(150/239)
Rántott Camabert:

-Hozzávalók: 2doboz Camamber, 2db tojás, egy tál prézli, áfonya vagy erdei gyümölcsbõl készült lekvár, egy narancs cikkekre szedve, alma kompót.

Elkészítése:
-A dobozbokból kiszedett sajtokat, két újjnyi vavtagságúakra felvágjuk, majd a lisztben, a két felütött felvert tojásba, és a prézlibe meghepergetjük.
-Bõ olajban kisütjük, és a tányér középre helyezzük az arany sárga rudakat.
-A tányér szélére, alma, és narancs cikkeket helyezünk, a lekvárt pedig egy kis tégelybe mellékeljük.

-(Nem kell feltétlenül áfonya lekvár, csak az a lényeg, hogy valamilyen erdei gyümölcs lekvára legyen!!)

-(És garantáltan, minden kiegészítõ nélkül 3órát alszol még tõle!!:DD)

-(Ha magadnak csinálod, akkor elég egy sajt is!! A narancs meg nem kötelezõ, de egy narancs cikkei már nem tétel!!)

-Kb.600-700Ft ból jön ki, és kb.3000Ft-ért adják!!!(Talán még annyi sem!!!

Jó étvágyat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1/10
Rahel 2008 jún. 12. - 12:11:29 1/10
(149/239)
Köszi fõnök, hogy tetszett a Videó!!

-És most már, remélem hogy jó helyre írtam!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 12:09:15 1/10
(148/239)
-Szerintem, azért beszéljük meg a kaját is a cápák között, mert velük együtt, mi is imádunk enni!!!!!!!!!!!:DDDDDDDDDDDDD

-Na most már én is elúszom!!!!!!!!!
offtopic
elisabet 2008 jún. 12. - 12:03:51
(147/239)
Akkor SZIA ! Vigyázz magadra és ne dolgozz sokat !!! Szóval délután !!! :))))
offtopic
elisabet 2008 jún. 12. - 12:00:57
(146/239)
Jujjjjjj - ez felér tényleg egy középkori kínzással ! :)))))
Imádom én is a dinsztelt káposztát mindenféle formában és a kacsát is, a zsíros kenyeret pedig sosem néztem le, volt amikor direkt megkívántam - és persze ettem is, addig nem nyugodtam. Egyébként lila hagymával is IMÁDOM ! De még nyers pici ubivel is - Igaz, az "illatom" nem túl jó, ez akkor tuti, ha a párunk is azt eszik, akkor nem olyan feltûnõ. Szóval... asszem az ízlésünk nagyon-nagyon közel van!!!:)))) Azért tök muris, hogy pont a cápás topicon beszéljük ezt meg - nem ? :)))
A többiek már régen idegrohamot kaptak volna!
Ezért már úgyis megkaptam a magamét.... :)))
OK - én megértem, igazuk van.
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 11:58:57 1/10
(145/239)
-Na most megin lépnek kell!!
-Nem is hiszem, hogy szadin vagyok!!!:(((

-Délután jövök!!!!!

-De fórumozni itt is lehet:
-Minden szinten, szinte minden:

-Megalodon!!!!!
-Hírek-Sztárok!!!!
-Eb!!!!!

-Na tehát lehet írni!!!

http://www.receptek.sokoldal.hu

-És a Megalodon oldalon megtalálható a szenzációs cápa videó is!!!

-És tök mindegy, hol találkozunk és beszélünk, csak a lényeg, hogy délután!!

Páá-Páá!!

Rahel!!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 11:48:32 1/10
(144/239)
-Na és akkor figyu:

-Hogy együnk kacsa-sültet olcsóbban:
-A kacsának, mind úgy mint más szárszasoknak, a szársza a leg omlósabb, és puhább!!!!!!!!!
-De senki nem vette még észre, hogy vigyonylag olcsó is!!
-Tehát, veszünk egy három(mert a méretük miatt ez hatnak miatt számít!)szárnyat!!
-Elhelyezzük a kacsa vagy liba zsírral(csak olaj és disznó zsír ne legyen)kikenttepsibe, egy pici vizet ontünk rá egy kis zsírt teszünk még rá, letakarjuk fóliával, és be a sütõbe!!
-A zsirral azért ne takarékoskodjunk, mert a sült zsíros kenyér lilahagymával és forró teával, nagyon ízletes és kurrens csemege, este a TV-elõtt az álom pasit nézve!!(Csak meg nem fulladjunk a látványtól!!!!:DD)
-Sokan lenézik a zsíros kenyeret, pedig nem tudják, hogy mirõl is maradnak le!!!:DD)

-Tehát, amikor már a szárnyaink megpuhulta, leszedjük a fóliát, és sütjük tobább, amíg ropogós sem lesz!!!

-Mellé, dinsztelt káposztát ajánlok, amit én, lila és zöld káposztával készítek, és az édes formáját imádom sima krumplipüréve!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jó étvágyat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rahel!
1/10
offtopic
Rahel 2008 jún. 12. - 11:33:15 1/10
(143/239)
-Vagy az omlett:
-3 tojás fehérje keményr felverve, belekeverni a sárgájukat, egy evõkanál(talán annyi sem)lisztet, és egy kávéscsésze tejet!!!

-Az omlós tésztát, palacsinta sütõbe, vagy sima teflonba merõkanállal kimerjük és sütjük egyenként, mint a paracsintát, de nem fordítjuk meg, mert a sütésnél a felsõ részt megsózzuk, egy nagyon pici sajtot szórunk rá, és ahelyett, hogy fordítanánk, az egyik egyik részét a másikra borítjuk, hogy olvadjon a sajt!!!

-Miután az utolsót is megsütöttük, az egészet, egy pillanatra, még mikróba dugjuk, hogy utána forrón tálaljuk!!!

-Ajánlom a libazsírt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-A lilág legjobb zsiradéka!!(Na jó, hápogó társát a kacsát sem sajnálnám le!!!!!!!:DD)
elisabet 2008 jún. 12. - 11:30:11
(142/239)
NA VÉGRE !!! :))))) Már nagyon hiányoltalak ! :))) A kaját, amit írtál muszáj volt ? Olyan éhes vagyok, el sem tudom mondani! Köszi - de ez "nem volt szép" Tõled... :)))))
1/10
Rahel 2008 jún. 12. - 11:20:30 1/10
(141/239)
Okszi!!!!

-Figyu!!!
-A legjobb kaják az olcsóbbak!!!
-Lecsó, hagymaleves(hozza egy kis póré, vaj, egy nagyon pici szerecsen dió, és a kockaleveskell(maggi)!!!
-A vérgére egy pici sajt, és piritós kell!!
(De az már a tálalás!)
-És 25-perc!!!
1/10
Rahel 2008 jún. 12. - 11:15:54 1/10
(140/239)
Gyerekek!!!!!!!!

Itt vagyokr!!!:))))))))))))