3/10
M.Zs.F 2014 ápr. 12. - 01:00:14 3/10
(52/92)
Az az érzésem ezzel a filmmel kapcsolatban hogy el lett bagatellizálva. Az hogy a "színészek" játéka nem volt igazán meggyõzõ az egy dolog, attól még lehetett volna jó is. Jó az alapsztori, tetszik az ilyen stílusú filmkészítés, az Ideglelés-t is imádtam a maga háttérsztorijával együtt. De így elrontani a végét........

10/3
helsinkirokker 2014 febr. 21. - 20:01:46
(51/92)
Iszonyat gagyi, 12 éves lányom jobb forgatókönyvet írna. Tele ostoba dialógusokkal, ostoba karakterekkel, reménytelenül sz@r színészekkel, tökéletes ZS kategória, abból is a gyengébb. Semmi humor nincs benne.
Razze 2014 jan. 04. - 13:19:18
(50/92)
Jobb volt mint amire számítottam,néha végigfutott rajtam a hideg,érdemes megnézni!!:)

SPOILER

A végébõl viszont sokkal többet ki lehetett volna hozni,mint ez a zombis idõutazós teleportálós zagyvaság..kb mindent belesûrítettek ami csak az eszükbe jutott
Meg mi a francnak a hegyre teleportáltak vissza,kinnt a katonák voltak,õk meg egyszál pulcsiban -30 fokban,esélyük sem lett volna lejutni,a lehetõ leghülyébb ötlet volt
smgergo 2013 dec. 24. - 18:04:49
(49/92)
Nekem tetszett a film ,fõleg a dokumentarista jellege, pláne így, hogy ajánlás alapján néztem meg, és elõre utánaolvastam az eredettörténetnek. :)
De hát ugye ott az utolsó 20 perce....hááát ööööööö....
Kezdjük ott, hogy az alaptörténet rengeteg potenciált biztosít az alkotóknak ,misztikumánál fogva, és a film elejétõl megadja az izgalmat, garantálja a feszültséget...amit sajnos szerintem nem használtak ki.
Való igaz, így is érdekes fordulat volt a vége...számomra mégsem illik az addig látottakhoz.
Tény, ez a film egyfajta referenciaként, gondolkodásra serkentõ alkotásként jött világra,utalva a múlt valós történéseire,ez egyértelmü...hisz konkrét választ nem ad, csak a találgatások és elméletek közül kiragadott egyet, plot twist-et csinált belõle, és az alkotók beleírták befejezésnek. Hogy irreális vagy hihetõ-e egyesek számára ,azt most mellõzném ,ez egy másik téma. :)
(MI A FRÁSZNYAVALYA TÖRTÉNT DJATLOVÉKKAL?)
Szerény véleményem szerint sokkal, sokkal nagyobbat ütött volna a film, ha felvonultatnak több lehetõséget a magyarázatra, ha a valós események teóriáit felveti (ami részben meg is történt) , DE.......üresen hagyja!!! Ha tényleg ,tényleg nem kaptunk volna SEMMILYEN magyarázatot, csak meghagyták volna a találgatást...ha

!!!SPOILER!!!

ha tényleg nem kapunk semmilyen zombis ,idõutazós, teleportálós befejezést....számomra igy a film vége mintha egy különálló darab lenne...mintha onnantól hirtelen átkapcsolnánk a Predator-ra, vagy (ami beötlött a zombi-bunker összekötés alapján fõleg a kinézetük miatt) a Barlangra....sokkal nagyobb pofon lett volna ha megmarad a misztikum ahogy van...

Egyébként még egy elméletet megosztanék, ha valaki ugy gondolja reagálhat..
Szóval az egyértelmü hogy a két zombi a két megmaradt fõszereplõ (bunker-kamera-teleport) ,ez egy pillanatig sem kérdés. DE! Ami még csavar egyet rajta ,a lábnyomaik a hóban a tábor körül, a hirtelen lavina, a hangok, és a katona nyelve a meteorológiai állomáson. Nos , az elméletem szerint van helye annak a feltevésnek ,hogy a két jövõbeli zombi önmaguk ezekkel a különféle jelekkel, jelzésekkel próbálták önmagukat visszatartani az elkövetkezõ eseményektõl. Viszont én még annyit hozzátennék, hogy lehetséget ,hogy volt egy idõbeli elcsúszás, egyfajta paradoxon a múlt és jelenbéli események között, és elképzelhetõ hogy részben már a multban történtek az események a film egy bizonyos szakaszától fogva...gondolok itt arra hogy hirtelen sokkal hamarabb megérkeztek a kitûzött célhoz, több mint egy fél nappal, mint feltételezték...aztán ott az a furcsaság hogy valamennyi müszerük megbolondult , a gps, a tájoló stb. ez betudható annak hogy mivel idõsíkbeli eltérés volt, a multban pedig nem léteztek müholdak , adótornyok stb amik továbbithatták a készülékeik jelét ...

és még egy elmélet, az idõutazásos sci-fis fantasztikusos rajongók kedvéért (mint jómagam :) ) : milyen érdekes lett volna ,ha a két fõszereplõ úgy dönt , NEM mennek az átjáróba, hanem egyszerüen visszafordulnak a labor felé...? megszünt volna az idõbeli folytonosság, mivel nem lépnek át a kapun,nem változnak zombivá, nem kerülnek a multba, nem kerül oda a kamera , csak a puszta bunkert találták volna szépen körülnéznek és hazamennek...csak akkor az anyóka sztorija sánított volna ,de ez részletkérdés :)
!!!SPOILER!!!

Fuh, tudom terjengõsre sikerült, akinek van kedve és végigolvassa, reagál is ,minden tiszteletem az övé! :D
Végszóként annyit , hogy jó film mindenképp ajánlom megnézésre !
Medvepofa 2013 nov. 16. - 19:30:51
(48/92)
Nagyon jó film! Mindenkinek ajánlom!

Sokan kárhoztatják az utolsó 20 perc miatt. De hát valahogy meg kellett oldani a végét. Ennél már csak az lenne rosszabb befejezés, ha semmire sem kapunk magyarázatot! Mivel ez egy film ez is egy lehetséges, átgondolt, és jól összerakott befejezés. Sokkal rosszabb, és illogikusabb történetû filmeket is láttam. Nagy elõnye, hogy legalább egységes, logikus, minden elemet megmagyarázó történetet kapunk, néhány apró - ámde kevésbé lényeges részletet kivéve. Pl. a le nem merülõ kamera.

Spoiler!


Vagy az, hogy ha már teleportálnak a fõhõsök, miért nem haza mennek? Ahol évek óta élnek, az valószínûleg jól felidézhetõ hely a számukra. Sok értelme nem volt kigondolni magukat a hegyre. De ez is magyarázható azzal, hogy zavartak voltak a stressztõl.

Sokan kifogásolják, hogy nem oldotta meg az eredeti rejtélyt. De ad rá lehetséges megoldást. Pl. egy kiteleportáló zombi támadt rá a túrázókra, mielõtt a hadsereg begyûjtötte volna. Ettõl a pánikszerû szerte futás. Akiket elkapott, azokon vannak sérülések. A többiek megfagytak. Esetleg a hadsereg megölte azokat, akik látták a zombit, és még nem fagytak meg.

Szóval elég kerek ez!
Medvepofa 2013 nov. 16. - 19:20:53 Előzmény czky78
(47/92)
Az atomjaira szedés a legkevésbé mûködõ technika. Ha valaha lesz teleportálás ez módszer mûködik a legkevésbé. Az atomokra szedés kezelhetetlen mennyiségû információt igényel. Élõ lény nem élné túl.
További probléma az atomok eljuttatása a fogadó állomásra. Ehhez valami alagút féleség kéne, amin az atomok, és az információ az atomok egymáshoz képesti viszonyáról - haladnak. ( ez utóbbihoz elég digitális jel)De az összerakás után vajon megjelenik a tudat a képzõdményben? Nem hiszem.

Ennél logikusabb lenne, csak az információt átküldeni,és a fogadóállomáson ottani atomokból összerakni. De akkor akár többet is lehetne csinálni a küldött személybõl. Viszont az információ így is kezelhetetlen mennyiségû lenne. Élõlény esetében pedig kérdéses, hogy a tudat megjelenne-e a túloldalon.

Sokkal valószínûbb módszer a téridõ befolyásolása. ( térhajlítás, kilépés a 4 dimenziós téridõbõl, és másutt belépés.)
6/10
ethan47at 2013 nov. 10. - 00:52:26 6/10
(46/92)
Nekem összességében egyszer nézhetõs volt. Jó volt a rejtélyes alapsztori (elõtte nem is hallottam errõl az ügyrõl) de nem értettem, hogy ha a film arra akart törekedni, hogy valamilyen fiktív választ adjon a történtekre, miért nem tette meg? Nem sikerült "megoldani" az esetet, sok kérdés nyitott maradt a végén, és ezt utálom. A vége felé közepesen parás volt, egyszer elment. Nálam 6/10
7/10
offtopic
_Freddy_ 2013 nov. 09. - 18:33:02 7/10
(45/92)
Nekem feltûnt, valszeg két olyan torzszülött volt. xD
MirP 2013 nov. 08. - 21:30:22
(44/92)
Nekem nagyon tetszett! :)
Amúgy a 38. perc 11. másodpercénél a háttérben elfut két állat a szikláknál a hóban. Feltûnt valakinek? :)
(Lehet, hogy hópárducok?! :D)
7/10
_Freddy_ 2013 nov. 03. - 22:28:07 7/10
(43/92)
"Szódáal elmegy" kifejezéssel illetném ezt a filmet. Egyszer meg lehet nézni, de nem kell sokat várni tõle. Eléggé kiszámítható a film egy ideig, de a végén van egy nagy csattanó. :) Több ilyen fajta film kéne, egy-két negatívum azért volt + a fõszereplõ csávó-t játszó színészt nem bírom. :/

A film viszont egy gyenge 10/7
8/10
kovacs95 2013 nov. 03. - 13:45:49 8/10
(42/92)
A film nagyon jól indult, tetszett a történet még a bunkerbe menekülés után is egészen addig, amíg a zomby-story nem jött. Szerintem ott romlott el a film; másképp szuper, izgalmas s engem arra sarkallt, hogy nézzek utána jobban. Érdekes dolgokat lehet olvasni :D
9/10
Meklód fia 2013 nov. 01. - 10:04:39 9/10
(41/92)
ennyire lebilincselõ izgalmas filmet még nem láttam az idén. Szerintem érthetõ volt minden, persze ha nem maradt volna egy-két kérdés nyitva, akkor nem maradt volna misztikum, szóval jobb így nem kell mindent a szánkba rágni.

Egy pár túlzás volt benne ami miatt nem tûnt valósnak ez a dokumentum kamerásdi filmezés. Pl. ha a társad megsérül nem az lesz az elsõ hogy tartod a kamerát és filmezed, hanem segítesz rajta. Meg ha üldöz valami gyilkos, akkor nem úgy menekülsz hogy közben hátrafelé nézve filmezed õt.
Ezek miatt elég filmszerû lett egy kicsit, de így is határozottan jelentem ki, hogy az év filmje talán.
6/10
oimuka 2013 okt. 30. - 08:21:06 6/10
(40/92)
6/10
oimuka 2013 okt. 30. - 08:02:08 6/10
(39/92)
Mielõtt a filmrõl írnék, tisztázzunk valamit. Attól függetlenül, hogy a Google találatok között több helyen is Dyatlov szerepel a címben, helyesen akkor is Djatlov! Ez orosz név, azt pedig nem y-al írják. Hogy az oroszból hogyan veszik át az angolok, az az õ dolguk, de magyar szövegkörnyezetben a magyar helyesírás szerint kell használni. Tehát Djatlov. Szeretném, ha a port.hu szerkesztõi is kijavítanák a címben.

A film elsõ fele nagyon izgalmas, amolyan Bair Witch Project fíling, aztán a második fele lemegy a totális infantilizmusba. Akárcsak a Bermuda háromszög rejtélye c. filmben, itt sem leszünk okosabbak a film végére.
Mihben 2013 okt. 28. - 18:58:38
(38/92)
Hát, érdekes film. Nagyon jól indult, de az utolsó 20 perc nagyon elrugaszkodott szerintem. Ott elvesztette minden komolyságát a film.
Mindazonáltal Dyatlov-ék, annak idején, szerintem millió százalék, hogy valami titkos katonai dologra bukkantak, amire nem lett volna szabad, de azért amit a filmbe bemutattak kicsit túlzás. Jobb lett volna valami ésszerûbb magyarázatot adni a dolgokra.
bbit 2013 okt. 28. - 11:04:07
(37/92)
bbit 2013 okt. 28. - 11:02:39
(36/92)
Eredeti 1959-es képek egy orosz oldalról:
http://infodjatlov.narod.ru
d112 2013 okt. 27. - 11:30:51
(35/92)
Kicsit fura volt az eddigi sablonos filmekhez képes, volt benne valami egyszerû, és egyedi.A történet vezetése és a feszültség keltés összhangban volt, de hibák itt is akadtak. Azt viszont nem tudtam eldönteni hogy horror vagy milyen kategóriába sorolható a film.
SPOLIER: Bár én amikor a sátor körül megjelentek a lábnyomok lehet hogy vissza fordultam volna, mondjuk lehet hogy én is azt hittem volna hogy szórakozik valaki. Ahol biztos nem gondolkoztam volna hogy meginduljak az ajtó meg találása. De hát az idióta csaj aki nyelvet talált, álmodik a sztoriról, és különbözõ jelenségeket tapasztal, már fanatikusan józan ésszel nem felfoghatóan viselkedik. A tûz jelzõ rakétát sem értem , szinte biztos hogy lavinát rájuk robbantják. De akkor is ki lövik a rakétát.
9/10
czky78 2013 okt. 25. - 17:48:37 9/10
(34/92)
Én úgy tudom, hogy teleportáláshoz az embert atomjaira kellene bontani, majd teleportálás után újra összerakni az egészet.
Másképp fogalmazva, elõször meg kell ölni, majd feltámasztani.
Egyelõre nem megvalósítható... :)
offtopic
imrenyibalazs 2013 okt. 25. - 10:11:38
(33/92)
Vigyázat! Spoileres lesz!
(Ezt tényleg az olvassa, aki látta a filmet!)

Lehet, hogy az elõbb túlértékeltem a filmet.
Na mindegy, a történetet ha most hagynám is...
Erõs Spoiler! Ha pl. embert megpróbálnak teleportálni és az hibásan mûködik a dolog, vagyis térben és idõben nem egy az egyben érkezik meg az ember (ill. több ember, a teleportálni kívánt anyag), az nem fog szépen kinézni.
Ez is Spoiler! Amit a film végén láttunk, nekem úgy látszott, mint ha napjainkban történne és úgy tûnt, hogy ott jelenünkben zajlik a kísérletezés, de annak pontos ideje nem feltétlenül annyira lényeges (ez is Spoiler lesz!), ma(/azóta) itt tartanak a teleportálással, hogy az még mindig hibás...