Téma: Ha/ver

9/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 04. - 23:23:56 9/10 Előzmény zee944
(121/321)
Én épp azt mondom, hogy a web2-ben nem az információ értéke vagy újszerûsége a lényeg. Ez hálózatelmélet. Minél több kapcsolat alakít ki egy hubot, annál gyorsabban terjed az információ. Függetlenül annak értékétõl. Erre persze a film nem tér ki, sõt, inkább azt állítja, hogy ez van annyira "kúl", hogy az emberek érdeklõdését kiváltsa, de azt is tisztába teszi, hogy ez a népszerûség csakis a közösségi netezésnek köszönhetõ.

Egy példa arra, hogy mennyire nem fontos az információ értéke vagy újszerûsége.

http://www.youtube.com/watch?v=_OBlgSz8sSM

Nézd meg a videót. 206 millióan látták világszerte. Aranyos? Igen. De megegyezhetünk, hogy még annyira sem érdekes, mint egy búvárruhába öltözött srác, aki szétveri a rosszfiúkat.

És most már Te is láttad.

És még kb. 10-en. Mert én belinkeltem ide, egy fórumba. És miért? Nem azért, mert érdekes a videó. Lehetne benne egy kiszikkadt narancs is. Tökmindegy, de kétszázmillióan látták.

Szóval én azt mondom, hogyha a megfelelõ hubra kerül, és egy kicsit is érdekes, onnan nincs megállás a milliós nézettségig.
hErO 2010 júl. 04. - 19:28:11
(120/321)
Hát nem tudom, én inkább a superhero movie-s könnyedebb poénokat vártam, ami nem ragad le egy konkrét témánál. Olyanból csak egy kevés volt, és jellemzõen modern fegyverekrõl, gyilkolászásról szólt kissé erõltetett viccelõdésbe illesztve. Nekem néhol túlságosan és feleslegesen idióta volt.
5/10
zee944 2010 júl. 04. - 19:00:50 5/10 Előzmény Charles Foster Kane
(119/321)
Á, dehogy, dehogy. Éppen az, hogy annyi minden hozzáférhetõ a mai világban, annyi ingert kapsz, hogy már csak arra a figyelsz oda, ami vagy nagyon extrém, vagy (az élvezeti értékéhez képest) nagyon egyszerûen hozzáférhetõ. A bikicsunáj egyrészt vicces (egyszer megnézni legalábbis), másrészt elég komoly hátszelet kapott egy tévécsatornától a népszerûséghez, mielõtt önálló életre kelt volna.

Ehhez képest a filmbeli ügy komolytalan, nem látványos, nem is vicces, maximum akkor lehetne érdekes, ha eleve nagyon sok szemtanúja lett volna, de ez sem áll. Ha a valóságban ha valaki egy ilyet felrakna, bármilyen szövegezéssel, senkit nem érdekelne. Megnéznék százhúszan, lenne 16 komment alatta, aztán el lenne felejtve a dolog.
MolnarErik 2010 júl. 04. - 10:41:10 Előzmény Reflexx
(118/321)
Inkább az utóbbi
MolnarErik 2010 júl. 04. - 10:33:19 Előzmény -coloration-
(117/321)
"Nem tudom milyen filmet lehetett volna kihozni, ha csak egy béna srác probálgatásait láttuk volna..."
SPOILER
Egyértelmû, egy 20 perceset, ami ott ér szomorú véget, ahol itt megmentõként megjelenik Hit Girl.
10/10
Peter89x 2010 júl. 03. - 00:34:45 10/10
(116/321)
Szerintem jó film volt, minden egyes aprócska negatívumával is együtt. Abszolút megérte megnézni!

Spoiler:
A végén azért az a repülés az kicsit.. hmm..
Spoiler off.
d112 2010 júl. 01. - 12:59:45 Előzmény Gala86
(115/321)
és ha igen vagy még nem :D
10/10
atisr 2010 jún. 29. - 21:46:55 10/10
(114/321)
Bírom, hogy sokan azzal jönnek, hogy milyen gyenge vígjáték..
..a Trainspotting-ban is voltak mosolyfakasztó jelenetek, mégsem nevezném vígjátéknak, szerintem ez sem az. A maszturbáló fõhõs teljesen korrekt tini képet fest, és igen az igazi rossz fiúkat csak a halál oldozhatja fel, ezt is korrektnek tartom. Röviden: rég kötött már le film ennyire a utóbbi idõben mint ez.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 jún. 29. - 20:23:44 9/10
(113/321)
Nekem tetszett!!! :-)
10/9!!!
Hit girl elég nagy volt:D:D:D
3/10
Reflexx 2010 jún. 29. - 18:50:01 3/10
(112/321)
Lehetett volna belõle egy jó film is :) Vagy csak én vártam túl sokat.
9/10
Charles Foster Kane 2010 jún. 28. - 20:08:28 9/10
(111/321)
Azok, akiknek nem tetszett, elõszeretettel hozakodnak elõ azzal, hogy irreálisan könnyen lesz népszerû a srác.

Nem vagytok tisztában a web2 mûködésével. Már nem a "híradások korát" éljük, hanem a twitterét, blogokét, youtube-ét, facebookét.

Egy férfi halandzsázva énekel angolul, és egy hét múlva emberekkel találkozol, akik "Bikacsunáj" pólóban rohangálnak, te meg internetrõl rendeled a "Bikacsunáj" bögrédet, miközben a hatodik remixet élvezed.

Jó persze, tudom én, hogy nehéz belekötni a filmbe. De azért bele lehet. És higgyétek el, hogy nem ez a gyenge pontja. Sõt. Ez épp, hogy kiváló meglátás.
Gala86 2010 jún. 28. - 16:48:38 Előzmény d112
(110/321)
Még nem is készült hozzá szinkron, okostojás!

A film engem nem nyûgözött le. Másra számítottam, a játékidõhöz képest elég hamar népszerûvé vált a srác + egyetlen bunyót követõen mindenki az emlékezetébe véste + azt hittem több önbíráskodó akciója lesz + nagyon gyorsan és ötlettelenül jött össze a csajjal...de a Hit Girl leszámolások odabasztak. Mind a zene, mind az akció kurvajó. Belõle kellett volna több, nem a lúzer hülyegyerekbõl.
d112 2010 jún. 27. - 22:22:39
(109/321)
Nagyon JÓ film, jó sztori, jó forgató könyv és a színészi teljesítmény se rossz, a zenei rendezõ is kaphat egy dicséretet.
A filmet feliratosan ajánlom megnézni mert ezek a szefos szinkronosok sz.r munkát csináltak 10/9
Rozlind 2010 jún. 27. - 20:31:52
(108/321)
valamit még hozzátennék, így második megnézés után...
Bennem a film, akaratom ellenére, pont felébresztett egy érzést, hogy igen, én is ezt akarom, harcolni az igazságtalanság ellen. Mert pont az a durva a filmben, hogy meg is történhetne, és az utcai erõszak sajnos létezik is. A megfelelõ részeknél pedig hihetetlenül izgultam, pedig már tudtam, mi fog történni. Lehet, hogy azért, mert szintén egy "éretlen, világmegváltós nézetekkel megáldott tini" vagyok, de... nekem akkor is adott valamit ez a film. Kicsit sok benne az öldöklés, de õszintén, sok igazság van benne. Vagy csak én gondolom így?
5/10
zee944 2010 jún. 27. - 19:17:39 5/10
(107/321)
Ismét egy olyan film, ami kívül reked az értelmezési tartományomon. Inkább csak sejtem, mint értem, hogy mi akar ez lenni. Bizonyára valami rendhagyó szuperhõs- meg akciófilm-paródia, kikacsintás, miegymás, ahol pusztán az alapötlet, hogy egy srác szuperhõssé akar válni, képes 1 órán keresztül viccesnek tûnni anélkül, hogy ez épkézláb módon ki lenne bontva, vicces, hogy egy 11 éves kislány embereket kaszabol meg káromkodik, és végül vicces, hogy szerencsétlen tizenévesek olyan csajokkal próbálkoznak (SPOILER?) és jönnek végül össze, akiknél a való életben esélyük nem lenne, fõleg nem így.

A legnagyobb bajom, hogy iszonyúan felületes benne minden: pl. a szerelmi szál botrányosan primitív, a srác csak egyszer véd meg egy embert az utcán, aztán másnap már a fél ország tud róla, és hasonlók. A szuperhõsködésre való felkészülés - ami lehetett volna humorforrás - is kb. 1 percnyi terjedelemben van bemutatva. Talán ez is a film humorának a része, hogy semmi nincs felépítve, kidolgozva, hanem minden csettintésre történik, de ennél fogva megint az a problémám, hogy viccesnek nem elég vicces, komolyan venni meg nem lehet.

5/10
Wolfeinstein22 2010 jún. 27. - 16:00:31
(106/321)
A film mûfajában véve igényesen megcsinált alkotás, melyben bár a legtöbb fõszereplõ új színésznek mondható a filmvásznon, mégis nagyon tehetségesnek bizonyultak. A történet azonban bármennyire olvasom, hogy más szerint szuper volt, nekem nem tetszett. Az indokom az, hogy a stáb egy szuperhõs szatírát akart elénk vázolni, melyben szerintem fontos lenne a meghökkenés, én azonban semmi ilyet nem érzékeltem, csupán kétszer, de ezek nem egyöntetûen a forgatókönyv profizmusának tudhatóak be:

***Spoiler***

Nicolas Cage halálakor: elég ritka amikor egy ilyen hírneves színészt látunk a vászon elõtt "felsülni".
Amikor a kislányt elkezdte a fõgonosz szétverni: az Alien vs. Predator 2. elõtt még egy holleywood-i filmben sem láttam, hogy tizenéves gyermeket tesznek ki bármiféle agressziónak. Azóta rendszeresek az ilyen jelenetek, fogalmam sincs, hogy miért.

***Spoiler vége***

Ennek köszönhetõen én 10/6,5-re értékelem a Ha/-ver angol nyelvû verzióját.
Rozlind 2010 jún. 27. - 15:09:10
(105/321)
fúúúha, nem is tudom, hol kezdjem...
õszintén szólva mást vártam, de még mindig nem bírom kiverni a fejembõl, így jópár na után sem.
A film nagyon jó, egyszerûen királyul van megcsinálva, de hadd szóljam már le kicsit a magyar fordítást, meg hasonlókat.
Elõször is a cím - Ha/Ver??? ez a Kick Assbõl hogy jött le? Aztán Big Daddy - Vérprofi és Hit Girl - Kisdög.... Megmaradhatott volna angolul (sztem), ennyit talán mindenki megért, ráadásul rendesen nem is lehetne lefordítani magyarra... jah és a legjobb, szerencsétlen Red Mistet lefordítani Vörös PÁRÁRA?! Atyavilág, hát röhögõgörcsöt kaptam... Legalább lett volna Vörös Köd! (de az sem hangzik sokkal értelmesebben.)
Végülis lényegtelen, mert a feliratot a fele filmen keresztül nem lehetett látni. Az egyedüli jó a magyar változatban a káromkodások variálása, mert angolban ugye folyton "f*ck"oztak. Azt legalább minálunk lehet változatosabbá tenni :D
Szirsa 2010 jún. 26. - 18:56:47
(104/321)
Fölöslegesnek tartom a Batman- és egyéb adaptációkkal való összehasonlítást, mert a film jellege és célja is más. De ha mindenképpen össze akarjuk méricskélni õket, az én szubjektív véleményem az, hogy messze túllõ az összesen. Azok puszta feldolgozások, mindegyik egy-egy cukorka - ez viszont egy komplett, színes-szagos, villódzó édességbolt :) Igen, a film - és annak minden eleme - öncélú és hatásvadász, szándékosan és ezt vállalja is, sõt, visongva pancsol benne! Zseniális agymenés.
TaurusHUN 2010 jún. 24. - 23:16:57
(103/321)
Nem néztem meg, nem néztem meg, nézek mást inkább, mert gondolom, hogy valami hülye tinivígjáték.... egyszer csak megnéztem..... KÚ*VA JÓ FILM!!! Egyszerûen nem lehet unni, izgalmas, akciódús, jo sztori és a mi a legfontosabb ki*aszott jó stílusa van!!! Nem tudom már értelmeset hozzátenni, csak azt hogy Oda/Basz és igen, lehetett vole ez a magyar címe, mert engem a Ha/ver kicsit megtévesztett, és jellemzõ a magyar filmforgalmazókra, hogy nem nagyon bevállalósak. Nekem Kick-Ass és nagyon odabasz a film!
9/10
Charles Foster Kane 2010 jún. 24. - 19:34:14 9/10
(102/321)
Kick/Ass kicks ass. Röviden. Igazából ez egy stílusfilm. Maga a sztori épp annyira egyszerû, és könnyen kiszámítható, mint bármely másik, középszerû képregény (ha valaki hiányzik a jelenetbõl, tudjuk, hogy a megfelelõ pillanatban színre lép, és megmenti a többieket). De nem is ez volt a lényeg. Ami számomra nagyon értékessé teszi ezt a filmet, hogy szinte minden percét lehet élvezni.

A filmek nagy részében egy csomó jelenet van, ami alatt várunk, és várunk, és várunk, mert tudjuk, hogy majd jön az a jelenet, ami elõrelendíti a fõszálat, és az lesz igazán lényeges. A Kick/Ass jelenetei viszont teljesen mindegy, hogy kapcsolódnak-e a fõszálhoz, hogy elõre lendítenek-e valamit a történeten. Egyszerûen csak nézed, élvezed, ámulsz, és bámulsz. Élvezed a zenét, vagy épp röhögsz rajta, tátva marad a szád a vágástól, sírsz a röhögéstõl, csemegézel a kép minden részletébõl.

"Un-fucking-beliveable."

(A gagyi szerelmes jelenet, és az egység hiánya miatt, kissé túlértékelve): 10/9.