kybuck máj. 22. 00:31:25
(32/32)
Mikor anno az eredeti filmet néztem pár héttel korábban hallottam egy hasonló hírt a Kékfényben itthonról: három fiatal kosarazgatás után úgy döntött kirabolnak egy környékbeli nyuggert, de az felriadt rájuk, ezért agyonverték; az orvosszakértő szerint legalább ötven ütésnyom volt az áldozaton. Ez adott némi hitelt egy ilyen cselekménynek, ezzel együtt mint film nem igazán tetszett, mert eleve nem szeretem a kijelölt áldozatos filmeket, ami hemzseg egy csomó dramaturgiai ostobaságtól. Ezek után se a folytatásra nem voltam kíváncsi, se erre a filmre és a folytatásaira sem, de azt mondom, hogy akinek bejönnek az ilyen filmek, azok inkább az első filmet nézzék meg, mert az még mindenképp hihetőbb.
8/10
Ildikó Nóra máj. 21. 11:48:57 8/10
(31/32)
A film egyszer érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó. A szereposztás, a helyszín, a film hangulata, a filmzene, a befejezés is tetszett.
offtopic
k11zoltan 2021 dec. 19. - 18:11:34 Előzmény zimike
(30/32)
Ne erőltesd.
Sok ostobságot beszélsz sajnos.
10/10
zimike 2021 dec. 19. - 13:06:43 10/10
(29/32)
....World Trade Center c. film vagy A Sólyom végveszélyben na azok valós események ..."
Hááááát izéééééé én nem lennék ebben olyan biztos , Amit a történelem könyvek és a média
az arcodba tolnak az szerinted mind igaz ??? A történelem könyveket 25-30 évente ÚJRAÍRJÁK
a regnáló rendszer igényit kiszolgálva .Még sokszor az sem úgy van amit az ember a SAJÁT
SZEMÉVEL lát !!! Az IGAZSÁGOT pedig ha kell ÉVTIZEDEKRE TITKOSITJÁK !!!!
Egy film pont ezért jó mert a KULISSZÁK MÖGÉ LÁT és bár csak
néhány részlet ismeretes a valóságból egy brilliáns rendezői elme a részleteket fel tudja
öltöztetni egy VÉLHETŐ VALÓSÁGGAL .Kitalálja leleplezi MI IS TÖRTÉNT a VALÓSÁGBAN !
A történelem könyvek csak akkor fogják ezt MOST felfedni ha a az uralkodó osztálynak ez
az ÉRDEKE . A mostani " ÁLJÁRVÁNYRÓL " is gondolom osztod a média véleményét és
már felvetted a 3ik oltást is KÉSZÜLSZ a 4ik -re.
A beteg elmékről meg annyit : Ha elvágná egy ilyen beteg elme az anyukád vagy a lányod
torkát BIZTOSAN NEM AZON gondolkodnál hogy szegény elkövetőnek milyen
nehéz gyerekkora lehetett és helyeselnéd a rehabilitációját és egy állami pénzből működtetett
pszichiátrián kezelnéd........Le kell végre szállnod a Földre.
sawyerx 2021 dec. 15. - 10:38:08 Előzmény zimike
(28/32)
Az első mondatod nem értem.
A linkelt cikkben is csak az van, hogy INSPIRÁCIÓ, és ha elolvasod részletesen, minimális a hasonlóság a valóság és a film között. Tisztázzuk már a fogalmakat, ennyi erővel minden filmhez, ahol egy banda gyilkol, oda lehet írni, hogy valós események alapján, mert Manson is bandával gyilkolt... Megtörtént eseményeken akkor alapulna, ha tényleg MEGTÖRTÉNT volna, a film pedig kisebb változásokkal dolgozná fel. A World Trade Center c. film vagy A Sólyom végveszélyben, na azok valós eseményesek.
És a cikkben írt fickó épphogy nagyon is beteg elme volt, fogalma nem volt, hogy mi a baj a gyilkolással, mert burokban nevelték.
10/10
zimike 2021 dec. 15. - 09:46:04 10/10
(27/32)
Látom neked a chatneved sawyer (fűrészes) is alkalmazkodott a az efféle filmekhez !
Nem azt mondtam hogy konkrétan thomas hewitt létezett hanem azt hogy több HASONLÓ KARAKTERŰ fűrészes sorozatgyilkos LÉTEZETT és követte el az USA-ban borzalmas tetteit ami IGAZ A texasi láncfűrészes is nem EGY volt...... hanem több ilyen szadista karakterű emberállat, Annak ellenére hogy nem ment be a rendőrségre és igazolta magát hogy " HÉ FIÚK EZT ÉN TETTEM ...ITT TALÁLJÁTOK AZ ÖSSZVÁGOTT EMBEREKET " ezek az emberek NEM VOLTAK BETEG ELMÉK !
Ők ezt ÉLVEZTÉK amit csináltak és megtették és sajnos napjainkban is megteszik újra és újra Erre kellene egy Dexter tipusú levadászógép . bár nézetem szerint ezek az elkövetők NEM ÉRDEMLIK MEG A GYORS HALÁLT hosszú ideig kellene őket naponta KEGYETLENÜL KÍNOZNI vigyázva arra nehogy beledögöljenek .Hiszen ezeket az embereket a SEM a börtön SEM egy pszichiáter nem tudja ÁTNEVELNI csak a hegesztőláng meg a láncfűrész.
http://www.cinegore.net/hu/2016/04/17/igaz-tortenet-alapjan-a-texasi-lancfureszes-meszarlas/
sawyerx 2021 dec. 15. - 09:05:11 Előzmény zimike
(26/32)
A texasit egy fickó inspirálta, akit kiskorától az anyja mindentől óvott, nem volt számára külvilág, és miután a szülei meghaltak, annyira antiszociális és visszamaradott volt, hogy megölt két nőt és a tanyáján a bőrükből ruhákat és tárgyakat készített. Nem fogta fel, hogy rosszat csinált, agyilag teljesen k.o. volt, így élete végéig diliházba zárták. A Hewitt-családnak semmi köze az egészhez, horroroknál előszeretettel írják oda, hogy valós események alapján, nem kell mindent elhinni :D
k11zoltan 2021 dec. 14. - 19:50:10 Előzmény zimike
(25/32)
Oda igen.
Ide nem. ;D
10/10
zimike 2021 dec. 14. - 19:21:42 10/10 Előzmény k11zoltan
(24/32)
A texasi láncfűrészes végére nos oda irtak is valos neveket. pl a Hewitt családot.
k11zoltan 2021 dec. 14. - 18:17:20 Előzmény zimike
(23/32)
Oké, de te azt írod, hogy:
"a forgatókönyv írója túlságosan ragaszkodott a VALÓSÁGHOZ"
Akkor nyilván egy KONKRÉT esethez ragaszkodott.
Mindegy...
Ilyen leosztásban, ahogy a filmben, kétlem, hogy megtörtént volna, mert akkor hallotunk volna róla.
Vagy legalább is a film végére írtak volna, egy azzal kapcsolatos levezetőt.
10/10
zimike 2021 dec. 14. - 06:15:17 10/10 Előzmény k11zoltan
(22/32)
Sok hasonló eset volt már !!! ezért sem linkeltem ide semmit ! A texasi láncfűrészes is MEGTÖRTÉNT hasonlóan ehhez a filmhez de mivel a 70-es 80-as években több fláncfűrészes mészáros is volt sőt tömegsirokat is feltártak ahol összefűrészelt emberek nyugodtak nyilván maga a film sem köthető egy konkrét esethez hiszen ilyenkor általában élő tanuk nem maradnak.
k11zoltan 2021 dec. 04. - 22:19:54
(21/32)
Futunk, menekülünk, néha visszatámadunk... semmi extra.
Nekem ez kevés.
k11zoltan 2021 dec. 04. - 22:18:41 Előzmény zimike
(20/32)
Lelövöd a film végét. Használd a Spoilert.
Belinkelnéd az igaz történetről szóló cikket? Mert szerintem ez (meg az első) csak halványan érint valami hasonló esetet.
De semmiképp sem "a forgatókönyv írója túlságosan
ragaszkodott a VALÓSÁGHOZ"
6/10
sorozatneked.hu 2021 nov. 28. - 14:59:44 6/10
(19/32)
6/10

Nem lesz belőle klasszikus, de nem is vártam tőle. Az éjszakai felvételek és a kietlen lakópark jó hangulatot adott a filmnek. És olyan sok irritáló butaság sem volt a történetben. :) Viszont azt olvastam, hogy többféle befejezés is készült a filmhez.
10/10
zimike 2019 jún. 10. - 18:52:32 10/10
(18/32)
Ez a rész (második ) viszont elhozta a katarzis élményét ....végre megbűnhődött ez az ok nélkül embereket ijesztegető és gyilkoló TRIÓ ( két nő és egy férfi )....bravó a rendezőnek .... méltóan lezárta a történetet !
A DTS hanggal meg egyenesen felfokozott ÉLMÉNYHEZ juttatta mind az első mind a második
rész nézőit !
Le ne töltsétek BDrip-ben vagy vmi ennél is hátulkullogóbb formátumban !
A hatás kiteljesedéséhez elengedhetetlen az eredeti mozis hangzás ( DTS )..!
10/10
zimike 2019 jún. 10. - 17:14:49 10/10
(17/32)
Mesteri horror film ami megtörtént eseményeken alapul (based on true events !)
Nem is értem ezt az alacsony pontszámot : 4.5...... ???
Valószínűleg azért van mert idejött sok olyan néző akinek :
" Nem kenyere egyébként sem a horror " .....és leugatta a műfajt !
Ez nem egy fosatós szadiparti vagy egy folyjon a vér -féle walking dead !
Ezek itt MEGTÖRTÉNT DOLGOK kérem szépen .
Már az első rész is mestermunka volt bár a befejezés nem hozta meg a
katarzis érzését de csak azért nem mert ott a forgatókönyv írója túlságosan
ragaszkodott a VALÓSÁGHOZ ...vagyis ahhoz a tényhez hogy az eset a mai
napig tisztázatlan események sorozata volt.... és ezért nem "megoldotta "
a történetet hanem FÉLBESZAKÍTOTTA a végén .
10/10
zimike 2019 jún. 10. - 11:07:28 10/10 Előzmény King Diamond
(16/32)
Véégre vki írt vmi jót is erről a filmről !!!
Véégre vki írt vmi jót is erről a filmről !!!
wiktoria88 2018 dec. 01. - 11:37:34
(15/32)
Miota rohangal egy 80 szazalekban megegett test hogy gyilkoljon?? meg a csaj felrobbantja a kocsit elsetal diplomatikusan a sulyosan serult lababal .mi a fax van ??
2/10
Sharxxx 2018 szept. 30. - 22:58:37 2/10
(14/32)
Jóval gyengébb, mint az első rész. Egyedül a zenék tetszettek. De a film baromi gyenge egyébként, szöveg nincs szinte, és a színészek is az épp elviselhető kategóriába esnek. Szívesen megtudtam volna legalább azt, hogy miért gyilkolásznak, illetve hogy kik ők egyáltalán.
5/10
ResidentEvil 2018 szept. 23. - 21:10:24 5/10
(13/32)
Az első résztől hangulatban és feszültségkeltesben is elmarad ,a sztori úgy mint az 1.nél itt is faék.Sajnos csak a millioszor lelőtt horror kliseket mondja fel a film,szinte az egész film alatt egészen a végéig untam/fárasztott,nem érdekelt-a vége az tetszett .nagy Jóindulattal gyenge 5pont.