Téma: Hold

9/10
Hörcsögg 2010 jan. 01. - 20:18:16 9/10
(24/244)
Nem adják a vidéki mozik? Legalábbis a debreceni cinema city nem :(
keril 2010 jan. 01. - 16:29:46
(23/244)
Még nem láttam, de meg fogom nézni.
Trailer alapján Ûrodüsszeia 2001, és Solaris-osnak tûnik.
Szeretem az ilyen jellegû, "magányos ûrhajósos, agyilag bekattanós, valóságot összekeverõs, ostoba komputerrel küzdõs" scifiket.

Valaki hiányolta a lezárást...na ezeknek a tipusú filmeknek a vége mindig nyitott, mert a bizonytalanság érzete miatt sokkal ütõsebb, beindítja a fantázia sötét oldalát, de meghagyja a reményt a pozitív eshetõségre is. Ha megmondanák a megoldást hogy némi antidepresszáns megoldotta a problémát akkor mindenki kiakadna hogy milyen blõd a történet :)
9/10
balasko_gergo 2009 dec. 31. - 13:53:20 9/10
(22/244)
Hááááááát.
Nem tudom. Kb 1 hónapja néztem meg a filmet, ami a stúdió biztonságát jelzi. Viszont szerintem sokkal jobb volt, mint a District 9. És nem fölösleges megnézni, nagyon nem. Ki tudja, egy pár év múlva nem kerülhetünk e mi is ilyen helyzetbe... meg egyébként is. Bár az ötlet tényleg nem a legeredetibb, de tudott újat felmutatni, és ez a nagy szám manapság. A színészválasztás is szerintem nagyon jó... Meg mit mondjak még... Nem is tudom. Láttam idén már jobb filmet, de az elsõ ötben biztos benne van.

9/10
10/10
Snexi 2009 dec. 31. - 12:50:21 10/10
(21/244)
idei év egyik legjobb filmje
10/10
Drogba56 2009 dec. 31. - 11:13:18
(20/244)
1. Ez a film nagyon jó!!!!
2. A Port.hu kritikáját valami dilettáns sz*r írta. (sokadjára)
3. Várakozásaimnak megfelelõen még egy ilyen tényleg kiváló filmnél is megjelennek a megmondóemberek (akárcsak a District 9-nél is), akiknek "unalmas, semmi újat nem mutat, nem olyan jó, stb.". Õket nem szeretem. Nagyon nem. :D (már lelki szemeim elõtt látom, hogy az Avatarhoz is bepofátlankodnak, hogy óriási mûveltségükrõl tanúbizonyságot téve kinyilatkoztassanak valami nagy durranás szánt kommentet.)
1/10
Thobiashu 2009 dec. 30. - 14:55:04 1/10
(19/244)
Megnéztem a filmet.
Nekem elég unalamas volt és újat nem tudott mutatni. A tudományos-fantasztikus írók, már 20+ éve is találtak ki hasonló, sõt jobb sztorikat. Nem tud meglepetéssel vagy igazi fordulattal szolgálnk. Szóval idõ és pénz megtakarítás valamit más csinálni, mint ezt a mozit megnézni.
A tizes skálán:
Akció = 0, nyomozás, rejtély = 1, érzelem = 1, látvány = 0, erkölcsi tanulság = ?.

** SPOILER **
** SPOILER **
** SPOILER **
** SPOILER **
** SPOILER **

A munkásokat klónozták - akik igazi embereknek hiszik magukat. Persze becsúszik a hiba és talákoznak. Mégis a két ember elég visszafogottan kezeli a helyzetet, egyenesen unalmasan. Érdekes módon nekem az a rész sem jött át, hogy ez az esemény milyen érzéseket váltott ki a szereplõbõl.
8/10
Angelia 2009 dec. 21. - 15:19:10 8/10 Előzmény Dharwf
(18/244)
Én is igy látom. Ez a film unikum, semmi klisé, az ember van a középpontban. A történet és a film hangulata pedig fogvatart. A mai kinálatban jo volt nézni, nem akart eröltetten hosszú sem lenni. Igazi szomorúság (emberi) Sam arcán. Prima munka.
8/10
deepsmile 2009 dec. 04. - 00:27:05 8/10 Előzmény bbohun
(17/244)
Azért a trailerben van spoiler szerintem. ***SPOILER***
Maga a klón felbukkanása. ***SPOILER VÉGE***
Persze lehet én élek a Holdon :), és csak nekem lett volna újdonság. (Már megnéztem a fllmet a trailer elõtt).
Nem halottam a filmrõl korábban, egy zenei blogon bukkantam a film zenéjére véletlenül. Clint Mansell, hmm... gondoltam ez sem az a vidám film lesz. Belehallgattam a muzsikába, és akkor még nem esett le az "I am Sam Bell, too..." c. szám "üzenete". Rákerestem a filmre, gondoltam ez sem jön be Magyarországra, így hát let...em, bocsika :)

Nos, én még Sam Rockwellt is kevertem Alexandre Rockwellel, azt hittem ez a fickó rendezte a Négy szoba egyik filmjét... tényleg a Holdról jöttem. :)
Szerintem jól játszott, néha el is feledtem ki játssza, többször villant be olyan hallucinációm, hogy ez Christian Bale. Talán nagyobb költségvetésben õ kapja a szerepet. A sztori pedig nagyon emlékeztetett Philip K. Dick regényeire. Igazi "para sci-fi". (8/10)
9/10
bbohun 2009 dec. 01. - 23:33:35 9/10 Előzmény Zogmund
(16/244)
nem találtam hasonlóságot én sem, csak maga a történet lassú folyása juttatta eszembe az Ûrodüsszeát :)
10/10
Dharwf 2009 nov. 30. - 16:48:49 10/10
(15/244)
Többen említitek, hogy Sam Rockwell rule, viszi a filmet stb. Én inkább fordítva látom. Szerintem ez egy olyan érdekes (továbbá bizarr, melankolikus és szomorú) film volt, hogy "akárki" eljátszhatta volna a szerepet a filmben, mert a történet vitte a hátán a dolgokat. Ezzel most nem leminõsíteni akarom Sam Rockwellt semmi gondom nem volt vele. Nekem az elsõ 20 perc sem tûnt kínszenvedésnek. A kis robot pedig tök jópofa volt az érzelemnyilvánításaival. :-)
lng 2009 nov. 23. - 17:13:14 Előzmény Zogmund
(14/244)
Most fejeztem be, engem a szekhez lancolt, nagyon hangulatos, es a mondanivaloja nem utolso. Az emlekeibol el az ember.

+++SPOILER++++

Azert szerintem sok nyitott dolgot hagyott a film, en meg kivancsi lettem volna hogy az igazi Sam Bellnek, aki ugye a lanyat nevelte a foldon, o talalta ki ezt az egeszet? A vegen amikor mondjak hogy Sam Bellt megoltek az kire vonatkozik?

++++SPOILER VEGE++++

nalam 8/10
Zogmund 2009 nov. 22. - 12:02:11
(13/244)
Már régóta vártam ezt a filmet. A történetrõl nem sokat tudtam, de bbohun írta, hogy hasonló a 2001 - Ûrodüsszeához, és az elõzetes ezt még alá is támasztotta.
Nos, szerintem nincs sok hasonlóság (azért némi van :)), viszont élvezhetõ, tartalmas film. 7/10
Ajánlom mindenkinek, bár sajnos a vége túl szájbarágós lett, és nem hagyott nyitott kérdéseket, amit Belmont is megjegyzett mint negatívum.

*** SPOILER ***
ba0805: te végig nézted a filmet? Az utolsó 5 percben ezeket mind megválaszolják... Akit felébresztettek az ment haza...

hrczslaac: szintén mint ba0805... Az utolsó pár kockán pont az volt, hogy beprogramozta az egyik "bányász" masinát, hogy döntse le azt az oszlopot, ami zavarja a jelet, így a többi Sam, már tud online kommunikálni a földdel.
*** SPOLIER VÉGE ***
10/10
maja212 2009 nov. 19. - 21:14:04 10/10
(12/244)
az elején énse tudtam mivan de aztán nem tudtam levenni rola a szemem szerintem hatalmas és a zenei s nagyon jó!
10/10
9/10
shoc 2009 nov. 19. - 18:09:14 9/10 Előzmény Bru
(11/244)
nem kedvelem a sam rockwell-t, számomra az a színész aki inkább elveszi a kedvem a filmtõl amiben feltûnik. a karizmája nálam épphogy negatív hatással van, mig pl. will smith-el az eddig látott gyengébb filmeken is jól szórakoztam... szoval érdekes tapasztalat volt számomra hogy sam rockwell is és a sztori is szimpi volt, lekötött.

röviden: a film nekem tetszett. jó rá emlékezni. nem egy pörgõs mozi, de szerintem egy elég remekül összerakott sci-fi. megérte a mozijegy árát. egy olyan film amirõl nem érdemes olvasgatni, spoilerezni, csak el kell menni megnézni. aki szereti az ûrben játszódó, "csöndes" mozikat annak tetszeni fog. remélem tudtam segíteni. csá
9/10
offtopic
Bru 2009 nov. 19. - 02:30:54 9/10
(10/244)
Elõször is (ÉN, mivel úgy tûnik egy fránya MOD meg nem makkanna még milliós fizetés mellett sem) hogy tessék az utóbbi 2 hozzászólónak balra tekinteni és elolvasni a SPOILER szóra vonatkozó dolgokat, miután elszégyenlik magukat és rájönnek hogy hány ember szaladhatott ebbe bele. Én hál'istennek láttam a filmet, de ideges lettem volna ha nem. És ha nem tudod, és nem is akarod tudni, hogy mit jelent az az angol kifejezés akkor csak úgy jófejségbõl ne úgy meséljétek már el a filmek tartalmát a haveroknak hogy, az a film amikor kiderül a végén hogy az apja a földönkívüli gyilkos. Köszi!
hrczslaac 2009 nov. 19. - 01:37:34 Előzmény ba0805
(9/244)
***SPOILER***
Az eleje kicsit uncsi volt, és nem tudtam, hogy mit akarnak belõle kihozni, de a végére minden világos lett, és tetszett. Akit felébresztettek, annak most indul a 3 éves szerzõdése :), de ha jól gondolom, a végén hagyott valami jelet, a klónoknak, hogy õk is mindent tudjanak. Remélem jól értelmeztem? :)
***SPOILER***
ba0805 2009 nov. 17. - 11:53:24
(8/244)
***SPOILER***
nem volt rossz.. de tényleg Rockwell játéka sokat nyomott a latba, máskülönben "leült" volna a film szerintem...vége kicsit lezáratlan volt nekem, meghalt az "eredeti" Sam Bell, (aki már hót beteg volt)?, akit felébresztettek azzal mi lett.? néztem volna még tovább...
***SPOILER***
9/10
bbohun 2009 nov. 17. - 00:20:37 9/10
(7/244)
nagyon jó kis film. a lassú lefolyása engem kicsit 2001 - Ûrodüsszeára (personal favourite) emlékeztetett, de a sztori itt más, és egyébként nagyon jó. Sam Rockwell játéka is kiváló. talán az utóbbi évek egyik legjobb sci-fije (számomra). 9/10.
dash 2009 nov. 15. - 18:48:15
(6/244)
Végre ennek a remekmûnek is csináltak fórumot.
7/10
Belmont 2009 nov. 14. - 21:22:20 7/10
(5/244)
Röviden: ajánlott film minden rajongónak.

Bõvebben: szerintem nem eredeti az alapötlet, csak épp visszahozza az igazi, "klasszikus" SF-atmoszférát, fölösleges akciójelenetek és süketelés nélkül. Felismerhetõek az elõdök, a legnyilvánvalóbb a Silent Running.
Egyetlen negatívuma talán az, hogy túl sokat bíz a nézõre. Egy vérbeli SF-rajongónak fájó pont lehet, hogy nem mutat messzebbre, nem tesz föl megválaszolandó kérdéseket.

Külön ritkaság, hogy elõzetesét is szépen összevágták és nincs is tele spoilerrel. Példát vehetnének róla a filmkészítõk, ilyennek kéne lenni egy épkézláb trailernek!

10/7