5/10
rajdi 2023 szept. 05. - 10:57:13 5/10
(60/80)
Néha tudta hozni az Indiana Jones feelinget az igaz, de ettől eltekintve a bugyuta szituációk, a klisékkel és 2023-ban már nevetséges akció jelenetekkel, meg az indokolatlanul hosszúra nyújtott történettel teszi simán csak egyszer nézőssé a filmet, hogy kipipálhassuk, ez is meg volt.
Sz. Péter 2023 szept. 04. - 21:07:01 Előzmény Ahoj poplacsek
(59/80)
Nem, "a negyedik elrugaszkodott a szériától"-ra reagáltam, ha nem volt egyértelmű.
Egyik rész sem a realizmusáról híres.
8/10
norbertobaggio 2023 szept. 04. - 20:36:01 8/10
(58/80)
Rosszabbra számítottam. Az általam leggyengébbnek tartott Végzet templománál mindenképpen jobb.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 szept. 03. - 21:19:16 8/10 Előzmény Sz. Péter
(57/80)
úgy érted, hogy ez kevésbé realista részlet, mint egy ún. frigyládából összevissza repkedő démonok?
4/10
kaloz44 2023 szept. 03. - 16:25:56 4/10
(56/80)
Hmm mondjuk úgy hogy elment..
4/10
pihes 2023 szept. 03. - 15:15:11 4/10
(55/80)
Elég nagy bizalmat fektettem bele, és elég sokat is vesztettem, miután nem láttam bele annyi jót amit vártam NÉGY/TÍZ
Sz. Péter 2023 szept. 02. - 20:21:04 Előzmény Zumbae
(54/80)
Szóval a negyedik elrugaszkodott a szériától de ez,

az időutazással


beillet az első három mellé?! :)
k11zoltan 2023 aug. 31. - 18:52:50
(53/80)
Érdekes lehetett egy zöld szobában felvenni kb az egészet, de mit tudunk tenni, ez a jelen.

Amúgy nem rossz, egynek elmegy, mint kb a többi.
Zumbae 2023 aug. 19. - 20:09:23
(52/80)
Nagyon szerettem az Indy filmeket, de a negyedik nekem már elrugaszkodott a szériától. Ez viszont beillet az első három mellé, és egyben méltó lezárása volt a szériának. Az eleje nagyon ott volt, nem zavart a cgi. Nagyon tesztett, hogy nem csináltak akcióhőst HF- ből. Nem volt ostoros repkedés, mindenkit leverő boxolás. MM nagyon jól hozta a rideg náci tisztet. Thomas Krechman megint csak jó választás volt német tisztnek. Sallah és Marion sem lett tultolva. Ami bejött, hogy nem csináltak klisé happy end-et Indy múltban maradása esetén, nem változtatták meg a történelmet. És az utalások a régi részekre is tetszettek. Lehet nem mindenkinek fog tetszeni(és voltak részek mikor leült, de ez mindegyik részben előfordult), de érdemes megnézni.
10/10
Paradiselost02 2023 aug. 10. - 12:27:31 10/10
(51/80)
Amikor a nácik tűpontos egyenruháján és fegyvereiken végignézek és amikor úgy robog a fizikai törvényszerűséggel nem ellentétes akció hogy elszédülök, akkor az bizony színtiszta Indiana Jones élmény.A karakterek és a látvány tökéletes leképezése annyira profi, hogy bizony ennél jobb mese a világon nincs ennyi akcióval és érzelemmel.Mert bizony itt a karakter nem akar és soha nem is akart több lenni mint ami.A CGI pedig nem üvölt le a vászonról. A sztori annyira életszerűen-életszerűtlen, hogy a kincskereső kalandor éne mindenkinek előbújik rögtön, ahogy meghallja az ikonikus főcímzenét.Imádnivaló és tökéletes matiné a javából minden korosztálynak.
Hibátlan film, abszolút mozis élmény, gyönyörű lezárással, könnycsepp morzsolással.Viszlát Indi, köszi szépen Sielberg és Lucas!
7/10
Istvan010 2023 aug. 04. - 11:08:39 7/10
(50/80)
A 4. részt sem felül, sem alul múlnia nem sikerült ami szerintem valahol jó. Sok helyen vontatott volt a film, bizonyos részeket túlságosan elnyújtottak. Viszont azt pozitívumként éltem meg, hogy Harrison Ford-ot nem próbálták meg világot megmentő hősként beállítani a filmben.
janderka 2023 júl. 23. - 12:30:31 Előzmény filmek-sorozatok
(49/80)
Na, akkor nem lehet hogy nélküled kellett volna csak beülnie :)))

Alapvető tévedés ugyanis, hogy mindig mindent meg kell nézni, csak mert "BEMUTATÓJA" van. Moziba is célzottan kéne járni. Ami már igazából nem érdekli az embert, vagy amiből már értelemszerűen kinőtt, azt hanyagolnia kéne. Vagy akkor megnéznie, ha valóban ráhangolódott. Mert még ugyanaz a film is képes másként hatni ránk ilyen vagy olyan hangulatunkban. Hiszen az étteremben se rendel ki magának mindent az ember, ami fentvan az étlapon. Ahogy a boltban se vesz meg bármit csak mert épp akciós vagy mert az előtte álló is vitt belőle négyet.
Ami persze nehéz, mert részesei akarnánk lenni a közösségi élménynek - ahogy 30 éve. És szeretnénk átélni ugyanazt az élményt, amit akkor átéltünk. Hiába változott meg azóta a világ, ördegedett meg az imádott idol és lett a néző is harmincból hatvan...

A másik meg, hogy egy ilyen ikonikus sorozat záróepizódjától nem is érdemes túl sokat várni. Újdonságot meg főleg nem. Pláne, hogy sok új filmnél is gyakran felvetődik, hogy korábbi sikerfilmekből nyúlták csak hozzájuk a kliséket . Mert vagy az van hogy végig a régi karakter(ek) vannak a vásznon és (trükkel vagy anélkül) eljátsszák kvázi ugyanazt amit már 5x eljátsszottak, vagy az ikon(ok) háttérbe vonul(nak) és egy full új brigáddal vitetik végig a full indifferens fonalat, a klasszik főhős meg átmegy rezignált rezonőrbe. Amivel viszont meg épp ez lenne a baj.
1/10
filmek-sorozatok 2023 júl. 23. - 10:41:14 1/10
(48/80)
Szívem szerint kimentem volna a moziból fél óra után, de gyerekekkel voltunk és nekik tetszett :)
4/10
Alfred White 2023 júl. 22. - 17:46:00 4/10
(47/80)
Első 20 perc nézhető, bár nekem elég feltűnő volt a CGI. Aztán a film többi részét az arrogáns, okoskodó, feminista hárpia tönkreteszi.
9/10
itsme1 2023 júl. 19. - 07:37:58 9/10
(46/80)
Akárki, akármit mond, ez a számítógépes animáció csúcs. A fiatal Harrison Fordnak még a sajátos szájbiggyesztése is tökéletes. Ezek után nem nehéz megjósolni, hogy előbb-utóbb rég meghalt filmsztárokkal is láthatunk majd új filmeket.
9/10
zölderdő 2023 júl. 16. - 10:01:11 9/10
(45/80)
Nagyon jó film, méltó folytatása a többinek. Hangulat, lélek, kaland, minőség. Elején attól tartottam, hogy végig a digitális fiatalítás lesz a filmben, de szerencsére nem így alakult.
8/10
fóliaforrasztó 2023 júl. 14. - 02:04:48 8/10
(44/80)
Végre, újra a régi Indiana Jones hangulat! Méltó lezárása lett a történetnek, bátran ajánlom mindenkinek, és üzenem, hogy ne hallgassanak a fanyalgókra! A 4. rész után, voltak fenntartásaim, de szerencsére ezt nem rontották el. Remélem, hogy valaki, aki méltó lesz ehhez a feelinghez, egyszer majd, még felteszi azt a kalapot, és kézbeveszi az ostort!
shoc 2023 júl. 12. - 10:59:24
(43/80)
Az első 20 perc volt, ami igazán tetszett. Nem a fialat Indy miatt, hanem a tempó, fényképezés, rendezés, hangulat, dramaturgia ami teljes mértékben lekötött. Utána sem volt rossz. Úgy érzem, nem jobb, mint a régebbi részek, viszont az utolsó "kristálykoponya-hűtőbenatomvillanós" résznél határozottan sokkal jobb.... vagyis inkább jobban szerethető. összességében örülök, hogy újra láttam, hogy elkészült ez a film. Kedves érzésekkel jöttem ki a moziból.
Roberto DiCapribogyó 2023 júl. 11. - 16:34:00 Előzmény méregfog
(42/80)
Sajnos vagy nem sajnos manapság már nagy pontossággal meg lehet jósolni egy film bevételét (komoly szakemberek dolgoznak ezen, nyilván nem "port-os" tudásból kell kiindulni). Becslések alapján talán 400 millióig el fog vánszorogni a film (ennek kb. a fele a stúdióé). Összesen 450 milliót költöttek rá (300millió +150millió marketingre), így ~250 millió lesz a bukás.

Érdekességkép a világrekordot jelenleg a John Carter tartja (hát ki más, mint a Disney :-)?! ), 255 millióval. Szóval reális esély van, hogy bevonul a filmtörténelembe ez a rész, csak nem úúgy...
10/10
méregfog 2023 júl. 11. - 15:53:38 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(41/80)
Szerintem James Bond nem összehasonlítható Indianaval. James Bond mindig egy - aránylag - fiatal karakter. Új színészekkel, hogy az adott "évjárat" rendben legyen. Itt viszont a karakter ugyanaz a személy. Ami a bukást illeti, várjuk ki a végét. Nem olyan biztos az egyáltalán. Egyébként nekünk az asszonnyal bejött. És a pontok alapján a többségnek is. De természetesen elfogadom azt, amit te reméltél. Ezért írtam, hogy ízlések és pofonok.