Roberto DiCapribogyó 2023 júl. 10. - 15:00:39 Előzmény méregfog
(40/80)
Leírtad nagyon magabiztosan és hosszasan azt, amitől a hideg kirázott a film nézése közben: egy sírdogáló öregembert csináltak a karakterből és ezzel az a baj, hogy ez nem Indiana Jones karaktere. Ahogy James Bond sem lenne többé JB, ha egy fekete transznő játszaná vagy ha beszélgetéssel oldaná meg a konfliktusokat a rá küldött gyilkosokkal. De hát így szép az élet: úgy néz ki 250 millió USD-t bukik rajta a Disney, mert úgy tűnik mások is észrevették ezt a "karaktergyilkolást".
10/10
méregfog 2023 júl. 10. - 14:51:59 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(39/80)
Szerintem meg nagyszerűen építették fel a "síró öregembert". SPOILER LEHET BENNE! Egykoron, amikor fiatal volt, aktív, mozgalmas életet élt, tele izgalommal, győzelemmel. A kalandjait rendre sikerre vitte, ami az első volt az életében. A "második vonalban" nagyon jó tanár volt, akiért rajongtak a diákok egykoron. Jól ment a nőkkel is neki, a szerelem is megvolt. Mára viszont egy vén csont lett. Az izgalom eltűnt az életéből. A lakása egy trágya. Az iskolában nem hogy nem rajonganak érte, de nem is foglalkoznak vele. A tananyagot át sem lapozzák... Ráadásul nyugdíjazzák is. A családjának pedig annyi. Ez nem egy kő, ez egy ember. Márpedig érzései még egy Indiananak is kell, hogy legyenek. Egyébként remek az előzmény, amikor a fiatalabb önmagából is kapunk ízelítőt. Kitűnő ellentétpár, amikor a jelen következik. Szóval, még egy utolsó (ha tényleg utolsó lesz, amit sajnálnék) esélyt kap az élettől és legalább az egyik legfontosabba, amit az életben szeretett, belevág az új izgalmakkal teli kalandba. A végén pedig kitör belőle a rengeteg felgyülemlett érzelem. Hiszen őt mi várja otthon? Nekem pont így tetszett. De ízlések és pofonok.
8/10
Lámai Dala 2023 júl. 08. - 16:01:12 8/10
(38/80)
Kamerás Iván féle verziót láttam online a nappaliban.
Az eddigi legjobb rész nálam.
Helena szerepére találhattak volna vmi jobb bőrt, de ezen kívűl rendben volt.
HF és a dán MM hatalmasat játszott.

Roberto DiCapribogyó 2023 júl. 08. - 12:04:14 Előzmény capt.nemo
(37/80)
Nagyon egyetértek, nem értem miért kellett egy sirdogáló öregembert csinálnia a forgatókönyvíróknak a karakterből... (Oké, hogy maga a színész, H. Ford idős, de ugyakkor színész, tehát el tudná játszani az eddig megszokott habitusú figurát, nyilván kevesebb akciózással); olyan mintha James Bondból egy "erőszak helyett inkább beszéljük meg, mediáljunk egy jót" fazont csináltak volna Craig utolsó szereplésekor.
A másik dologgal is egytértek, a toszért kellett ennyit várni.. az előző rész anyagilag nagy siker volt, simán adta volna magát a ~2010-es évek elején egy folytatás és akkor még Fordnak is jobban áltak volna az akció jelenetek.

Reméljük ebből az esetből tanul a mohó kisegér és elkezdenek normális forgatókönyvekben gondolkodni, úgy néz ki ~250(!) millió USD-t fognak bukni ezen a filmen...
1/10
hojoma 2023 júl. 08. - 11:32:16 1/10 Előzmény pohljoe99
(36/80)
Egyetértek. Mi egy óra után mentünk ki a moziból. Életemben először.
1/10
hojoma 2023 júl. 08. - 11:30:21 1/10 Előzmény ForgácsAntal
(35/80)
Zseniális hogy véleményt írsz egy letöltött filmről 😃😃😃
10/10
méregfog 2023 júl. 08. - 10:22:45 10/10
(34/80)
Ritkán adok 10-est, de számomra ez megérdemelte. Folyamatos pörgés, nem volt unalmas pillanat. Így fel sem tűnt a moziban, hogy valójában milyen hosszú is volt. Csak amikor a telót elővettem a végén, hogy a hangot visszaállítsam, akkor láttam az órát. Látványos, jól megkomponált történet és nosztalgia. Több, mint 40 év! Csak szegény Gesztesi Károly hangja hiányzott Sallah miatt... Szóval, ez egy igazi, vérbeli jó kis Indiana Jones film lett.
capt.nemo 2023 júl. 07. - 20:50:27 Előzmény Péterrrrrr
(33/80)
és mi az hogy "jól adta a vénembert.." ?? azt nem kell adni ha már alapból vén.. vagy szerinted Ford 30-as csak öregnek maszkírozták? :D
capt.nemo 2023 júl. 07. - 20:38:22 Előzmény Péterrrrrr
(32/80)
és ki mondott olyat, hogy nem jól adta a vénembert? nekem épp ez a bajom, hogy Indyből vénembert 'csináltak'.. (értsd: megvárták még megöregszik, aztán gyorsan még egy bőrt lehúzni róla, amíg még tud járni) egy kalandhősnek/kalandfilmnek nem az öregségről kellene szólnia, vagy ha igen, akkor miért épp most hagyják abba? elvégre lehetne egy járókeretes meg egy elfekvős rész is még.. miért nem lehetett 1990-2008 között Jones filmeket csinálni??
10/10
Péterrrrrr 2023 júl. 07. - 19:43:13 10/10 Előzmény capt.nemo
(31/80)
Piszkosul nem értek veled egyet! Kifejezetten jól adta a vénembert Ford a filmben. Nem is volt más szerepe. Tökéletesen játszott. Megértem, hogy állva tapsolták a premier vetítésen. Én is állva tapsoltam volna neki.
10/10
Péterrrrrr 2023 júl. 07. - 19:41:57 10/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(30/80)
Bevallom őszintén, hogy nekem a nosztalgiás részek miatt tetszett a legjobban. És az is tetszett, hogy Ford nem játszotta a fiatalt, hanem önmagát adta, és nyavalygott, hogy fáj a háta. Szerintem nagyon korrekt film. És Ford alakítása is abszolút korrekt.
10/10
Péterrrrrr 2023 júl. 07. - 19:38:03 10/10
(29/80)
Nekem nagyon bejött a film! Még meg is ríkatott! Kifejezetten tetszett!
10/10
ForgácsAntal 2023 júl. 06. - 19:23:51 10/10
(28/80)
Letöltöttem a mozis verziót, s a gyenge minőség ellenére tetszett a film. Majd ha kijön a jobb minőségű ismét megnézem. Nálam talán ez volt a legjobb rész a szériából. Aztán kinek mi, mert hát kapott itt hideget meleget. Azért tíz, mert sokan fikázzák, amúgy meg nyóc.
Norhytm 2023 júl. 05. - 22:02:53
(27/80)
Ez a Boyd Holbrook ha szerepel egy filmben már lever a viz. Kb garancia szokott lenni arra, hogy tré lesz.
5/10
Attila Cs. 2023 júl. 05. - 12:17:26 5/10
(26/80)
Moziban láttam hétvégén, az előzőnél jobb, de az eredeti triológiához nem ér fel, hiába volt telepakolva fanservice jelenetekkel. A digitálisan fiatalított Ford jelenetek gyengén sikerültek, a tuk-tuk üldözések unalmasak, a párbeszédek laposak. Helena Shawn fullban nyomta a kre... pénzéhes régészlányt, de túltolta…A Disneynek ezt ismét nem sikerült megugrania, akár a Star Wars-oknál.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 júl. 04. - 22:57:42 8/10 Előzmény Balu64
(25/80)
Hát nem mondom, hogy rossz lett, de talán jobban akartam élvezni, mint amilyenre sikerült. A nosztalgia miatt adok rá egy 8-ast.
1/10
hojoma 2023 júl. 04. - 22:19:41 1/10
(24/80)
Nagyon, de nagyon gyenge lett.

a vonaton egy pillanatra se működnek a fizika szabályai. Nincs ellenszél. Senki és semmi nem esik le a vonatról. Nem történik semmi Indivel, amikor nekinyomják az alagút plafonjának. A városban a fekete lány gyalog hamarabb ér a következő metróállomásra, mint azok akik: lóval, autóval, motorkerékpárral száguldottak oda! Hangulat, élmény : nulla!


mcm2017 2023 júl. 04. - 22:14:16 Előzmény Gábor Miklós Kovács
(23/80)

Ebben a részben szerencsére nem volt 1 darab kígyó sem...


Vagy én voltam figyelmetlen?
1/10
pohljoe99 2023 júl. 04. - 21:08:24 1/10
(22/80)
Nem tudram végignézni,a torténet szörnyen béna..
capt.nemo 2023 júl. 04. - 18:20:41
(21/80)

a marokkói rész volt a leggyengébb pláne a triciklis. Phoebe Waller-Bridgehez abszolút nem illett ez a badass menőzés. rá volt erőszakolva. és amúgy a magasságát kitől örökölte, amikor az apja egy törpe volt? valami Chloë Grace Moretz szerű nőhöz inkább passzolt volna a szerep. Jones hogy került a New Yorkba, amikor tudtommal San Fransicoban lakott, Sallah meg egyiptomban? elég összecsapottnak tűnt a sztori, a kötelező elemek kipipálásával, pláne a vége fésületlen. a nácik szimplán megkergültek és észnélkül lődöztek. és egyetlen magvas frázist sem sikerült összehozni a megelevenedett történelem és hősünk között, csak a nővel ment a: "gyere" "maradok" "de gyere" "nem"... puff. legalább a várost láthatta volna szegény régész prof hamár egyszer megadatott..


no de amúgy sem tudom mit szólnak a mai fiatalok egy ilyen rozoga Joneshoz. szerintem túl későn kaptak észbe a folytatásokhoz, megvárva míg Ford túl öreg lesz a szerepéhez. először majdnem 20, aztán 15 évet kihagyva. ez így amolyan kissé totyakós búcsú jutalom játék lett. (pedig volt kb 4-5 momentum amikor már már kezdett Indiana Jones feelingje lenni, de aztán mégse)