Téma: It

domo.robi 2017 szept. 12. - 22:12:03
(25/145)
*** SPOLIER ***

Az IT (áj-tí) nevû dokumentumfilm az információtechnológia brutális világáról, és az abban dolgozó informatikusok mindennapjairól szól. Az "informatikus", vagy ahogyan sokan nevezik: "Az", egy olyan rémlény, aki különféle formában jelenik meg az egyszerû halandó elõtt. Sokan csak egy bohócot látnak, néhányak számára egy csapzott hajú zombiként tûnik elõ, de mindenki számára a legsötétebb félelmeit jeleníti meg. Pennywise ájtí-bohóc nevét a könyvben Krajcárosnak fordították - helytelenül, sokkal jobban illene hozzá a Filléres(kedõ) elnevezés, amely nyilvánvaló utalás arra, hogy a nyílt forráskódú és/vagy ingyenes szoftverek világában él. Beszerzési csatornái mindenhova elérnek, megszerzi amit akar, mégha néhanapján illegális eszközökkel is. Filléres gonoszsága abban látszik leginkább, hogy az IT szakterületen járatlan, Wyndows felhasználókat támadja meg (a filmben õket a gyerekek jelképezik, akiket Vesztesek néven is neveznek), és akiket elkap, azokat szerverfarmjának hûtõtornyába zárja lebegõpontos mûveleteket végezni örök idõkre.
Egy csapatnyi fiatal Wyndows felhasználó azonban bosszút esküszik, és elhatározzák, hogy visszakövetik a gonosz IT gurut, amelyet a piros lufi formában kódolt adatcsomagok figyelésével meg is tesznek. Eljutnak egy házig, ahol a vermelt adatok analízisével meglelik az utat a hûtõtorony felé, ahol rendszerleállást idéznek elõ túlterheléses támadással. A gonosz informatikus elmenekül, de biztos forrásból tudjuk, hogy 27 év múlva - amikorra már a gyerekek is elvégzik a mérnök-informatika vagy a progmat szakokat - ismét visszatér, hogy a Sötét Internet bugyraiból intézzen támadást a régi ellenségek felé.

A film egyáltalán nem ijesztõ, egy 5 éves (vagy 6-7-8-9 évre meghosszabbodott) egyetemi képzés az IT világában sokkal ijesztõbb...
Értékelés: Kaphat 23 pontot és 15 db piros lufit
8/10
L4ney 2017 szept. 12. - 20:44:11 8/10
(24/145)
Azért a Halálsoronra mondhatjuk, hogy 99%-ban tökéletes adaptáció, a Dolorest viszont jobbnak tartom filmben, itt egye elõjön egy anya-lánya konfliktus, ami eleve érdekessé teszi a történetet és a narrációt is segíti.
Erre az Az-ra nem úgy tekintek, mint egy könyv filmadaptációjára, ahhoz közelebb állt szerintem a 90-es film. Ezt a regényt 2x 3 órába sem lehetne belesûríteni, ha mindent meg akarnának mutatni, agy olyan minisorozat ideálisabb lenne neki, mint a 11.22.63 volt.
Én úgy vagyok vele, hogy szeretem azt visszakapni amit olvasok, nehezen viselem a változtatásokat, ennél a filmnél kivételt tettem, lényeg, hogy meg legyen az alap, aztán sokat ki lehet hozni Pennywise-ból és gyermeki félelmekbõl. Én a legjobban azt élveztem ebben a filmben, a kilencvenes filmben és a könyvben is, mikor együtt vannak a gyerekek és játszanak a pusztán.
cellasto 2017 szept. 12. - 17:25:37
(23/145)
nem erre értettem konkrétan, hanem az összes rimék szaara amivel elarasztanak minket az utóbbi evekben
robgros 2017 szept. 12. - 16:26:34
(22/145)
Nem, majd a remake folytatása jön, tekintve, hogy két részes könyv alapján forgatják.
robgros 2017 szept. 12. - 16:24:41
(21/145)
A könyv mindig másabb. Olyan könyv nem létezik, amit tökéletesen vissza lehet adni a filmvásznon. Vannak jobban és rosszabbul sikerült King-adaptációk filmen.
Megjegyzem, a másik King-filmnél, A setét toronynál sem a filmet nem néztem, sem könyvet nem vettem egyelõre kézbe.
cellasto 2017 szept. 12. - 15:15:56
(20/145)
megint rimék...
aztán majd pár év múlva jön a rimékek rimékje gondolom

gagyivúd egyre ötlettelenebb, pedig lenne bõven könyv vagy novella, amit meg lehetne filmesíteni
8/10
L4ney 2017 szept. 12. - 13:36:52 8/10
(19/145)
Könyv másabb. Tartalmasabb, az elején kicsit vontatottabb a "Hét telefonhívás" fejezetig (ha jól rémlik a címe), de megéri elolvasni
robgros 2017 szept. 12. - 12:23:48
(18/145)
Egyelõre Telesync minõségben néztem végig, de így is sikerült megfognia. Kíváncsian várom a folytatást, addig ideje kézbe vennem a könyvet is, amit életemben elõször teszek meg :)
Hulkman 2017 szept. 11. - 21:39:04
(17/145)
Borzasztó vontatott, unalmas. Rengeteg az üres rész. A kezdõ jeleneten kívül egyszer sem ijedtem meg. Az utóbbi 5 évben ez volt az egyetlen film, aminél végig chateltem messengeren, és azon is gondolkodtam h ki kéne menni, mert szar. (Asszem filmrõl kb. 5 éve jöttem ki utoljára, elõtte meg kb. 10).

3 pont
9/10
B4lukapit4ny 2017 szept. 11. - 15:22:31 9/10
(16/145)
Sok mindent nem tudok hozzátenni a MattColors által leírtakhoz. Nagyon kellett már a mûfajnak (bár itt ugye nem egy vegytiszta horroról beszélünk) egy ilyen darab. Megvolt a borzongás, a vidámság, keserûség, meghatottság, nosztalgia, minden ami kell.
8/10
offtopic
MattColors 2017 szept. 11. - 00:10:13 8/10
(15/145)
Na, hát neked aztán nagyon releváns a véleményed...
Érdemes csemegézni az eddigi hozzászólásaidból. Mindent elárul.
8/10
MattColors 2017 szept. 10. - 22:56:57 8/10
(14/145)
Csatlakozom a hsz-hez. Nem az Y generációnak készült a film, hanem a 30+ korosztálynak (végre).
A horror valóban körítés, de én személy szerint, jó pár résznél összefostam magam. Felidézte a gyerekkori parámat AZ-tól...és a gyerekkoromat is.
Egy az egyben, az "Állj mellém!" címû filmre hajazott a hangulata, ami szintén King, és spec az egyik gyerekkori kedvencem.
A karakterek életszerûek, szerethetõek, rendkívüli színészi játékokkal elõadott tragédiák és mesék. Mind ez megspékelve, egy kis horrorral.
36 éves vagyok, és úgy érzem mégsem szabad elvesztenem a hitem, mert ritkán ugyan, de még készítenek nekem is filmet.
Nem mondanám, hogy nem volt horror értéke a filmnek. Én spec kalózkodtam, mert nem hagyhattam figyelmen kívül a sok negatív kritikát, késõ este néztem otthon, egyedül... Nem is bántam meg. Talán moziban nem lett volna akkora élmény. A tömeg, a röhögés... Azért ennek a sztorinak van egy pszichológiája, és aki még nem látta, de tervezi megnézni, ahogy én is tettem, az várja meg a jó minõséget, és otthon nézze meg este. Egész más lesz az élmény, mint egy zsúfolt moziban. Én tuti rámegyek még, amint kijött a jó verzió.

8/10
7/10
Ateellas 2017 szept. 10. - 18:20:19 7/10
(13/145)
Nah meglestem. . jó film volt, csak sajna egyszer nézõs kategória. klasszikus ebbõl nem lesz. :/

annyit elmondok azoknak, akik tervezik megnézni, hogy úgy üljetek be a moziba, hogy drámára hangolva és nem horrorra. a horror ennél csak körítés és így nem fogtok csalódni! :)

dráma rész 10/10, horror rész 5/10 ..összességben 7/10 et adtam rá
1/10
webteve 2017 szept. 10. - 17:21:01 1/10
(12/145)
Ne nezzetek meg! Ez valami rettentesen sz*r film volt. Semmi felelmetes nem volt benne! 135 perc tomeny szenvedes.... Ilyen rossz filmet nem lattam meg moziba.
k11zoltan 2017 szept. 09. - 23:22:39
(11/145)
Jó mozi élmény.

Spoiler.

Kár, hogy 2 részre szedték. Pont a vége érdekel.
Mindegy. Majd jövõre.
10/10
nogowambo 2017 szept. 09. - 22:52:46 10/10
(10/145)
Ne dõljetek be a negatív kritiká(k)nak/hangoknak!!! Félelmetes horrornak én sem mondanám, de horrorisztikus, ijesztõ és véres elemekkel. Számomra indokolt a 18+ ....viszont nem is ez a lényeg...inkább 28+...és, hogy miért:

Remélem senki nem veszi magára (kor alapján, de) ez nem annak a mai fiatal generációnak szól, akik ezen az igénytelen, \"jumpscare\"-es, mindenféle történet, mondandó és karakterábrázolás nélküli horrorokon nevelkedett, mint pl. az Annabelle és társai, amibõl évente legalább 4-et kötelezõen fosnak ki magukból a nagyobb stúdiók.
Ez a film az a fajta film, ami már nagyon hiányzott a mozikból - olyannyira, hogy én magam is sok elõítélettel és erõs kétségekkel ültem be - ennek ellenére iszonyatosan tetszett!
Ez pontosan AZ a fajta apró történetekkel átitatott SK-mese, amit már évek óta nem sikerült elérnie egy hitvány horror utánzatnak sem. (Hasonló minõség talán a tavalyi \"Kiéhezettek\" - \"Girl With All The Gifts\" zombis film volt).

Egyébként külön élmény, hogy nagyon sok (de apró) hasonlóság van az eredeti Az címû filmmel - még a szereplõk is nagyon hasonlítanak az eredeti karakterekre!
Ja és bár a film története szerencsére lezáródik a végén, de a végefõcim alapján várhatunk egy második részt! Nem érzem túlzásnak, simán elbír egy folytatást!
1/10
Zsuzsu92 2017 szept. 09. - 21:51:21 1/10
(9/145)
Ritka szar film volt!! Semmi köze a horrorhoz, az ég világon!!
offtopic
Krajcár 2017 szept. 09. - 19:09:22
(8/145)
A legijesztõbb az egészben,hogy egyátalán közönsége van ennek a posványnak.Az eredeti sem egy maradandó élmény.Nade ez...Ahogy haladunk elõre az idõben,úgy hagynak egyre alább az elvárásaink erkölcsi,morális értelemben egyaránt.Ha valami vulgáris,vagy véres,vagy hátborzongató,viszont nem öncélú,lehet zseniális.Lásd:Ragyogás,Tarantino,Guy Richie néhány filmjei.De ez a szemét ez nemritkán aberrált,túljátszott,sablonos,igénytelen.Engem felháborított ez az igénytelenség.
10/10
Blackoka 2017 szept. 08. - 22:19:56 10/10
(7/145)
Már jó pár éve lehetett tudni, hogy szeretnék megfilmesíteni ismét.
Nagyon vártam már.
93- ban olvastam, az egyik legjobb könyve szerintem. Akkor megnéztem a filmet, az nagy csalódás volt. Bár Dr Pull :) hatalmasat alakított bohócként.
Nekem a mostani verzió iszonyúan tetszett.
Nekem vissza adta a könyvben lévõ sztorit, persze nem lehet teljesen. Számomra ijesztõ volt, pedig sokat eddzettem horror filmeken.
Azt hiszem a technika megérett arra, hogy ismét elkezdjék megfilmesíteni a SK. filmeket.
4/10
TRegina11 2017 szept. 08. - 10:55:27 4/10
(6/145)
Ez egy mese...ráadásul semmi elgondolkodtató vagy rejtély nincs benne....az elején lehet tudni az egész storyt....kissé unalmas is és semmi rémisztõ nincs benne az ég világon....elég nagy csalódás volt.