Téma: Itt a vége

8/10
mnlevente 2014 okt. 06. - 00:11:34 8/10
(74/94)
Rég nem láttam már ilyent hogy ennyire megoszoljanak a vélemények, nagyrészt csak a fenomenális és a nagyon szar kategóriákba bepasszírozva a filmet, pedig egyik sem, pedig közel fenomenális lehetett volna. Tényleg, aki látta a színészek elõzõ filmjeit (én láttam néhányat szerencsére) annak vicces lesz, a többinek pedig valami ócska bénázásnak fog tûnni. Pedig szerintem egy nagyon jól eltalált paródia, amelyik csak egy szûkebb rétegnek és persze korosztálynak szól. Maximálisan egyetértek valamelyik elõttem szólóval, hogy nem is annyira magukat parodizálták, hanem inkább a mi elképzeléseinket rólunk (hogy ez meg az a színész milyen a vásznon s az való életben pedig biztos pont az ellentéte). Például Michael Cera és Channing Tatum jelenetei külön kiemelendõek, nem is beszélve Danny McBride, a filmbéli kedvencemrõl. Szerintem az elképzelés nagyon intelligens és a színészek is eszméletlenül jól játszanak, viszont a tömérdek altesti poén (fõleg a sugárban hányós) egy kicsit már túl sok volt még az ilyen filmekhez szokott nézõknek is. A másik problémám pedig a kicsit gagyi CGI (bár a pánzkerethez képest azért elismerendõ az igyekezet) és az események gyakran következetlen egymásra hajigálása (bár ez nem feltétlenül baj egy ilyen filmnél, legalább rengeteg meglepetéssel szolgált és kevésbé volt kiszámítható). Szóval nekem ez olyan 7 és 8 közötti, vagyis számomra egyszer nézhetõs, de annak mindenképpen kiválóan szórakoztató.
1/10
hubie24 2014 júl. 21. - 15:30:43 1/10
(73/94)
Nagyon gyenge film, talán a legrosszabb, amit valaha láttam.
7/10
munkacica 2014 júl. 11. - 11:25:28 7/10
(72/94)
Bugyuta story, de akkorákat röhögtünk!!!!! 7 pont
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 13. - 02:36:46 10/10 Előzmény Makker5
(71/94)
+1

Hatalmas film. :D Sajátos humorral, gyerekes de szerethetõ mondanivalóval. Bõven többszörnézõs, sírva röhögõs kategória. 10/10
csakanita 2014 jún. 07. - 01:16:03
(70/94)
Tipikus amerikai rendezzünk már valamit, mert ez a munkánk film. Iszonyú béna volt, viszont olykor kínomban már nevettem is, hogy komolyan végig nézem ezt?! Igazából nem számítottam, sem rosszabbra, sem jobbra. Láttam már rosszabbat is. Mellesleg, ha az ember valami gyér minõségû pihent valamit szeretne nézni, akkor ez teljesen megteszi. Viszont egy abszurd, értelmetlen kis francia vígjáték még mindig jobb ennél, csak hát néha tévét is kell nézni :).
Spoiler: kigondolta volna, hogy az egyetlen kellemes küllemû férfiú a film szereplõi közül (James Franco) tutira épphogy nem éli túl ?! Bár azt hittem hamarabb esik ki.
10/10
Makker5 2014 máj. 18. - 20:35:21 10/10
(69/94)
Szerintem meg kurva jó film volt.:) 10/10
Aki még nemtette nyugodtan nézze meg ne hallgasson a negatív kritikákra egy próbát megér
1/10
zs9302 2014 ápr. 14. - 17:02:11 1/10
(68/94)
Ennél szarabbat nem láttam... volna, ha végignézem, de szerencsére nem tettem. Csodálkozom, hogy így is 30 milkát összeadtak a filmre, mindenesetre szégyen a Columbia Pictures-nek is, hogy ilyeneket bemutatnak.
7/10
bulletproof90 2014 ápr. 09. - 21:28:42 7/10
(67/94)
Egész jó. Nem egy hagyományos vígjáték, de a színészi gárdát nagyon bírom. A rengeteg utalás meg kifejezetten feldobja az egészet.
k11zoltan 2014 márc. 30. - 00:12:49
(66/94)
Szánalmas.
Elroy 2014 febr. 20. - 02:54:13
(65/94)
kegyetlen hulyeseg de rohogni azt lehet rajta. :)
1/10
XGame 2014 febr. 17. - 20:15:05 1/10
(64/94)
Szörnyen Rossz Film!
ercypici 2014 febr. 17. - 12:09:07
(63/94)
Hát jó megosztó film az biztos...:)
Szerintem az alap probléma,hogy semmi kép sem mozis film... a másik pedig ,hogy ne legyen elvárás!
Legalábbis én így ültem neki. Moziban láttam a bemutatót, én szeretem Rogenék ötösfogatát (bár azt mondja meg nekem valaki ,hogy hol volt a filmben Paul Rudd???) úgyhogy akkor elhatároztam,hogy majd otthon tuti megnézem.
Tegnap néztem meg, nekem tetszett!
Nem a világ legjobb vígjátéka, de én is inkább az öniróniát, és paródiát láttam benne....
Nem is tudom ki az aki itt nagy történetet vár... hülyeség, de szerintem vicces! Legalábbis úgyhogy nem számítottam jóra és annál jobb volt...
Mindenképp közepes, de egy-két nagyon eltalált poén volt benne, de szerintem a beszólások is ütöttek:)Meg tényleg tetszik nekem is ,hogy így kimérték magukat parodizálni:)
Viszont a Jonah Hill telibe hány mindenkit poént nem értékeltem... sõt nem értem ,hogy mért nincs Amerikában vígjáték anélkül ,hogy valaki egyszer sugárba okádjon... már régen se volt szerintem vicces, most meg már kifejezetten elcsépelt poén....
XDX 2014 febr. 07. - 17:47:41
(62/94)
Kevés filmre mondom, hogy nézhetetlen ez az.
8/10
csanyi82 2014 febr. 01. - 16:03:48 8/10
(61/94)
Szórakoztató, könnyed film. Külön poén, hogy mindenki magát alakítja benne, és kiderül, hogy mindenki idóta.
mushi 2014 jan. 27. - 16:40:23
(60/94)
jó azért a gusztustalant visszaszívnám, mert bírom a fõszereplõket, de van a filmnek pár "árnyoldala"..
8/10
vabea 2014 jan. 24. - 20:46:22 8/10
(59/94)
Hatalmas hülyeség, de tényleg jó, társaságban fõleg. Nem csak vulgáris poénok vannak benne, pl nekem az ördögûzõs paródia nagyon tetszett, a keresztjük csúcs volt, és mikor Jonah odaszól, hogy "hagyd, jól vagyok " , a mennybemeneteles részek is jók, meg az elején , mikor potyognak a lyukba .(Én szinte egyik szereplõt sem ismertem, csak valamit nézni akartunk, de nem bántam meg, hogy megnéztem)
5/10
Rahar 2014 jan. 21. - 22:36:00 5/10 Előzmény marxengelszleninsz
(58/94)
Nagyon szépen megfogalmaztad a véleményedet, nagyon hasonló véleményem van nekem is. Szerintem egyáltalán nem híres színészekrõl egy kemény kritika: kisszerûség, álkedvesség és szinte végtelen egoizmus. Annyira egyszerû tekintetûek, hogy szinte fizikai fájdalmat tud okozni még képernyõn keresztül is. Viszont ezek miatt számomra ez egy komoly önkritika, valamint a pillanatnyi szerintem összes hollywood-i középszerû színészekrõl.
10/10
marxengelszleninsz 2014 jan. 15. - 14:15:00 10/10
(57/94)
Ez a film nem "vígjáték", inkább "fekete komédia" horror jelenetekkel.
A nyelvezete végtelenül alpári és vulgáris, ezen felül van néhány dialógus, ami túlmegy a jóízlés (és az ízléstelenség) határain is. A 16-os karika nagy mellényúlás - szigorúan csak 18 éven felülieknek engedélyezett. Pároknak sem ajánlom a filmet közös megtekintésre, mert csak kínos feszengés lesz belõle, ugyanis ez egy nagyon beteg film.

De ha lehántjuk a filmrõl azt a verbális mocsokréteget amibe belebújtatták, akkor az eredmény nem is annyira rossz. Egy csapat idióta, akik megpróbálják túlélni a túlélhetetlent, menekülnek a végzet elõl, mígnem lassan ráébrednek, hogy a menekülés kulcsa az önfeláldozás.

Szerintem egyáltalán nincs kifigurázva az apokalipszis - keményen és kíméletlenül van megjelenítve, inkább az emberi hülyeség, kisszerûség és önzés felnagyított bemutatása miatt tûnhet esetleg parodisztikusnak maga az alapszituáció is, pedig nem az. Dehát ez nem egy Stephen King regény, õ nyilván másképpen fogalmazza meg ugyanezt ("A köd" címû film jutott az eszembe).
gergo1010 2014 jan. 10. - 14:34:14
(56/94)
Nekem tetszett, bár az hogy az apokalipsis-t ennyire kifigurázni nem illene.
Az nagyon tetszett benne mikor egy csokin ennyire összebalhéztak.Sok fü, pia...
Jók voltak benne a poénok, a durva beszólások, meg az hogy menniyre megváltozik ez ember ha tudja hogy itt a vég.
Bár az õ esetükbe ez nem történik meg.
7/10
1/10
Sátánistapistaapápista 2014 jan. 10. - 13:45:46 1/10
(55/94)
Vigjatekot akartam nezni,gondoltam ez jo lesz...hat nem. Kb,fel orat szenvedtem le belole,aztan karomkodasok kozepette kikapcsoltam.En meg ennyire ocska,hulladek filmet nem lattam!!! Egy poen sem volt benne,egy vicces jelenet vagy akarmi,amire lehetne valamit mondani; igaz,fogalmam sincs rola,h kik voltak ezek a "szineszek" vagy,h milyen "filmeket" kellene ismernem,mint par hozzaszolo emlitette,de az az igazsag,h nem is vagyok ra kivancsi. El kellene gondolkodni a negativ pontozason,mert erre a nemistudommire nem tudok adni meg 1 pontot sem,siman -10es kategoria vagy meg annal is gyengebb! Senkinek sem ajanlom a megtekinteset,- es el sem tudom kepzelni,h ez valakinek tecceggyen... Mivel nincs meg lehetoseg masra 1/10.