Téma: Jack Reacher

SniderMac 2014 jan. 19. - 13:21:24
(127/187)
Alapjában véve izgalmas, érdekes, helyenként vicces film. A lehúzó majmokat továbbra sem értem.
Ja, és sokan azon vannak felháborodva, hogy miért a fekete volt a gonosz? Egyetlen egy sötét bõrû volt benne, könyörgöm, mindenki más fehér, akkor mi a faszról beszélünk??? Arról, hogy a jók közül egy fekete került a negatívak közé? Na és, ki nem szarja le!
SniderMac 2014 jan. 19. - 13:16:51 Előzmény kamisama
(126/187)
Ha nem dobná ela fegyvert a végén, akkor a normálisabb nézõk kielégítetlenek maradnának úgymond, mivel a lány megöléséért szenvednie kell! Vágod?
4/10
Aszpirin 2014 jan. 18. - 21:40:50 4/10
(125/187)
Gyenge. Tizenkettõ egy tucat krimi. Felejthetõ. Néhány napja néztem meg, és már ma gondolkodnom kellett, hogy mirõl is szólt. Tom Cruise pont olyan, mint amilyen majdnem minden filmjében: egy rendkívül túlértékelt, nagyzolós szerepetket játszó, közepesen tehetséges színész, szegényes mimikával. Ja, persze egyébként szuperember, nem tûri a fölösleges dumát és pillanatok alatt szétüti a gonoszokat. Ha megszólal, akkor okosakat mond. Nagyon. Már-már majdnem Chuck Norris. No a következõ filmjében már biztosan hozni fogja a Nagymester színvonalát.
7/10
sisteryes 2014 jan. 16. - 08:10:25 7/10 Előzmény Claudia72
(124/187)
Az nem annyira jó,hogy elfelejtesz SPOILERT írni ,mielõtt leírod ,hogy ki az ,akit 130 percen keresztül keresnek a filmeben,és egyébként csak az utolsó 20 percben derül ki…
Egyébként a film pörgõs ,persze Tom most is nagyon "menõ" ,nem is bírom ,õ egyszerûen nem jó színész. De miután a szerepben csak a szokásos "ötöt is leverek,csak a tekintetemmel,és közben majd a nõk elalélnak" figurát kell hozni,nem irritáló.Nagyjából ennyi megy neki. 10/7
Talavera 2014 jan. 13. - 09:50:47
(123/187)
Amennyire berzenkedtem, hogy T. C. kapta a fõszerepet, el kell ismerni, hogy igyekezett megfelelni, egy szórakoztató film lett az eredmény. Az alapsztorit nem rontották el mint a legtöbbször, mikor a rendezõnek sajátos elképzelései ficamítják ki az eredeti történetet. Aki könyvben nem találkozott a fõhõssel, az nem is tudhatta, hogy az író egész más karaktert álmodott, aki meg tudta az igyekezett agyban függetleníteni és csak szemmel követni:) Végül jobb lett a film mint amire számítottam.
mf5hd 2014 jan. 13. - 01:32:18
(122/187)
A tavalyi év egyik nagy pozitív meglepetése, egy igazi régivágású izgalmas krimi, mostanában sajnos egyre kevesebb készül, pedig lenne rá igény. Tom Cruise is az elmúlt évek blõdlijei után végre rendes szerepben, korrektül játszik. A két legenda, Robert Duvall és Werner Herzog beugrás pedig egyaránt telitalálat. Mindenbõl annyi van a filmben, amennyi kell, a sztori kellõen csavaros, pont annyit tudunk meg, amennyi kell, a végén pedig direkt több elvarratlan szálat hagytak a folytatás miatt. Az akcióra sem lehet panasz, bár a bugyuta cgi látványorgiák rajongói unni fogják, mert túl sokat kell gondolkodni. 10/8
Claudia72 2013 dec. 13. - 09:38:23 Előzmény kamisama
(121/187)
És tényleg így van. Fogalmam sincs miért a feketéket teszik meg gonosznak.
Bár jelen esetben nem az amerikai filmipart kellene támadni a liberális eszmékkel.
Lee Child a bûnös akinek 2005-ben megjelent könyvébõl készült a film.(Lee Child: One Shot)

Szerintem a film nem rossz.Izgalmas,fordulatos,remek történet. Nem egy eget rengetõen kiemelkedõ alkotás,de nem is a felejthetõ kategória.
3/10
kamisama 2013 okt. 30. - 22:50:25 3/10
(120/187)
Nagyon unalmas film, iszonyatosan vontatott, és érthetetlen is egyben. Feleségemmel nagy nehezen végigszenvedtük a 130 percet, de kár volt. A nejem a végére nem is értette ki az az ujjatlan fazon és egyáltalán mi volt a célja?? Igazából nekem sem tiszta még minden, de nem is nagyon törekedtek arra, hogy a nézõnek is könnyen átmenjen a lényeg.
Egy olyan fületlen-farkatlan film. Szerintem ezzel lehet a legjobban összefoglalni a lényegét: jöttem, láttam, gyõztem.

*SPOILER*

Mikor Tomi fiú a végén a mesterlövész srácot elkapja... tipikus amerikai stílus: dobjuk el a fegyvert és küzdjünk meg kézzel, mert az annyira menõ... Nem hogy egyszerûen fejbelõné, azt kalap-kabát. A végeredmény ugyanaz lesz.

Mint oly sok amcsi filmben, itt is a fekete bõrû alak volt a gonosz, ez is annyira tipikus.

*SPOILER VÉGE*
10/10
Obsession 2013 okt. 22. - 11:44:02 10/10
(119/187)
Nekem nagyon tetszett. 10/10
medjai 2013 aug. 15. - 14:54:53
(118/187)
Nem vagyok annyira akciófilm rajongó, de valaki ajánlotta, hát megnéztem. Nekem nagyon tetszett, Tom Cruise jól játszott és a többi karakter is hiteles volt. Hibáival együtt is egy jó film, végig lekötött
5/10
naneee 2013 aug. 01. - 17:09:55 5/10
(117/187)
Tom Cruise nálam alapból hiteltelen színész, és ezért valószínûleg sok jó filmrõl maradtam le miatta, ennek adtam egy esélyt. Eléggé jónak találtam az elsõ óráját a filmnek, talán még egyedinek is. Persze TC szokásos álmenõsége bezavart, de próbáltam a történetre koncentrálni. Utána már gyanítható volt, hogy rossz irányba megyünk, és a végére valami B-kategória lett belõle. Bíztam valami "komolyabb" összeesküvésben, fordultban, de nem lett jó. Sokkal jobbat ki lehetett volna hozni belõle, ezért az alapsztori 10/8, a "megoldás" 10/3.
6/10
jozsi86 2013 júl. 22. - 08:47:28 6/10 Előzmény magyardia89
(116/187)
Nézd végig. Szerintem megérdemli ez a film legalább egyszer :)
6/10
jozsi86 2013 júl. 22. - 08:45:58 6/10
(115/187)
Én jól szórakoztam rajta. Láttam durvább, látványosabb, ütõsebb akciófilmet, de azért 6 pontot megér. Vannak benne vicces részek.
7/10
offtopic
feeco 2013 júl. 05. - 18:06:48 7/10 Előzmény magyardia89
(114/187)
irónia volt Dííí.. ;)
magyardia89 2013 jún. 26. - 18:27:55
(113/187)
kedves feeeeeeeeeecoooooooooooooooooo... fáradt voltam és bealudtam rajta, és mivel annyira nem tartottam jó filmnek, ezért nem néztem vissza a kihagyott jeleneteket. miért is lenne ez lazaság? :D
7/10
offtopic
feeco 2013 jún. 25. - 21:47:34 7/10
(112/187)
huuuuh, deeee lazaaaaa vaaagy, Diiiijjjjussss.. ;)
csak úgy bealudtál egy ilyen fontos pillanatban..?
remélem valaki jól megmondja Neked.. :)
magyardia89 2013 jún. 25. - 21:01:32
(111/187)
Valaki mondja már meg, hogy kiderült e a filmben, hogy az 5 közül ki volt a célpont és miért, vagy hogy egyáltalán kiderült e..
(kb fél órára belealudtam, és lusta voltam utána megnézni már, hogy mi volt benn)
szghost 2013 jún. 25. - 18:18:33
(110/187)
A film jó volt, habár a történet egy kicsit lapos. Abban biztos vagyok ha nem Tom Cruise játszotta volna a fõszerepet, akkor semmit sem ért volna. Így 10/7
kybuck 2013 jún. 25. - 03:09:06
(109/187)
Mindenekelõtt a film egy újabb vastag önreklám Tom Cruise hatalmas egójának. Nem tud szabadulni, talán a múló évek miatt sem, hogy minden filmje az õ rettenthetetlenségérõl, szuperhõségérõl, és persze a nõi bugyikat átnedvesítõ férfiasságáról szóljon. Ez röviden uncsi és szánalmas. A film maga ezzel együtt is nézhetõ, de ez is csak egyszer, mivel a cselekmény eléggé egyenetlen (spoiler): a gonosz, ujjatlan építési vállalkozó zsoldosokkal végeztet ki embereket, mert azok belepiszkálnának a piszkos közpénzlenyúlásos ügyleteikbe, ehhez pedig nem átall még egy veteránt is bemártani az ügybe, hogy azt aztán szupermacsóan Cruise göngyölítse fel. Ez nekem elég zavaros volt, leszámítva Cruise önreklámját, de azt azért remélem, hogy Simicska Lajos és Nyerges Zsolt nem merített ötleteket belõle, bár az ujjaikat éppenséggel lerághatják, ha akarják.
James Uram Benson Madame 2013 jún. 18. - 22:03:28
(108/187)
Én folyamatosan agyaltam, hogy mit hoznak ki ebbõl
SPOILER
Arra is gondoltam, hogy valójában Reacher volt az, nyilván az ügyész is gyanús volt, de az meg túl egyértelmû lett volna, a feka zsaru indítékait sem sikerült megérteni (mintha lett volna választásom, mondja a végén - miért?), de lehet hogy direkt a könyv(ek) elolvasására akarták rábírni a nézõt.
A poénokon jókat röhögtem, a két balfasz a zuhanyzóban priceless, de az áruházi párbeszéd is remek a Holt költõk társaaságából a fickóval (nagy karriert futott be ezek szerint): Mutasson valamit! Mit szólna egy mentõ belsejéhez? :))) A kiscsajt sajnáltam, hogy nem utazott el végül.
Egyszóval, Jack Reacher COOL, bárki is játszotta volna. Az IMDB szerint Brad Pitt, Hugh Jackman, Vince Vaughn, Jamie Foxx is szóba került, de ugye Cruise producer is volt. Valszeg el akarta játszani 50 évesen a kemény srácot.