Téma: John Rambo

5/10
zee944 2008 febr. 22. - 10:12:48 5/10
(82/402)
Az melyik volt? Maddox hozzászólását olvasva, valóban ez hiányzott belõle nagyon, hogy cselezzen-trükközön, de magamtól nem jutott volna eszembe.
robidusin 2008 febr. 22. - 00:59:11
(81/402)
Mi meg a holdon és ha te ezt nekünk elhiszed, mi is neked!

Én is most néztem meg és valóban olyan terminátoros! Nem az a jól megszokott Rambó, hanem ez......nem is tudom!
Nagyon látszik már a jó öreg Slyn a kor (61), de azért ütõs egy film!

http://www.indavideo.hu/video/Rambo_4_elozetes
10/10
Bigpapa 2008 febr. 20. - 23:14:24 10/10
(80/402)
Én szolgáltam Afrikában, szóval csak azt írtam le, amirõl tudok, láttam, átéltem....
10/10
Bigpapa 2008 febr. 20. - 23:13:16 10/10
(79/402)
Azért az "jó", hogy egy olyan filmrõl mondasz véleményt és húzol le, amit:
1. nem láttál
2. meg sem akarsz nézni.
Ha láttad volna, nem írnál róla ilyen kapitális baromságokat. Legalább azzal ne járasd le magad, hogy olyanról nyilatkozol, amirõl nem tudsz szinte semmit sem.
10/10
Sly_Stallone 2008 febr. 20. - 12:06:33 10/10
(78/402)
Imádom! Annyira jó! Sly-ban nem csalódtunk, legalább is én. :)
5/10
zee944 2008 febr. 18. - 09:17:38 5/10
(77/402)
Én nem vagyok olyan lelkes, mint a hozzászólók nagy része. Hétvégén megnéztem. Õszintén szólva többet vártam tõle. Korrektül megcsinált film, de semmi más nincs benne, csak vér, gyilkolás, vér, gyilkolás és vér. Mondjuk valszeg pont ennyit akart csak, úgy látszik, én már kinõttem ebbõl a mûfajból.

Stallone viszont meglepõen fiatalos a filmben (kinéz vagy 45 évesnek), Rambo a régi, és a befejezõ snitt elegáns húzás, méltó lezárása a sorozatnak. Örülök neki, hogy Sly összehozott két sikerfilmet tizenévnyi hosszú mélypont után, kár, hogy ez nem az én filmem.
nézõ1 2008 febr. 17. - 13:54:07
(76/402)
Vegyünk példát Rambóról! Ebben a korban sok honfitársunk már hetente többször elüldögél a rendelõben a köszvényével:-)Géppuska meg olyat dobna rajta, hogy ki se talál a bozótból. Várom a következõ részt, ahol a járókeretbe rejtett rakétavetõvel egyeli az erdõt.
Egyébként szerintem pont az, amire mindenki számít. És így jó.
Csodakapitány 2008 febr. 16. - 10:15:01
(75/402)
Nekem egyetlen jelenet tetszett igazán,
az elsõ akció.
Meredek hogy a fiut hagyta hogy megerõszakolják és helyette a hülye lányt vitte. Ez már nem volt olyan rambós, kicsit megöregedett.
Érdekes maga a történet is-jellemzõ.
Megérkezik pár hülye nagyvárosi hogy õ majd megmenti azt a valakit akinek számítani fog.Nagyon idegesítõ a felvezetés.
Lelki terror.
(Mert ugye a vallás megmondja.)
Közben 100-1000 szám írtják a népet vagy ha nõ lehet meg is erõszakolják... Lehetne sorolni. Kezükbe is adják a Bibliát?, ez persze rajtuk már nem segít.
Ehhez hasonló A Föld szinte minden részén történt, Magyarországon is(csak itt nem kis 100-1000res nagyságban).
Talán én ezért nem éreztem olyan üdén magam a film közben.
Akcióban szegényes, végül is egy kocsirol írtja ki rosszfiúkat.
De leglább megmentik õket az amerikaiak, (mert útba estek).
Szerintem érdemes egyszer megnézni.
Atish 2008 febr. 15. - 19:39:36
(74/402)
Hát végre én is megnéztem a moziban, elvittem rá a párom is. Nem számítottam rá hogy tetszeni fog neki, de amint kijöttünk a moziból el kellett mesélni neki az elõzõ 3 rész történéseit is:D. Ennél a filmnél háborús film kategóriában sokára fognak nagyobbat dobni!

10/10
amozijo 2008 febr. 15. - 18:40:47
(73/402)
Szeretni vagy utálni lehet Rambo-t. Kultuszfilm:)
Ajatollah 2008 febr. 14. - 01:42:13
(72/402)
Bigpapának teljesen igaza van, a földön olyan kegyetlenségek történttek és történnek amiket el sem tudunk képzelni, mert nem vagyunk az adott helyzetben és remélhetõleg soha nem is leszünk. Sajnos aggasztóan igaznak éreztem amikor embereket hajtottak át a vizen...

Én tegnap láttam a filmet, és megdöbentett az hogy néhány kopasz állat a barátnõikkel tudott röhögni a filmen, ilyenkor elgondolkozok a bunkóság határtalanságán.

Amúgy szerintem a Rambo filmekben nem csak a lövöldözést kell nézni, fontos látni hogy ábrázol egy átlag embert akit háborúba visznek, és nem tud visszatérni a társadalomba, ez örök probléma a világon, a témában hasonló a Szarvas vadász és az Apokalipszis most.

A technikai részek engem meggyõztek,végre reális ábrázolás, kurva jól összevágva
10/10
Bigpapa 2008 febr. 13. - 17:01:40 10/10
(71/402)
Valamit benéztél szerintem, mert én egy szóval nem mondtam, hogy megbántam volna, hogy beálltam 19 évesen a légióba, és soha senkit nem beszéltem le róla. Nem azért mentem oda, hogy f*sza gyerek legyek.Itthon is besoroztak volna, szóval így is úgy is katona leszek. Akkor legalább megpróbálom azt.Nyelveket tanultam, más kultúrákat ismertem meg, világot láttam...és nem mellesleg, megtanítottak, hogyan védjem meg magamat és azokat, kiket rámbíztak. De minden jóban van rossz is. Így láttam, amiket leírtam.
A Rambo elején,amiket mutatnak, azok dokumentumfilmek.Valós dolgok. Nem 200 éve készültek, hanem napjainkban. Ölni a világon a legkönnyebb dolog, csak elszántság kérdése. De az életet megvédeni a legnehezebb. Mert ott B*hatod az elszántságodat, ha egy olyan kegyetlen rezsimmel állsz szemben, mint ami a filmen van. Afganisztántól kezdve egészen Burmáig, a kormány, s így a hadsereg legnagyobb bevételeit a kokain és a különbözõ amfetamin származékok elõállítása és terítése jelentik. Több milliárd dollárban számolva. Ott semmi értéke nincs az emberi életnek.

De mondom, én tapasztalatból beszélek, te pedig nem tudsz elképzelni ilyen dolgokat.
Több száz olyan fotom van, ami akkor készült, amikor olyan falvakon mentünk át, amiket elõtte 1-2 nappal mészároltak le. Én is rajta vagyok, ahogy túlélõket keresünk (nem találtunk). Ugyan úgy szállnak a legyek rajtuk, a naptól fel vannak püffedve, rothadó szag mindenhol. És azokat a testeket sem temeti el senki.
Hidd azt, hogy amit a filmben láttál, az túlzás, ha neked attól békésebb a lelked. :)
Én itt befejeztem a témát, mert ez már nem a Rambo.
Ami nagyszerû film.
Seemann 2008 febr. 13. - 13:18:06
(70/402)
Na majd Te fogod megmondani hogy mi történik ott, és azt is hogy mi ábrázolja hûen és mi nem. Fingod nincs róla, tehát arról sem lehet hogy milyen ábrázolás felel meg a valóságnak. Te csak annyit tudsz, tipikus kisemberként, hogy "csúnya és szörnyû dolgok vannak a világ másik felén". Persze minél több vér folyik, zubog, spiccel egy filmben, egyenesen arányosan annál valósághûbb. Gondolod Te.
Seemann 2008 febr. 13. - 12:55:38
(69/402)
Nézd, én szívesen lettem volna katona... Elhiszem hogy kemény, megrázó, olykor igazságtalanságokkal telített ez az élet, de valaki, valamiért odamegy. Azért megy oda, mert f*szalegénynek képzeli magát. És miután kijárta az élet eme kemény iskoláját, utána még f*szábbnak képzeli magát.
És persze úton-útfélen mindenkit óva int attól hogy utánacsinálja. Ez olyan mint egy -két raszta drogosnál a "lejöttem a cuccról címû történet". Azzal villog hogy õ lerakta, és persze hivatásának tekinti hogy másokat is meggyõzzõn, hogy ne nyúljanak hozzá. Õ már "beavatott", de másoknak nem ajánlja.

Stallone persze hogy orba-szájba nyilatkozik, valahogy alá kell dúcolni a film különösen naturalista módon ábrázolt 80 percnyi erõszakosságát. Persze hogy nem fogja azt mondani, hogy a mai nézõk ingerküszöbét már csak úgy lehet elérni, ha premierplánban fejbe lõnek egy gyereket. Ne egy Rambo filmélmény alapján akarjuk már felvázolni hogy mi megy x ezer kilóméterrel arrébb. Ezek a hatásvadász túlzások idegesítõek. Meg a süket "becsüld meg magad hogy békében élsz " duma. Nem a filmet szídom, mert mint mondtam egy maga határai között jobb mint amire számítottunk. Hanem azon csodálkozom, hogy más ezeket a határokat félretolva már-már a hû ábrázolás piedesztáján koronázza a "történelmi hûségéért" mármár oscargyanússá. Ne vicceljünk már.

Azért mert valami naturális még nem biztos hogy igaz. 10 év múlva amikor Burmában lehet hogy semmiféle konfliktus nem lesz már kijön xy rendezõ a burmai helyzetrõl egy filmmel, amiben rambo a hatodikon szintü gyilkolászás-öldöklés lesz, és akkor is lesz egy-két oberokos aki bölcs prófétaként inti majd meg a jólétben elényelmesedett hedonista magyarokat, hogy igen, tedd össze a kezed, mert a világ másik felén mindennap ez történik, minden egyes percben. Ebbõl a tökéletlen süketelésbõl köszönöm de nem kérek.
10/10
Bigpapa 2008 febr. 13. - 11:54:10 10/10
(68/402)
Itt van a Stallone nyilatkozata:
http://www.sg.hu/cikkek/58105/rambo_tuzeli_a_burmai_ellenallokat

Én nem tudtam 19 éves fejjel, hogy mire vállalkozom.Jó "poénnak" tûnt, egy alternatívának a magyar hadsereggel szemben, amirõl csak azt hallottam, hogy a csicskáztatás megy, de semmi mást nem tanulunk. Amikor jelentkeztem, egy Cooper teszten estünk át. Köztük 2800 méter futás 12 perc alatt.Minél többet futsz a 12 perc alatt, annál jobb eredményed lesz. Rengeteg fizikai és IQ teszt kell ahhoz, hogy valaki bekerüljön. És bármennyire is azt hangoztatják, hogy az idegenlégió és maguk a légiósok a Francia hadsereg teljes jogú tagjai és ugyan olyan elbánásban részesülünk...nagy humbug. Oda küldenek, ahova egy francia az életben nem merne menni. Ahogy aláírod az 5 éves szerzõdést, a Francia kormány tulajdona lettél. Nem tudsz eljönni, hogy "bocsi, de meggondoltam magam". Jól éreztem magam, világot láttam, több nyelven megtanultam.
De!
Láttam olyan dolgokat, amiket a Tv-ben te az életben nem fogsz látni. Az ENSZ békefenntartói 200 méterre állomásoztak egy olyan falutól, amit a szemük láttára irtott ki a szomáliai hadsereg 1996-ban.Jobb felszerelésük volt, mint a szomáliaiaknak, és meg tudták volna védeni õket.Nem állt érdekükben megmenteni 1200 embert. Köztük kisgyerekeket és nõket.Az járt jól, akit megöltek, mert különben 100-200 katona erõszakolja meg. Köztük a 6-7 éves gyerekeket is. Akkor mirõl beszélünk, hogy ez nem valós?
Jártál te ilyen vidéken? Mert az, hogy a CNN vagy a HírTv nem mutatja, attól még nagyon is valós.Csak oda még a Tv stáb sem mer elmenni.
És erre mondja Rambo a filmben: Hoztak puskákat?-Természetesen nem!-Akkor nem tudnak segíteni.Menjenek haza!
Burmában nincs olaj, így sem az Amerikai hadsereg, sem pedig az ENSZ nem fog lépni.Franciaországnak sincs érdekeltsége ott. A légió Mayotte-ban van, ami az Indiai- Óceánon biztosítja a francia jelenlétet.
Seemann 2008 febr. 13. - 11:20:26
(67/402)
Bigpapa: elismerésem a francia idegenlégió miatt, valószínûleg, sõt biztos megrázó élményeid lehettek, de aki katonának megy számol az ilyennel. Hiszen ha máshonnan nem is, de filmekbõl mindenképpen kapja az ember, sûrítve az erõszakot.
Itt Myanmar-ról van szó. Volt itt is vízágyú, verekedés, botozás, kegyetlenkedés,(ami itthon is, nem is olyan rég) de a végtelen számú szerzetes inváziója miatt küldte a karhatalmat a rezsim az utcára. Nem keresztényeket kínoznak õserdei gerillacsoportok, meg eldugott falvakat lõnek halomra, válogatott kegyetlenségekkel kísérve.
Persze a CNN-nek túloznia kell, nem is kicsit, hogy legyen megint egy csont,amit szopogatni lehet, egy hely "ahol gáz van", ahol segítségre van szükség, ahol helyt kell állni, no és erre még a hollywoodi ipar is rá tesz egy lapáttal. Ezért nem hiszem hogy a filmben megtörténteket áhitatos felszisszenésekkel kéne kísérni, hogy "hát igen, ez a valóság".
10/10
Bigpapa 2008 febr. 13. - 11:05:06 10/10
(66/402)
foxymaxy:

Szerintem *moderálva*. ;)


Seemann :

19 évesen jelentkeztem a Francia Idegenlégióba, ahol 5 évet húztam le. Nem hosszabbítottam. Én a 13°DBLE ezredben voltam, ami Djibouti-ban Ethiopia, Szomalia és Erythrée között van. A szomáliaiak ugyan így irtják egymást, mint a Burmai hadsereg.Nem kívánok az életemrõl komolyabban mesélni, de hidd el, sajnos, ami a Rambo filmben látható, nagyon is valós. A te életed kvázi nyugodtsága addig megnyugtató, amíg át nem élsz egy hasonló esetet. 20-21 éves fejjel sok ilyet láttam.És láttam azt is, hogy milyen kegyetlenek tudnak lenni az emberek a saját népükkel.Az embernél kegyetlenebb élõlény a világon nincs. Szadista, gonosz, kedvtelésbõl öl. Ilyet az állatvilágban nem tudsz mutatni.

Tegnap este egy másik társasággal újra megnéztem a filmet a moziban, és még jobban megfogott.

És nem az, hogy légvédelmi géppuskával, egy dzsip tetejérõl kaszálja le a népet, hanem az, amilyen alázattal ez az ember hozzányúlt ehhez a témához, és amilyen visszafogottan ábrázolta Rambo szerepét.
Seemann 2008 febr. 13. - 02:14:07
(65/402)
Túlzásokba azért ne essünk...
Nem rossz a film, a maga nemében, de nem hinném hogy 2008 legjobb filmje, és a dícséret többi részét is túlzónak érzem. Azért mert itt egy gépágyútól várpacává konvertálódnak emberek még a valóságban nem feltétlenül történik így. Persze, reálisan van bemutatva, de nem hiszem ennek ellenére hogy Burmában így darálják a népet, gyerekeket lõnek fejbe meg hasonlók. Aki egy kicsit is ismeri a hírekbõl a burmai helyzetet tudja hogy nem errõl van szó.
Ennek a filmnek valóban sikerül anakronisztikus módon az, ami a mai filmek nagyrészének nem. Vágyat ébreszteni az emberben filmnézés közben, a totális átérzés, emocionális mozgosítás, itt pl. a pusztító bosszúra. Olyan túlzóan realista a film egyik fele hogy a gépágyú mögött üvöltõ és másokat vérzuhataggá lövõ Rambónak teljes szívbõl szurkolunk, sõt, már már a moziban vele üvöltünk eufórikusan.
De nem lehet elhallgatni hogy rövidke az a 80 vagy 91 perc. Tulajdonképpen a csúcspont a gépágyú mögötti kaszabolás. És kész. Persze így is egy egész, de lehetett volna egy kicsit több.
Mindenesetre valóban egy pozitív csalódás, maga a film is, és benne Sly is.
10/10
Kendy 2008 febr. 13. - 00:58:20 10/10
(64/402)
Nekem nagyon teszett a film ma láttam!Sly nagy király most is!Rambo meg nagyon ott volt a filmben!Jó volt és remélem Slynak több filmje lesz mostanában!
10/10
Roti1 2008 febr. 12. - 23:20:36 10/10
(63/402)
...szerintem is abszolút príma film, nem értem az elõttem szóló gondolatát.... én pl. úgy ültem be rá, hogy az unalom elkerülése végett ugyan menjünk már el moziba.... és kellemesen csalódtam, de nagyon nagyot...a film sztem nagyon nagyot üt... sztem rettentõ brutálisra sikeredett...vmint Rambo karaktere is sokkal szinpatikusabb volt számomra mint az eddigi részekben(igaz a 3.-ra nem emléxem)... az én értékelésem 10/10

u.i.: ...ahogy Eric Cartman mondaná: - Kurvajó kis mozi vót bázzeg!