Téma: Képlet

minerva9 2009 jún. 22. - 14:39:11
(115/615)
2000-re is jósaoltak világ végét,na egyszer hátha bejön..
9/10
Koordinátor 2009 jún. 22. - 14:34:34 9/10
(114/615)
A jó öreg világvége.Imádom ezt a témát.Már csak azért is ,mert szerencsére még nem jött be.Viszont a filmekben és az irodalomban,mindig jól megtudják etetni az embereket.Hiába is tagadná bárki,hogy egyáltalán nem hisz benne,azért egy ilyen témájú film felpiszkálja az embert.Egy pici valóságíze azért van ,mert a világûrbõl bármilyen hatalmas természeti erõ képeslenne elpusztítani ezt a bolygót.Figyeljetek skacok! És ha egyszer tényleg bejön?A lényeg,hogy nekem tetszett a film.
pacica 2009 jún. 22. - 14:30:11
(113/615)
tegnap láttam az ikeában pont olyan kavicsokat mint ami a filmben volt a kiscsávónál!
szerintem érdemes lenne vizsgálódni arrafelé, kitudja... lehet ufók!!!!!
zimzum1111 2009 jún. 22. - 14:29:17 Előzmény Gabriella54
(112/615)
Két napja vívódok, hogy hogyan is támasszam alá azt, hogy ez jó film meg hogy miért. Meg hogy mi az, amit ordas hibának tartok benne.
De végül is jó. És igaz.

*** SPOILER ***

A történet gondolati alapját a BIBLIÁban lehet megtalálni Ezékiel próféta 1. könyvében (elsõ link egy magyarázatot is tartalmaz), illetve még néhány kiegészítés az angyalokról.
http://www.refpasaret.hu/pasaretpred/2004-06-03ft18h.html
http://pasaret.ofm.hu/angel.htm
http://scriptures.lds.org/hu/gs/14/16

Szóval a film – szvsz – a „süket emberiségrõl” aki nem hallja meg, nem hajlandó meghallani a kinyilatkoztatás szavát. Lehülyézi a BIBLIÁT, Isten fiát pedig valami kalandhõsnek tartja.
Pusztulásra van ítélve.
A film is errõl szól. Érdemes visszafelé nézni – visszafelé végigvezeti cselekményt. Eképpen:
A gyermek lelkeket tartja meg isten (sok kicsi [ugye több „ûrjármû” távozott a földrõl] Ádámot és Évát), mint a spirituális tisztaság egyik jelképét.
A közvetítõk, akik õket oda juttatják a Kerubok, Isten teremtményei, szellemi lények (!!!), semmi anyagi valóságuk nincs csak megjelenik – leképezõdik, nekünk a filmvászonra illetve a szereplõk számára (de véleményem szerint csak gondolatilag jelennek meg). Úgy kommunikál – a kiválasztott gyermekkel – hogy nem beszél, gondolatokat közvetít, sugall. Ugye csak Celeb érti amit mond. Csak az hallja aki tiszta, akik fogékony (Istent is csak az hallja, hallhatja aki zörget. Annak megnyittatik). A papa mivel haragszik az Istenre – elvesztett felesége miatt – nem hallja.

Fontos! Istent – mostantól a könnyebb érthetõség kedvéért képzeljük úgy el, hogy Õ mondjuk a legjobb barátunk.

Szóval a papa összeveszett a legjobb barátjával mivel az nem segített neki abban, hogy a felesége életben maradjon. Sajnos a Papa figyelmét elkerülte Barátjának minden elbeszélése az Üdvrõl, a boldogságról, a Barát gyermekének aki a szeretetrõl, békérõl beszélt sokat mégis megölték (Krisztus), és a Barát áldozatáról (feláldozta a fiát), hogy ezt tette meg mint láthatatlan a látható világ kedvéért, mert szereti azt, és szabadnak teremtette. De hát ezt az egész hülyeséget – meghalt az asszony tehát nincs Isten, nincs Barátom – a Papa nem hiszi el. Nem figyel oda, pedig – mint ahogy nekünk itt van az orrunk elõtt. De mégse… Nem és nem, mert hülyeség: nehogymár Ádám meg Éva és akkor mi van a vérfertõzéssel (csakhogy a legnagyobb megmosolyogtató ostobaságok egyikét emeljem ki az ateista tárházból).
A Papa ezt nem érti. Érdekes az apja – aki egy pap – igen. Na Õ nem menekül, mivel nincs mi elõl. Életével számot vetett. Ha át kell lépjen az anyagi világból a szellemibe, az nem okoz különösebb problémát. Szereti a Barátját, bízik benne, ezért a lelke nyugodt. Tudja, hogy a teste csak anyag a lelke a szellem része és nem veheti el tõle semmilyen földi hatalom. Nem fél…

Fontos! Ha Ezékielt tovább olvassuk, akkor van egy sejtelmes utalás arra, hogy prófétálni kell (majd erre visszatérek).

A különleges képességû kislány aki a számokat leírta egész életében – még a saját gyermeke által is bolondnak volt elkönyvelve. Ha valaki tud beszélgeti a láthatatlannal, azt mainapság is tök hülyének nézik. A láthatatlannal beszélgetni nem túl tudományos. Ha nem lehet látni akkor az nincs, vagy ha nem lehet mérni akkor sincs.
A bolond kislányról aztán kiderül, hogy tud kommunikálni a láthatatlannal. Azaz mégsem Õ a bolond, hanem inkább minekünk kéne annak érezni magunkat.
A Papa megoldja a sok kérdést – számok és kódok és kövek -, és mintha dróton húznák az történik, amit a négy feketeruhás akar. A Kerubok, akik ugye angyalok. Minden úgy történik ahogyan Õk akarják.
És itt jön a Papa felelõssége – a mi felelõsségünk, ha úgy jobban teszik. Ha valaha összeveszünk a legjobb barátunkkal, aki tényleg mindent megtesz értünk, de annyira, hogy semmilyen szinten nem vagyunk hajlandóak kibékülni vele, akkor elkerülheti a figyelmünket egy csomó körülmény, és nem tudunk odafigyelni az egységre, a többiekre – értsd – a világunkra. Magyarán: a kód, a képlet, a megoldókulcs, az élet értelmének megoldása itt volt az orrunk elõtt (átvitt értelemben a Biblia, a Védák, a Bardo Tödol, a Kabbala, Zoroaszter, Ízisz és Ozirisz, Zeusz stb.) az Isteni kinyilatkoztatások formájában. De a Papa – akin az egész emberiség sorsa nyugodott – nem szólt idõben. Elkésett. Nem tudott prófétává válni. Miért? Ha hisz, a Barátjában és elhiszi, amit lát, akkor talán nem a szabványos tudományos utat követi, hanem alátámaszt. Kommunikálja a világvégét, akkor egy egyetemes „Pálfordulattal” (mindenki kibékül a legjobb Barátjával, megint megszereti) megállítható a démon és a föld elpusztulása (jaj ez kicsit messzire vezet ). Azt hiszem az egyén felelõssége, hogy aki hallja adja át. Na a Papa lévén nem hallja nem tudja átadni. A süket gyermeke, Celeb jobban hall, mint Õ. Õ hallja azt, aki nem beszél - lévén láthatatlan, lévén szellemi, lévén gondolati.

A film tehát azért jó mivel érthetõ, de sokkal jobban el kellett volna magyarázni. Az utalások – ahogy itt a fórumban is tapasztalom – lógnak a levegõben, nem tudnak összeállni egy egységes képbe.
Miért rossz. Éppen az elõbbiekért. Pont annyira jó, mint amennyire rossz.
Na meg mert – ez az ordas hiba - a Kerubokat Zombiként, Démoni metaforaként ábrázolja, hogy a mozi fele horrorfilmként rettegte végig Isten angyalainak megjelenítését, mindaddig, amíg fel nem Öltötték Isteni formájukat. Ez nem jó. Mert ha nem értem, akkor félek. A Barátság pedig nem a félelemrõl szól. Pont, hogy nem. Istent sem kell félni. Érteni kell…

Köszönöm, hogy elolvastad a véleményem.
minerva9 2009 jún. 22. - 13:42:37
(111/615)
itt olyan jó véleményeket lehet olvasni..:)
..mégis lehet az Egri Csillagoknál maradok..:)))))))
1/10
Brendan 2009 jún. 22. - 13:06:32 1/10
(110/615)
Tegnap megnéztem a filmet. Régen láttam ilyen rossz filmet. A fõszereplõ, Nicolas Cage elképesztõen rossz volt. ilyen tehetségtelen színészt nem szabadna szerephez juttatni.
A legjobb alakítást a kisrác nyujtotta.
A téma nem lenne rossz, de a film szánalmasra sikerült. A sötét képek, a föszereplõ, teljesen tönkretették a filmet.
minerva9 2009 jún. 22. - 11:53:27
(109/615)
persze mivelhogy ez a film mint sok más,ez sem fedi a valóságot,amúgy meg már sokan az olyan filmeket is fikázzák ami elejére kiirják hogy megtörtént esetett dolgozz fel,xal inentöl kezdve akkor el lehet gondolkozni..
A valóság átélésének legjobb módja a szinház és nem a filmek..xd
island 2009 jún. 22. - 09:56:30
(108/615)
Az est.hu "leírása":
Egy tanár gyanús idõkapszulára bukkan fia iskolájánál, és a benne lévõ titokzatos adatokból múltbéli és eljövendõ katasztrófák rajzolódnak ki. Nicolas Cage ismét megmenti a világot.

Értem én, h velõs filmajánlókat kell írniuk, de ez azért durván nem fedi a valóságot...
minerva9 2009 jún. 22. - 09:55:58
(107/615)
A jó nép biztos hapy and-et akart volna.. :)
kirby76 2009 jún. 21. - 21:42:51 Előzmény damienisback
(106/615)
Teljesen egyetértek veled, nem tudom, milyen befejezést szeretne a jónép!?
Vki írta, hogy a vallásos embereknek tetszik az Ádám és Évá-s utalás miatt.
Nem vagyok vallásos, mégis, ez a film úgy tetszett, ahogy volt.
goodmanbeats 2009 jún. 21. - 21:29:09
(105/615)
humberto koszonom szepen hogy ilyen jo spoilert irtal a film adatlapjahoz figyelmeztetes nelkul, ezek utan elmentem megnezni de miutan leirtad a veget es a bongeszot nem sikerult idoben becsukni igy termeszetesen nem adott semekkora elmenyt sem, mivel vegig biztos voltam a vegkifejletben. amugy nem rossz, latvanyra se szerintem, bar a metro tenyleg kicsit lowprofile jelenet volt.

7/10
8/10
damienisback 2009 jún. 21. - 21:24:47 8/10
(104/615)
ezeknél a "hálivúdi" cuccoknál eléggé szájbarágósra szokták venni a figurát, szóval szerintem ez nem meglepõ.
Tika 2009 jún. 21. - 20:40:37
(103/615)
ja és jó film volt, néha nekem túl hangos (de pont ezért üt)

a metrós jelenetet külön kiemelném, az nagyon frankón meg lett csinálva látványilag is meg mindenhogy, szóval le a kalappal
Tika 2009 jún. 21. - 20:39:09
(102/615)
spoiler

én láttam a filmet, és szerintem a végén azok a fura lények nem alienek, hanem angyalok! szó sincs ufókról, mert vannak a szárnyaik is, utána pedig ádám és éva egyértelmûen... szóval azok angyalok és kész :)
minerva9 2009 jún. 21. - 20:32:00
(101/615)
oké akkor megnézem
6/10
Barree 2009 jún. 21. - 20:27:40 6/10
(100/615)
Nézd, mert élvezhetõ, jó kis jelenetek vannak benne, és tökjó film az utolsó percekig ^^
minerva9 2009 jún. 21. - 19:03:32
(99/615)
Én kivüláló vagyok még nem láttam a filmet,akkor érdemes megnézni vagy nem?
8/10
damienisback 2009 jún. 21. - 18:31:35 8/10
(98/615)
SPOILER

akik a vége miatt kritizálják a filmet, mégis mit vártak?
1. teljes pusztulás. túl durva.
2. hasonló befejezés, mint az amikor megállt a földben, ez meg túl nyálas és gagyi.
3. köztes megoldás, ez sem tetszik nektek...
Meeschka 2009 jún. 21. - 18:21:53
(97/615)
ez mi egy sz*r mar...LoL nagyon elcsufitottak a veget.
1/10
Gabriella54 2009 jún. 21. - 17:39:53 1/10
(96/615)
A fõ az, hogy a Te zsenialitásod mindent megértsen - ha már mindenkit nem ért meg és könnyen vagdalkozik.
Amúgy a bókot köszönöm szépen! Úgy tûnik, individuális imponderábiliáknak kellõképpen híján vagy...