Téma: Kopaszkutya

Redfield 2008 jan. 27. - 16:01:55
(17/77)
Nézd, nekem nem célom gyalázni õt, meg stb... de írhat még akárhány ember dicshimnuszokat róla, attól még ugyanúgy unszimpatikus lesz egy bizonyos százalékban. az "Író" részhez hozzátenném, hogy magukról ír könyveket. Talán jobban elismerném a zsenialitását, ha sokan mások próbálnák futtatni õt.
szama27 2008 jan. 27. - 10:12:56
(16/77)
Viszont nincs belépõ és ihatsz vizet ingyen a mosdóban....mellesleg Bill értelmes dalszövegeit is Hobo írta!!!! Amikor meghallottam a "Hol van a kikötõ hol az a lány..." kezdetû számát, majdnem sírva fakadtam. Imádom Bill hangját, Földes soha nem is tudott úgy énekelni és nem is fog.
Nem is a hangjáért szeretem, hanem, mert egy költõ, író....zseni!!!!
szama27 2008 jan. 27. - 10:05:44 Előzmény Redfield
(15/77)
Kedvesem!
Keress már légyszíves még egy zenekart kicsi országunkban, akinek ennyi lemeze jelent meg!
Olyan ÍRÓT, aki nem csak a saját "szeretlek, mint házinyúl a káposztát" szövegeit tölti bele tölcsérrel az elbutult rajongók fejébe, hanem a régi nagyokat is értelmezhetõvé teszi azok számára, akik még akkor nem éltek. Fordítás és "átköltés" között nagy ám a különbség....én rengeteg Morrison fordítást olvastam, de Földesé messze a legjobb! Sok-sok éve járok már Hobo koncertre, de kétszer ugyanazt a mûsort még nem láttam.
A Kopasz Kutya nekem is a szívem csücske, (habár a színészi teljesítménytõl nem vagyok elájulva) mint ahogy más Szomjas György filmek is. Ha nem láttátok, kötelezõ a Roncsfilm, a Falfúró.....stb.
Redfield 2008 jan. 27. - 07:51:20
(14/77)
Budapestre talán, de semmiképp sem az Old Man's be. 600 ft egy sör.
Redfield 2008 jan. 14. - 10:20:56
(13/77)
Akkor már inkább Deák Bill önmagában, vagy Radics Béla. Én személy szerint több fantáziát látok az õ számaikban, mint a Hobo számokban, de tudom: ezt tartsam meg magamnak.
Redfield 2008 jan. 14. - 09:38:53
(12/77)
Te meg nagyon imádod a Hobo-t. De most nem ez a szeret-nem szeret a baj, nem azt mondtam, hogy nincsen jó számuk. De pl rengeteg dalszöveg, amit így lefordítanak szerintem béna lett. Igen, leginkább a könyv miatt unszimpatikus, mert ha a Stones-ról írnak könyvet, akkor a Stones-ról akarok olvasni, és nem róluk. De mondom: még ennek ellenére is vannak bejövõs számaik.
Redfield 2008 jan. 14. - 07:30:39
(11/77)
Én nem a Morrison-mániája miatt, hanem úgy egyébként. A másik meg a könyvei. Nem kell védeni, mint a veszedelem, nézzétek meg pl azt a kis könyvet, amit a Stones-ról írt. A magyarra fordított dalszövegek mellett, leginkább csak személyes élményeit taglalja, úgy mutatja be az együttest, hogy az övéké még talán jobban is be legyen.
10/10
alex4427 2008 jan. 13. - 10:30:47 10/10
(10/77)
Tobacco Road!
Alapszám! Annyira jó! És rengetegen feldolgozták!
Jó, hogy Hobó is megtette!
(Akinek rengeteg saját száma is van. Bizony.)
F_E_B 2008 jan. 13. - 10:01:27
(9/77)
Mint a Tobacoo road, mi?
Redfield 2008 jan. 12. - 07:45:49
(8/77)
persze, lehet csûrni csavarni a dolgot, de feldolgozásokból élnek.
Sztrogacsev 2008 jan. 11. - 12:05:33
(7/77)
Jó film, a zenéket imádom! és ami nagy meglepetés volt számomra az a dvd változat: angol éééés magyar felirat!!!!!! (+extrák)
véleményem szerint nagyon fontos lenne angol és magyar felirattal ellátni a dvd filmjeinket, ezek nélkül ugyanis elég nehéz a világgal megismerteteni filmkultúránkat, mert vannak nagyon jó filmjeink!!
helyet nem foglal a dvd-n, és megcsinálni sem egy olyan hatalmas meló... fõleg a magyar feliratot nem tart semmibõl rádobni a dvd-re....
szerncsére a legtöbb újonan kiadott dvd-n már van angol felirat, azonban a magyar felirat még ritkaságszámba megy... :( azért én bizakodok
wysiwyg 2007 aug. 10. - 20:52:50
(6/77)
Lehet, hogy nem mindegyik saját anyag, de ami az jó!
wysiwyg 2007 aug. 10. - 20:51:44
(5/77)
Ja én is láttam.:(
Redfield 2007 aug. 10. - 14:38:11
(4/77)
Nem rosszak, de nekem annyira nem jön be, hogy mindent lefordítanak, és feldolgoznak, de nincs túl sok saját anyaguk. + soha az életben nem veszek újra a kezembe olyan könyvet amit a Hobó írt más zenekarrol. Egyszer megpróbáltam egy Rolling Stones-osat... hát abban legalább annyit írtak magukról, mint a Stones-ról... pfff
wysiwyg 2007 aug. 10. - 12:58:57
(3/77)
Így igaz.
Alternat 2007 aug. 10. - 12:57:57
(2/77)
Egyetértek!
Hobo verseirõl meg nem is nagyon kell mit mondani, az egyik legjobb dalszövegíró az országban. És még zenét írni is tudnak... mi kell még? :-)
wysiwyg 2007 aug. 10. - 11:10:34
(1/77)
A kedvenc zenés filmem. Valószínûleg hatással volt ez érzésem kialakulására a Hobo Blues Band, mivel az egyik kedvenc bandám. Fantasztikusan bánnak a szavakkal, a szövegeiket egy életen át képes lennék olvasgatni. :D
Colorado együttes:))). Nagyon nagy film. A feltörés útja nem mindig könnyû, egy ilyen jellegû együttesre nézve a maga korában fõleg nem. A jelenetek között idõnként elõbukkanó, idézetek nagyon tetszettek. Éljen a Tetovált lány, a Kopszkutya s.t.b. A végén feltûnõ P.mobil dal Az utolsó cigaretta (ha jól emlékszem...habár már évek óta nem láttam a filmet, nem biztos) nagyon hatásos volt...