rofia 2007 nov. 25. - 06:41:12
(5/25)
Hol lehetne megtudni, hogy ismétlik-e, és ha igen mikor?
10/10
Skrissy 2007 nov. 24. - 22:03:24 10/10
(4/25)
"egyensúlyából kibillent világ" '83-ban. akkor most mi is van? Engem inkább megrázott mint megnyugtatott, ennek ellenére mindenkinek ajánlom a filmet.
10/10
flugi 2007 nov. 24. - 21:35:28 10/10
(3/25)
pontosan.

(ezért regisztráltam..)
10/10
Gyurro 2007 nov. 24. - 21:25:31 10/10
(2/25)
Talán azért nem írt senki, mert ez az az opus, amihez semmilyen kommentár nem szükséges.
Egyértelmû és világos.
Aki így gondolja, minek írjon, hisz tudja a többiek is ezt gondolják. Akik pedig másként látják, úgy sem nézik meg és nem veszik a fáradtságot, hogy írjanak.
Vinogradov 2007 nov. 24. - 20:56:10
(1/25)
Számomra teljességel felfoghatatlan az, hogy még senki nem írt ide semmit...

Pont ide, ehhez a döbbenetes és lenyûgözõ filmalkotáshoz.

Azt hiszem már az sem akármi, ha egy rendezõ szavak nélkül mondja el, amit a világról és a hozzá való viszonyulásáról gondol. De ha egész életmûve épül erre, az valóban döbbenetes: mert minél inkább mentes valaki a szavaktól, annál inkább lehet mentes a tévedésektõl. Nem feltétlenül igaz ez ebben a formájában, de bizonyos szemszögbõl nézve mindenképpen az.
Azt hiszem, erre Reggio is rájött...
Abból következtetek, hogy pontosan ezt mûveli. Filmjei etûdök, de a mûfaj, sõt, a filmtörténet csúcsteljesítményei között is ott a helyük. Tehát nem csinálja rosszul, azt amit csinál, sõt...

Na persze ez a fantasztikus rendezõi életmû két személy nélkül talán sosem jöhetett volna létre...
Az egyik a fantasztikus operatõr, Fricke, a másik a még sokkal jelentõsebb és nagyszerû zeneszerzõje Philipp Glass...

Õk hárman olyan opus magnumot hoztak létre, amely minden idõk egyik legfantasztikusabb, legmonumentálisabb és legtökéletesebb összmûvészeti alkotása.

Kép és hang tökéletes együttmûködése talán még soha nem valósult meg ennyire erõteljesen a filmtörténetben.

Páratlan élmény, minden kihagyott, vagy át nem élt percéért kár!

Meglehet, sokat áradoztam: de ha van olyan film, hát ez az, amirõl egyszerûen nem lehet eleget!