Téma: Larry

10/10
A. CS 2022 dec. 15. - 20:19:52 10/10 Előzmény kbetti111
(12/52)
Például olyan embereknek szól, akiknek veled ellentétben van empátiájuk és nem csak a saját társadalmi osztályukra kíváncsiak.
Ráadásul hasznos is lehet látni, hogy milyen problémákkal küszködnek más emberek. Sokszor olyan pitiáner dolgokért boldogtalanok az emberek. Egész máshogy tudja látni a dolgokat az, aki tudja, hogy mások ennél sokkal nehezebb helyzetben élnek. Lehet, hogy nem tud segíteni az ember, de erőt meríthet belőle. Nagyon sok olyan témájú film van, amire nincs ráhatásunk. Egy filmnek nem feltétlenül az a célja, hogy a világot megváltoztassa, csak a gondolkodásmódját annak, aki megnézi.
10/10
A. CS 2022 dec. 15. - 20:19:52 10/10 Előzmény kbetti111
(11/52)
Például olyan embereknek szól, akiknek veled ellentétben van empátiájuk és nem csak a saját társadalmi osztályukra kíváncsiak.
Ráadásul hasznos is lehet látni, hogy milyen problémákkal küszködnek más emberek. Sokszor olyan pitiáner dolgokért boldogtalanok az emberek. Egész máshogy tudja látni a dolgokat az, aki tudja, hogy mások ennél sokkal nehezebb helyzetben élnek. Lehet, hogy nem tud segíteni az ember, de erőt meríthet belőle. Nagyon sok olyan témájú film van, amire nincs ráhatásunk. Egy filmnek nem feltétlenül az a célja, hogy a világot megváltoztassa, csak a gondolkodásmódját annak, aki megnézi.
2/10
kbetti111 2022 dec. 15. - 16:46:53 2/10
(10/52)
Elolvastam a reakciókat a hozzászólásomra, próbálok mindenkinek válaszolni egyben. A minősítgetés nem hat meg, nem kéne ismeretlenül érv hiányában"elkényeztetett fiatalnak" beállítani, csak mert máshogy látjuk a magyar filmipart/más a világnézetünk. Akinek ez nem üti meg az ingerküszöbét, így járt.

Pontosítom a véleményem, egy olyan országban, ahol népbetegség a depresszió és minden 4. ember mentális betegséggel küzd, nem segítenek a hasonló filmek, mint a Larry. Mélyítik a kilátástalanságot és pontatlanul, egyoldalúan ábrázolják a szegénységet plusz a társadalmi viszonyokat is. Illetve kiket szólít meg? Mert pont akikről szól, nem nézik meg, a középosztály, vagy bárki, aki meg tudja venni rá a jegyet meg más élethelyzetben van és SEMMI ráhatása a hasonló sorsokra. Tehát kiknek szól a film? Nyilván akkor politikai hatalomnak, mert minden más esetben ez nem több, mint céltalan busongás egy olyan ÁTFOGÓ társadalmi problémán, amire megismétlem, NULLA a ráhatásunk közemberként. És itt jön be, hogy ez nem más, mint színtiszta politikai ideológiai üzenet, ld. eredeti hozzászólásom.

Mi a baj az egyoldalúsággal, ha ez csak egy film? Érdekes módon a Viktória és a Brazilok is ugyanezt az egyoldalúságot alkalmazza: úgy ragadnak ki kilátástalan sorsokat, hogy egyben értékítéletet és baloldali ideológiát is közvetítenek, nevezetesen, hogy aki szegénységbe születik, tehetetlen és önerőből szinte lehetetlen kitörnie a gonosz társadalmi és politikai viszonyok MIATT (=Magyaro.). Plusz, ami hangsúlyos a filmekben, hogy igazából mindannyian tehetetlenek vagyunk a sorsunkkal kapcsolatban bizonyos kereteken belül, nem fogsz soha középosztályba tartozni, ha szegénynek születtél, maximum szerencsével, más segítségével-lásd Larry/Viktória. Erősen felülreprezentáltak a hasonló filmek a magyar filmiparban, túlontúl is. Mit erősítenek akkor a magyar nézőben? Tele van az ország kilátástalansággal és olyan problémával, amire semmi ráhatásod nincs, tehát mondhatnák azt is, tessék, itt egy doboz altató, vagy menj külföldre, mivel itt élsz, ezek mellett az emberek mellett és a te hibádból is tart itt az ország, miért nem teszel valamit?! Hogy hívhatsz egy olyan helyet hazának, ahol így élnek emberek? Láthatod a bemutatott sorsok alapján is, hogy nincs igazából kitörés a saját "szintedről", miért vagy még itt? Mivel SEMMI megoldási javaslatot nem nyújtanak a hasonló filmek. Szerintem nem ilyen üzeneteket kéne kapnunk a saját országunkról, mert én és még nagyon sokan igenis jól érezzük itthon magunkat és szeretjük a hazánkat. Te döntesz, milyen filmeket támogatsz jegyvásárlással és mindenki fogalmazhat kritikát egy filmmel kapcsolatban.

U.I.: Móricz költészete olyan távol áll tőlem, mint Makótól Jeruzsálem, akkor már Camus vagy Rimbaud, mint ahogy a Marvel filmeket sem csípem
Bárisnya 2022 dec. 14. - 23:46:05 Előzmény kbetti111
(9/52)
Ha "nem vagy kíváncsi egy sokadik szenvedélybeteg traumáira", minek nézted meg? Azt hitted, Marvel-rajzfilm? Egyébként gyanús nekem ez a hozzászólás, programszövegnek tűnik, mintha a filmet nem is láttad volna, de belerángatod a "vidéki középosztály" alulreprezentáltságát. Olvass Móriczot, aktuálisabb, mint bármikor.
10/10
okinom 2022 dec. 14. - 18:31:05 10/10 Előzmény kbetti111
(8/52)
Rengeteg magyar film van ami szórakoztató, van ami elgondolkodtató, sőt sorozatok is vannak, jók és szörnyűek, amelyek a középosztályhoz is szólnak. Szerintem mikor ezt a filmet választotta, nyilván tudta, hogy ennek nem ez a műfaja. Senki nem kérte számon a középosztályon a borsodi nyomort, és nem kell senkinek rosszul éreznie magát attól, hogy jobban él.. Ez a frusztráció a sajátja. De igenis jó ha tudja a sok mai elkényeztetett fiatal, hogy van ilyen is, és persze nem csak Borsodban, hanem talán a szomszédjában is. És igen, van aki nyomorba születik és szeretne kitörni, ezt sem gondolnám bűnnek.. Én sem ülök be pl horror filmre mert nem szeretem ha ijesztgetnek....Legközelebb nézzen inkább egy jó kis vígjátékot.
AyyLmao 2022 dec. 13. - 13:19:27 Előzmény kbetti111
(7/52)
A magyar film általában éppen ezért végtelenül hazug mert nem a valóságot ábrázolja és nem karaktereket látunk hanem színészeket amint színészkednek. Nem tudom mi volt az a 2 film ami neked tetszett, de már kíváncsi lennék rá. Én ezt még nem láttam szóval lehet tényleg igazad van de már emiatt is kíváncsi lennék rá.
9/10
szürkekabát 2022 dec. 12. - 13:45:50 9/10
(6/52)
A magyar "király beszéde" az Édentől keletre.
offtopic
Edmond Dantes 2022 dec. 12. - 08:32:50 Előzmény kbetti111
(5/52)
Ritkán szenzáció, hogy a kutya megharapta a postást. A fordítottja annál inkább, bár hazánkban, amire ön oly büszke, lassan már nincs postás, sőt posta sem. A művészet dolga pont a problémák, drámák, konfliktusok, egyéni sorsok, sorstragédiák megjelenítése. Az ön által hiányolt, a "többségi társadalmat" megjelenítő ügyek többsége főleg a híradókban, propagandaklipekben jelenik meg. Ha ezeket szeretné inkább látni, nézzen, hallgasson több híradót, de leginkább közmédiát! Akkor büszke lesz a hazájára, a hazánkra. Apró gond, hogy az nem művészet, de az ön közérzete fontosabb.
10/10
vtom77 2022 dec. 11. - 23:07:56 10/10
(4/52)
Zseniális, az elmúlt évek legjobb magyar filmje.
10/10
Lululemon 2022 dec. 11. - 18:49:49 10/10
(3/52)
Szuper film, Benett hatalmasat alakít benne.
Probiotikum 2022 dec. 09. - 23:23:12 Előzmény kbetti111
(2/52)
De hiszen Marx műveit éppen most porolták le. Nemsokára újra alkalmazzák majd. Maximálisan igazad van amúgy.
2/10
kbetti111 2022 dec. 09. - 19:44:09 2/10
(1/52)

Tetszeni fog azoknak, akik egy doboz altató és a külföldre költözés között vívódnak éppen, kb ennyire fest pozitív képet Magyarországról a film. Annyira jó, hogy a borsodi tanyavilágtól kezdve az utolsó roma falvakig ábrázolják a szegénység kilátástalanságát, csak éppen a középosztályba tartozó, mondjuk generációk alatt tisztességes munkával felépített élet nem szerepel pozitív kontextusban az utóbbi évek magyar filmiparában. Fiatalként írom, a Brazilok és a Viktória után még egy hasonló film, ami arra nevel, hogy itthon minden sz_r, nem létezik kitörés és természetesen a gonosz magyar társadalom az oka, hogy egyesek milyen életkörülmények között tengődnek generációk óta. Sajnos már nem tud meghatni. Csináljanak végre filmet a MI problémáinkról, nem vagyok kíváncsi egy sokadik szenvedélybeteg traumáira, családon belüli erőszakra, sorozatgyilkosságra, kisiklott életútra úgy beállítva, mint mindennapi sors Magyarországon. Végtelenül hamis és hatásvadász csúsztatás és pont emiatt nem tud vele azonosulni a moziba járók többsége. Igenis létező probléma, de nem ettől fog megoldódni. Magam is falun lakom, van elég vidéki rokonom, ismerősöm, hogy magabiztosan ki tudjam jelenteni, pontosan tudom, milyen sorsok vannak vidéken, de végtelenül egyoldalú ábrázolása és kis szelete a lakosságnak a hasonló filmekben ábrázolt sorsok, ennél sokkal több Magyarország. Azt pedig hadd ne részletezzem, mennyire egyoldalúan van bemutatva a többségi társadalom, akik kvázi "beleszülettek" egy viszonylag élhető életbe és ezért nem kellett tenniük semmit-a fenti filmek szerint. Nevetséges. Szeretnék végre úgy felállni egy magyar film után, hogy büszke lehetek a hazámra, ez eddig 30ból max kétszer, ha előfordult. Az viszont olyan gyakran, hogy megszámolni nem tudom, hogy középosztálybeliként én érzem magam rosszul, amiért valaki saját döntéséből/családi okok miatt dönt egy nyilvánvalóan hibás életstílus mellett és ezért persze a többségi társadalom feladata átvállalni a felelősséget és államilag kéne helyrehozni generációsan hibás mintákat. Természetesen azoknak az adójából, akik "valami miatt" tudtak egy viszonylag élhető életet felépíteni maguknak munkával:D Ha erre az üzenetre vágyom, olvasok inkább Marxot, nem kell az erőszakos indoktrináció.