Téma: Larry

10/10
Ede123 2023 máj. 06. - 08:18:04 10/10
(32/52)
Kiváló!
9/10
dombovarivanda 2023 máj. 05. - 22:15:52 9/10 Előzmény kbetti111
(31/52)
megmagyaráznád, mitől "egyoldalú"?
4/10
TirszinJ 2023 ápr. 30. - 17:23:16 4/10
(30/52)
Ennyire azért nem sikerült jól. Az első 1 óra tele ismétlődésekkel, nem haladunk előre semmit. 4/10
4/10
pihes 2023 ápr. 19. - 14:31:34 4/10
(29/52)
Ebből nem lett semmi NÉGY/TÍZ
10/10
Böhöm 2023 ápr. 05. - 20:35:53 10/10
(28/52)
Ez egy nagyon jó film az akarásról, a kitörésről, arról, hogy saját erejéből tehet igazán mindenki a maga boldogulásáért. Larry pont ezt teszi a történetben, óriási akarással tesz meg innen nézve (értsd: viszonylagos létbiztonság és nyugodt élet) kis lépéseket. De ezek a kis lépések neki egy új élet kezdetét jelentik, több síkon is.
Egyes kommentekkel ellentétben én azt gondolom, hogy ez egy nagyon pozitív üzenettel bíró film. Nagyon érdemes megnézni, szerintem a színészi teljesítmény és a rendezés is magas színvonalú. Egy pontot csak azért vonok le, mert az én csökött fogyasztói agyamnak azért kicsit jobban meghatározott befejezés esett volna jól. De így legalább két napja ezen gondolkodok. Lehet, hogy ez volt a cél? Na jó, mégis marad a pont.

Ui: Természetesen negatív, sikeresen polarizált, ellenségeskedésre hangolt, agymosott hozzáállással bármibe bele lehet látni bármit. Larry-be a liberális propagandát, vagy akár még az m1 híradóba is a realitást… Ne csináljuk ezt, örüljünk a nemzetünk által kitermelt, átlagban egyre magasabb színvonalú magyar filmeknek!
10/10
Hatpöttyös 2023 márc. 08. - 23:44:50 10/10
(27/52)
Hú nagyon kemény, de nagyon jó! A szinészi játék, operatőr, zene kiváló! Ketten ültünk a Corvin mozi termében du. 14.00-kor. Nagyszerű alkotás.
10/10
Tigrincs26 2023 febr. 20. - 21:50:12 10/10
(26/52)
.
10/10
László Rénes 2023 febr. 04. - 10:14:07 10/10
(25/52)
Ma délután adták át a 60. Magyar Filmkritikus Díjakat. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége Film- és Tévékritikus Szakosztálya, valamint a Magyar Filmművészek Szövetsége Filmkritikus Szakosztálya Bernáth Szilárd és Szilágyi Fanni filmjeit egyaránt elismerte.

Bernáth Szilárd rendezése, a Larry kapta a legtöbb elismerést a 60. Magyar Filmkritikus Díjátadón. Az alkotás megosztva lett a legjobb első film, a színészek közül pedig hármat is értékeltek: Vilmányi Benett lett a legjobb férfi főszereplő, a legjobb női epizódalakítás díját Szandtner Anna érdemelte ki, a legjobb férfi epizódalakítással pedig Onofer Lászlót, más néven ‘CsalaDo’-t jutalmazták.
8/10
offtopic
Tamás Bonyhádi 2023 febr. 01. - 22:08:45 8/10 Előzmény kbetti111
(24/52)
"SEMMI megoldási javaslatot nem nyújtanak a hasonló filmek"
— a megoldás valahol ott kezdődne, hogy némi empátiával, érzékenységgel közelíts a film ábrázolta problémához, közeghez, kinyisd a téma irányába a gondolkodásod, aztán esetleg aktívan is tegyél az ellen, hogy az ilyen körülmények fennálljanak a környezetedben, személyes érintettségtől függetlenül. ezt a munkát márpedig nem a filmnek kell elvégeznie, hanem a nézőnek. sajnos neked ez most jól láthatóan nem sikerült.
mapon28 2023 jan. 28. - 01:18:38
(23/52)
7 mérföld
10/10
okinom 2023 jan. 26. - 11:41:20 10/10 Előzmény Pékek a havas mezőn
(22/52)
Minden szava igaz!
10/10
Pékek a havas mezőn 2023 jan. 21. - 00:24:44 10/10 Előzmény kbetti111
(21/52)
Rég olvastam ennyire öncélú, kivagyiságban fürdőző és beszűkült sorokat. 1. Fogalmam nincs, miért akarja valaki másoknak megszabni a saját, szerencsés, középosztálybeli, jól belakott életéből, hogy miről is akarjon filmet készíteni. Milyen alapon? 2. A művészeti alkotás, sőt az emberek által létrehozott művészeti alkotások összessége ugyanis nem propagandatermék (kivétel, ha eleve annak rendeli a magyarságára oly büszke honi kurzus) nem "büszkévé akar tenni" a hazádra, a magyarságodra, a szemüvegedre, a barna hajadra meg az összes, rajtad kívül álló dologra, hanem az alkotót foglalkoztató problémáról, érzésről akar beszélni. Ha te büszke akarsz lenni egy film vagy bármely más létrehozott szellemi termék befogadásakor, akkor nem ez a médiumod, hanem az M1 Híradó az Aranybulla vagy a nemzeti konzultáció. 3. 2, értsd KETTŐ pontra értékeled ezt a filmet, úgy, hogy az utóbbi évek legnagyobb színészi teljesítményét látod 2 órán keresztül Vilmányi Benett játékában? Úgy, hogy Thuróczy is élete egyik legmegrendítőbb alkotásával nő fel (!) mellé? Önmagában a 3 főszereplő munkája 5 pont. Milyen elfogult rosszindulat vagy hozzá nem értés kell ehhez a két ponthoz? Vicc. 4. És akkor szót sem ejtettünk a filmes megvalósítás egyéb tényezőiről, forgatókönyvről, képi megoldásokról stb. És még egy: az, hogy te falun élsz, épp nem bizonyít semmit. Falu és falu között hihetetlen különbségek vannak, esetleg tekints meg egy átlagos Vas megyei, utána egy borsodi vagy somogyi falut - ég és föld.
Amúgy meg egy érzékenyítő filmklub, sőt még Marx is bőven rád férne - ha már ideológia.
10/10
Efggyhi 2023 jan. 11. - 18:30:00 10/10 Előzmény kbetti111
(20/52)
A gondolkodásmód megváltoztatása a világ megváltoztatása. Mi más lenne?

Amúgy nem hiszem, hogy átgondolt egy filmet azért lehúzni, mert te egy olyan kategóriába sorolod, ami szerinted túltelített. Ez az értékelés - pl. a tiéd - nem erről a filmről szól, hanem egy tematikáról, vagy kvázi műfajról, amit te nem kedvelsz. Nem fair.
10/10
Efggyhi 2023 jan. 11. - 18:19:28 10/10
(19/52)
Nagyon tetszett.
10/10
lindorf 2023 jan. 11. - 00:17:20 10/10
(18/52)
Tegnap lattam a filmet, az egyik legjobb magyar alkotas, amit valaha szerencsem volt megnezni. Minden percet hitelesnek es igaznak ereztem, a szineszi alakitasok hibatlanok, a dialogusok ugyszinten. Az utobbi evekben nagyon ritkan fordult elo, hogy buszke vagyok egy muveszi alkotasra, ami Magyarorszagon szuletett, ez esetben alig varom, hogy megmutathassam a kulfoldi barataimnak. Bravo es oriasi gratulacio az alkotoknak.
9/10
EnnDii 2023 jan. 09. - 00:58:47 9/10 Előzmény kbetti111
(17/52)
Én most láttam a filmet, és szerintem nagyon jól mutatja be Magyarországnak egy részét.
Viszont, szerintem olyat látsz bele ebbe, amiről ez a film nem is szólt.
Bár nem kedvencem a mai kormány, és tisztában vagyok ezzel a leszakadó régió problémáival, de a film közben egy percig nem gondolkodtam azon hogy szegény romák nem tehetnek semmiről, csak is a körülmények áldozatai, azért nem gondoltam ezekre, mert egy szó sem esik a filmben erről. Vagy volt olyan rész, ahol a fényszóró lopásukat magyarázták, hogy azokról csak a társadalmi körülmények tehetnek, stb.
A másik, amit más is említett előttem. Egy középosztályú embernek egy ilyen film sokkal érdekesebb, mint egy másik átlag középosztályúról szóló film. Ahol reggel felkel az ipse, elmegy dolgozni, hazafelé felveszi a gyerekeket a suliban, majd otthon megnéz pár sorozatot, nyáron elmegy Horvátországba, télen még talán síelni, most komolyan ez érdekelné szerinted az embereket?
De a szegényseggel kapcsolatban, talán láttál olyan statisztikákat, hogy a magyar társadalomban a szegenységből mennyivel nehezebb kitörni vagyis fellépni a középosztályba, mint Nyugat-Európában vagy a környező orszagokban. Átlagosan 9 generáció alatt lehet feljebb lépni, és ez az elmúlt 12 évben nem a jó irányba ment, de ez már más lapra tartozik. A kommunizmus pedig itt él velünk, a Kádár-rendszerben elsajátított reflexek pedig most is visszaköszönnek, itt verseny helyett csak a lojalitás számít.
És attól még, hogy nem veszünk tudomást arról, hogy milyen nagy problémák vannak az országban, attól azok még léteznek. Pl a családon belüli erőszak, alkoholizmus nem csak a legszegényebb rétegeknél van jelen. Megoldás rá mi, az ingyenes pálinkafőzés?
10/10
Samu-Nagy Emese 2022 dec. 23. - 14:01:02 10/10
(16/52)
Én nagyon köszönöm ezt a filmet.
Első filmestől ilyen pontos, sallang nélküli, sűrű, nem túl esztetizált, nem hatásvadász történetmesélést nagyon ritkán látni.
Bernáth Szilárd remélem sokat fog dolgozni a jövőben.
A filmben megjelenő magyar társadalmi szelet nagyon is valós. Egyre valósabb. Én társadalmi munkában megjártam a keleti országrészt, sajnos ez a fájdalmas, tehetetlen fizikai és szellemi nyomor és indulat is része az országunknak. Ezt negligálni nagy képmutatás. Bőven van bárgyú vígjáték, kiszámítható, műsorkitöltő, ostoba sorozat, és egyre bővül a magyarságot felemelni hivatott történelmi filmek sora, meg vannak a bájos irodalmi mű feldolgozások is, és jönnek az Elk*rtuk féle propaganda filmek is, hadd legyen már létjogosult a Larryhez hasonló szélsőséges, mégis valós világ bemutatása!
És nagyon örülök, hogy végre nem "az amatőr majd önazonos lesz és hiteles" típusú rendezői hozzáállást kell megtapasztalni. Én örülök a jó magyar színészeknek, mert vannak jó magyar színészek, csak tudni kell őket vezetni, és instruálni. Szandtner Anna szemöldökét, külön köszönöm!
Öröm hogy van ez a film.
( Zárójelben: akik nem képesek a maguk ízlésén kívül mást is elfogadni, azok valójában frusztrált kishitűségben szenvednek. Csak akkor érzik magukat biztonságban, ha mindenki az ő véleményükkel ért egyet. Tehát szerintem ne vitatkozzunk ízlésről, mert egy magabiztos embert nem ingat meg a másféleség.)
konzumpro 2022 dec. 22. - 21:13:04 Előzmény kbetti111
(15/52)
Kavicsbánya nélkül nem jár a kutyabőr, remélem ezzel azért tisztában tetszik lenni. Másfél generáció kevés a tisztességes középosztálybeliséghez, nem csoda ha befigyel Marx bácsi a hagyatékból...
2/10
kbetti111 2022 dec. 16. - 10:21:51 2/10
(14/52)
Ja, és lezárásként, ezek az egyoldalú magyar társadalomkritikák valahogy mindig 'véletlenül' tükrözik a mainstream balliberális kör véleményét és világképét az országról és ugyanazt a hatást gyakorolják a nézőkre, mint a globális érdekcsoportok által pénzelt médiájuk. Nevezetesen, hogy itthon kilátástalan az élet, minden sz_r és a gonosz politika és a magyar társadalom az oka, hogy így élnek emberek. De hiszen ők csak "bemutatják", "ábrázolják" a valóságot, de mégsem, hiszen NEM dokumentumfilmeket gyártanak, hanem forgatókönyv szerint készült burkolt értékítéletet tartalmazó filmeket. Lásd, ez a film is egy 444-es riport alapján készült. Erre mondom, hogy ha ideológiai indoktrinációt akarok, olvasok inkább Marxot, mert ott legalább tisztességesen fel van vállalva egy ideológia és egy eszme, míg a fenti filmek esetében ugyanúgy megkapom az ideológiai nyomulást és üzenetet, de burkoltan.
2/10
kbetti111 2022 dec. 15. - 21:36:16 2/10 Előzmény A. CS
(13/52)
Pontosan, egyetértek. "Nem feltétlenül az a célja, hogy a világot megváltoztassa, csak a gondolkodásmódját annak, aki megnézi." Éppen ezért rendkívül téves az a kép, amit az utóbbi évek magyar dokumentumfilmjei és drámái közölnek Magyarországról.
Mert nekem külföldiként ezekből a filmekből annyi jönne le, hogy Magyarország a prostituáltak, borsodi zsákfalvak, roma kisebbségek és a teljes kilátástalanság országa, egy harmadik világ, ahol szörnyű élni, ahonnan hiányzik az értelmiség és rendszerszintű problémák vannak-Pl. Remélem legközelebb sikerül meghalnod, Szép csendben, Legjobb tudomásom szerint, Aurora borealis... Ezen a képen kéne változtatnunk, mert a filmjeinkben ennyi tükröződik belőlünk, mert ennyit mutatnak meg belőlünk! Vagy a másik "sláger témánk", a kommunista múlt, amin még mindig siránkozunk és kesergünk, pedig lassan több, mint 30 éve vége. Hadd ne számítsam a gagyi vígjátékokat mint pl. a Pappa pia, mert az semmit és senkit nem tükröz szerintem:D