Téma: Légió

Marcipáncica_ 2011 aug. 24. - 14:37:40
(129/169)
5-ös átlag. hmmm...

Összességében tetszett, jobban mint hogy 5 pontot adjak rá. Nem tudom elképzelni hogy ebbõl a történetbõl (és ennyi idõ alatt) hogyan lehetett volna többet vagy jobbat kihozni. Az alapsztori nem egy eget rengetõ újdonság, mondjuk nálam nem is ez volt a vonzerõ hanem csakis egyedül Paul Bettany aki az egyik legnagyobb kedvencem Hollywoodban - még akkor is ha nem nagyon engedik az ilyen filmekkel/ben kiteljesedni. (Na jó, Dennis Quaid-et is szeretem...)
Összességében a színészi alakításokkal nem volt bajom, kb mindenki hozta az elvárt és meglehetõsen egysíkú karaktert. Tehát ezen a téren lehetett volna villantani többet, de ez nem a színészeken múlt sokkal inkább a forgatókönyvön/sztorin.
A látványvilág és megvalósítás egészen rendben volt, az a (sajnos) kevés trükk, meg angyalság tetszett.
Akcióban nem éreztem hogy több kellene, szerintem nem attól lesz egy film jobb hogy még harminc tárat kilõnek-e, vagy plusz húsz percet zombi-trancsíroznak-e. Vannak erre kifejezetten kielégítõ alkotások, aki olyat akar nézze azt. A zene sajnos semlegesre sikeredett, de aláfestésnek elment.
Az egésznek a hangulata összességében nálam 7-8 pont, történettel együtt vagy talán amiatt 7/10-re értékelem.
10/10
Andy9 2011 júl. 04. - 21:53:02 10/10
(128/169)
Elõször nem vártam túl sokat a filmtõl, pont olyannak tûnt, mint bármelyik más zombis film, talán az alapgondolat volt "kissé" más. Mindettõl függetlenül, pozitívan csalódtam, valami megfogott ebben a filmben, ami különlegessé teszi "hasonszõrû társai" közt. Egyszóval, szerint érdemes volt megnézni! :)
1/10
Ford Mustang 2011 júl. 02. - 15:20:33 1/10
(127/169)
Nem értem, hogyhogy a Cinemaxon lesz ez elõször... enm az HBO-n... de mindegy is.
7/10
King Diamond 2011 jún. 11. - 00:45:39 7/10
(126/169)
Jól döntöttem, hogy megnéztem Scott Stewart elsõ filmjét is, tegnap néztem moziban a Papot. Így össze tudtam hasonlítani, mivel kicsit azért hasonló a két film. És nem akartam látatlanban írni a Papról, amíg meg nem nézem ezt a filmet is. Nekem mindkettõben tetszett egy-egy dolog: ebben a történet azon része, hogy egy elhagyatott fogadóban gyûlnek össze, és gyilkolják a zombikat (itt beugrott több film története is, ami hasonlóan játszódik: A köd, Tébolyultak), a Papban pedig a poszt apokaliptikus hangulat, valamint a vámpírok. Személy szerint nekem utóbbi film jobban bejött, de róla részletesebben majd a saját topikjában írok. A szereplõk szerintem jók voltak itt, bár tényleg, jobban is ki lehetett volna dolgozva itt-ott a történet. Angyalok alig voltak benne, pedig jó lett volna látni angyallégiót, a zombi helyett. Paul Bettany teljesítménye hasonló a két filmben, szinkronhangnak jobban illik hozzá Forgács Péter, mint Nagy Erwin. Dennis Quaidnek jó volt Kõszegi Ákos. Tehettek volna bele több harcot is, izgalmat, a legfélelmetesebb jelenet, ha lehet ilyet mondani, a zombi öregasszony volt számomra. Ezeket leszámítva én élveztem, bár, mint már említettem, a Pap jobban tetszett.
Az 5 pontot azért keveslem, mert jobb ez, mint egy közepes film.
7/10
Bigpapa 2011 ápr. 20. - 08:47:34
(125/169)
Most sikerült megnéznem a filmet.Semmit sem vártam tõle,mert nem olvastam el a kritikákat,csak a bemutatókat néztem meg.
Fura egy film.A vicces,hogy pont elõtte 20 perccel fejeztem be a sorsügynökség címû filmet,ami szintén Isten játszótere,csak ez a film olyan,mint amikor a részeg apa veri a családját :))))
Nem vagyok vallásos,tehát a film teológiai része nem érdekel,bár azt ki sem dolgozták rendesen.Belecsaptak a közepébe és irtották a népet.Vártam volna,hogy jobban elmagyarázzák,miért ez a baba az,aki és a film vége sem jött be.Kb.5 perc alatt összecsapták,aztán szevasz.
SPOILER LEHET
Amikor a kisgyereket szállja meg a démon,mivel amcsi film,tudtam,hogy nem lövik fejbe,bár minden jóérzésû ember biztos bucira lõtte volna a kis Óment :))))Én tutira.Ez a film is olyan,hogy nincs benne szerethetõ karakter,senki sem fogott meg,tõlem kiírthatták volna az egész benzinkutat,akkor sem érdekel.Egy idõ után már Gabriellnek drukkoltam :))))
És a vége?Autózás a semmibe.De mi van a világgal?Mindenki meghalt és csak ezek ketten élnek?Vagy vannak Mad Max stílusban népcsoportok itt ott és azért kell az a rengeteg flinta?Nem dolgozták ki rendesen ezt a filmet.
Ha valóban isten belefáradna már a terepasztalozásba,nyomna egy reset gombot és kezdené elõröl,csak most a delfinekkel :))
yoru 2011 jan. 26. - 17:33:53 Előzmény petidevil
(124/169)
Abszolút nem értek egyet semmilyen negatív kritikával, de persze ez csak a személyes véleményem. Nem tudom, hogy mit van mindenki annyira fenn akadva. Ebbõl a sztoriból szerintem ez a maximum amit ki lehetett hozni. Rendben van tényleg van benne pár lerágott csont téma, meg sok-sok közhely, de ha valaki figyelmesebben megnézi Avatart, akkor észreveheti, hogy az is pontosan ugyanilyen történetileg, ha nem rosszabb. Azt viszont mindenki isteníti, merthogy "milyen csúcsszuper a látvány". Ebben is nagyon jól volt megcsinálva és még külön örültem is neki, hogy az angyalok végre nem nyáladzó hosszú, fehér ruhás, hosszú, szõke hajú szépfiúk, hanem igazi kemény, tökös gyerekek.
AngelÁgi-val értek egyet. Nem azt mondom, hogy nekem sikerülne, de próbáltál már összedobni egy filmet. Ja és az a helyzet, hogy eddig semmilyen érdembeli kritikát nem olvastam, mert mindenki csak addig jutott el, hogy "váhá a nyanya hogy nézett má' ki!".
Amúgy bírom, hogy a fele a sztorit szidja és a látványt dicséri, a másik fele meg a látványt szidja és a sztorit dicséri.
Atis88-nak meg üzenem, hogy a "Jézus születése, modern feldolgozás" éppenséggel nem koppintás. Értem én, hogy ugyanez van megírva a Bibliában is, de ennyi erõvel az összes Jézus életérõl szóló film, könyv koppintás... tomiloki beszólása a legjobb. Ügyes osztás és még mondani valója is van. Bocsánat, hogy csak így idézgetek, de a nagy részét elmondtátok.
És (már nem tudom ki írta), de tényleg sokkal több értelmes volt benne, mint mondjuk 2012-ben. Nem tudom, ti hogy vagytok vele (kémia szakos vagyok), de definiálná valaki nekem, hogy mi az a neutronino?! Neutronról már hallottam és tudom, hogy NEUTRINO is létezik, de olyan, hogy neutronino... Ráadásul annak még ennyi története sem volt, ott is csak a látvány volt felkapva.
h.tibi91 az egyetlen talán, aki tényleg felvezetett egy-két tényleges érvet a kritikájában, nem csak a mi "csodás" ítélõ képességünkrõl, hanem a filmben megjelenõ elgondolkodtató elemekrõl is.
"A trailer alapján valami kõkemény zombis/démonos filmet vártam.. jönnek légióba a zombik a hullajelöltek meg osszák az ólmot, valami ilyesmit vártam.
ehelyett kaptam egy vendéglõt a semmi közepén, néhány emberrel. Meg egy kb falunyi zombival. Ez írtó kevés.
1. jó jelenet: zombi mama
2. jó jelenet: A rossz angyal bemegy a vendéglõbe aztán rendet vág közöttük." Az a szomorú helyzet, hogy ennyit várhatunk el egy egyszerû magyar nézõtõl. Meg sem próbál elgondolkodni, hogy hátha volt valami mondani valója is, nem csak annyi, hogy "wááááááááá verjünk szét mindenki és ha ez megvót, akkó lõjünk még bele egy egész tárat, me a raj!"
Ami még nagyon kiábrándító a kritikákat olvasva az az, hogy az emberek nem a véleményüket mondják el (tisztelet a kivételnek), hanem osztják a másikat, hogy "szerinted ez jó vót?! akkó h*lye vagy!". Miért nem képes senki fölfogni azt, hogy valakinek tetszhetett a film, valakinek meg nem. Amúgy (senkit nem akarok besorolni), de az ilyen értelmetlen szidásokat nagyrészt olyanok írták, akiknek nem tetszett a film... A kedvenc az, hogy van aki úgy osztja, hogy végig se nézte... De az még hagyján, hogy végig se nézte, de MEG SE NÉZTE!! Könyörgöm, hogy nem sül le a bõr az amberek p*fájáról, amikor látatlanban szidnak valamit! Ja és mindenki panaszkodik, hogy "a francba elvette 1 és fél órát az életembõl!" Na most tegye a szívére a kezét és mondja meg mindenki õszintén, hogy soha semmikor nem csinált még olyan ostobaságot, ami ne vett volna el tõle több idõt, mint 1 és fél óra. Ne mondjátok már, hogy ennyit sajnáltok egy filmre! Ezer meg ezer ennél gagyib filmet is végignéztetek már, most ne ezen töltsétek ki. Egy megjegyzés: (annak, akinek hiányzik ez az 1 és fél óra az életébõl) tanuld meg beosztani az idõdet!
Annak, akinek nem tûnt fel: csak azokat szállták meg az angyalok, aki nem voltak tisztaszívûek... Rajtam kívül senkinek sem tûnt fel a párhuzam a légió és a Bibliai angyalok légiója között?
Amúgy Paul Bettany (lehet, hogy az egyetlen) nagyon jó volt. A maximumot hozta ki a szerepbõl, aminek amúgy pont AZ volt a lényege, hogy õ nem szól bele abba, hogy mit csináljanak és mit nem, mert a tetteirõl ismerszik meg az ember és a rosszaknak pusztulniuk kell.
És egy utolsó rövid mondat azoknak, akik értetlenkednek Isten fura viselkedése felett:
"Isten útjai kifürkészhetetlenek".
5/10
Pickwick 2011 jan. 25. - 22:06:25 5/10
(123/169)
Nem akarok most sokat írni, röviden többet vártam. Az elsõ 20 perc számomra annyira unalmas volt, hogy majdnem abba is hagytam. Aztán izgalmasabb lett, a 30. perc körül kifejezetten izgalmas volt. Egyszer mindenképp meg lehet nézni, de nem túl jó film...
Én pl. azt sem értem miért nem hoztak ki többet ebbõl az angyal témából. Úgy értem a film nagy része azzal telt, hogy féltek, harcoltak(lövöldöztek) és ennyi. Mint sok más filmben... Mondjuk nekem úgy ajánlották, hogy kicsit olyan, mint az Odaát. Véleményem szerint köze nincs hozzá.
5/10 pont (Nahát, egyszer egyezik az itteni értékelés a véleményemmel :D). Valahogy mást és többet vártam.
6/10
pepeninho 2010 dec. 01. - 04:02:34 6/10
(122/169)
Érdekes film volt. Jó volt az ötlet, kár, hogy nem hoztak ki mindent belõle. Maximum 50%-ot. Ez lehetett volna egy nagyon ütõs kis mozi is. Egyszer érdemes megnézni.
offtopic
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:16:27 Előzmény Zsákos ember
(121/169)
mihálynak semmiért

gabrielnek kellett megölnie, és azért

SPOLIER

mert az Úr próbára tette a teremtényeit.
ti tényleg nem értitek ennyire zoknik vagytok?
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:14:28 Előzmény Beregovo
(120/169)
ez benn a zseniális

elõzõ komment SPOLIER
offtopic
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:13:36 Előzmény Cressida Beau Pre
(119/169)
milyen bukfenc?
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:13:17 Előzmény *Ancsu*
(118/169)
**SPOILER**

az emberek szeretete miatt hagyja el az urat, de a végére kiderült hogy így nem hagyja el.
ez jó rész benne
Segítõ Béka 2010 nov. 23. - 21:11:31
(117/169)
az angyalos jelenetek nagyon tetszettek, ez 4-5 jelenet amik összesen kb 15 perc.
az öregasszonyos még jóvolt, kukóval.
aztán ennyi a film.
8/10
nacimbana@freemail.hu 2010 nov. 02. - 17:17:58 8/10
(116/169)
szerintem elég jó lett. tetszett az ötlet és az effektek. Volt pár hely amin vontatott volt de szerintem egyszer meg lehetett nézni nekem 8/10
Sárkányölõ 2010 okt. 17. - 22:16:49
(115/169)
Hát ez tényleg gyenge film ilyen forgatókönyvvel.
4/10
Severina 2010 okt. 13. - 15:30:36 4/10
(114/169)
Gyerekek! Ez egy paródia ??!! Jaaaj
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 okt. 03. - 22:51:40
(113/169)
Ejj, milyen szép is, amikor a logikai bukfencen alapuló történet végül átsiklik egy giccses Oroszlánkirály-jelenetbe. (L)
1/10
*Ancsu* 2010 szept. 17. - 12:55:05 1/10
(112/169)
Na, Michael angyal elhagyja az Urat a senki csávóért, akiben meglátta a reményt... Na neeeee mááár!!!! Nagyon gyenge a történet a film, a szereplõk, bánom, hogy rászántam az idõt annak ellenére, hogy itt nem nagyon voltak jó véleménnyel 1/10! Pedig Paul Bettany-t kedvelem...
offtopic
okinasardna 2010 aug. 29. - 10:04:14 Előzmény Beregovo
(111/169)
Megnéztem a filmet! De én csak 2-est adnék rá! A tartalom, kitûnõ, a kivitelezés ötletszegény. Minek egy Ark Angyalnak Nyakörv????
Jó kis Istenünk van nem???? Akiket felhúztam (idegileg írásaimmal) elnézést kérek. Tényleg foss ez a film....
okinasardna 2010 aug. 26. - 10:13:00 Előzmény Dearg Morrigan
(110/169)
Ki az a három??? Lucifer-Mihály-Gabriel????? Bocsi nem szekálás képp milyen bibliát olvasol??? Képesben nincs benne, nézz a neten körül!!! A hét fõ ördög isten szolgája (elvesszük Lucifert 6 )volt, nem lennék meglepve ha ark angyalok lettek volna a 6an is mint maga Lucifer!!!!