Téma: Lolita

godless 2006 júl. 05. - 15:33:33 Előzmény Yvette
(18/158)
Szia bocsi,sajnos nem voltam gép közelben!Bocs. Na szóval,hát igazából nem tudom mit írhatnék...de sztem ne akard látni az írásom,mert rájöttem,h már megint túloztam és ez nem egy novella,hanem egy befejezetlen írás aminek igazán nincs sok köze a Lolitához,inkább csak egy történet ami egy õrült pasiról szólt volna,ha nem száll el az ihlett,de azért elküldöm,ha akarod e-mailben csak félek röhögni fogsz,mikor belekezdesz.mind1.Te milyen zenéhez írtál milyen szöveget,mert elküldhetnéd vagy valami!Tényleg te milyen zenét szeretsz?És már kiolvastad a könyvet?-bocs,ha kicsit sok a kérdés:)ugye válaszolsz nem úgy,mint egyesek,pl:én!!!:)
Yvette 2006 jún. 20. - 10:49:37
(17/158)
Miért nem írsz?????? :((((
Yvette 2006 jún. 18. - 11:36:15
(16/158)
Szia!
Méghogy nem érdekes? Na engem nagyon érdekelne, milyen novellát írtál. Én is alkotásba kezdtem ennek a hatására. Írtam egy zenét! Örülnék, ha megosztanád velem, amit írtál és ha gondolod, én is elküldöm neked, amit én írtam.
Tegnap szereztem meg a könyvet. Elkezdtem olvasni. Nagyon tetszik. Igaz, a filmben egy-két dolog nem egészen úgy van, mint a könyvben, de sebaj. Ez így szokott lenni.
Pl érdekes, hogy a könyvben barna hajú, az elsõ filmfeldolgozásban szõke, a második filmfeldolgozásban ,amit láttam) meg vörös. Az is említésre méltó szvsz, hogy a könyvben az anya csúnyának titulálta a lányát, valamint, hogy az osztályképen (bár nem tudom, tényleg volt-e o.kép vagy csak Humbert képzelte el) a fiúk Lolitának a haját és nyakát nézték.
godless 2006 jún. 17. - 21:05:09
(15/158)
Na végre írt valaki nekem!!!!Jó a film,ez egy szép film,bár én már régen láttam és azóta nem nagyon néztem meg,de akkor mikor láttam,akkor egész éjszaka nem aludtam és írtam is egy novellát is-vagy mit...na de ez nem fontos.Nagyon jó film volt és én imádom is ,csak egy fél éve megnéztem mégegyszer és akkor olyan unalmsnak tünt!!!Az a film,amit eddig a legjobbnak tartottam és most félek újra megnézni!:))úristen,de hülye vagyok...mind1
Yvette 2006 jún. 17. - 08:27:35
(14/158)
Na jó, már kitaláltam magamtól. Szóval szerintem ez a világ egyik legszebb filmje. Kb. három éve láttam és azóta szinte minden nap eszembe jut. A színészek nagyot alakítottak, és eddig nem láttam Dominique Swain-nél szebb lányt, fiút, senkit. Nem is tudom, hogy lehet valaki ennyire gyönyörû. Senki se érhet a nyomába. Emellett a zene is nagyon jó volt (nem tudom szavakba önteni, mennyire), és a helyszínek, a kameravezetés, minden. Ez a film egy zseniális alkotás. A történet, a szereplõk, a helyszínek, a zene, minden a legpazarabb.
Remélem nem fog most behalni a topic.
Yvette 2006 jún. 17. - 07:58:50
(13/158)
Szia! Nekem nagyon tetszett ez a film. Kb 3 éve láttam és azóta szinte minden nap eszembe jut. Szívesen leveleznék olyannal, akinek szintén tetszett. Neked tetszett? Itt csak úgy lehet véleményt nyílvánítani, ha válaszolok valakinek?
Üdv:
Ivett
godless 2006 jún. 13. - 21:38:05 Előzmény godless
(12/158)
Na jó, akkor most ez volt a végszó???az amit én írtam?? ne má'!!!
godless 2006 máj. 28. - 06:52:05
(11/158)
De az most nem mindegy?! Egyszerûen ez egy jó film és nézni kell nem azon agyalni,hogy nagy korú e már a színésznõ!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 27. - 22:26:04
(10/158)
17 éves volt akkor...
Anteris 2006 máj. 27. - 21:56:45 Előzmény Facing.the.Plastic
(9/158)
"pl. párnát tettek Jeremy Irons ölébe stb...mikor Dominique az ölében ült."

aztán minek?? A kislányt játszó színésznõ bõven negykorú volt már a forgatás alatt
Facing.the.Plastic 2006 máj. 22. - 18:21:49
(8/158)
nemcsak téged :)

a titok, hogy az ilyen népmûvelõ mûsorokon, mint az elõbb említett sorozatok pl., nem kell túl sokat agyalni, csak annyi az egész, hogy leûlsz a tv elé és bámulsz és eszel, vagy áztatod a lábad vagy egyszerre a kettõt, és azon gondolkozol maximum, hogy ez a ruha nem áll jól neki, vagy wow, de cuki ez a pasi/csaj....

Aki ide téved..ebbe a topicba!!! és ha még nem látta a Lolitát, nézze meg!!!!
godless 2006 máj. 21. - 19:27:53
(7/158)
hát ja. Azért milyen milyen sok ember ír ebbe a fórumba. Bezzeg az olyan sorozatokhoz, mint csacska angyal és barátokközt..... hát azokat nagyon szereti a nép és máig sem értem miért! mind1, csak az ilyen barom mûsorok rohadtul felidegesítenek!!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 19. - 21:22:31
(6/158)
hehe..ebben a világban ls ebben a korban mindig mindent lehet másképpen értelmezni :D

amúgy azt a Lolitát is nézd meg, ha akarod...megéri

nekem ebben a filmben az utolsó mondat tetszett és egyben annak az üzenete...nagyon szép és igaz.
godless 2006 máj. 19. - 20:04:42
(5/158)
Nem vettem zokon.....talán egy kicsit....dehogyis!! csak nem tudtam,h amit írtam így is lehet értelmezni!
ja és azt a filmet sajna nem láttam!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 17. - 18:12:55
(4/158)
jaj..remélem nem vetted zokon..csak vicceltem...de tényleg azt írtad, hogy utána másképp gondolkoztál.....

a kislányok abszolút nem érdekelnek, az öreg bácsik már inkább :D j/k

ez a Lolita film jobban tetszik, mint Kubrické, azt láttad? 1962-es, az is jó (Stanley Kubrick jó rendezõ volt, az egyik kedvencem), de ez jobb, a regényhez is több köze van.
godless 2006 máj. 17. - 15:28:39 Előzmény Facing.the.Plastic
(3/158)
Na és te miért olvastad el a könyvet is?Talán mert a kislányok érdekelnek?vagy az öreg bácsik? egyébként olvastam a könyvet is. mindkettõ jó,igaz a könyv az jobb.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 07. - 01:27:16
(2/158)
hogyan? a kislányok érdekelnek? vagy öreg bácsik?

BOCSIIIII ezt nem hagyhattam ki..mivel nem nagyon fejetettd ki :))

elkéne olvasnod Nabokov Vladimir regényét....a film egészen jó, de a regény..jobb
olvastam, hogy a forgatáson ügyeltek pár dologra :) pl. párnát tettek Jeremy Irons ölébe stb...mikor Dominique az ölében ült.
amúgy egyik kedvenc színészem Jeremy Irons, volt szerencsém Londonban egy daraban látni Patrick Malahide-dal, két Tony-díjas színész a darab címe Embers (parazsak) angol adaptációja a Gyertyák csonkig égnek-nek....ja szval Jeremy egy igazán jó színész....
godless 2006 máj. 06. - 19:12:45
(1/158)
ez egy nagyszerû film,mi után megnéztem egészen másképp gomdolkodtam!!