9/10
Pimpalini 2022 febr. 08. - 23:38:20 9/10 Előzmény sednatrip
(116/156)
Kétszer láttam, s nekem is tetszett. Nem részletezem miért, mert felesleges.
Viszont nagyon nagy szövegek vannak benne, leginkább az Elemző szájába adva. Feliratosan jobban átjön, s a szövegek mögötti kikacsintás is a nézők felé. Mellesleg a szinkronos verzió is rendben van, csak előbb láttam felirattal.

SPOILER
Ami pedig a folytatásokat illeti, azt pont a Merovingi vágja a nézők arcába eléggé félre nem érthető módon.
SPOILER vége.
4/10
Markoo 2022 febr. 08. - 17:02:40 4/10
(115/156)
:'(
7/10
Gaborzom2 2022 febr. 07. - 13:36:18 7/10 Előzmény Findzs
(114/156)
Ezt én is így gondolom. Ordít a film a folytatásért. Ez a film egy bevezető volt.
1/10
Szabolcs Berecz 2022 febr. 01. - 00:53:19 1/10
(113/156)
Imádom a folytatásokat legyen az Rocky vagy Star Wars. Nekem a mátrix újratöltve a kedvenc filmem és a mátrix a kedvenc trilogiám. Ezt a negyedik részt elszomorítónak tartom nem méltó a címre. Az izgalom és a hangulat teljesen hiányzik. Miért nem rendezte más ha ennyire kellett a pénz? Annyira sok fan fiction van , inkabb valasztottak volna abbol storyt. :(
5/10
norbertobaggio 2022 jan. 31. - 20:39:52 5/10
(112/156)
Sajnos egyet kell hogy értsek a fanyalgókkal. Ezt a folytatást is kár volt erőltetni mint ugy manapság általában. Inkább tűnt amolyan romantikus nosztalgiázásnak és ez a főszereplők játékán is látszik
YasonVoorhees 2022 jan. 31. - 11:09:17
(111/156)
Csak beletekertem a filmbe de semmi sem történt egy fos , az első részhez képest!
6/10
Mr. Anderson 2022 jan. 29. - 23:29:30 6/10
(110/156)
Az első film évtizedekkel megelőzte a korát képi világát és mondanivalóját tekintve egyaránt. Emiatt lett kultfilm. Szerintem most is hozta közel az a szintet csak közben ezek az évtizedek elteltek. Hozzászoktunk, és már csak egy a sok közül. Szóval ha az előzmény nélkül jönne ki, akkor elmenne egy tűrhető péntek esti popcorn filmnek, amire másnap már nem is emlékszünk. Túl sok volt az erőltetett képi utalás a korábbi filmekre, mintha a készítők se hittek volna benne, hogy megáll a saját lábán. Elhiszem, hogy magasra volt rakva a léc, és bár szép ugrás volt, de szerintem ezt most sarokkal leverték. Lehet, hogy jobb lett volna követni a bevált receptet, és készíteni egy előzmény trilógiát. :-)
1/10
William Kidd 2022 jan. 29. - 20:48:02 1/10
(109/156)
Ez egy kulturalis buncselekmeny, az 50. percnel feladtam...
1/10
Sleeper 2022 jan. 29. - 00:19:32 1/10
(108/156)
Há' miazuristen volt ez a hitvány gyász...?!
8/10
csereember 2022 jan. 28. - 22:26:09 8/10
(107/156)
Csupán ennyi, jó volt.
5/10
Findzs 2022 jan. 28. - 12:39:15 5/10
(106/156)
Nem csalódtam mert kb. ezt vártam.
Féltem kicsit megnézni, hogy lerombolja amit a Mátrix trilógia kapcsán szerettem. Szerencsére ez nem történt meg, el lehet vonatkoztatni az előző részektől.
A sztori nem is olyan rossz, ez egy felvezető rész, több részesre tervezik. A látvánnyal már 22 évvel ezelőtt sem voltak gondok, sőt.

Nekem ami nem tetszett, hogy a filmtörténelem egyik leghitelesebb és legjobban megformált fő gonoszát
(köszönhetően Hugo Weaving -nek) egy ripacsra degradálták. Ezzel együtt a Merovingi is egy búbánat csöves lett.
Nem igazán értettem, hogy miért volt jó a gépeknek újraéleszteni Neot és Trinityt. És az sem derült ki számomra, hogy mi lett Morpheusal. Majd még egyszer meg kell néznem. Ezek mellett negatívum még a verekedős jelenetek. Közelébe sincsenek a 22 éves első résznek. És nem azért mert közben Keanu 22 évvel öregebb lett. Ilyen technika meg kaszkadőrök mellett az életkor nem tényező.



Mindezt figyelembe véve 5/10
5/10
rajdi 2022 jan. 27. - 09:39:31 5/10
(105/156)
Ez kb olyan mint az 1999-es Star Wars az eredeti trilógia után. Ugyan nem annyira kínos, de amíg az kellett a történetszálhoz, ez teljesen feleslegesen lett megalkotva.
offtopic
Tiberio 2022 jan. 27. - 00:19:03
(104/156)
Sajnos nem érdekel a film, a 2+3 megtette a maga pusztító hatását (az eredeti filmért odavoltam). Holott nem zárom ki, hogy akár pozitív csalódás is érhetne, de vajon megér ekkora kockázatot?
3/10
Aventador 2022 jan. 26. - 19:54:10 3/10
(103/156)
Nem tudom elmondani mekkorát csalódtam a filmben.
Igaz voltak elvárásaim, mikor leültem elé.
A film elején a sztori kicsit bonyolultnak hat, aminek örültem!
Huu... na mondom ez biztos többször nézős lesz. Tévedtem!
Igazából egy egyszerű csajmegmentős történetet kaptunk. Ennyi! Nagyon sajnálom!
Nyomába sem ér az első háromnak!
10/10
fferlen73 2022 jan. 25. - 10:35:27 10/10 Előzmény NemÉrtemÉnEzt
(102/156)
Sore értettem, hogy miért kell egy ilyen nyílvános fórumon - ahol elvileg mindenkinek a filmről kell véleményt alkotni - a másikat, vagy a másik hozzászólását becsmérelni, ha az netalán másképp lát dolgokat.

Én a hozzászólásomban nem minősítettelek sem téged sem a mondadódat, csak annyit mondtam, hogy én másképp látom a dolgokat és szimplán elmagyaráztam, hogy miként is értelmeztem én a filmet. Ha neked épp másképp jött le a film, azzal sincs semmi gond, én szívesen látok egy építű jellegű ellengondolatot, hogy miért hibázhat az enyém - mert simán lehet, hogy igen - de mindezt lehetőleg úgy, hogy ne engem vagy épp a mondadómat minősítsd.

De biztos vagyok benne, hogy neked van igazad, hisz más véleménye - ami esetleg még ellentétes is, mint a tiéd - minden valószínűség szerint egy nagy rakás sz@r a szemedben, gondolom én?! :-) :-)
offtopic
NemÉrtemÉnEzt 2022 jan. 25. - 10:10:13 Előzmény fferlen73
(101/156)
Tömény izzadság szag
10/10
fferlen73 2022 jan. 25. - 08:58:46 10/10 Előzmény NemÉrtemÉnEzt
(100/156)
Lehet neked van igazad, de én ezt teljesen másképp fogtam.


- Hogy az orákulumot likvidálták az elhangzott a filmben biztosan, az építészé nem, de ugye az elemző tesz utalást arra, hogy az új verziót már ő készítette. (ebből én merek arra következtetni, hogy az építész is törölve lett). :-)

- Hogy az elemző mennyire érti az emberekt vagy nem, arról nem tudnék vitát nyitni, mert szerintem ez túl szubjektív lenne. Ahogy én láttam: Neo mellé visszahozta Trinity-t is az élők sorába, mert nyilván fogta a szerelem kötelékét, ha ezt már fogja, akkor szerintem máris nem olyan tudatlan. Másrészt, mint pszichológusa Neonak folyamatosan figyeli őt, valószínűleg nem véletlen, mintha várta volna ő is az ébredést. Hogy ennek pontosan mi értelme, azzal egyetértek nem derül ki pontosan, de én úgy gondolom, hogy a film hosszúságába nem férthetett bele ennek részletes taglalása. A birkás megjegyzések a társadalmunkra tőle, nagyon is találóak. Lehet, hogy nem fogja az embereket, de azért mégis épített egy új mátrixot. :-)

- Smith és Neo, ők elvileg ugyanazok, ezt már az első 3 részben az Orákulum is kifejtette. Mintha valakinek a rossz énje és jó énje elválnának egymástól. Nem is lehetett ez másképp, az értelmetlen lett volna, hogy az egyik felébred a másik meg nem, ez teljesen logikus volt szerintem, hogy egyszerre ébredtek, és ahogy már a rossz én (Smith) az első 3 részben is jobban fogta a köteléket kettőjük közül (hisz ő lett a lenyomata a Neonak), az most sem volt másképp. Nem tudom, de én ebben nem találtam semmilyen logikai buktatót, szerintem ez pont így volt jó.

- "Az elemző semmi különös védelmet nem épített ki Neo és Trinity fogvatartására". Ezzel sem tudok egyetérteni. Egyrészt az Elemző NEO technikáját használja pont ellenük, gondoljunk csak az időpillanat lefagyasztására. Ha egyszerűen sokkal jobb vagy egy rendszerben, mint a másik - egy példával élve, egy háborús veterán nem fog egy csecsemő ellen bunkert építeni - akkor miért kellene az extravédelem. Igazából Neonak és Trinitynek valóban nem volt esélyük ellene, amíg nem ébredtek "teljesen". Amivel az elemző nem számolt, Smith, aki a mátrixtól független szoftver, de ugyanakkor Neo "része". Az elemző egyébként elmagyarázza azt is, hogy miért hozta őket vissza, miért nem hagyta őket együtt. Magát a forradalmat Neo megélte, számára az egy valós emlék volt, arra alapozva, szerintem zseniálisan, az Elemző hagyta Neonak, hogy építsen egy "Mátrix" nevű játékot magán a Mátrixon belül, hogy még jobban kordában tartsa az embereket. (gondolom a feladata az elemzőnek, hogy minél kevesebb szökés, vagy ahogy a 2. rész végén mondta az Építész, minél kevesebb anomália legyen a rendszeren belül. Egy példával élve - ha mindenre rámondod, hogy összeesküvés elmélet, akkor a végén már maga a szó is értelmét veszi és senki nem veszi komolyan. Valami ilyesmi feledata van a "Mátrix" nevű játéknak a mátrixon belül). Ezt is elmondja és kiderül a filmben, amit persze már az első 3 részben is kiderült. Nem a Mátrix a minden, az felett is van egy hatalom (amit ugye öltönyösnek neveztek - mint az embereknél a Tanács). A Mátrix csak egy szoftver, amibe szoftverek járnak ki-be, és amiben az emberek tudata fogságra van ítélve. Ahogy a szoftvereket mi emberek is mindig fejlesztjük, a mátrix is folyamatos fejlesztés alatt áll, időként jobb újításokkal.

- "Neo azt se tudja, hol van (ismét), de elrejti Morpheus-t….. ahha, ok." Nem tudja, de érzi. Ugyanis maga a csaj, aki ébreszti őt végül, meséli el egy olyan pillanatát Neonak, amikor le akar ugrani a tetőről, mert Neo akkor érzi, hogy ez nem a valóság, amiben van. Szerintem ez is tök logikus, az emlékek között elrejtve ott van Morpheus, Neo érzi, hogy nem egy valós világban van, de még nincs az ébredésben. Az emlékek között ott van neki elrejtve, hogy Morpheus volt, aki ébresztette őt, ezért nem csinál mást, mint elrejt egy kódot (Modalnak hívja a filmben), amiben az emlékekből tákolt Morpheusnak csak egy feladata lesz, hogy amikor kell, akkor megerősítse az ébredést. Tök logikus, egy egyszerű és bugyuta példával élve - minden nap mondjuk várjuk a péket, aki hozza nekünk a kedvenc kiflinket, de valahol legbelül érezzük, hogy egy nap ez a pék nem kiflit fog hozni, hanem egy lottó ötöst, ami utána megváltoztatja az életünket. Te magad írod meg a "pék"-re a programot egy modalban, és amikor épp az események úgy jönnek össze, programozásban kondícionális orgazmusnak hívjuk viccesen (legalább is a munkahelyemen), akkor ez a program elvégzi azt az egy feladatát amire ki lett találva. Az orgazmus ritkán jön össze, de pont ez a feladata, hogy amikor kell, akkor jöjjön. :-)

- "Trinity ereje mitől nőtt meg, Neo mitől gyenge egyik pillanatban". Szerintem ezt is elmondja az elemző. Trinity már az elsőben is 3 részben is erős volt, csak akkor még Ő nem ébredt fel teljesen még akkor. Az elemző pontosan utal rá, hogy kettőjük között van egy hihetetlen kötelék, ami mindkettőjüket nagyon erőssé teszi (pontosan ezt is akarta elemezni, azért hozta vissza mindkettőt). Neo még nem a régi teljes önmaga, mint az első 3 részben volt - ezt szerintem tök jól vezetik a filmben, vannak még képességei, de még nem tudja teljesen uralni a Mátrixot. Visszautalva egy korábbi gondolatra, ez a 7. verziója a Mátrixnak, a kódolás más, új fejlesztések, modalok a Mátrixban és így tovább. Valószínű a végére ébred rá ő is, hogy miként is uralja azt. Én személy szerint nem láttam ebben logikai bukfencet, pont az lett volna egy furcsa, hogy egy új "világban" ébred és máris tud mindent.

- "Bullet Time egyik jelenetben ultimate fegyver, másikban nem megy". Miért ne ment volna neki?! Smith ellen nem ment, akivel szemben ő maga is már tehetetlen volt. Smith, akiről tudjuk, hogy hataloméhes, és az új Mátrixban már bárki lehet, ha kinyírja az elemzőt, akkor övé az abszolút hatalom. Te megállítanád az időt, ha tudod, hogy egy "Smith" fajta bármikor ott lehet és esetleg kicsinálhat. Nem tudom, de nekem ez is logikus volt. Bedopta a másik fegyverét az Elemző a rajzást.

Szóval én még mindig tartom magam a korábbi hozzászólásomhoz, szerintem ez egy nagyon jól átgondolt és nagyon jó film lett, tökéletes folytatása vagy épp lezárása a trilógiának. Az tény és való, hogy túl mélyre vitték a szálakat és nem egyszerű összerakni - ezt szerintem elhibázták, de ha meg jobban magyarázkodnak, akkor a film kb. 4 óra lett volna. Valószínű ezért is kapott ilyen kritikákat, nem mindenki tud ezzel azonosulni vagy épp ilyen mélységekbe eljutni. Néhány korábban hozzászóló mondja, hogy a trilógiának az 1. része milyen a jó a másik 2 már nem kellett volna. Sszerintem meg pont az utolsó két része a trilógiának tette teljesen érthetővé az elsőt. Ezt a 4.-et tényleg ki lehetett volna hagyni, de igazából szerintem azért jó, mert így tényleg még kerekebbé vált, hogy miként is képzeljük el a fejlődést, a gépek és emberek világát és egy közös pontot a Mátrixot magát.


k11zoltan 2022 jan. 20. - 10:56:48
(99/156)
A régi Mátrixoknak sem voltam a rajongója, talán még a másodikat láttam az első után, de ez sem fogott meg.
Valóban értelmetlenül hosszú.
2/10
Hócipellő 2022 jan. 20. - 09:17:34 2/10
(98/156)
Még szerencse, hogy a szerdai ócsóbb áron néztem meg, mert ez bizony tesco gazdaságos.Se. Sikerült egy olyan unalmas és hosszúra nyúlt vacakot csinálni, hogy többször belealudtam. Ismét sikerült újabb bőrt lehúzni egy klasszikusról. Keanu Reeves és a zene miatt nagy jóindulattal adok rá 2*-ot
5/10
NoldoliLord 2022 jan. 19. - 20:34:08 5/10
(97/156)
Megnéztem, de szerintem nem volt érdemes rászánni az időt. Jobb lett volna enélkül... Az első három részt rengetegszer láttam és mindig élveztem. Ezt biztos nem nézem meg töbször. 5/10 a néhány jó elem miatt, amúgy ennyi se...