offtopic
zuppa 2008 jún. 08. - 21:30:56
(15/75)
Én megvettem dvd-n, de még nem néztem meg, csak sejtem, hogy mirõl szól. És egyetértek az elõzõ 2 hozzászólóval, baromira nem mindegy, és ez a film, ha jól sejtem, összevetve a corporation és egyéb hasonló filmekkel olyan folyamatokra mutat rá, ami ha így megy tovább, tönkretesz mindent és mindenkit.

És itt nem pusztán a junk food-ról van szó, amit lenyomnak torkunkon a multik, a franchise-ok, az egész rendszerrõl, a hipermarketek selejtes, vizezett, ultrapasztõrözött cuccaitól az egyre ócskább, egyre rövidebb élettartamú mûszaki cikkeiig mindenrõl. Fogyassz, termelj pénzt az egyre kevesebb részvényesnek, aztán a sz*rt, amit megettél, ledolgozhatod update-tel meg fogyi tablettával, ha meg bajod lesz, veheted a multi gyógyszergyár legújabb, legdrágább tablettáit, ha tönkremegy a mobilod mindegy, vegyél újat, olcsóbb mint megjavítani, ha sz*r a cipõd, nehogy varrass egyet, vegyél annak az árából 3 konfekciós gagyit, és dobd ki megint fél év múlva.

Na mindegy, ezekrõl tanulmányok tömegei jelennek meg folyamatosan, nem itt kell leírni, csak mondjuk azokat a tanulmányokat nem fogja lehozni sem egy blikk, sem egy fókusz, a többségnek jobb, ha tovább jár csukott szemmel, majd a feje felett eldöntik mi lesz, mondjuk egy new yorki felhõkarcoló legfelsõ szintjén, és akkor tényleg a feje felett történik :)
hangyás 2008 jún. 08. - 16:41:40 Előzmény Tregs
(14/75)
huh jól odavágtál...
Talán kicsit durván fogalmaztad meg de valóban nagy igazság van abban amit írtál, egyetértek! Nálam beváltak ezek a filmek, olyan szinten hogy most már semmifajta gyorskaját nem tudok megenni. Egyszerûen hányingerem lesz a látványuktól is, (és nem csak azért, mert biztosra tudom venni azt hogy a futószalagon lévõ húspogácsa alapanyagba, gond nélkül beledarálódik az a patkány ami épp arra jár :S ) én egyszerûen úgy vagyok ezekkel hogy engem nem kell gyõzködni arról hogy egészségtelen, egyszerûen csak elég annyi hogy a cigi rákot okozhat. Nekem ez elég, minek mérgezzem még jobban az amúgyis "haldokló" szervezetem. Persze erre lehet mondani hogy akkor meg már ne mmind1! Én azt mondom nem! Rohadtul nem mind1, mert magamon látom mennyivel jobb az ha kerüli az ember a káros dolgokat, amiket tud egyáltalán kerülni! Kevésbé vagyok beteg, fáradt, vagy igen! "hülyébb" mint néhány cigitõl, piától, drogtól gyorskajától stb. lelassult "ember" körülöttem.
Nagyon szeretném hinni azt hogy nem ez a világ vége és nem így végzi az ember, hogy nem fogjuk magunkat, a természetet és magát a Földet megölni! Hinni kell hogy van még remény...
Tregs 2008 jún. 05. - 12:48:30
(13/75)
Azért rögtön gondoltam a film hallatán, hogy a portos kommentek között biztos lesz egy két butaállat, aki majd mellét verve ír hogy õ most lemegy a mekibe vagy eddig se lett baja tõle szöveget elereszt.
A birkáknak annyi nem jut el az agyáig, hogy ennek nem ez a lényege és ez nem "megmondom" dolog. Itt arról van szó, hogy egyre jobban teret hódít a gyorskaja nem nálunk fõleg hanem nyugaton. Az elvégzett kísérletek és az orvosi vélemények pedig eléggé nem jót sejtetõek gondolni kell csak az arányra hogy növekszik amberikában az elhízott emberek és fõleg gyerekek száma. Az elhízás okozta elhalálozás
pár éven belül elsõ helyre kerülhet a toplistán.

Aki néha eszik ilyet azt mondom nem gond, nem része napi szinten a táplálkozásának csak ez a film nem is rájuk vonatkozik hanem a fõfogyasztókra akik igen csak sokan és egyre többen lesznek.(ide nem csak a hambit kell érteni, hanem bármelyik boltban kapható gyorskaját nulla tápanyag tartalommal de kiló színezékkel és tartósítószerrel).
Azt is bírom amúgy, hogy a sok butaállat a mellét veri ilyen film láttán ami semmiképpen sem azért jött létre, mert rosszat akarjon az embereknek. De mit is várhatunk az emberek többségétõl, ha nem picit s...ek. Táplálkozásohoz, sportos életmódhoz közük nincs. Pia, cigi, jó zsíros kaja ez a menõ aztán meg csodálkoznak, hogy "Jaj rákos lettem" "jaj hát nem tudom mi van de 50 évessen olyan vagyok mint egy roncs" nem tudom én az ilyen okosokat valahogy nem tudom sajnálni. Végig gondolva talán jó is ez, természetes szelektálódásnak.
leopard26 2008 máj. 29. - 12:20:01
(12/75)
Na most lemegyek,aztán bedobok a Macibe egy bodriburgert!
Ha eddig nem volt tõle bajom,most se lesz
Madame de Tourvel 2008 ápr. 06. - 10:57:16 Előzmény qubehead
(11/75)
Bruce Willisnek mennyi szerep jutott a filmben?
6/10
efes 2008 ápr. 04. - 20:39:22 6/10 Előzmény qubehead
(10/75)
Pont errõl van szó, hogy így mûködik. Azért kell filmet csinálni róla, hogy gondolkozz, jó ez így? Ha neked jó, hát akkor te is megetted.

Továbbá, nem a filmrendezõ feladata, hogy megoldja a mexikói bevándorlók szociális problémáit, az viszont igen, hogy felhívja rá a figyelmet. Meg egyáltalán, problémás szituációkra, gócpontokra irányítsa a figyelmet. Igen nagy teljesítmény ez a film abban az országban, ahol a filmesek elsõsorban "álomgyártással" vannak elfoglalva, nem pedig az igazság megmutatásával de legalábbis felvillantásával. S mivel a világ 90%-a az USA emlõin lóg, ez a film a világ 90%-ára nézve érvényes.

Ezenkívül mûfaji zûrzavar is adódik itt: Michael Moore dokumentumfilmes(nek csúfolja magát), míg ez a film játékfilm, tehát kvázi fikció. Az más kérdés hogy legalább annyi köze van a valósághoz, mint annak, aki magáról ezt hirdeti lépten-nyomon.
1/10
Istenasszony 2008 febr. 16. - 18:34:29 1/10 Előzmény tollas
(9/75)
Ilyen rossz filmet is rég láttam...
qubehead 2007 ápr. 26. - 10:03:45 Előzmény tollas
(8/75)
Szerintem a film is sz@r. Tegnap este néztem meg, persze gondoltam, hogy a super size me-vel elkezdett, és a Michael Moore-féle "húdenagyonmegmondom" vonalon mozog (persze a ssm remek volt, mert eredeti a gondolata, és nemcsak a szája jár a rendezõnek), de mondom, hátha ad valamit pluszt. Hát adott. Azt, hogy majdnem elhánytam magam a killin' floor látványán, ennyi erõvel megnézhettem volna megint a Cannibal Holocaustot. Az se rosszabb. De most tényleg, mit kéne? Halálra simogatni a teheneket? Mindegyik vágóhídon ugyanez folyik, nem különb a Pick vagy a Herz üzeme sem, akkor ne együnk téliszalámit se. Amin meg röhögnöm kellett, az a mexikói qrva, aki élete állásáért lefekszik a supervisorral, miközben féllábú férje otthon várja. Gratula. Ha a film rendezõje meg annyira sajnálja a csikánókat, ugyan miért nem utalja át a film bevételét a számlájukra?! Mert annyira azért, ugye nem. Willis legalább megmondta a frankót, és egyet kell, hogy értsek vele. Így mûködik a rendszer. És nagyon jól mûködik. Az vesse rá az elsõ követ, aki nem evett még mekiben, taco bellben, vagy legalább nem nyitott ki egy doboz májkrémet. Képmutatás magasfokon.
Petrus 1 2007 ápr. 14. - 22:41:34
(7/75)
hát igen, nekem is eszembe szokott jutni a meki elõtt... meg egy szelet párizsi elõtt... meg egy felbontott konzerv elõtt.... és még sorolhatnám.
bebi1 2007 ápr. 14. - 20:33:38 Előzmény Petrus 1
(6/75)
hááát szerintem azért mutattak durva részeket..legalábbis engem nem hagyott teljesen hidegen..(bár sokan mondják,h túl érzékeny vagyok.. :) )
Nagyon tetszett a film!!A híres színészek szerepeltetésével elérhetik a célt az alkotók,h többen is megnézzék..
Én kb fél éve láttam ,azóta nem tudok elmenni mcdonalds mellett úgy h ne jutna eszembe a film mondanivalója.egyszóval:hatásos!!
tollas 2007 jan. 27. - 09:08:41
(5/75)
A McDonalds?
Az tényleg szar.
És a film?
hiszekatündérekben 2007 jan. 26. - 23:36:51
(4/75)
ezegysz*r
tollas 2007 jan. 25. - 16:08:29 Előzmény Edike
(3/75)
Ha leszoktaja az embereket a "mekibe" járásról, az már valami.
Petrus 1 2007 jan. 25. - 08:52:58 Előzmény Edike
(2/75)
Hát nem volt egy nagy szám... meg lehtetett nézni, de nem úgy jöttem ki a moziból, hogy nagyon megütött volna a film... Nem mutatnak annyira durva részeket, az elején lelövik a poént. Ennyi erõvel egy magyar disznóvágáson is forgathattak volna, az még talán durvább is.
Edike 2007 jan. 19. - 16:48:20
(1/75)
Erre kiváncsi vagyok! Remélem, nem a "minden sz*r ergo kössük fel magunkat" jegyében készült!! :))

Egy évvel ezelõtt az Ütközések címû filmet a bemutató alapján meg se akartunk nézni a férjemmel.. Aztán egyszer moziba készültünk és éppen nem volt semmi nézhetõ, végül enyhe kényszrûségbõl beültünk rá. Azt hittük, valami depinyós mûvészfilm lesz, godoltuk hátha kihámozzuk a mondanivalót.. És óriási meglepetésemre: életem egyik legklasszabb filmjét nézhettem meg.. Vannak még kis csodák! Persze nagyok is.. :))