bias 2010 dec. 14. - 11:55:25 Előzmény kozoz
(19/59)
megvan neked a film?

én anno felvettem UPC Digitalról és asztali DVD felvevõvel is (mi csináltuk a szinkronját és nekem már akkor megtetszett a film), de elõ kéne kaparni. szívesen megosztanám, de akkor inkább valami jobb minõségû képpel, mert a képminõség elég rossz...
danette^^ 2010 jún. 17. - 20:35:21
(18/59)
Imádom ezt a filmet! Véletlenül kapcsoltam oda a tv-t, de nem tudtam szabadulni a képernyõ elõl. Nagyon nagy hatással volt rám, és szeretném újra megnézni, de sajnos nem találom sehol. :S Esetleg ha valaki tudna segíteni, írjon! Köszi :)
10/10
kozoz 2010 máj. 22. - 20:52:47 10/10 Előzmény face90
(17/59)
Fürmendernek és face90-nek privát üzenetet küldtem.

Lengyel nagymamám is Varsóban lakott akkor és pont 17 éves volt, mint Zosia. Nagyon szép film.

Üdv.
face90 2010 ápr. 23. - 01:26:31
(16/59)
Sziasztok? Valakinek véletlen nincs meg a film?:) Elég sok jót olvastam róla:) Sajnos nem tudtam megnézni:(
fürmender 2010 ápr. 19. - 14:11:02
(15/59)
Elkövettem azt a hibát, hogy nem vettem fel ezt a valóban nagyon szép és õszinte filmet.Alig várom, hogy valahol ismét leadják, jóllehet ilyen filmekkel nem gyakran kényeztet bennünket, még a közszolgálati csatorna sem. Nagy kár. Lenyûgözõ, õszinte és szép mozi volt, profi módon megcsinálva. Igazán méltó, az általam régóta nagyra becsült lengyel filmmûvészet hagyományaihoz. Nálam a film * 10/10
Natesz 2010 ápr. 18. - 12:58:59
(14/59)
Véletlenül kapcsoltam rá, mivel azt hittem, a Gyilkosság a villában címû film lesz. Nem tudtam elszakadni a képernyõ elõl, nagyon lekötött. A fiatalsággal együttjáró optimizmus, a barátság ereje (olyan feltétel nélküli és halálig tartó barátság, amibõl ma már nagyon kevés van), és a szerelem egyes formái. Valóban, az amerikaiak is megirigyelhetik a filmet, tiszta emberi érzések, és nem filmes fogások találhatók benne, ettõl olyan jó. Ezt csak azok érthetik, aki a háborúban a vesztes, kiszolgáltatott oldalon álltak, ez az érzés csak bennük van meg... többet nem is tudok, mondani, ezt látni kell! Remélem, látjuk még a tv-ben valamikor.

U.I.: Nem tudom, ki hogy volt vele, nekem Jurek figurája tetszett a legjobban :D
10/10
klavs 2010 ápr. 18. - 12:32:15 10/10
(13/59)
én is csak szuperlatívuszokban tudok szólni a filmrõl (a rendezõrõl, forgatókönyvíróról, operatõrrõl, a végtelenül helyes, tehetséges szereplõkrõl)....órákig tudtam volna még nézni azt a csodát, amit együttesen sikerült e filmben megvalósítaniuk.
9/10
feeco 2010 ápr. 18. - 11:29:55 9/10
(12/59)
miközben néztem, eszembe jutott: vajon mi magyarok, miért nem tudunk ilyen filmeket készíteni?
kedves báj, romantika, intelligencia, nemzeti öntudat, kerek forgatókönyv, jópofa színészek..

OFF: azt is figyeltem a híradásokban, hogyan gyászolják az elhunyt államfõt a lengyel iskolás gyerekek, felnõttek, idõsek.. nálunk az ilyen méltóságteljes gyász elképzelhetetlen lenne hasonló helyzetben..

tanulhatnánk lengyel barátainktól!
barbi_112 2010 ápr. 18. - 11:18:57
(11/59)
Nekem is tetszett ez a film. Én még néztem volna ha egy kicsivel hosszabb. :)
De az a baj, hogy annyira az amerikai filmeket nyomják le a torkunkon, hogy nem is gondolnánk, hogy az európai filmek is lehetnek jók. Pedig lehetnek, itt a példa.
10/10
kincsoke 2010 ápr. 18. - 08:24:33 10/10
(10/59)
Sejtettem, hogy sírás lesz a vége, mármint a részemrõl. Aki még nem látta, vagy elmúlasztott a tegnapit, sûrgõsen szerezze be valahonnan, ha egy igazi,nagybetûs FILMET akkar látni!!!!
10/10
sumatra 2010 ápr. 17. - 23:02:25 10/10 Előzmény bias
(9/59)
Már az elsõ tíz perc után teljesen magával ragadott a film hangulata. Gyönyõrû volt. (Azok a részek, ahol a fiúk barátságát mutatják be, a Holt költõk társaságára emlékeztetett.)

Ha a háborús részeket kivágnánk a filmbõl, akkor is egy szép történet lenne. És pont emiatt ilyen hatásos: úgy érezzük, hogy ott vagyunk velük 18 évesen, szerelmesen. Nyár van, és az élet gyönyörû...

Olyan egyszerûen és hatásosan oldották meg a háború szörnyûségének a bemutatását,hogy sokkal jobban mellbe vágott, mintha másfél órán keresztül robbanó bombákat és véres húscafatokat mutattak volna.
10/10
evabukor 2010 ápr. 17. - 22:54:27 10/10
(8/59)
Egyetértek, én is nagyon sajnálom hogy eltûntek az értékes európai filmek a képernyõrõl. Régebben legalább késõ este láthattunk egyet egyet, de már egyre ritkábban.
vincere 2010 ápr. 17. - 22:40:41
(7/59)
egyetértek, azt pl. 8 milliószor láttuk már, az amerikaiak hogyan élték meg a háborút, de a minden tekintetben hozzánk sokkal közelebb álló lengyelekrõl és a többiekrõl nem sokat tudunk. nagyon tetszett a film, de sztem csak a tragikus események miatt tûzték mûsorra, pedig nagyon szívesen néznék még ilyen szép filmeket.
runcuncilla 2010 ápr. 17. - 22:39:40
(6/59)
Kiváló film, jól felépített cselekmény, kiforrt jellemek, tehetséges (és jóképû) színészek, érdekes kameramozgások, frappáns rendezés. Gratulálok!
9/10
far vik 2010 ápr. 17. - 22:31:06
(5/59)
Csak azt nem értem, ha a szegény lengyelek nem zuhannak le, soha nem érnek ide ilyen filmek, csak a sok amerikai szar, amerikai tehenészlányok, jobb esetben angol állatorvosok életét kell vesézni? Gondolom, lehetnek még inkább értékes cseh, lengyel, megkockáztatom román, szlovák filmek is, amelyeket nézve esetleg még inkább saját történeteinkre ismerhetnénk... Talán még olcsóbbak is lennének, mint a tengerentúli kovbojlédik románcai.
judien 2010 ápr. 17. - 21:55:08
(4/59)
Sokan gondolták,h Hitlert jol seggberugják,és kész. A film amugy,nagyon szomoru. Mert nagyon igaz lehetett.
A Tengerész 2010 ápr. 17. - 21:30:26
(3/59)
Most nézem a filmet. Eszembe jut, a barátom édesapja nem sokkal a háború kitörése elõtt járt lengyelországban. Már látszott, hogy Hitler ellenük készül. De csak nevettek a dolgon. Azt modták, majd jól seggberugják. Egyszerûen nem gondolták, hogy veszíthetnek. A filmben is látszik ez a hurráoptimizmus.
bias 2008 okt. 18. - 23:05:31
(2/59)
valóban gyönyörû film, ritkán látni ilyen igazán "európai ízû" filmet, az utóbbi idõben annyira elment a filmmûvészet a tengerentúli irányba és elfelejtette, miket alkotott idáig.

aranyosak a karakterek. a kanos izompacsirta könnyed a szexben, de képtelen udvarolni, a nagypofájú szõke ripacs olyan lányba szeret bele, aki nem meri odaadni magát és közel engedni magához választottját, így végeredményben hoppon maradnak. a félénk okostojás pedig, akit mindenben leírnak barátai, lazán veszi a kanyarokat a szerelemben. :)
10/10
<FearOfTheDark> 2008 okt. 18. - 22:05:42 10/10
(1/59)
Most lett vége a filmnek, a Duna TV-n adták. Számomra nagyon elgondolkodtató volt, régen láttam ennyire megindító romantikus drámát. Mivel történelmi eseményt dolgoz fel eléggé "kiszámítható" a befejezése, mégis végig reménykedünk. Ezt talán ismét példaként hozhatjuk majd fel az eszményi szerelem mellett, a be nem teljesedett érzékivel szemben. Vagy talán rosszul értelmeztem... Kíváncsi lennék mások véleményére és hozzászólásaira is! :)