Téma: Milk

-Sharon- 2009 márc. 03. - 10:44:42
(182/282)
Megértem, amit mondassz...olyan szempontból meg fõleg, hogy igen-igen kezdenek elterjedni -ahogy mi mondjuk- az "álbuzik". Akik azt hiszik, hogy ez hûde gizda, és akkor én is meleg vagyok. Ettõl rosszul vagyok! Leginkább lányoknál látom ezt. Ennek az egyik rétege még nagyon fiatal, és szerintem azt sem tudja, hogy most mi is van, másik fele meg a bombázó szõke ciklonok, akik levonulnak a bulikba, és csókolózom a barátnõmmel, mert ez milyen menõ, és még a pasiknak is bejön. Ettõl még inkább rosszul vagyok!
Ez már tényleg csak a fesztivál, õk vagy nem melegek, vagy még egyszerûen nem tudják eldönteni, hogy azok-e, vagy sem.
Viszont a másik részrõl annyiban megértem Milk-et és a hozzá hasonlókat, akik azért kampányolnak, hogy fogadják el az emberek a melegeket, mert igenis ki akarnak állni valami mellett. Írtam is, hogy én nem vagyok ilyen, nem kampányolok...de vannak ilyenek, igen. Ezt is el kell fogani. Nem kötelezõ mindenben egyet érteni, de ezerszer inkább elfogadom és meghallgatom ezt, minthogy azt lássam a tévében, hogy hogy szúrják le az embert az utcán, hogy rabolnak el valakit, hogy erõszakolják meg a nõket, hogy árulják a drogokat...és még sorolhatnám. De ez csak az én értékrendem. Semmit sem kell az ember orra alá dörgölni. Én sem megyek úgy oda senkihez, hogy "te én meleg vagyok, van valami bajod vele??".
-Sharon- 2009 márc. 03. - 10:29:46
(181/282)
Köszönöm! :) nagyon aranyos vagy!
Redfield 2009 márc. 03. - 01:05:31
(180/282)
Milk nem azért állt ki szónokolni, meg politizálni, hogy rózsaszín tangában felvonúlhassanak az utcán, hanem mert pl.: a rend õrei sem hagyták õket békén, és mert akkor azért nagyobb megkülönböztetést szenvedtek, mint napjainkban. Lehet, hogy a mai körülmények közt is újra megtenné, amit tett, de azért... hát szóval érted.
1/10
scick 2009 márc. 03. - 00:55:04 1/10
(179/282)
Bourne! Pont ez a lényeg! Se taps, se meghajlás nem kell neki... Meleg, és?! Most tárgyaljuk meg éppen, hogy ez normális, akkor meg minek van erre szükség?! Mert be merte vállalni?! Most írta, hogy ha kérdezik, elmondja. Semmi különös nincs ebben.

Amíg így gondolkozik az emberek többsége, mint Te, pont addig lesznek ellentétek. Nem kell megvédeni senkit. Nem kell vonulgatni. A hálószobában meg mindenki azt csinál amit akar. Kész. :)
Redfield 2009 márc. 03. - 00:50:46
(178/282)
Tökéletes "végszó". :)
1/10
scick 2009 márc. 03. - 00:50:42 1/10
(177/282)
Sharon, tök jókat írsz, és szimpatikus is vagy. De a témával kapcsolatban - ne haragudj - naiv és túlságosan idealista. Amit Milk csinál, az a beteg, nem Te, Sharon. Ez a lényeg, nem híreszteled, de ha kérdezik válaszolsz, ennyi. Ez a tökéletes középút. Nincs mit szégyellni, de aki kérkedik vele, azt tényleg kivizsgáltatnám, ugyanis nála minden bizonnyal sajnos betegség. Ahogy senkire, a melegekre sem lehet rásütni, hogy az összes ilyen, vagy amolyan. (pl. a romák közül sem mindenki bûnözõ, csak egy igen jelentõs részük.. :))

És tényleg, én elfogadom, hogy van ilyen, nem gáz, csak ha minden nap az orrom alá dörgöli valaki, akkor beindul az ellenreakció is.

"A gyerekeknek nem kell látniuk..." Valóban, de ha tényleg a csapból is ez folyik, ráadásul úgy beállítva, hogy ez valami eszméletlen cool dolog, akkor nehezen tudod megvédeni a gyerkõcöt. Németországban kimutatták, hogy miután intenzíven beindultak a meleg kampányok, rohamosan megnõtt a tizenévesek között a melegek száma. Kimutathatóan nagy részük nem meleg (vagy egyáltalán nem úgy mint Sharon), csak vagesz... és ez a katasztrófa.

A lényeg, nincs baj a melegekkel, de nem kell fennhangon hirdetni sem. Milket meg idõben pofáncsapni! :)

Penn remek egyébként.
bourne 2009 márc. 03. - 00:34:36
(176/282)
woowww ... Sharon ... minden tiszteletem a Tiéd - már ha ez számít Neked bármit is ... kivágtad a dolgot, mint a nemondjam mi :))))

végre valaki, aki be merte itt vállalni a sok tré között, hogy meleg ...
ha bárki bántani merne, akkor csak szólj és elintézzük ...

komolyra fordítva a szót - jó volt végre egy melegtõl hallani ilyet ... taps és meghajlás :)))
-Sharon- 2009 márc. 03. - 00:28:19
(175/282)
Sziasztok,
elõször is a filmrõl: nekem tetszett! Sean Penn egy színész-zseni,eddig is tudtam, most sem csalódtam! Megérdemelt az oscar.
A film mondjuk kicsit "túljátszott", vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg jól...naaaaagyon meleg :))) ez talán a lejobb rá! De tetszett! 8.5/10
(hozzátenném, hogy San Franciscoban tényleg ilyen a "meleg élet", talán a legnyíltabban ott vállalják ez emberek ezt)

Errõl a meleg témáról meg, hogy mit mennyire kell felvállalni, kimutatni, és, hogy mi mennyire normális....én meleg vagyok. Nem járok felvonulásokra, nem az én világom, õszíntén szólva nem is igen tûntetek ezért a dologért.:) Boldogan élek a párommal. Nem írom a homlokomra, hogy meleg vagyok, de ha megkérdezik, nem is tagadom le. Egyáltalán nem hiszem, hogy le kéne, és nem érzem magam rosszabb, betegebb embernek azért, mert az vagyok. Nem terjesztek betegséget :)
Lehet itt jönni a "normális" dologgal, mert még Ádámnál és Évánál így lett megírva, nincs ezzel semmi gond. Én azt vallom, hogy vonzódom egy emberhez...Õ egy Nõ! Élhetnék férfival, de jó az nekem, hogy boldogtalanul éljem le az életem, csak, hogy másnak jó legyen?! Kösz nem.
Azt kell elfogadni, hogy ilyen mindig volt (akár, ha leszboszra gondolunk, idõszámításunk elõtt), van és lesz is!
Kihangsúlyoznám mégegyszer, hogy EZ NEM EGY BETEGSÉG!!! Ebbõl kifolyólag nem gyógyítható! Tudom, hogy emberek, akik nagyon messze állnak ettõl nem értik meg ezt, ahogy azt sem, hogy igenis lehet így születni. De egy 10 éves gyerek hol tudhatja ezt még? Sehol! Csak ahogy cseperedik, én pl úgy 16 évesen vettem észre, hogy valahogy sehogy sem akarok vonzódni a férfiakhoz. Hetero szülõk gyermeke vagyok egy teljesen "normális" családból, úgyhogy semhogy sem szedhettem össze semmilyen deffektet. :) Aki azt mondja, hogy baj az, hogy azt mondjuk, hogy ez nem betegség és ezt el kell fogani, attól megkérdezném, hogy mégis akkor mi lenne erre a megoldás? Pszichológus??? Hogy kiölje az emberebõl ezt a "betegséget"? Mert akkor inkább önmagának kéne pszichológushoz járnia, hogy ilyen hülyeségeket beszél. A homoszexualitás nem betegség!!
Mit tenne vajon az ilyen ember, ha a saját gyerekérõl derülne ki, hogy meleg? Kitagadná? Orvoshoz vinné? Vagy csak egyszerûen elfogadná azt, hogy a lánya/fia így boldog? Mert a gyermeke boldogsága mindennél fontosabb neki.
Mondom, én nem "hírdetem" sem magam, sem a másságot. Közel sem vagyok olyan aktivista, mint mondjuk ebben a filmben Harvey Milk. Én sem éppen szeretem a boákkal és egyebekkel díszített felvonuló lánynak öltözött fiúkat, de mondjuk jól szórakozom rajtuk. :) A gyerekeknek ezt nem kell látniuk, semmi sem kötelezõ, az õ szüleik tudják azt, hogy hova viszik azt a gyereket, és mit engednek neki megnézni. Kérdem én jobb-e az, hogy a filmekben egymást öldöklõ embereket látnak(sajnos már nem csak filmekben), és csak a hazugságot hallják mindenhonnan? Vagy csak egyáltalán azt, hogy mondjuk látnak valakit cigizni? Melyikbõl látnak többet, vajon a melegekbõl, vagy utóbb említettekbõl?!
No mindegy is, túl sok a szöveg.
Jóéjt mindenkinek!
offtopic
bourne 2009 márc. 03. - 00:02:01
(174/282)
:)))) miért mit mondtál neki ???? :)))) / amíg nem válaszolsz, addig elég szabadon repked a fantáziám :)))))) /
offtopic
bourne 2009 márc. 03. - 00:00:59
(173/282)
hát csak h én is ebbe a kategóriába tartozom, vagy van még reményem ???? :))))
offtopic
bourne 2009 márc. 02. - 23:37:15
(172/282)
ezek után nem is merem feltenni a kérdést, ami félszeg agyamban megfogalmazódott :)))
offtopic
bourne 2009 márc. 02. - 23:26:31
(171/282)
szóval akkor nálad bepróbálkozott már egy illetlenke ??? :)))) ... nem kell azért még elátkozni õket ... hát most mit tudta szegény, h Te nem vagy olyanos ??? inkább örülj h bejöttél valakinek :)))) meg kell mondani neki h no way, aztán kész, nem kell ezen mit szöszögni :)))
8/10
lanmlili 2009 márc. 02. - 22:04:20 8/10
(170/282)
Tetszett a film, olvasgattam a hozzászólásokat még péntek magasságában és elkezdtem félni tõle, hogy mi van ha mégsem lesz olyan mint amilyennek a Zone Clubbon a külföldi kritikusok felmagasztalták még úgy fél évvel ezelõtt(mert én már azóta várok rá). Szeretem Sean Pennt a 21 gramm óta és tetszett amit a bemutatóban láttam, de elbizonytalanítottak a vélemények, mi van ha egy eltúlzott hõskölteményt fogok látni.... Nem az, és Harvey Milk nem is olyan szent, mint az átlagos amerikai hõsök, tetszett, hogy a kétes döntéseit, lépéseit nem igyekezett senki sem lágyítani, kimagyarázni. Gus van Santot a Finding Forester óta szeretem és szerintem most is jó munkát végzett. A színészek pedig zseniálisak. Azt nem tudom, hogy tudatosan maradtam-e érzelmileg távol a filmtõl, vagy ilyen szempontból tényleg nem annyira hatásos.... Az intimebb jelenetekrõl meg csak annyit, hogy szerintem nem volt velük semmi baj, még a Sírhantmûvekben is durvábbak vannak, de azzal szerintem nem javított a helyzeten, hogy csak a "könnyen elmenõs" oldalt mutatta meg. Értem én, nem kell szépíteni, mondjuk az igazat, hisz nincs itt mit szégyellni, de ez az valóságnak csak egy szelete és közülük sem mindenki ilyen, vagy legalábbis én már találkoztam ellenpéldával.... Szóval nem azt akarom mondani, hogy ezt a vonalat tompítani kéne és tetszetõsebb mivolta miatt egy konzervatívabb felállást felerõsíteni, csak azt, hogy van olyan is és nem is annyira ritka. Meg azt, hogy az ilyen típusú embereket nem tudom teljes szívembõl pártolni legyen akármilyen nemi beállítottságú. Nem tehetek róla, de szerintem egy kis "megfontoltság" soha sem árt. Láttam, hogy nagy vitákat váltott ki ez a téma és én is vitatkoztam már errõl sokszor sok különbözõ emberrel és nem egyszer megkaptam a tipikus "ez undorító, Istennek nem tetszõ, ki kéne ezeket gyógyítani a kórságukból" beszédet és nem igazán sikerült dûlõre jutnom, vagy a gondolat halovány csíráját elültetnem egyetlen ilyen vitapartnerem fejében sem, talán én vagyok túl kevés, vagy éppen lehetséges, hogy valami olyasmit erõltetek amit nem lehet..... Végtére is milyen jogon várom valakitõl, hogy szabadságot adjon mikor az õ véleménynyilvánítására irányuló szabadságát igyekszem megtorpedózni minden erõmmel és szónoki képességemmel. Amíg õk békét hagynak másoknak addig talán nekem se kéne a gondolataikat ostromolnom.... Csak néha, bizonyos kijelentések után ez olyan nehéz(általában nem is jön össze)....
offtopic
leopard26 2009 márc. 02. - 21:21:20 Előzmény Gabriella54
(169/282)
Hogy miért is undorodom?Mert 70%-ka ennek a népcsoportnak nem tudja hol a határ és bepróbálkozik olyanoknál,akik nem vevõk az ilyenekre!

http://www.vagyvideo.hu/blog/?p=95

de van itt neked egy video!Érdemes megnézni!Nem ide vág,csak most találtam
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 márc. 02. - 17:56:42 10/10
(168/282)
Nagyon el tudod fogadni azokat, akiktõl undorodsz! Azt már megkérdezted magadtól, miért is undorodsz tõlük?
offtopic
Redfield 2009 márc. 02. - 14:09:40
(167/282)
Hát akkor már inkább rázogassák magukat meg egymást, minthogy nõjön a feszültség, és baltával támadjanak nekünk, nem? :) A heterók se titkolják különösebben a vágyaikat, nekem aztán hótmindegy, hogy ki smárol kivel az utcán.
offtopic
leopard26 2009 márc. 02. - 14:03:52
(166/282)
Az nekem is van:)De csak ritkán jön elõ!De ezeknél meg minden percben ,bárhol vannak
offtopic
Redfield 2009 márc. 02. - 14:02:39
(165/282)
Van nekem is enyhe üldözési mániám, szóval el tudom képzelni. :)
offtopic
leopard26 2009 márc. 02. - 13:59:14
(164/282)
Ez olyan mintha egy szerinted nyílt titokkal kellene rónod az utcákat.Mindenkirõl azt hinnéd hogy azért néz,mert tudja mi a bibi és ez egy idõ után igen õrjítõ lehet!Sõt....
leopard26 2009 márc. 02. - 13:52:56
(163/282)
persze hogy tudom ezeket,csak sokan leragadnak ennél a szintnél egész életükre!

Bevallom hogy kábé annyira szeretem õket mint a kisebbséget,de viszonylag azért néha meg is tudom érteni õket,attól függetlenül hogy undorodom tõlük.Ezt jól megmondtam:)