Téma: Napfény

Funika 2008 máj. 05. - 01:49:26 Előzmény CrazyBoy
(102/302)
A magyarázatod tetszik, csak a film vége nem annyira :) Ha tényleg ez a megközelítés foglalkoztatta a készítõket, akkor sem kellett volna két különbözõ filmtípust így összekeverni. Valami okosabbat is ki lehetett volna kihozni belõle.
10/10
CrazyBoy 2008 máj. 03. - 01:09:07 10/10
(101/302)
SPOILER!
Nemrég néztem meg és azon gondolkodtam, hogy tényleg el van-e rontva a film vége? Mikor az elsõ hajó kapitánya (Pinbacker), átmegy rémemberbe és, hogy õ egy felesleges karakter-e?
De ha máshonnan nézem Pinbacker olyan mint Lucifer. Az utolsó élõ ember akar maradni, aki egyé válik Istennel, hogy végül is már ne is legyen ember, és bár azt hiszi Istennel beszélget valójában a magában lakozó sátán alakítja a gonosz képére, ember feletti erõvel rendelkezik ezután, de teste megcsúnyúl, megég, torz lesz, akár az Antikrisztusé. Akit ugye ledobatnak a mennyekbõl és elégnek a szárnyai stb... Van párhuzam. A történet vége olyan, mint a Biblia folytatása: elõször ugye voltak az angyalok, aztán lettek az emberek, Lucifer fellázadt az emberek ellen és azt hitte beleszólhat Isten dolgába erre kib*szták mint macskát sz*rni. Aztán az emberek gonoszak lettek...árvíz, csapások, befenyítés stb. És innen a film: A Nap nem más mint Isten, aki haldoklik, az emberek akik megmentik õt, hogy magukat mentsék, és a hajón utazik a Sátán is Pinbacker képében, hogy ezt megakadályozza...
Gondolkodtam rajta egy darabig, szóval tetszett a film.
Funika 2008 máj. 01. - 03:46:27
(100/302)
A film hangulata engem is megfogott, bár többet vártam tõle. Ki voltam éhezve valami jóféle ûrhorrorscifi-re, de ennek a vége tényleg elég furcsa gellert kapott. Végül is próbáltam nem elveszíteni a fonalat és ez lekötött :D
5/10
remete bácsi 2008 ápr. 02. - 23:12:39 5/10
(99/302)
ezt most miért kellett? adva volt egy nagyon jó hangulatú film, erre mintha az utolsó harmadra elzavarták volna a forgatókönyvírót/rendezõt, s helyette valami b-kategóriás horror õrült ült volna a helyére. meg persze jöttek az idióta kamerarángások... nagyon vártam a filmet, mert annyi jót hallottam róla, aztán a legnagyobb csalódás lett belõle. soha nem voltam még filmre ennyire dühös, mert ha már így kezdõdött volna, akkor vagy végig sem nézem, vagy nem számítok semmi jóra.
kymara 2008 márc. 05. - 22:33:30
(98/302)
Nekem is kínai volt, de azért meg lehetett nézni.
6/10
attakket 2008 márc. 05. - 20:39:03 6/10
(97/302)
Ebböl az egészböl egy büdös szót nem értettem,valszeg azért,mert egyrészt rébuszokba beszéltek,másrészt soha nem vágtam,hogy az ürhajó melyik részét látom éppen,meg ott a végén is zavaros volt az egész.Bármekkora hülyeség ez a film,esküszöm mindezt leszámítva nekem tetszett :)))
Juventeeno 2008 febr. 25. - 13:22:40
(96/302)
Én nagyon élveztem a hangulatát, és ez elég volt ahhoz, hogy a hibákat észre se vegyem. Szerintem nagyon jó volt. Amikor nézték elsuhanni a Merkúrt a Nap elõtt, akkor én is csak tátott szájjal, mozdulatlanul néztem a képernyõt.
És még egy kérdés. Az, hogy ez 2057-ben játszódik, az a filmben is benne volt, vagy csak olvastátok? Mert nekem nem tûnt fel, és még külön örültem is neki, hogy nem tették bele.
orm embar 2008 febr. 04. - 18:15:00
(95/302)
ez a film egy oltári nagy baromság - és ezt az egész szellemében értem, mert hiába van jó feelingje az elején, az utolsó fél órával együtt számomra teljesen értéktelen lett. vagyis nem fogom csak az elsõ 3/4-ét "lepontozni". szeretem a sci-fi-t, nem is vagyok olyan, aki mindig a realitásokat követeli számon (ha ezt tenném, akkor azt mondanám, oké, gyerekek, robotokkal kell ezt megcsinálni, nem embert küldeni, ja, hogy az nem lenne vmi izgalmas :))
1/10
ghiggia 2008 jan. 31. - 13:15:09 1/10
(94/302)
Már bánom, hogy megnéztem. Nemtom hogy birtam ki.
9/10
henisz 2008 jan. 26. - 11:54:54 9/10
(93/302)
Nekem tetszett a film :) Mondjuk én több okból is nagyon vártam már, preimer elõtt néztem meg még moziba és nem bántam meg. A Napfény az a fajta lkotás amit szerintem csak moziban lehet igazán élvezni.

Persze törénete nincs túl sok, ami már a film elején kiderül a legelsõ mondatokból. Mondjuk az a keret mondat ami a film elején és végén is elhangzik nagyon tetszett nekem :D "Ha egy nap verõfényes reggelre ébredtek, tudni fogjátok, hogy megcsináltuk"
Mr.Smith 2008 jan. 21. - 11:32:36
(92/302)
Hát nekem a szódával elmegy kategóriába tartozik a film. Nagyon olyan érzésem támadt a film nézése közben és után, mintha fogták volna A Mag címû filmet és itt-ott áttírták volna csak, azonban jobb lett, mint A Mag. Az Event Horizon közelébe viszont nem ér, de a 2001 ûr odüsszei közelébe sem.
6/10
zee944 2008 jan. 21. - 09:11:03 6/10
(91/302)
SPOILER

Szerintem ez a film addig a pontig jó, amíg Pinbacker átkerül a hõsök hajójának a "kertjébe". Onnantól menthetetlenül kisiklik, és egy szimpla, értelmetlen akciófilmmé válik. Felmerülhet kérdés, hogy akkor mi a jóistent vártam a végéra. Nem is tudom. 2001: Ûrodüsszeiát nem, de valami önmagán túlmutató, emberfelettiségre törekvõ befejezést igen. De ezt nem az én dolgom lett volna megírni. 6/10-et adnék neki.

Azért a Viharzónát egyszer elmagyarázhatnád, hogy mi a jó benne, mit kell benne értékelni, mert szerintem igazi kliséktõl hemzsegõ, nagyrészében kitalált hatásvadász halivúdi ócskaság.
Jankaou 2008 jan. 10. - 01:35:55
(90/302)
Bár sci-fi kedvelõ vagyok, ezen a filmen többször is elbólintottam, és sokszor kivántam, legyen már vége, hogy megtudjam mi a konkluzió. Pedig a történet alapján lehetett volna belõle akár jó mozi...

Recept:
Vesszük A Mag c. filmet kiindulási alapnak, amit módosítunk némileg. Hozzáadunk egy kis Event Horizon, és pitch black feelinget, lopunk innen onnan ezt azt, aztán beb*sszuk az egészet a betonkeverõbe, és megkapjuk ezt a filmet.

A film amúgy tök sejtelmesen, jól kezdödik, engem legalábbis felcsigázott az elsõ néhány perc. De pár perc eltelltével ugyanúgy el is altatott, nem történik jóformán semmi, és ez az állapot, a film kétharmadáig makacsul kitart. Aztán megelevenedik a mozivászon, felgyorsulnak az események, hirtelen belekerülünk egy nagyon zanzás katyvaszos pörgésbe, sok helyen teljesen érthetetlen, azt se tudni ki kivel van, és mi miért történik. Mintha a filmet 3 forgatókönyviró irta volna 3 különbözõ földrészen, és a megfilmesítésnél is több rendezõ vívott volna csatát.

Ez a film, nálam az "egyszer megnézhetõ" szintet sem igazán éri el. Unalmas, nehezen emészthetõ, inkább végigkinlódtam, mintsem tisztességesen végignéztem.

Kár hogy nem tudnak mostanában értelmes, és maradandó sci-fit készíteni, álá terminator 1-2
10/10
k11zoltan 2008 jan. 04. - 13:13:18 10/10
(89/302)
Nem tudom írtam-e már ide, de szerintem ez a tavalyi év egyik legjobb filmje.

Érdemes megnézni!!
9/10
Zsütz 2008 jan. 04. - 08:34:40 9/10 Előzmény Ezredess
(88/302)
Mi a francnak kell mindenkinek okoskodnia?? A filmet nézni kell, hacsak nem fizikai tudományos, amit fizikaórán szoktak vetíteni, vagy nem lélekemelõ dok.film...! le van sz*rva, milyen bombát visznek... Ez szórakoztató ipar, nem tudományos!
1/10
m.h. 2007 nov. 15. - 00:24:36 1/10
(87/302)
Vannak filmek amik annyira sz*rok, hogy az már jó. Meglehet fogalmazni vicces kritikákat, ki lehet gúnyolni. Ez annyira ultra gagyi, hogy ilyenrõl még véletlenül sem beszélhetünk.
Javaslom mindenkinek, hogy: NE nézzétek meg!!! /Menjetek inkább sétálni egyet:)/
1/10
Adamo 2007 nov. 04. - 10:34:32 1/10
(86/302)
Szerintem mindegy, hogy fissziós, vagy fúziós bombáról van szó, az egész egy ökörség. Ha rendelkezésre állna föld tömegnyi "bomba anyag", az is röhej a nap tömegéhez képest.
A film a millió fizikai tévedés mellett történetileg is igen gyenge. Nem értem pl, hogy miért kellet belekeverni a Halálhajó c. filmet. Nem elég, hogy a napba repkedünk, még egy zombival is meg kell küzdeni? vicc. Persze az elején tudni lehetett, hogy nem lesz egy komoly film, és ezért biztam a látványban inkább. Na az sem volt az igazi. Össze-vissza kapkodták a képet, semmit sem lehetett látni rendesen stb. Az ilyen film számomra pénzkidobás, nekem meg idõpocsékolás.
1/10
Ezredess 2007 okt. 29. - 20:08:39
(85/302)
Látom a fizikával sok mindenki tisztában van. A film egyik hibája ami persze normál körülmények között nem lenne hiba (mivel nem sokan vannak tisztában azzal hogy mi a különbség egy nukleáris, ill. egy termonukleáris bomba között), az hogy nem nevezi meg hogy pontosan milyen bombát cipelnek. Csak annyit mondtak hogy "nukleáris" bomba. Na szóval abból van egy pár. Ami a nap újraindításához szükséges az a "termonukleáris" bomba melyet "büszkén"(értse mindenki úgy ahogy akarja) mondhatunk a mi gyermekünknek (Teller Ede). Mivel ez a bomba nem a maghasadás elvén mûködik. Két hidrogén atomból lesz egy hélium. Ez megy végbe a napban. És ez megy végbe a hidrogén bombában is. Ezért a mi kis hõs csapatunk ilyet cipel magával. Tehát van némi igazság alapja a filmnek.
Én arra nem tudtam rájönni hogy miközben ott vannak 7-en a hajón miért csak egy ember ért a robbantáshoz? És mi a faszért õt kell kiküldeni bármilyen akcióba mikor ha õ megpusztul akkor lehet hirdetést feladni a hvg-ben hogy "bombaszakértõ" jeligére kollegát keresünk. Szóval szerintem nem a mûszaki része a buktatója a filmnek a hanem a nem átgondolt forgatókönyv.
Bár nekem elsõre nagyon tetszett mert az elõvetítésen láttam a Lurdy 1. termében. Bennfentestõl tudom hogy abba a terembe kétszerannyi hangcucc van bezsúfolva mint amennyi kellene. És adtak is neki!! Az biztos, hogy olyan hangzás volt, amit nem hiszem hogy bármi is ûberelni tudna.
ateszvagyok 2007 okt. 24. - 00:33:55 Előzmény Georgee
(84/302)
Mint azt tanult kollégám Georgee bizonyára tudja, amennyiben a kritikus tömeg, csak akkor "kritikus", amikor fizikailag a hasadóanyagok érintkeznek, pontosabban összeoldvadnak. Ezen az elven mûködött az atombomba is, különben a fellövés (indítás) pillanatában már robbant is volna nem? Logikai bukfencek nem csak a filmekben vannak :)

Nem mellesleg -273 fokon valóban pillanatok alatt fagy meg a folyadékban dúskáló emberi test, kivéve, ha szigeteled, ahogy ez a filmben meg is történt (1 ujjpercet leszámítva sikeresen).

Tudományos "hibát" nem vélnék felfedezni, nagyon ott volt a film. Persze még vitázhatunk, ha gondoljátok :)
Redfield 2007 szept. 21. - 10:05:59
(83/302)
Ahogy látom, nem barnúltál le nagyon a "jó meleg Afriká"ban :)