Téma: Napfény

Redfield 2007 ápr. 15. - 01:28:26
(22/302)
Te, én nem tudom, hogy milyen filmeket szeretsz, meg hogy mit vártál, de nagyon nem egyezhet az ízlésünk, ha ennyire lehúzod a filmet. :) Azér sajnálom, hogy nem tetszett. Szerintem sem változtatja meg a világot, de azért nem nevezném rossznak sem.
Bigpapa 2007 ápr. 15. - 01:10:57
(21/302)
Most jövök a moziból és megnéztem ezt a katasztrófális szarságot!

Mindíg kardoskodom,hogy moziban kell megnézni a filmeket (ezt mondjuk csak a magyar filmekre mondom), de ezt remélem minél többen kalóz kópián nézik meg,bukik a film és csõdbemegy az egész kib***ott stáb!
Ilyen kapitális sz*rságot évek óta nem láttam.Sz*r a sztori, sz*rok a színészek, a vágás és az operatõri munka olyan,mint ha egy pszichopata kezelte volna a kamerát. A film utolsó 30 percében majdnem kijött rajtam az epilepszia.Borzalmas.
Semmi pozitív nincs ebben a filmben.Még a végefõcím is szar. Nem értem, a Fox stúdió hogy engedélyezhette ezt a hányadék filmet, mert tuti nem azt a forgatókönyvet olvasták,amit mi filmként megnéztünk a moziban.
Ez az a film,amit még az ellenségeimnek sem ajánlok.
KOMOLYAN! EZT NE NÉZZÉTEK MEG!!!!!
Redfield 2007 ápr. 14. - 00:22:36 Előzmény Elessar
(20/302)
Na akkor kezdjük (pontosabban folytassuk) :) Szerintem... :) hát D.Sz. hasonlóképp fog érezni, mint a 28 nappal késõbb-nél. A film ugyanis ugyanúgy mûködik, és úgyanúgy: Mûködik! DE SZERINTEM: nagyon is korrekt film. Erõsen próbáltam úgy nekiülni, hogy ez majd valami fantasztikusan jó és igazi remekmû lesz, 2007 legjobbjai között, és habár ehhez képest kicsit csalódottnak érzem magam, mégis: van benne valami. Látványilag teljesen korrekt, a hatás hibátlan (félelem, pánik, remény) mind teljesen átjön, és ez nagyban köszönhetõ a színészi alakításoknak. A képiek a székhez tapasztják az embert, és gyakran idegessé, magát a nézõt is klausztofóbiássá teszik, ami azért nem kis szó. A zene korrekt. A lényege, az üzenet is roppantul a helyén van, mélységgel rendesen el van látva, még ha a mûvésziség sokak szerint csak beleképzelt is. Ahogy már elhangzott: a halálról szól a leginkább, pontosabban a küzdelemrõl, az élet értelme és maga az élet közt bizonyos szinten.

És akkor jöjjön az, AMI NEM TETSZETT: nem volt ritmusa, hol állati lassú volt, hol pedig száguldott a cselekmény. Nem igazán jött egyensúlyba a dolog. Nem enged teljes hatalmat semminek, össze van vonva a mûvésziség, a gyors, túlélõs harcok, meg ehhez hasonló dolgok, és korlátozzák egymás hatását. Így mindenbõl lesz benne kicsi, ami kellhet egy ilyen filmben, de nem elég ahhoz, hogy kõkeményen megállja a helyét az adott dologban. És végül: a befejezés. Nem így kellett volna. Hiba volt. Szerintem legalábbis.

Félek: nem kerül be nálam az év legjobbjai közé, de nem is kizárt, hogy igen. A sci-fi-k közt egy 5-ös skálán kaphat egy gyenge 4-est. (a mûfaj sok egyéb darabja ezt a szintet sem üti meg nálam.)

87 %.
Elessar 2007 ápr. 13. - 10:33:51
(19/302)
Nekem mindenesetre nagyon bejött, van benne látvány rendesen, szó se róla, de hogy hatásvadász volna... Nem írja újra Danny Boyle a sci-fi alapjait, de a film nagyrészt mentes a hollywoodi kliséktõl. Talán az utolsó 30 percért kár bizonyos szempontból (most nem spoilerkedem), de így is benne van a top sci-fik közt...
Redfield 2007 ápr. 13. - 07:51:09
(18/302)
Persze lehet, hogy ez is olyasmi lesz, mint a 28 nappal késõbb, (megszokott dolgok, szokatlan de ütõs bemutatásban), és D.Sz. szerint ez is szar lesz... sõt, még én is mondhatok rá ilyesmit. De remélem ez nem következik be. Amit eddig tudok róla, az alapján (na nem a sztori) egy közepes a minimum amit meg fog ütni valszeg.
Redfield 2007 ápr. 13. - 07:05:26
(17/302)
Huh. Hát engem is érdekel. :) Meg is fogom lesni hamar, de azt nem gondoltam volna, hogy "intelligens, lélektani ûrdráma" lenne. Az elõzetesbõl legalábbis árad a hatásvadászat. Remélem akkor igazad lesz, és nem csak látványt meg akciót kapunk ettõl a sci-fi-tõl is, hanem valóban egy kicsit levisz minket is. (és nem feltétlenül a katasztrófa-horror-szerû rettegés és pánik szintre) ha intelligens, és lélektani, akkor nagy reményekkel ülök neki, de legalábbis elvárások vannak, és lehetnek is bárki részérõl. :)
Elessar 2007 ápr. 12. - 21:37:44
(16/302)
Vsz: Brilliáns, intelligens lélektani ûrdráma, bámulatos képi megoldásokkal, tapintható kínnal és szenvedéssel, nem egy Halálhajó-párhuzammal, valamint a mindent magába szippantó, mindenható világûrrel. A klausztrofóbiás érzés garantált, nem egyszer éreztem úgy, hogy én vagyok a kilencedik crew-member, és ez Danny Boyle érdeme. Cillian Murphy barátunk pedig zseniális az esendõ, különc fizikus szerepében, 1000 arca van ennek a gyereknek ;)
Hesztia 2007 ápr. 12. - 18:55:46
(15/302)
Ez tök jó (a londoni színházadsiért nagyon irigyellek:)!!!:) Szeretem olvasni az ilyen beszámolókat. Eddig is csíptem a srácot..örülök, hogy élõben is normális ember, nem affektáló sztárocska.:)
benkewood 2007 ápr. 12. - 07:50:34
(14/302)
Képzeljétek, decemberben voltam Londonban, és láttam Cillian Murphy-t egy színdarabban! Egy skizofrén srácot alakított, bravúrosan!!! Le a kalappal, komolyan!!! Utána a mûvészbejárónál megvártam, és kezet fogtam vele. Megkérdezte, hogy "Hey, how are you?" - én meg csak bambultam. :-) Aztán a kis vászonkabátjában hátizsákkal nekivágott a londoni éjszakának... inkább tûnt kis túristának, mint Hollywood-i sztárnak. Nagyon szerény srác, és nagyon jó színész!!!!!

(A színdarabban egyébként Neve Campbell, a "sikolykirálynõ" alakította a másik énjét... vele is találkoztam. :-) Nem hencegni akarok, csak akkora élmény volt, hogy muszáj volt leírnom.)
Hellnight 2007 ápr. 11. - 23:28:55
(13/302)
Nah még mielõtt agyonhajszolnátok magatokat melyik zene is megy az elõzetes alatt elmondom.
Jól mondtátok, hogy Clint Mansell @ the Chronos Quartet - Requiem For a Dream zenéje megy alatta, de amit elõzetesek és egyéb videók alá szoktak tenni, az egy Orchestral verzió. Ez 6 és fél perces változat. Ha kell valakinek szóljon és felteszem valahová :)

A filmre pedig kíváncsi leszek. Már meg is van, feliratra várok :D
Szisz1 2007 ápr. 11. - 23:04:33
(12/302)
Kicsit utána kell nézni a latin szavak jelentésének...meg pl mise, vagy requiem részeinek...és rögtön rájöttök, ez nem olyan cím, amit ne adhatnál többször egy hasonló tartalommal bíró zenének...

lásd: Mozart: Requiem...részei, Verdi: Requiem...stb...

No ezért ua a cime!:-)
x-tro 2007 ápr. 05. - 14:46:02
(11/302)
Lux Aeterna=Örök fény

Csak éppen latinul van, miért ne lehetne több zeneszámnak is ugyanez a címe?
10/10
Bru 2007 ápr. 03. - 21:37:44 10/10
(10/302)
10/10
Bru 2007 ápr. 03. - 21:19:32 10/10
(9/302)
Hát... ez jó kérdés.
Amit én leírtam az az eredeti, "letisztult", nem a tuc-tuc-os pöris bemutatós fajtája. Nem tudom hogy meglehet e ezt találni. Én arra gondoltam h esetleg a bemuatók (ez nem az elsõ ahol élnek ezzel a zenével) számára megspékeltet a stúdió munkálja meg ilyenre. Ha valaki megtalálja ezt az írjon! Engem is érdekelne!
Abraka 2007 ápr. 02. - 19:46:06
(8/302)
Egészen pontosan ez melyik verzió a Aeternábol,mert ugye ez egy utemesebb ,de akármelyiket szedem le mind a lassu.Sza mi a full neve konkrétan?
10/10
Bru 2007 ápr. 02. - 18:58:30 10/10
(7/302)
Clint Mansell: Requiem for a dream - Lux Aeterna
Ha a bemutató zenéjére gondoltál. :)
Torrent oldalakon most is fent van... az egész album vagy csak akár ez az egy szám.
Hát igen...nekem is kedvenc!!

És a filmet én is nagyon várom! Remélem nem jut A MAG sorsára, azaz biztos vagyok benne hogy nem fog. Danny Boyle-ban lehet ennyire bízni!! Alap hogy nem szabad elveszni a részletekben a filmjeinél. A 28 nappal késõbb-ben is elég érdekes végkövetkeztetésig lehetett eljutni. Õ ehhez ért. De majd meglátjuk.
Kingu 2007 ápr. 02. - 11:05:38 Előzmény Kengury
(6/302)
sziasztok:)Valakinek nincs meg véletlenül ennek a filmnek a zenéje???:):):)Mert naon kéne:):)
Köci:)
Bubbles_ 2007 ápr. 02. - 08:40:40
(5/302)
kár, hogy ez egy angol film...
Manticore 2007 ápr. 02. - 01:01:13 Előzmény Kengury
(4/302)
Hát szóval nah... sok marhaságot láttam már, de ez mindet üti. Begyújtani a napot, meg ûrhajóval oda menni... Még ha nem is égnének porrá seperc alatt a nap gravitációja papírlap vastagságúra lapítaná mindet, ráadásul ez nem egy fáklya amit olajba mártok és újrameggyújtok. Amúgy meg nem is amcsik lennének ha nem atombombával akarnának megoldani valamit:D Éheznek valahol?! Atomot nekik!! Fáznak valahol, netán nincs vizük?! Atomot nekik!! Vérszomjas aszteroida közeleg?! Atomot neki!! Kihúny a nap?! Atomot neki!! Ez a film tényleg a sci fi legalja:)
Kengury 2007 márc. 29. - 12:50:30
(3/302)
...de igen és már sok filmben felhasználták....