zófia 2008 jún. 23. - 15:23:10
(134/274)
Felesleges dolog a Bibliáról vitatkozni, Isten kegyelme az ha valaki megérti és idõt szán arra, hogy végig olvassa, és mindebben ne a maga igazságát keresse, hanem Istent.
Ha valakit érdekel a téma úgyis elolvassa, amúgy az "Isten e Jézus" valamint a "Kérdések a kezdetrõl" c. könyvek telis tele vannak bizonyítékokkal a Bibliá eredetére vonatkozóan, ami ugye Krisztus kereszthalála után csupán pár évtizeddel keletkezett.

Akit érdekel a téma elolvassa, akit nem, az nem.

A vallás meg nem ugyanaz a hittel.Nem törvények által van megigazulásunk, hanem hit által.
De ebbe nem szeretnék bele menni, mert bonyolultnak tûnhet.Akit érdekel fogja magát és elolvassa az Újszövetséget, ahelyett hogy értelmetlen hitvitákba bonyolódnánk.

Pont.
Isten áldjon mindenki :)
offtopic
Kattrin 2008 jún. 22. - 15:50:13
(133/274)
Igen, ezt én is hallottam...
De mondom, hogy nem tetszik nekem ez a vallás, és nem hiszek benne.
offtopic
Kattrin 2008 jún. 21. - 21:41:43
(132/274)
A Biblia, ill. amit az Ószövetség leír, az csak egy zsidó törzsnek a története, amiben a többit nem említik, így Ádám és Éva utódai nem vérfertõzéssel születtek, hanem a szomszédos zsidó törzsekbõl házasodtak... Én meg vmi ehhez hasonlót hallottam a magyartanáromtól... De én nem hiszek annyira a keresztény vallásban, egyes részei nem túl szimpatikusak nekem :S
Rider84 2008 jún. 21. - 15:43:56
(131/274)
Én úgy érzem inkább csak féligazságokat írsz.Egyáltalán nem rosszindulatból írom.Jópár dolgot jól látsz szerintem.Csak egy kicsit sarkított.Ugye leírtad,hogy az egyház az emberek elbutítására alakult annak idején,hogy könnyebben befolyásolhatók legyenek....stb.Részigazságok vannak ebben,igen.De azért arra is gondolj,hogy az eredeti õsegyház,ami Jézustól és a tanítványaitól eredeztethetõ,annak köze sincs a kozépkori egyházhoz.Õk semmilyen hasznot nem húztak ebbõl,sõt,üldözték õket évszázadokig.Ami késõbb jött a középkorban,ott már valóban igaz,hogy sajnos nagyon sok helyen az egyház inkább volt agymosó intézmény,és igazából a Bibliához semmi köze nem volt.A gyilkossûgot a Biblia egyértelmûen tiltja,a középkori egyház meg simán végeztette ki az embereket,akit "eretneknek" hittek.Csak arra akartam rávilágítani,hogy a kettõt ne keverjük össze.
zófia 2008 jún. 20. - 13:53:31
(130/274)
Kedves Ádám :)

Nem tudsz meggyõzni, hisz én magam is nagyon sokáig úgy éltem , hogy fogalmam sem volt Istenrõl. Aztán Õ kijelentette magát nekem. Rá kellett jönnöm, hogy az élet Isten nélkül kopár, hisz ezért teremtett, hogy vele legyünk közösségben. Nincs a világon semmi, amiért újra úgy élnék mint régen, és ezt csak az tudja aki tapasztalta már Isten szeretetét.Semmi,de semmi nincs amiért felcserélném a kettõt, mert ehhez fogható nincs!!!

Bocsáss meg, ha valamiért sértõ lettem volna, nem állt szándékomban.

Az, hogy a világban milyen téveszmék keringenek a Bibliáról, hidegen hagynak, egyszerûen annyi biztos, hogy én személy szerint minden kérdésemre választ kaptam belõle.
Ennyit szerettem volna még mondani.

pá :)
zófia 2008 jún. 18. - 12:03:35
(129/274)
Ó nem, C.S Lewis, az író megtért keresztény, és a story amirõl írt az evangélium.
zófia 2008 jún. 18. - 11:58:47
(128/274)
elsõ korinthusi levél 1. fejezet, 20-25. versig

olvasd el
Kattrin 2008 jún. 17. - 16:01:48
(127/274)
Alatta írtam, hogy arra volt ez válasz, hogy te legyerekfilmezted, hogy ez nagyon gyerekeknek való... pedig szerintem nem... na mindegy, szerintem csak én komlikálom túl a dolgokat, ne haragudj. Amúgy mind1 is, nem érdekes.

Amúgy az miért lenne spoiler, amit meg se filmesítenek...?? Láttam, pótolva lettem... Szóval én úgy hallottam, csak a Hajnalvándort filmesítik még meg, én meg az utolsó részrõl meséltem, de lehet megint én értelmezek félre valamit, ez rendszeresen elõfordul. :S
Kattrin 2008 jún. 16. - 21:27:50
(126/274)
***SPOILER*** PÓTOLVA

Talán az utolsó részben van, mikor Narnia elpusztul, és elõtte van az az istállósztori, hogy nem mernek bemenni... Mikor aztán Narnia elpusztul mindenki bemegy... egy nagy kert vagy tisztás vagy ilyesmi van ott gyümifákkal vagy hasonló... a törpék is bementek, de õk csak az istállót látják, és mikor a gyerekek arrébb akarják vinni õket, akkor kiáltoznak, hogy beverték a fejüket... szóval a törpék tényleg csak a sötét istállót látják, amibe bementek, de ami valójában az ajtó mögött van, azt csak az láthatja, aki hisz benne... (gyakorlatilag az Édenkert volt ott, de ez már nem ide tartozik).

Szóval a lényeg, hogy a könyvek olyan hangnemben íródtak, amik leginkább gyerekeknek szólnak, de a film simán nézhetõ bármilyen korosztály számára, persze az ilyen csodás történetek inkább csak meseszámba mennek, mert hát mesék is, de akit ez érdekel, az lehet akárhány éves, megnézi... mert azért ez nem az a tipikus unalmas mesefilm, amiben hülyének nézik a gyereket... Persze nyilván elfogult vagyok, mert nekem tetszik, de akkor is.

Bocs ha kicsit érthetetlen voltam, nem akarok senkivel vitatkozni, csak néha leírom a véleményem, és néha nem bírom megállni, hogy válaszolgassak másoknak :))
Kattrin 2008 jún. 15. - 19:24:56
(125/274)
Aki csak a sötét istállót akarja látni, azt nem lehet meggyõzni arról, hogy nincs igaza.

Egyébként tényleg gyerekeknek szól, de sok felnõtt is szívesen megnézi.
offtopic
Kattrin 2008 jún. 15. - 17:38:28 Előzmény Kattrin
(124/274)
Ja, ezt a Caspian hercegre értettem, már azt se tudom, melyik topicba vagyok :S
lance 2008 jún. 15. - 14:17:52
(123/274)
Van párhuzam! Nézzetek utána...olvassatok vissza a fórumban...OLVASSÁTOK EL A BIBLIÁT! pá' mindenkinek
hodasza 2008 jún. 15. - 12:26:15
(122/274)
Igaza van Kattrinnak, tényleg van párhuzam!!!!
0619-es ügynök 2008 jún. 15. - 12:16:32
(121/274)
Nem csak Õ gondolja így. Teljesen igaza van.
Kattrin 2008 jún. 14. - 20:24:00
(120/274)
Egyébként ez a film: nem mondom, hogy unatkoztam, de azért... végülis tetszett, de nem izgultam halálra magam... Azon meglepõdtem, hogy ilyen hosszú lett.
Kattrin 2008 jún. 14. - 20:22:37
(119/274)
Semmi baj nincs azzal, ha valaki meglátja a film/könyv/történet igazi mondanivalóját (azaz "túl komolyan veszi"). Tényleg csak az láthatja Aslant és Narniát, aki hisz benne. Aki nem hisz benne, csak egy sötét, néhány négyzetméteres istállót lát nagy gyümölcsöskert helyett...
Kattrin 2008 jún. 14. - 20:17:38
(118/274)
Tényleg van párhuzam Jézus és Aslan között, vagy jobban mondva inkább Isten és Aslan között... Ha olvastad volna a könyveket, tudnád, persze ez a filmben nincs benne. De az egyik könyvben valami olyasmit mond Aslan, hogy õ a gyerekek világában is ott van (szóval a "valóságos világban"), csak ott másképp hívják, de így hogy jártak Narniában és látták õt, jobban megérthetik... vagy hasonló...
zófia 2008 jún. 14. - 18:45:48
(117/274)
A Narnia minden embernek szól,az igaz, hogy csak gyermeki hittel lehet meglátni,hogy van feltámadás és bûnbocsánat, valaki ezt már elvégezte a kereszten.Nézd meg még egyszer és értsd jól.
zófia 2008 jún. 12. - 11:50:25
(116/274)
Hmmm... Nem meglepõ, hogy a Narnia Krónikái igaz történet fantasy stílusban. Egy dicsõ király (oroszlán) kinek birodalama a gonosz kezében van, az õsi törvény szerint pedig minden a gonosz jogos tulajdona, hacsak valakinek az ártatlan vére ki nem váltja a bûnöst és le nem gyõzi a halált.Önként vállalja a halált az emberekért csupán azért mert szereti õket, azzal a tudattal és erõvel, hogy õ a gyõzedelmes Király, és a halál még rajta sem foghat ki, mert övé a trón és nem a boszorkányé.
Ja, és persze Narniát és az oroszlán gyõzelmét csupán azok láthatják akik hisznek benne....
hmmm
eléggé ismerõs a story :)
Tinky15 2008 jún. 07. - 17:07:11
(115/274)
Nekem nagyon teccet!!! :D Anyyiszor láttam. És mindig felállás nélkül végignéztem.