indeus 2008 febr. 25. - 12:19:48
(46/1106)
ez egy jól megírt thriller. bár a film háromnegyedénél kisiklik a történet, mégis élvezetes. javier bardim-t nem ismertem eddig, de valljuk be õ az aki összetartja ezt a filmet. az utóbbi évtized legjobb filmes gonosza. kiszámíthatatlan és kegyetlen. bár megmondom õszintén maga a film nem érdemelt oscart, semmi extra nincs benne. persze az oscar már régen nem arról szól, ki érdemel és mit. a coen-fivérek jó rendezõk, és szerintem õk sem gondolták azt, hogy ezt az egyszeri thrillert így felkapja majd az akadémia.
murci 2008 febr. 25. - 09:59:47
(45/1106)
nagyon "beteg", ütõs film :)

csak az a baj, hogy Bardem mint mellékszereplõ kapta az Oscart... pedig!

ja, és a 4 oscar azért tálzás, ilyen sok jó film mellett...
1/10
Zempy 2008 febr. 24. - 22:24:19 1/10
(44/1106)
Egy kicsit elkalandoztál :))) üss össze egy ilyen forgatókönyvet, keresd meg Bardemet meg pár filmest, és jövõre v azután már akár az Oscarért is indulhatsz :D
10/10
acidphase 2008 febr. 24. - 21:42:50 10/10
(43/1106)
ja meg amikor a harcikutya úszik a csavo után az naon para volt:D de rengeteg naon kemeny rész volt a filmbe !
senge 2008 febr. 24. - 16:21:03 Előzmény acidphase
(42/1106)
Ezt még nem láttam, de a Vérzõ olajtól az ég óvjon mindenkit. Brrr... Értem én, mi az üzenet.... de rémes. Sikerült egy unalmas filmet csinálni belõle, ami a legrosszabb, mert így érdektelen, amit mond.
sipka 2008 febr. 24. - 15:19:10
(41/1106)
Végre én is megtudtam tekinteni eme Oscar várományos alkotást :)
S hát mit is mondhatnék....Szuper volt!! :DD
A színészeket nagyon jól összeválogatták (fõleg Javier Bardem fizimiskájának örültem a legjobban, akinek nagyon jól állt ez a "beteg" szerep, mivel neki is elég abberált feje van, amelyhez kitünõen társult az a félelmet keltõ, mély orgánuma.)
De még nagyon tetszett a film zeneietlensége, és azok a nagyszerû operatõri felvételek, amelyek a kietlen pusztáról készültek. (De azt a jelenetet is nagyon tudtam értékelni, amikor Josh Brolin karaktere éppen menekül (a sötétben) egy kocsi elöl, miközben egyre jobban kivilágosodik a táj :)
Szóval nagyon bírtam az egész "movie"-t!!
Bár nem tudom, hogy Javier Bardem karaktere, hogyan tudna érvényesülni egy hatalmas metropoliszban, hiszen ott rengeteg zsaru van, meg biztonsági kamerák, amelyek igencsak megnehezitenék a dolgát... :)
S ezt most csak azért hoztam fel, mivel ebben az alkotásban SENKI SEM állítja meg ezt a "processzorhibás-terminátort"!!! :) Nincsenek zsaruk akik föltartoztatnák, hiszen mindig akkor érnek oda a helyszínre, amikor már rég máshol jár ez az elmebeteg állat..
De azt is bírom, hogy SENKI SEM veszi észre, hogy ez a hatalmas gyilkológép egy oxigénpalackkal, meg egy shotgun szerûséggel mászkálgat össze-vissza!!! Úgy látszik, hogy azon a "vidék"-en ez a normális...
Szóval van pár olyan momentuma a filmnek, amely egy kicsikét zavar, de mégis nagyszerûnek tartom, és egyetértek azzal, hogy jelölték az Oscar-ra, a "Legjobb film" kategóriájába :)

UI: Amúgy szerintem simán lehetne csinálni egy olyan "movie"-t, amelyben ez a pszichopata a fõszereplõ :) Már el is képzeltem, hogy hogyan fog kezdödni: Anton Chigurh (a filmben ez a neve) az autópálya mellett álldogál, egy gépjármûvel, amelynek a motorháztetõje fel van nyitva.. Sokáig álldogál magában, amikor egyszercsak arra jön Batman a "Batmobil"-jával, és meglátja eme szomorú sorsra juttot humanoidot. Így hát megáll, és kiszáll a kocsijából, majd megkérdezi: "Miben segíthetek jó ember?"
Ekkor Anton lassan megindul Batman felé, egy hatalmas méretû oxigénpalackkal, amely össze van csatolva egy locsolócsõvel..
Elötte megáll majd ezt mondta: "Megtenné, hogy nem mozog?"
S miközben eme szavakat kiejtette ajakán, egy lassú mozdulattal kilötte Batman agyvelejét a koponyájából, azzal a furcsa locsolócsõvvel...
Batman egyszerûen szétterül az aszfalton, és kobakjából csak úgy szivárog a vér, mint ahogy a levegõ szokott kiszivárogni a lyukas lufiból..
Anton elmosolyodik, majd beszáll az "új" járgányába, és elindul a távoli messzeségbe :DD

Hát nem lenne CSÚCS!!! :DD Persze ezzel még egyáltalán nincs vége a filmnek. Találkozna még David Hasselhoffal, akit szintén kicsinál, majd neki is elveszi az autóját (KITT-et).
De mivel nem tud megbarátkozni KITT-el, így õt meg felrobantja :) A film zárójelenetében pedig "Kétarcú"-val fog még összekerülni, akivel pénzfeldobásost fog játszani :DDDD
Hát ennyi.. Szerintem "ûtös" sztori :DD
10/10
acidphase 2008 febr. 23. - 15:55:24 10/10
(40/1106)
sikerült megtekintenem ezt a filmet, és ha nem ez nyeri az oscart akkor a vérzö olajnak vmi elképesztö hibátlan filmnnek kellene lennie:)

nem is igazan tudok értelmeset még írni eléggé hatása alatt vagyok, a befejezést én azér sajnálom mer még egy órát elnéztem volna.

9/10
10/10
Serpentes 2008 febr. 19. - 18:05:55 10/10
(39/1106)
Nem mondom, hogy az év legjobb filmje, azért egy kicsivel többet vártam, de Javier Bardemben egyátalán nem csalódtam.Én mindenesetre szorítok azért az Oscarért...
Rowen 2008 febr. 19. - 15:19:08 Előzmény Dantes
(38/1106)
Az tény hogy nem lehet összehasonlítani,de én ilyet nem is írtam.Én azt írtam hogy az alien az 5x alapabb mint azok a homik,és ezt nem én döntöttem el ez így van.De ha a Brokeback Mountain tényleg egy klasszikus akkor az nagyon gáz ugyanis ahogy írtad télleg egy horror.Ez a leggázabb film amit láttam a híd terabithia földjére után és ezért nem bírom elviselni hogy aztmondják rá tök állat.És moldtun szerintem elöbb nézd meg az alient aztán itélkezz,mert szerintem elég gyér hogy egy olyan filmet sz*rozol amihez semmi közöd
lacee83 2008 febr. 18. - 23:30:03
(37/1106)
Érdekes film az tény. A vége nem tetszett, de nem azért mert nem happy end. Részemrõl láttam már jobb filmet is. Oscar? Legyen. De Alapmû? Nem hinném hogy az lesz bár majd az idõ megmondja. Igazából a vége a film címét magyarázza vagy próbálja szerintem a mondanivalója számomra nem jelentõs. Én örültem volna egy más címû filmnek más befejezéssel. Kicsit csalódtam. Egyébként voltak benne jó jelenetek a feszültség is meg volt. A zene hiánya fel sem tûnt. A pszichopata gyilkos jól játszotta a szerepét, és a színészekkel ugy általában meg vagyok elégedve.
A rendezõ(k) Ó testvér merre visz az utad filmje sokkal jobban tetszett, a Fargó nem hagyott bennem mély nyomot.
Az Alien (már ha felmerült) természetesen alapmû. Feszültség, látvány, hangulat terén. Inkább 10x megnézem mint ezt még 1x.
A 2 meleg cowboy filmrõl Inkább csak tudomást veszek mint jelentõs lépés a filmkészítés történetében. De többre nem vagyok kiváncsi.
10/10
Dantes 2008 febr. 16. - 17:43:18 10/10
(36/1106)
Azért ne te döntsd el hogy mi az alapfilm.
Tudod, ízlések és pofonok...másfelõl lehet egyfilm klasszikus attól függetlenül hogy neked tetszik-e.

Konkrétan, én se vagyok oda a Brokeback Mountain-ért, de ne az Alien-hez hasonlíts már!

Teljesen más kategória! Az Alien az egy horror-sci-fi( bár a két cowboy kapcsolta is elég horror sokaknak)
Az Alien a maga kategóriájában, tényleg alapfilm, egy legenda egy kalasszikus, én is szeretem, de semmi köze a Brokeback Mountain-hez, a Nem vénnek való vidékhez meg pláne.
Rowen 2008 febr. 16. - 16:25:56
(35/1106)
ha a Brokeback Mountain kötelezõ film akkor nagy bajok vannak.Star Wars,Alien,Terminator,Keresztapa ezek alap filmek, nem két buzi cowboy
murci 2008 febr. 15. - 10:25:15
(34/1106)
jó!
még egy ilyen beteg (bérgyilkos)-szerepet, mint Bardemé...! :-)))
ucika12 2008 febr. 14. - 10:18:37 Előzmény Rowen
(33/1106)
Ne haragudj, de ha elég nagy "filmb*zi" vagy, akkor menj be egy tékába és vedd ki a "gyöngyszemeket", mert egytõl egyig remek filmek, és nemcsak hogy érdemes megnézni õket (nagy kedvencem a Kerülõutak), de egy "filmb*zinak" kötelezõ.
A N.v.v.v.-rõl: én még nem láttam, megvárom a mozikban. Én szeretem Coenéket, és nem biztos, hogy mert egy filmet felkapott a sajtó, az mindjárt szar is. De bõvebbet majd márciusban.
10/10
Dantes 2008 febr. 13. - 11:47:47 10/10
(32/1106)
Nem a vita a kedvéért, de akkor mi a nagy film, ha nem ez?
Komolyan érdekel, a dolog, mi az ami hiányzik ebbõl a filmbõl, mi az amitõl remek egy film?
OvaMind 2008 febr. 13. - 10:59:40
(31/1106)
Hát... az oscarról már egy ideje megvan a véleményem. Az ütközések rémgyenge film, legalábbis oscart nem ért, a tégla pedig egy hongkongi film gyengécske átdolgozása, inkább csak életmûdíj votl Scorsesenek. Lehet h emiatt vitába szállnak velem páran, elfogadom a többi ember véleményét is. A nem vénnek való vidék sem nagy film szerintem, de egyszer érdemes megnézni mindenképp. Javier Bardem nagyon nagyot játszik benne, ez viszi el a filmet.
10/10
Dantes 2008 febr. 08. - 09:43:23 10/10
(30/1106)
Én azt mondom, nagyon meglepõdnék, ha lenne idén olyan film, ami jobban tetszene, bár van jó pár film ami most érdekel, és bizonyára tetszeni is fog, de meglepõdnék ha felül tudnák múlni,
De rajta, szóval nyûgözzenek le, hajrá a többi filmnek. XD
johnnymoore 2008 febr. 08. - 02:12:44
(29/1106)
Szerintem korai lenne még az év filmje címet odaítélni akármelyik filmnek, de az biztos, ha ma lenne 2008 szilvesztere akkor a No Country For Old Man lenne az év filmje. Elképesztõen érett film. Nagyon sok ember nem veszi észre a szépséget benne és ez teszi olyan hatalmassá. Emiatt emelkedik fel a szar Oscar - tömeg - zsáner kategóriából. Zseniális film...
10/10
Dantes 2008 febr. 07. - 13:27:59 10/10
(28/1106)
Szerintem meg igen. Ez a fil méltó arra hogy a nagy klasszikusok között legyen.
Mert szerinted nincs mondanivalója, miért
a Keresztapának, a Taxisofõrnek, az Apokalipszis mostnak, a Nagymenõknek, stb stb, több a mondanivalója?
Számomnra ezek az igazán jó, kalsszikus filmek, és a Nem vénnek való vidék abszolút közéjük illik.
1/10
Zempy 2008 febr. 07. - 13:05:33 1/10 Előzmény Dantes
(27/1106)
Igazad lehet, tényleg nem. Nem fedeztem fel benne semmi mondanivalót. Egyszeri szórakoztatásnak szánták, de szerencséjük volt, és agyondíjazták meg jelölték, és már most próbálják klasszikusnak eladni (!).

De kitartok mellette, hogy jó alkotás, na de hogy az év filmje lenne... ne már!!