10/10
Dantes 2008 febr. 07. - 11:11:13 10/10
(26/1106)
Ha számodra ez semmi...hát tudod...ne sértõdj meg de te nem érzed át ami film mondanivalója.
Így hiába is magyaráznám.
1/10
Zempy 2008 febr. 06. - 20:24:08 1/10
(25/1106)
Értem, nem egy rossz megközelítés... de ha csak valóban ennyi, akkor nagyon sokat tanultunk belõle, roppant értékes mondanivalót adott át...
10/10
Dantes 2008 febr. 06. - 19:32:53 10/10
(24/1106)
Szerintem igen is, ennek van mondanivalója.
Hogy mi:
Hát hogy ez egy nem vénnek való vidék.
Szó szerint, van egy öreg megfáradt, fásult sheriff, aki nyugdíjba megy, mert a világ már túl erõszakos, és túl kemény...errõl szól a film.
1/10
Zempy 2008 febr. 06. - 13:16:06 1/10
(23/1106)
Valóban nem kell mindig mélyenható bölcsességeket keresni, sokszor pont egy laza feledhetõ filmre van kedve az embernek... de talán az év filmjeként reklámozott, hatalmas Oscar-esélyesnek beállított alkotástól elvárna az ember mégis valami többletet, nem? Nyújt ez olyat? Az oké is, hogy izgalmas, feszült, helyenként nagyszerû dialógusokkal, de ennyi!! Szerintem attól, hogy egy tagadhatatlanul fantasztikusan játszó színész halomra öli az embereket, miközben a másik nagy zsetonnal menekül elõle, és közben néha még be is lehet aludni... hát ettõl még nagyon nem lett különösen értékes mû!
A kedvencem, amikor ezt mûvészfilmnek nevezik! Semmitõl nem áll távolabb, szerintem...
10/10
Dantes 2008 febr. 04. - 17:44:43 10/10 Előzmény Redfield
(22/1106)
Igazad van, én elfogadom.
Mellesleg, mi számít komoly mondanivalónak? Mondjuk sûrítsék bele Konfuciusz bölcseségeit?
Bocs csak én már hülyét kapok ettõl a ,nincs mondanivalója" szövegtõl.

Persze, én is nagyon utálom az igénytelen semmirõl sem szóló filmeket, de kell át esni a ló túlsó oldalára sem, és úgy csinálni mintha csak akkor lenne értékes egy film ha komoly filozófiai alkotás.

Na de! Szerinem ez a film szól valamirõl, van mondanivalója, nagyon izgalmas, semmi hibát nem látok benne.
Amint már mondtam, nem hiszem hogy túl sok film lenne idén ami ezt felülmúlna, ennek a filmnek meg van az esélye arr a hogy klasszikus legyen.
10/10
Redfield 2008 febr. 04. - 09:26:17 10/10
(21/1106)
Coen-éktõl még nem láttam komoly mondanivalójú filmet legjobb emlékeim szerint. Nekik ez a "mûfajuk", aki ezt elfogadja, annak a mércéje is lehet más velük szemben.
8/10
Soka 2008 febr. 04. - 08:57:56 8/10 Előzmény Rowen
(20/1106)
Többekkel egyetértek, fõleg Zempy elsõ véleményével (késõbb, mikor a "hoppon maradt gyöngyszemeket" taglalja, akkor már kevésbé). Én is úgy ítélem meg, hogy messze van az év filmjétõl, se nagy durranás, sem pedig komoly mondanivaló. A Coen-es hangulat oké, a karakterek rendben vannak, a sztori és rendezés is jó, de azt hiszem, ennyi...
Rowen 2008 jan. 31. - 17:56:31
(19/1106)
én elég nagy filmb*zi vagyok,de azok közül amiket felsoroltál csak a Brokeback Mountain-t ismerem és az is eszméletlen szar.De általában csak ilyesmi szar filmek kapnak elismerést szal télleg fura hogy ez 2007-es év legjobb filmje
10/10
Dantes 2008 jan. 31. - 16:32:22 10/10 Előzmény bayoo
(18/1106)
Nem értekelek... mi van a végével? Az hogy nem Happy end?
Vagy hogy nincs lezárva?
Épp emiatt jó, mert el lehet gondolkodni utánna.
Jó persze, a leg több ember nem szeret elmélkedni egy film után.
Ez a film zseniális, 10/10 megérdemli az Oscart-t.
1/10
Zempy 2008 jan. 28. - 12:27:34 1/10
(17/1106)
Hát pl én idevenném a Család kicsi kincsét, a Brokeback Mountain-t (és most hagyjuk hogy azért mellõzték-e mert...), a Kerülõutak, vagy az Órák (talán ez a legdurvább eset, magasan veri a Chicago-t), és megemlíteném örökös szívfájdalmamat, a Hideghegyet ami még nominációt sem kapott, de folytatható még a sor, igaz ez szubjektív... viszont tényleg nem csak az utóbbi idõkben fordulnak elõ ilyenek, hanem már 80 éve... most olvastam Bokor Pál: A siker neve Oscar c. könyvét, hát ott oldalakon keresztül kifejti, miért nem nyerhetett a világ egyik legnagyobb alkotása, az Aranypolgár. Úgy látszik a nagy demokrácia leple alatt még mindig inkább a stúdióvezetõknek és bevételeknek lehet ráhatása a szavazásra, mint a mûvészi értékeknek (Nem vénnek való vidék és mûvészi ábrázolásmód?? pfffff)
dash 2008 jan. 28. - 10:28:03
(16/1106)
Milyen filmekre gondolsz utóbbi években hoppon maradt gyöngyszem alatt?
1/10
Zempy 2008 jan. 27. - 21:00:48 1/10
(15/1106)
Elég nehéz véleményezni, az ezernyi díj, ömlengés és Oscar-jelölés után... én mégis azt, mondom, ami sok az sok, még a tavalyi után is, ami csak azért nyerhetett, hogy a (méltánytalanul( mellõzött Scorsese is gyõzhessen!
Hogy ez lenne a 2007-es év legjobb filmje (mert egyelõre talán a legnagyobb esélyes!!!)?? Akkor az minõsíti az amerikai filmgyártást is, hogy ennél szerintük csak gyengébbek születtek! Megállja a helyét mint független alkotás, szóval nekem tetszett, nem is az a baj... de hogy lehet ezt ennyire felkapni?? Javier Bardem nélkül ez a mozi még itt sem tartana, ahol van, õ az egyetlen aki minden további nélkül megérdemelt eddig is minden díjat. A másik pozitívum a hihetetlen feszültségû atmoszféra- a zene hiányában már-már dokumentumfilm jellegû, mintha a nézõ is ott lenne az események középpontjában, és persze a tûzharcok is igen élvezetesek. Ennyi és nem több, az Év filmjétõl mérföldekre van, akkor én már inkább megbocsátanám a Vágy és vezeklés hibáit és elõbbre helyezem. Mert lássuk csak: Bardem érdemel egy Oscart; a rendezés azért még nem, csak mert Coenék csinálták, a film úgyszint; a forgatókönyvet sokszort az egyéni ötletek hiánya jellemzi, és akad jobb jelölt is bõven; az operatõrt magasan veri az Atonement gyönyörû képeit megalkotó kamerás... és persze van még pár másik jelentéktelenebb jelölése is.
Kb ennyi, amúgy JÓ a film, de ez még kevés! Ha valakinek mégis lenne 5lete, hogy ez mért olyan nagy szám és földbedöngölõ alkotás, amely az év filmje lehet (leírni is fura már :S) ellentétben az utóbbi években hoppon maradt pár gyöngyszemmel, akkor az írhatna kommentet, hogy tisztábban lássak.......
1/10
bayoo 2008 jan. 27. - 10:37:15 1/10
(14/1106)
Most néztem meg, szerintem egy rakás... Nekem nagyon nem tetszett! És a vége??? Mi ez?? NEm tudom, hogy hogy lehet, hogy egyáltalán jelõlték Oscarra, nemhogy 6-ra!
10/10
Redfield 2008 jan. 27. - 08:11:07 10/10
(13/1106)
Bár a közvélemény többre tartja, de én kb: egy szintre hozom a Fargo-val, ami azért kiváló munka. Az ember elgondolkozik, hogy ebbõl most készítenek trilógiát? Mert Coen-ék rengeteg mindent a Fargo-ból vettek át. Mûködik is. Remekül. Megvan az év negatív hõse, minden kétséget kizárva, mert olyan a fazon, hogy majd' beszarsz, ha megjelenik, és belekezd abba, ami annyira megy neki. :)
9/10
de Niro 2008 jan. 26. - 07:42:21 9/10
(12/1106)
A végét én sem vágtam....Mirõl beszélt nekünk az öregfiú?:)
És valaki látott már ehhez hasonló filmet?Én még nem!:)
Az külön tetszett,h nincsen benne zene!
DRusza 2008 jan. 24. - 05:20:20
(11/1106)
Nem tudom hány Oscart fog kapni, de engem már az is meglepett, hogy jelölték, mert ennél csak jóval haloványabb, ám sztároktól nyüzsgõ filmeket szoktak jelölni. A "vén" Jones igazi mellékszereplõ a filmben, nem sokszor bukkan fel, de akkor mindig jókat mond, megadja a film ízét. Helyette viszont kapunk két nagyon tehetséges és jobb sorsra érdemes színészt, Josh Brolin-t és a valóban elképesztõ, igazi átváltozó színész Javier Bardem személyében. Ezt valóban végig lehet izgulni, egyszerû, de nem kiszámítható történet, nem akarja megváltani a világot, ám ezt mégis már-már mûvészien teszi...
Rowen 2008 jan. 20. - 21:07:05
(10/1106)
nagyon jó film,de a végét egyáltalán nem vágtam
Bodza 2008 jan. 17. - 22:56:30 Előzmény Redfield
(9/1106)
Leginkább dráma és thriller keveréke, jó színészi alakításokkal, de a film lezárása szerintem erõltetettre sikerült, vagy csak nem értettem azt a fél percet.Ettõl függetlenül jó film, ajánlom!
10/10
Redfield 2008 jan. 15. - 17:32:34 10/10
(8/1106)
De ez a cím... :) haláli. Majdnem mint valami nyelvtörõ.
hoge 2008 jan. 15. - 17:16:44 Előzmény norton15
(7/1106)
Na jó kis film volt!!!Hiányzott már az ilyen stílusú film nagyon!!