ELog 2008 márc. 08. - 14:15:21 Előzmény Dantes
(147/1107)
"...miként lehet az hogy afilm rengeteg díjat kapott, és nem csak Oscart, a könyvt besteller lett, a rangos netes oldalokon remek kritikát kapott, minden kritia amit eddig olvastam róla áradozott a filmrõl...ez hogy lehet? Mindenki idióta akinek tetszik? Az egész világ?"

Nem tudom, hogy hogy lehet. Ha már láttam volna a filmet, talán lenne valami képem az okról. De ezért ez többféleképpen lehetséges. Egy példa: Valamikor a múlt század hetvenes éveiben végeztek egy kísérletet. A feladat nagyon egyszerû volt. El kellett dönteni két táblára rajzolt, jól láthatóan különbözõ méretû egyenesrõl, hogy melyik a rövidebb. Csakhogy megbeszélték 9 emberrek, hogy amikor felteszik neki a kérdést, hogy melyik egyenes a rövidebb, õk a hosszabbra fognak mutatni. Aztán megkérdezték a tizediket is, akivel nem volt megbeszélve semmi. Na, ki mit tippel, õ melyikre mutatatott. Bizony a hosszabbra. Az emberek több mint 95%-át úgy megzavarta, amit elõtte a másik 9-tõl tapasztalt, hogy utána már azt se merte elhinni, hogy õ látja jól. Nagy úr a tömegpszichózis. :) A film megnézése nélkül nem állíthatom (nem is akarom), hogy itt is errõl van szó, mert lehet, hogy azért ez az eredmény, mert tényleg jó. De ugyanígy lehet, hogy itt is csak a tömegpszichózis mûködik. És aki nem hiszi, hogy ilyesmi van, és nem is ritka, godoljon csak bele, hogy az itt kialakult hangulatban, azok, akiknek ellenvéleményük volt, csak nagyon óvatosan merték azt megfogalmazni, vagy inkább meg se szólaltak. Vagy egy másik példa. Nem illett "leszólni" a Schindler listáját, mert még valaki azt hiheti, hogy nem fogadod el a téma nagyságát, horderejét, pedig nem a témával volt a baj, hanem azzal hogy tele volt oda nem illõ pátosszal. Egyszerûbebn fogalmazva egy nyáltenger volt az egész, és gusztustalan giccset csináltak abból, amit ha csak nem rontanak el (nem kell, hogy hozzátegyenek valami pluszt), akkor is mindent letaroló dráma.
8/10
efes 2008 márc. 08. - 14:12:54 8/10
(146/1107)
jaja ez a baj. a plázákban tényleg jó a vászon, jó a hang, cserébe kell elviselni a suttyó tömeget, a bazári körítést és a gyomorforgató popkornszagot, meg hogy lépcsõ van a legjobb helyeken. art-mozik közül jelenleg csak az odeon üti meg a mércét...
8/10
efes 2008 márc. 08. - 14:09:21 8/10
(145/1107)
te irõl beszélsz? nem suttyóztalak le. de még megtehetem.
Bigpapa 2008 márc. 08. - 14:04:17 Előzmény efes
(144/1107)
Ezt ugye nem gondoltad komolyan, hogy aki pláza moziba megy az csak suttyó lehet?!
Én 186cm magas vagyok és 140kg fölött....szóval nem rám méretezték a mûvész mozikat. A térdem nyomja az elõttem lévõ szék, alacsonyak a háttámlák, mögöttem semmit sem látnak, és ha elém ül egy minimum 175cm-es emberke, én sem látok semmit a kép alsó részébõl és a felirat felébõl.
Sajnos rengeteg film van csak, amit kizárólag mûvész mozikban mutattak csak be, így kénytelen voltam belegyömöszölni magam azokba a szar székekbe. Pl:kisvárosi ünnep, amit mûvészben 3x néztem meg, mert iszonyat nagy film.
De, ha van alternatíva, akkor gondolkodás nélkül multiplex, most meg már VIP terem, mert kényelmes, nincs kosz és jó a hang és a kép is.
Ilyen erõvel akkor vagy maradsz a régi videoton colorstar tévénél, vagy megnézed a filmet egy 125cm-es plazmán. Én a plazmát választom, akkor suttyó vagyok? Ti meg mûvészlelkek, mert a régi szart választjátok?
Látod, csak nézõpont kérdése.
És miért kell mindjárt lesuttyózni a népet, csak mert multiplexben nézték meg és nem tetszett nekik, nekünk a film.
Fogadjátok már el, hogy minden éremnek két oldala van. Mindenki értelmesen leírta,miért tetszett és miért nem tetszett neki a film.Nem olyan beszólások voltak, hogy " Jaj, eztet ne nézze meg senki, me akkora trágya..."
Szerintem tök kultúráltan írta mindenki.
ELog 2008 márc. 08. - 13:55:35
(143/1107)
"Mindenkinek tökéletességre kell törekednie!!!!!"

Tökéletesen egyetértek. Kellene. De aki mások vezetésére, tanítására, nevelésére vállalkozik, mint a mûvészek, annak kötelezõ. Csakhogy a másik oldalról meg az ember olyan mint az elektromos áram. Mindig a a legkissebb ellenállást keresi. Ez nem hiba, hanem a természet, az anyagi és emberi világ felépítésébõl, múködési mechanizmusából adódó következmény. Aki tehát a tökéletességre törekszik, az sosem önmagától teszi, hanem valamilyen belsõ kényszer hatására. Kérdés csak az, kit, mi tud erre motiválni. Egy azonban biztos; aki következtet ott, ahol még kérdeznivalója volna, aki minõsítget ahelyett, hogy megpróbálna megismerni, annak esélye sincs még a tökéletesség közelébe se jutni.
bluepill 2008 márc. 08. - 12:53:52 Előzmény efes
(142/1107)
Az igényes film egy plázamoziban is igényes, a szar pedig egy mûvész moziban is az. Ami számomra élvezhetetlenné teszi a filmnézést egy plázában, hogy néhányan mindig vagy beszélnek vagy zörögnek. Ha pedig már a székek elrendezését kritizálod, valóban a legjobb helyek maradnak ki, de legalább széksorok elég magasan vannak egymáshoz képest. Ha egy mûvész mozi kis termében elém ül valaki, biztos eltakarja a fejével a fél vászont. Szóval szerintem egyik se jobb-rosszabb.
Szekelyda 2008 márc. 08. - 12:21:09
(141/1107)
hm, igen valahogy így gondolom én is. A filmet persze van pénzük megvenni tehát bármit be tudnak mutatni.
8/10
efes 2008 márc. 08. - 11:36:14 8/10
(140/1107)
off
a plázamozik esetében már a székek elrendezésében is látszik, hogy nem filmnézésre, hanem tömegek egyidejû, minél hatékonyabb leültetésére tervezték: KÖZÉPEN, a filmnézéshez legjobb helyen van a feljárás!!
on
8/10
efes 2008 márc. 08. - 11:34:07 8/10
(139/1107)
igényes filmrajongó, legyen akár értelmiségi vagy szakmunkás, csak akkor megy be plázamoziba, ha plázafilmet (star wars és effélék) akar nézni. cipõt a cipõboltban kell vásárolni, mûvészfilmet mûvészmoziban, plázafilmet plázamoziban kell nézni.
8/10
efes 2008 márc. 08. - 11:31:00 8/10
(138/1107)
olyan ez, mint a gasztronómia kérdése: van, aki tökéletesen megelégszik a hamburger-pörkölt-pizza szentháromságával, van aki nem tudja elképzelni, hogy kétszer ugyanazt a kaját egye. ez a film nem olyan, mint a gyoréttermek tucatkajáinak pontosan kiszámítható és pontosan kiszámított ízei, itt mélyebbek, hosszasan lecsengõk és bonyolultabbak az ízek, melyek már kombinációival is meghökkentik a megszokottól nehezen elszakadni képes nézõt.

tanulság: nem erõszak a disznótor, aki csak a hamburgert szereti, feleslegesen ne próbálkozzon szarvasgombával párolt borjúszeggyel. kár érte.
alpacino 2008 márc. 08. - 11:27:52
(137/1107)
Hagyjuk már ezt a Mûvész mozi meg a Plaza mozi...Szerinted egy értelmiségi az nem megy be egy Plaza moziba.. Tévedsz!!A Mûvészbe sem csaK A bÖLCSÉSZKARRÓL MENNEK..
Szekelyda 2008 márc. 08. - 11:18:41
(136/1107)
egyébként a mûvészben néztem meg, tele volt a terem - ott senki nem értetlenkedett a vége miatt, nem volt anyázás sem. Aki anyázást, értetlenkedést hallott a nézõtéren az valószínüleg valamelyik plázába nézhette meg a filmet
Szekelyda 2008 márc. 08. - 11:09:27
(135/1107)
Csatlakozom Dantes-hoz/hez/höz. Bigpapa neked nem tetszett és vannak még egy páran így ezzel a bolygón de attól ez még lehet jó film, nekem nagyon tetszik amit a Coen fivérek mûvelnek, lásd Fargo, akinek az sem tetszett annak ezt meg sem kellett volna néznie. Nekem a Coen név garancia arra, hogy megfelelõen humoros és megdöbbentõ lesz a film amit nézni fogok.
Hogy Tommy Lee Jones karaktere felesleges??? A tökös, dörzsölt zsarué akit csak a bürokrácia tart vissza attól, hogy õ vágja nyakon a jólfésült Antont? Aki pontosan átlátja mi a helyzet attól függetlenül, hogy egyikükkel sem találkozott soha.
Ez a film nekem a magragadható lehetõségekrõl, a véletlenekrõl, sorsról, elõvigyázatosságról, segítõkészségrõl szól.
Az oscart nem tartom sokra de a többi díj magáért beszél. A Coen fivérek írták, rendezték, vágták (producerei is õk voltak bár az mindegy) - ez az igazi filmmûvészet!
alpacino 2008 márc. 08. - 11:07:41
(134/1107)
Teljesen egyetértek. Én csütörtökön egy esti elõadást láttam. Szokatlanul sok nézõvel a teremben. Sokat járok moziba .Ennyien rég voltak egy elõadáson. Mindenki kíváncsi volt. A film egy katasztrófa hatalmas ovációval eladva. A végén hangos röhögés... Oscar... Hagyjuk.. Komolytalan..Nagy csalódás volt.
Bigpapa 2008 márc. 08. - 11:01:59
(133/1107)
És valóban. Ettõl szép és színes a dolog, hogy minden ember más és más. Más szemmel nézünk filmeket.
10/10
Dantes 2008 márc. 08. - 11:00:44 10/10
(132/1107)
Nem csak amerikai kritikákról beszélek, hanem magyarokról, több magyar oldalon is olvastam róla.
Tudod az Oscar az félig szakmai félig meg ak özönségnek szóló díj.
De ez a film kapott igazi szakmai elismeréseket is.
A rotten tomaten nem éppen arról szól hogy menj moziba és 94%ra értéklete.
Az IMBD ami szerintem inkább a közönség-nek szól szintén 9 fölött áll.

Mellesleg, már azt is mondtam, a Coen-fivérek réteg filmesek. nem közönség-filmesek.
Egyáltalán nem a széles közönségnek a minnél nagyon bevételért rendeznek egy pop-corn mozit.

Egyszerûen arról van szó, ez a film akkor sem való mindenkinek, és kész.

A Keresztapa meg minden idõk egyik legjobb alkotása, nem tudom ki csalódott benne, attól m,éh néhány hülye suttyó húzza a száját mincs igazuk.
Bigpapa 2008 márc. 08. - 10:55:33
(131/1107)
Nézd. Amerikában teljesen más szemmel kritizálnak egy filmet az újságok kritikusai és a fimes kritikusok. Ne feledd, hogy több száz millió lakosnak mondják meg, hogy mit szeressen és mit ne. Az átlag amerikai elég suttyó, éltem köztük, kevés a kivétel. Õk, mint a birkák elmennek megnézni, amirõl azt olvassák, ezt nézd meg, és kihagyják, amit lehúznak. Kint az Oscar díj egyenlõ azzal, hogy Menj moziba!
Részemrõl az van, hogy én kikapcsolódni járok a moziba. Van az egész napom, amin agyalhatok, és 1250Ft-ért "szabadságot" veszek magamnak, hogy ez idõ alatt, szórakozzam. Itt 122 perc alatt nem hoztak izgalomba. Lekötött, mert nem kellett agyalnom, hogy kivel mi lesz, mert csak folyt a film, egy bizonyos monoton hangulatban, ami a zene hiánya. Amikor volt is akció, az szinte 5-6 percnél soha sem tartott tovább.Ha ezt összeadod, a 122 percben van 30 perc akció és 92 perc moralizálás, és monomlog monolog hátán.
Mondom, az, hogy a könyv milyen, nem érdekel, mert nem szándékozom elolvasni. Nem akkora sztori ez, hogy elmenjek,megvegyem és szánjak rá idõt, hogy elolvassam.
Egy könyvet sem lehet úgy megfilmesíteni, hogy visszaadja a valós atmoszféráját a könyvnek. Itt a keresztapa is. A könyv tartalmas, lebilincselõ.A film is az, ha nem olvastad elõtte a könyvet.Ha olvastad, hiányzik belõle, hogy jobban megismerd mondjuk Luca Brasi karakterét,mint a keresztapa félelmetes kivégzõ emberét.Ehhez képest a film elején egy szerencsétlen suttyónak néz ki, a végén meg 1 perc alatt kinyírják.Aki nem olvasta, azt hiszi, csak egy senki paraszt volt.Aki olvasta,tudja, hogy milyen félelmetes katonája a keresztapának..
Marlon Brando sem játszott akkorát, hogy Oscart érdemeljen. Mert volt egy kicsit az elején, majd lelövik, aztán a végén a haldokló Don kioktatja a Michael-t, de az sem akkora játék, hogy mehessen az Oscar.Mindamellett, imádom a trilógiát és az összes maffiás filmet.
Mindenki más szemmel nézi a filmeket.
Nektek és pár kritikusnak tetszett, más emberek pedig csalódtak. Én nem csalódtam, csak hiányérzetem van. Mert amennyi dolog tetszett a filmben, pont annyi volt benne ami nem jött be és idegesített. A vége pedig kritikán aluli.
alanis 2008 márc. 08. - 10:46:47
(130/1107)
talán úgy fordulhat elõ, hogy nem vagyunk egyformák és nem tetszik mindenkinek ugyanaz. csak halkan jegyzem meg, hála istennek.

nekem személy szerint tetszett a film, bár láttam már jobb filmet is, de önmagában nem volt rossz.

két barátnõmmel néztem meg, kettõnknek tetszett, a harmadik fél utólag kiderült 10 perc után úgy érezte, neki elege van és ki akart menni a moziból. elõfordul, hogy vkinek nem jön be egy sztori, egy feldolgozás, esetleg a színészek játéka.

és mi nem haraptuk le a barátnõnk fejét, mert nem tetszett neki.

ahogy olvastam a többiek véleményét a filmrõl, mindenki alátámasztotta, neki személy szerint miért nem jött be ez a film. senki nem a levegõbe beszélt, látta a filmet, és így alkotott véleményt. a titok, tiszteletben kell tartani mások véleményét, esetleg elgondolkodni rajta. még tanulhatunk is belõlük. :-)
10/10
Dantes 2008 márc. 08. - 09:22:58 10/10
(129/1107)
Én azért az megint csak elmondom, hogy miként lehet az hogy afilm rengeteg díjat kapott, és nem csak Oscart, a könyvt besteller lett, a rangos netes oldalokon remek kritikát kapott, minden kritia amit eddig olvastam róla áradozott a filmrõl...ez hogy lehet? Mindenki idióta akinek tetszik? Az egész világ? Nem lehet hogy inkább mégis csak a felfogásotokkal van baj?

Azért én elgondolkodék, hogy lehet hogy a film ennyi embernek és kritikusnak tetszik.
6/10
Petyaa 2008 márc. 08. - 02:04:40 6/10
(128/1107)
Hát...nagy csalódás..helyenként izgalmas, helyenként dög unalmas. Nekem nem jött be, jobbat vártam.