10/10
Dantes 2008 márc. 06. - 17:51:15 10/10
(106/1106)
De a könyvet miért olvasnád el? Ugyanaz az az ,,ízéstelen" címe mint a filmnek! Nem leszel rosszul tõle?

Amúgy nem értem mi ebben az ízléstelenség. Jó cím, kifejezi amirõl a film szól és figyelem felkeltõ . Ez a két kritérium fontos egy címnél.

De hogy mi az ízléstelen benne? Fel nem tudom fogni.
ELog 2008 márc. 06. - 17:02:13
(105/1106)
A teljes fórumot elolvasni sem idõm, sem energiám, mindenesetre 5-bõl 5 hsz-odra jellemzõ amit mondtam, ez pedig elég figyelmre méltóü arány. Ha mindenképpen minõsítgetni akarsz, minõsíts úgy, hogy oda írod mellé a saját álláspontodat. Az emberek nem annyira hülyék, hoghy ne vennék észre a különbséget. De ez így nagyon otromba.

Ennél fogva aztán azt mondasz, amit akarsz, akár rám is, nem túlságosan zavar. De elõtte talán célszerû lenne megpróbálni megérteni mire hoztam példának a kort. A 80 éves példád meg úgy fals, ahogy van. Példának hozni ugyanis kirívó eseteket szokás, nem azt ami magától értetõdõ. Egyébként az én érettségemrõl csak annyit, hogy 38 éve foglalkozom filmekkel (és a tökéletességgel). Szóval magadat égeted, ha olyanról nyilvánítasz véleményt, amirõl nem tudsz eleget. Ne érts félre... ;)
10/10
Dantes 2008 márc. 06. - 16:56:19 10/10
(104/1106)
Nem szellemileg visszamaradott. Azt mondtam nem elég érett.
Van különbség.
Én sem vagyok elég érett bizonyos filmekhez, vagyis inkább nem voltam. De tudod különbség annyi, én be ismerem,hogy a szóban forgó film nem nekem való, és kezdem el szapulni, ezzel bizonyítva éretlenségemet.

Mellesleg, hogy lehet az, hogy sok más embernek meg tetszik? Mégis hohy lehet hogy rengeteg díjat kapott, hogy az egyik legrangosabb és szigorúbb netes filmes oldal 94%-ra értékelte!

Szóval, azért ha van egy film amit a szakma és közönség is jónak tart, nekem meg nem tetszik, elgondolkodnék, hogy lehet bennem van a hiba.
10/10
Dantes 2008 márc. 06. - 16:51:16 10/10
(103/1106)
Nem mondtam semmit a témáról? Figyelj, olvass vissza, itt meg még egy pár helyen vagy tízszer elmondtam részletesen hogy mit gondolok a filmrõl, ki elemeztem, de nem vagyok hajlandó tizenegydszer is le írni.

Az meg megint csak a te már megbocsás nem akarlak megbátnia de ha te azért nem nézel meg egy filmet, mert szerinted rossz a címe...(amivel nem tudom mi a baj, most komolyan mi nem jó ebben a címben? ) hát mit mondjak? Azt hogy sajnos te sem vagy sem elég értett. Ja, és ez nem kor kérdése, 80 évesen is lehet valaki s*gghülye. Ne érts félre nem rád célzok, csak ne gyere itt nekem a korral.
1/10
LUKII 2008 márc. 06. - 16:46:11 1/10
(102/1106)
Kedves Dantes,

Hát akkor volt ott néhány 100 szellemileg visszamaradott ember! :)) Egyébként ha nem kapnék rendszeresen meghívást ilyen vetítésekre, sosem mennék moziba, mert otthon sokkal jobban élvezek filmet nézni, épp az általad is említett okokból kifolyólag! A nevetgélés, vihogás, zacskózörgés, csámcsogás nekem is megtöri egy film hangulatát... Mégha olyan rossz is, mint ez a tegnapi!
A Te érettséged viszont gyönyörûen visszatükrözõdik a hozzászólásodon! :)

Szia...
ELog 2008 márc. 06. - 16:42:40 Előzmény Dantes
(101/1106)
És arról mi a véleményed, aki minden hozzászólásában mások butaságáról beszél, érettségét vagy értelmességét kérdõjelezi meg, miközben maga semmit nem mond a témáról (talán mert nincs egy önálló gondolata sem?), max. helyesel mások véleményéhez? ;)

Egyébként hogy a filmrõl is mondjak valamit, én biztosan nem nézem meg, ha utánam vágják DVD-n akkor se. Ilyen ízléstelenül címet választani még életemben nem láttam. És mielõtt valaki felvetné, hogy "ha ez számít...", gyorsan hozzáteszem, hogy ad 1: megéltem már annyi évet, hogy lehessenek ilyen rigolyáim, ha akarom, ad 2: túl sok a jó film ahhoz, hogy le kelljen ragadni olyan mellett, amitõl az ember nem várhatja a tökéletességet (a maga szempontjából persze). :)
10/10
Dantes 2008 márc. 06. - 16:38:30 10/10 Előzmény LUKII
(100/1106)
Ha értenél bármit hozzá, nem írnál ilyeneket. Nem akarlak megbátsani, és magyarázhato, hogy te mekkora film rajongó vagy, akkor sem vagy elég érett hozzá és kész.
Ha másnak sem tetszett a teremben õk sem elég érettek.
Nem azért mondom, de nekem nem mérvadó egy rakás pop-corn agyú mozi nézõ véleménye.
1/10
LUKII 2008 márc. 06. - 16:15:58 1/10
(99/1106)
Sziasztok,

Tegnap láttam ezt a filmet. Hatalmas terem, telt ház, még az elsõ sorokban is ültek... Hát szerintem ember nem volt, akinek tetszett... A végén döbbent csend, káromkodás és nevetés keveredett. Borzasztó volt. Unalmas, értelmetlen, öncélú erõszakkal, szinte irritáló. Értettem én, hogy mi az üzenet, értettem miért vannak nyitva kérdések, s éreztem, hogy az egésznek van egy hangulata, stílusa... (szeretek filmet nézni). De egy jó filmnek egy mondata is többet ér ennél a két óránál.. A végét illetõen...azért még így is jobb, mintha folytatódott volna! ;) Szerencsére a Real-Roma utolsó 10 percére hazaértem! :) Az kicsit felébresztett! :)
10/10
Dantes 2008 márc. 06. - 13:00:54 10/10
(98/1106)
Ámen, ez így van. Én azt soktam mondani nem mindenki elég értelmes, vagy inkább érett az ilyen filmekhez.
wayage 2008 márc. 06. - 11:08:54
(97/1106)
Tommy Lee Jonest az In the Valley of Elah címû filmért jelölték Oscarra!
shoc 2008 márc. 06. - 09:04:26
(96/1106)
sziasztok.

jó a film ritmusa,
tetszik ahogyan megszólítja a nézõt
és leköti a figyelmet.
érdekesek a karakterek, a párbeszédek.

viszont sajnos az kell mondjam
hogy velem valami nagy baj lehet.
évek óta nem értem az oscar-t.
ez a film annyira nem jó hogy
ez legyen " az év legjobb" filmje.

a cohen fivérek munkásságát figyelemmel kisérve
gyanitható hogy ez a "jó ritmus" a véletlen mûve.
a "zone europa" tv adón játszott európai filmek
is nyujtják ezt a szinvonalat.

nagyon jó ez a mozi, de ha ez a "legjobb film"
akkor hollywood haldoklik... és remélem sikerül
ujraéleszteni, mert sok színt visz az életünkbe.

nem lehuzni akarom ezt a filmet mert jó volt.

röviden: megéri a mozijegy árát.
10/10
Dantes 2008 márc. 06. - 08:53:48 10/10
(95/1106)
Te egy nagyon buta valaki vagy. Tudod, lehet hogy el kéne fogadnom, hogy vannak akiknek más az ízlésük, és hogy nem vagyunk egyformák...de tudod mit? Nem fogadom el.
Mert ha neked ez lassú és unalmas akkor nagyon igénytelen vagy filmek terén.
1/10
molnarpeti 2008 márc. 06. - 04:30:40 1/10
(94/1106)
Botrány...Sos,tényleg senki ne menjen moziba hohy lássa. kb 1hónap és Dvdn kiadják annyira gyengus:)
1/10
molnarpeti 2008 márc. 06. - 04:28:51 1/10
(93/1106)
Te atyaég...ilyen unalmas,vontatott filmet még shasem láttam. de ténleg ez fantasztikus! erre pénzt áldztak a rendezõk? Meg Tomy Lee scart érdemel? hát kb 30percet ha szerepelt és mondott vagy 10mondatot. felháborító hogy oscar közelbe volt de nem csodálom már régen nem nyert jó film.. az egesz díjátadó egy nagy sznob nyalás...
8/10
MosFet 2008 márc. 04. - 20:42:01 8/10
(92/1106)
Na számomra azért ez túlzás lenne.. " a legjobb film, amit láttam"...
de jó a film az tény!
natie 2008 márc. 04. - 19:08:29
(91/1106)
erre csak ennyit tudok mondani: a legjobb film, amit eddig láttam. egyszerûen fantasztikus, imádom!!!!
10/10
Dantes 2008 márc. 04. - 13:00:07 10/10
(90/1106)
Na, ebben igazat adok neked, azt kell mondanom tökéletes le írtad a lényeget
8/10
MosFet 2008 márc. 03. - 18:58:32 8/10
(89/1106)
Most kissé hülyének érzem magam, mert így ahoy leírtad egyértelmûen érthetõ a film.... tényleg.... a cím is érthetõ meg minden.
Lehet Te már milliónyi filmet láttál :)
8/10
MosFet 2008 márc. 02. - 20:16:26 8/10
(88/1106)
Nekem is tetszett! Az az igazság, hogy bár sok nem tisztázott történés van benne, mégis amiért jó az az, hogy leköti a nézõt! Ez talán a legfontosabb egy filmnél, illetve pl számomra az izgalom (az is van azért benne).
Közel 1000 filmet birtokolok dvd és divx egyaránt, ezáltal rengeteg filmet láttam, talán van némi kulturalitásom e tekintetben, de én se értem a film legvégét... olyan mintha a forgatókönyvírót lelõtték volna és nem tudta volna befejezni a filmet és a filmközbeni minõséget nélkülözve valaki az "utca embere" befejezte volna helyette.

***SPOILER***

Pl a seriff mondókája a film végén és az idióta karambol a gyilkossal, aki még bele sem halt, na és a pénz ami körül az egész film forgott nem tudni mi történt vele. Aki értette a film végét kérem jelentkezzen. ;)
11messi87 2008 márc. 02. - 19:55:14
(87/1106)
Nekem tetszett.:)