szisz 2007 febr. 13. - 20:49:01
(86/566)
Állati jó film volt! Izgi, jó volt a sztori, elgondolkodtató, és nem lerágott csont, mint a sok más amerikai mozi. Bár a végén nem ilyen befejezésre számítottam, de legalább ez is a meglepetás erejével hatott, és végre van egy olyan film, aminek nem tudtam kitalálni a befejezését. :-)
Bár én azt nem értettem, hogy miért haltak meg folyton azok az emberek, akik valamilyen módon hasznot akartak húzni a pasasból. pl.: az árvaház nevelõnõje, aztán az a kövér pasas, a parfümkészítõ...
Ha valaki rájött, jó lnne ha elmagyarázná, mert én sajnos a könyvet nem olvastam.
Tamy. 2007 febr. 13. - 17:39:59 Előzmény Mabel93
(85/566)
Nem tudom ,hogy azóta megnézted-e, de olvastam ,hogy a korodbeliek véleménye érdekel igazándiból...
Hát én azt mondom, hogy a szereplõk fantasztikusak, és a film is jól meg van csinálva, de maga a története engem eltaszított....Persze mindenki másképp éli meg az adott jeleneteket....Nem ijesztõ a film, csak hogy is fogalmazzak,,,,...nem gusztusos....Igen...azthiszem ez a megfelelõ szóhasználat rá..Ha nagyon kíváncsi vagy, akkor nézd+., de ha rosszul érzed tõle magad akkor szerintem nem szükséges!!!
Mabel93 2007 febr. 11. - 10:24:16
(84/566)
Oké,köszi! :)
anitana 2007 febr. 10. - 19:11:33
(83/566)
Mabel! Én is annyi éves vagyok mint te. Ez sztem téllleg kicsit kretén film de biztos h nem mindennapi. Sztem nézd meg, bár engem kicsit sokkolt. De tökjól van megcsinálva, meg minden. csak elég durva, de lehet h csak én vagyok a gyenge idegezetû :DD.
De nem volt rám rossz hatással, szóval te is megnézheted sztem.
Mabel93 2007 febr. 10. - 17:40:38 Előzmény amico
(82/566)
Hát sziasztok.:) Jó sok hozzászólást és véleményt végig olvastam,és a film kapott hideget,meleget is.Olyanoktól szeretnék tanácsot kérni,akik inkább magam korúak,bár lehet,hogy nem kellene mert úgy vettem észre,hogy a fiatalabbak közül sokaknak túl "morbid" volt,így nem tudtak róla sok jót mondani. Hát én sem mondhatom magam 16 éven fölülinek :) de engem valahogy vonzz ez a film.Mégis félek,hogy TÚL nagy hatással lesz rám.Nem olvastam a könyvet,így csak a véleménymondók és az Anyukám illetve a nõvérem véleményére "támaszkodhatok".Igazából csak annyi lenne a kérdésem,hogy szerintetek nagyon felkavarna-e a film.Megjegyzem, láttam már hasonló filmket (nem horrorokra gondolok).Szóval csak tanácsot kérnék.:)
Tamy. 2007 febr. 05. - 16:38:27
(81/566)
Nem mondtam, hogy nem szabad..Szerintem hagyjuk ezt az egészet, mert úgyis mindenki a maga igazát fogja hajtani..A szereplõk fantasztikusan játszanak. de nekem a film nem igazán nyerte el a tetszésemet!
Úgy érzem van jogom véleményt mondani.
amico 2007 febr. 05. - 15:58:57 Előzmény Tamy.
(80/566)
Én nem ítélkezem, hanem véleményt mondok. Vagy azt csak Neked szabad?
Másrészt "csak" annyira kell okosnak lenni, hogy az erkélyen az ítélethírdetés volt, és azt nem követte rögtön a végrehajtás. Ennyi. Ha meg érted, hogy nem a tömegszexrõl szól, akkor úgy írd le, hogy az nyilvánvaló legyen. Azt egyébként mibõl szûrted le, hogy én élvezem ezt a jelenetet (és most mondjam azt, hogy akkor Te milyen jogon ítélsz meg engem?)
Különben ez a jelenet elég fontos a könyvben is, ha kihagyták volna vagy mással helyettesítik, akkor még értelmetlenebb annak, aki nem olvasta, aki meg igen, az reklamálhatna, hogy nem hiteles az adaptáció. Vagy csak annak van értelme, hogy felakasztják? Mert az egyenesen következik, és nem kell hozzá fantázia?
Lilkate 2007 febr. 05. - 14:41:13 Előzmény Tamy.
(79/566)
Tamy: Én ezt most nem értem. te tényleg azon problémázol h nem láttad az elején nála a parfümös üveget? vagy azon h nem láttad h hogy jut el az erkélytõl a térig? Szerintem ettõl még nem lett érthetetlen vagy összefüggéstelen, csak egy kicsit utána kéne gondolni, h ez az "erkélyjelenet", itélethirdetés folytatása.
Tamy. 2007 febr. 05. - 10:44:33
(78/566)
1. bízd rám, hogy mit nézek meg!
2. Ha ennyire okos vagy nézd már vissza, hogy az elején az erkélyre rángatják ki, és a végén sehol nincs az erkély!!!
Másrészt nagyon is értem, és a helyedben nem ítélnék meg mást ha nem ismerem....És nem annyit fogtam fel ,hogy tömegszex, de ha te ezt élvezted akkor gratulálok!!Nem mondom, hogy a test csúnya és nem helyénvaló az ábrázolása, és megmutatása, de szerintem kilehetet volna hagyni a filmbõl, és valami más jelenséggel helyettesíteni...Ugyanúgy megtudták volna értetni az emberekkel a parfüm jelentõségét...
Tamy. 2007 febr. 05. - 10:39:34
(77/566)
szrintem is teljesen értelmetlen volt akkor az eleje, ha a végénél sehogy nem kapcsolódik az erkélyes jelenethez!
Tamy. 2007 febr. 05. - 10:38:38
(76/566)
Lehet, hogy nála volt, de ezt az elején ne mmutatták értsd már meg!!!!!Teljese na zelejérõl beszélek!!!!Hogy kerül akkro ki az erkéjre, és mondják el az ítéletet róla, ha a visszajátszásnál, már bekenimagát vele..nem függ össze!!!!
amico 2007 febr. 05. - 08:25:43
(75/566)
Akkor az a rész valamilyen mágikus oknál fogva kimaradt, amikor ül a börtönpriccsen, lehajol és elõveszi a rongyai közül a parfümös üveget?
Egyébiránt nem csodálom, hogy 15 évesen nem érted (pláne, ha a tömegjelenetbõl annyit fogtál, hogy "tömegszex"), meg sem kellett volna nézni...
anitana 2007 febr. 04. - 20:36:48
(74/566)
egyetértek Tamy. Én is úgy gondoltam, hogy megmutatják hogyan jutott oda. Így a vége teljesen hülyeség volt. Vagyis nemtudom, des ztem ez egy nagyon rossz befejezés egy ilyen filmnek. Amúgy sztem kicsit beteg film..
Arden 2007 febr. 04. - 19:08:13
(73/566)
Mivel a Parfüm végig nála volt. Lehet, h ez csak nekem tûnik így logikusnak...

Csak egyedül, csendben, és teljes sötétségben tudok aludni - uh ez nem nyert.;)
Tamy. 2007 febr. 04. - 17:41:00
(72/566)
Ha kötözködsz, legalább értelmesen tedd, ugyanis hiába került vissza a jelenet a börtönbe, az elejénél kivitték az erkélyre és ott mondták el, hogy mi az ítélet, de a visszatérésnél már rögtön a parfümöt szorongatta a kezében...Nem ugyan az...Bocsika...És ne magadból indulj ki, mert én sosem alszom el egy filmen, de ezek szerint te igen..És szerintem a film akkor sem volt túl jó, van jogod, hogy más legyen a véleményed, de ne kötözködj feleslegesen, mert csak magadat járatod le!
Arden 2007 febr. 04. - 15:42:49
(71/566)
Ha tegnap láttad, emlékezned kellene rá, hogy visszatérnek a börtönbe (és G. utána szabadul). De ha annyira sz@r volt, lehet h ezt a részt átaludtad...
Tamy. 2007 febr. 04. - 15:03:57
(70/566)
Én tegnap néztem meg a filmet, és meg kell mondjam, hogy nekem egyáltalán NEM tetszett!!!Semmi értelme nem volt ....Az elejént azzal kezdték, hogy elfogják Jean-Baptiste Grenouille-t, és gondoltam, hogy akkor majd végigvezetik, hogy hogy jutott el odáig...Végig is vezették, de nem oda jutott vissza, tehát az elejének semmi jelentõsége, értelme nem volt...Ezen kívül a tömegszexnek semmi köze nem kellett, hogy legyen a filmhez..Semmi értelmes befejezése nem volt a filmnek.Legalább felkötötték volna...De akkor, hogy egy jót is mondjak Ben Whishaw ( fõszereplõ) nagyon hitelesen és jól játszotta a szerepét!
szisszancs 2007 febr. 01. - 20:53:43
(69/566)
edénykének: Köszi a választ,akkor már mindenképp elolvasom! Lenne egy kérdésem,te film elõtt vagy film után olvastad?
Kitsidagi 2007 febr. 01. - 17:54:17
(68/566)
Szerintem nagyon nagyon jó volt a könyv,talán egy kicsit beteg a történet,de van aki bírja az ilyet....
még nem láttam a filmet de amint lesz idõm megnézem
edényke. 2007 febr. 01. - 07:52:00 Előzmény turiel
(67/566)
szisszancsnak:
mindenképpen olvasd el. egészen kivételes alkotás.
és nem kell túl "rákészülni", inkább kisregény, egy délután alatt megeszi az ember. :-)