turiel 2007 jan. 30. - 18:48:10
(66/566)
lehet vmi abban amit mondtál, de ha jól tudom ez a könyvben nem volt benne, lehet, hogy ez vmiféle rendezõi plusz, továbbgondolás?Amúgy nem tudom mirt nem sikított a lány, talán azért, mert nem félt tõle??hát nem tom, én biztos megnézem még1szer.
nichkolett 2007 jan. 29. - 15:24:11
(65/566)
Hát nekem nagyon nem tetszett! Az eleje unalmas volt és gusztustalan... Talán amikor gyilkolászta a nõket tûrhetõ volt... A végérõl pedig csak azért nem mentem ki, mert nem a legszélén ültem... Szóval már rég láttam ennyire rossz filmet!
Redfield 2007 jan. 28. - 22:10:19
(64/566)
akarom mondani: hiába. :) bocsesz
Redfield 2007 jan. 28. - 22:09:28
(63/566)
Aha... értelek. De ez sztem egy kicsit túlságosan is... nem tudom. Isten, vagy az ördög keze? Egyébként jó film... csak nekem kicsit hosszú volt. Ahhoz képest, hogy a szagokról szólt egész jól tudták tartani a figyelmemet, de mégis... valahogy egy kicsit egyhangúnak találtam. Nem kétlem: nagyon jól kidolgozott film. De ha nem tudja elérni azt, hogy újra neki akarjak ülni bõvebb fejtegetésért, akkor nem hjába volt ott a sok mûvészi és rejtélyes üzenet.
Redfield 2007 jan. 28. - 22:05:53
(62/566)
Ez semmi. Abba belegondoltál már, hogy felébredt, de nem sikított? :) Szerinted miért nem? Esetleg elhatalmasodhatott a vágy a mi kis fõhõsünkön, és már észre sem vette azt, hogy lenne aki észreveszi ÕT magát.
turiel 2007 jan. 28. - 22:01:19
(61/566)
Huhh, imádom az ilyen filmeket!!! az ember órákon keresztül tud rajta gondolkozni, és még napok múlva is a hatása alatt van. Ez a film egyébként tényleg ínyenceknek való!Annyi jót tudnék mondani róla, hogy azt sem tudom hol kezdjem. Elõször is a színészek csodálatosak!!!!A fõszereplõrõl meg csak annyit, hogy nem csúnya, de még is tud úgy játszani, hogy az ember lát benne vmi visszataszítót. A zenétõl meg engem is ráz a hideg!! És a képi világ is nagyon magávalragadó.
Nekem csak egy jelenet nem világos: amikor az utolsó gyilkosságot készül elkövetni a fõszereplõ, a lány felébred rá, de ha nincs szaga, akkor mire ébredt fel???ezt nem tudom magamban hova tenni.
Én egyébként nem olvastam a könyvet, mégis megértettem a mondanivalóját, persze az árnyaltabb elemzéshez el fogom olvasni.
A kukacoskodóknak meg annyit, hogy nem azzal kellene foglalkozni, hogy mennyire és merrõl fúj a szél a filmben, nem ez a lényeg!!
Arden 2007 jan. 28. - 21:35:12 Előzmény Redfield
(60/566)
SPOILER!!!

Igazából ez sztem csak vmiféle "misztikus" elem a történetben. Igazából sztem azok halnak meg, akik vmilyen szinten hasznot akartak húzni belõle (és a képességébõl)és nem is igazán emberként kezelték, hanem csak adták-vették mint vmi tárgyat.
Babett 2007 jan. 28. - 20:37:05 Előzmény szisszancs
(59/566)
Ilyen sz.r, morbid filmet régen láttam.
szisszancs 2007 jan. 27. - 22:15:07
(58/566)
Én most láttam ,de nem voltam elájulva. A film maga még nem lett volna rossz,de a vége teljesen elrontotta.Számomra érthetetlen volt! A naturalista ábrázolás nagyon jó volt,Korhû!!! Igaz én nem olvastam a könyvet,de az utolsó 15 percben szinte végig csak azt kérdezgettem magamtól,ez most komoly? Miért kellett ennyire elrontani?
At lenne a kérdésem,hogy film után még van értelme elolvasni a könyvet? Mert az a film ellenére nagyon érdekel!
Babucica 2007 jan. 27. - 22:08:27
(57/566)
juj tuti megkersem a zenét:D megveszem vagy nem tom de kell:):):) köszi h szóltál:D
Redfield 2007 jan. 27. - 14:38:56
(56/566)
Ja! És... lehet, hogy hülye vagyok, de elmagyarázná valaki: mi értelme volt, hogy
SPOILER!!!!!
szinte mindenki, akivel dolga akadt, a búcsúzást követõen meghaljon? Nem értem, és így enyhén bugyutának, meg eröltetettnek vélem.
Redfield 2007 jan. 27. - 14:09:06
(55/566)
Hm... érdekes lett a film. Nem hiszem, hogy mégegyszer neki tudnék ülni, de így egyszeri nézésre nem volt rossz. A vége egy kicsit olyan... Pasolini-s hangulatú lett sztem. :)
Arden 2007 jan. 27. - 12:24:03
(54/566)
Hát igen, Alan...:)B)

Amúgy a zenét meg lehet hallgatni a hivatalos oldalon - meg amennyire én tudom már meg lehet venni a hazai zeneáruházakban is. Nekem megvan - Hát nem gyengén rongyosra hallgattam az elmúlt pár hónapban.:) Azért tud ez a Tom Tykwer gyerek rendesen.:)
Babucica 2007 jan. 26. - 23:10:29
(53/566)
na most végig olvastam h ki mit mondott.
Hát jókat nevettem...igen biztso ettõl a filmtõl leszek sorozatgyilkos hisz ez semmi másról nems zólt csak arról h van egy fiú aki öl....hej gyerekek.....
mesteri a zenéje olyan fantasztikusan megkomponált, h hazáig rázott a hideg, az operatõri munka profi hihetetlen képvilágot mutat be! És amúgy is Alan Rickman...:D:D
Fantasztikus volt mindenkinek ajánlom. aki nem értékeli hát...õ veszít vele:P
Babucica 2007 jan. 26. - 22:57:53
(52/566)
naon jó film csak az eleje naturalista sztem megnézheti
szisszancs 2007 jan. 26. - 22:47:07
(51/566)
Sziasztok! Lenne egy kérdésem egy 14 éves sokat olvasott lány szerintetek megnézheti? Nagyon durva? SÜRGÕS!! köszi
amico 2007 jan. 26. - 13:26:07
(50/566)
Hát... A szó klasszikus értelmében egyik sem... Számomra meghatározhatatlan a mûfaj, de ha vkinek van ötlete, ne habozzon...
A naturális ábrázolás nem magában a gyilkolás folyamatában jelenik meg (a gyilkosságokat nem is igen mutatják...)
Biztos olvastad, hogy eléggé megosztotta itt az embereket.
Én ennyit fûznék hozzá, a többit szerintem tényleg döntsd el Te. ;-)
kakosz 2007 jan. 26. - 11:27:29
(49/566)
Úgy terveztem ezt a filmet nézem meg a hétvégén, de néhány hozzászólás elbizonytalanított. :-) Most akkor ez egy thriller vagy horror? Mert ha túlzásba estek a gyilkolászás naturális ábrázolásában akkor inkább kihagynám... Nem szívesen tölteném az idõm fiatal nõi csontokról csüngõ húscafatok látványával, de egy érdekes thrillert szívesen megnéznék.
Arden 2007 jan. 25. - 16:19:42
(48/566)
Én is minden ilyent megnézek... pl a Bárányok Hallgatnak volt az elsõ könyv amit olvastam - mármint önszántamból - mégsem lettem kannibál. A filmeket is vagy 50x láttam...és még senki sem halt meg a környezetemben, mert rosszul fuvolázott.B)

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy ez itt egyrészt hajlam, másrészt nevelés kérdése... és a hajlamot is el lehet valamilyen szinten "nyomni" a neveléssel. Az meg, hogy milyen hatások, traumák érnek egy gyereket még kiskorában (úgy 10éves kora elõtt), az meg nagyban a szülõk felelõssége. Valószínûleg én sem tudom majd meggátolni a gyerekemet abban, hogy ilyeneket nézzen, olvasson, és h számítógépes játékokkal halálra lõjön mindenkit... de nem mindenki írtja ki a fél iskolát, aki valaha is játszott egyet a CSvel...
Persze a mai korban könnyebb lepasszolni a felelõsséget akkor, ha a gyerek "hülye" lesz. Akkor a tanár nem figyelt, meg a tvmûsor, meg rohadjanak meg a PCjáték gyártók. Szóval ugggyan... Régen azért nem volt ilyen, mert a szülõknek - akárhogyan szépítjük - jobban a szemük elõtt voltak a gyerekek... Több idejük volt a nevelésre, most meg mindenki rohan valahová és azt hiszi, ha ad pénzt a kölöknek mindenre, azzal meg van oldva a nevelés - mert neki annyira rossz volt, mikor nem voltak elég menõ cuccai. Hát ez relatív...
Lilkate 2007 jan. 25. - 10:51:30
(47/566)
Huh hät igen "Vki"-nek nagyon igaza van. amig mi az édesebbnél édesebb rajzfilmeken, és csalädi filmeken nõttünk fel, addig a mi (jövendõbeli) gyerkõceink milyen meséket fognak nézni? Dragonball, pokember, nézik a cartoon network, és a minimax orbitälis hülyeségeit, és persze lässuk be h a south parkot is kortol és nemtõl függetlenül.
Egy ilyen alkotäsra szerintem kiskölykök nem ülnek be, ha mégis hät akkor csak gratulälni tudok a szüleiknek. S ha mégis vmi ilyen jellegü dologra vägynak, akkor mivel egész nap a gép elött ülnek majd okosan letöltik a netröl. lényeg a lényeg a Parfüm miatt senki nem lesz gyilkos, elmehäborodott, vagy bärmi ilyesmi. Igen megölt a fõhõs egy halom nõt, de vért nem lättäl, nem ugy mint pl: Fürész, Hannibäl és tärsaik.
Ugy érzem néhänyan tulreagäljätok az erkölcs-csõszködést