Ádicsek1000 2010 júl. 28. - 13:51:47 Előzmény sakit felut
(92/172)
Tudtam sakit felut, hogy úgyis át fogod érezni Englund bácsi hiányát. Meghát, végül is igazad van, amit írtál, hogy mindkettõnek... Szóval, amit mondtál a remake-rõl, meg az 1984-es változatról. Valamennyiben egyetértek veled, pajtás.
7/10
sakit felut 2010 júl. 26. - 22:36:17 7/10 Előzmény Ádicsek1000
(91/172)
nem baj ádi, és a problémáiddal teljesen tisztában vagyok, és megértem, sõt átérzem Robert Englund hiányát, nem is mondom hogy jobb ez csak más :) ... már leírtam hogy én se vagyok oda teljesen az új részért, de azért érdekes, jó volt most látni .. a réginek is ennek is megvannak a maga idétlen hülye részei, de azt nem lehet elvenni a régitõl hogy az az eredeti, ami miatt erõsebben is hatott akkor, bár a képi világa az újnak érdekes lett, de ezt is leírtam már sokszor :)
10/10
MeeÉn 2010 júl. 22. - 23:13:38 10/10
(90/172)
ashley tisdale jordana brewster emma stone amber heard miley cyrus camille belle briana evigan anna kendrick...
ezek mind jöhetnének ennyi erõvel ha te high school musicalbol szerzel embereket;)


taylor lautner zac efron(te is emlitetted)....
kb ezek ádicsek1000
1/10
Jason Voorhees 2010 júl. 22. - 22:39:34 1/10
(89/172)
Hát, az eredetihez képest szerintem 0, sõt -1!
Ádicsek1000 2010 júl. 22. - 13:53:56
(88/172)
MeeÉn, figyelj. Szerinted annyira túlzok. Ha igen, akkor találj ki valamilyen más ifjú színészeket. Ha pedig nem túlzok, akkor pedig nekem van igazam.
10/10
MeeÉn 2010 júl. 22. - 13:43:50 10/10
(87/172)
ádicsek10000 igazad van:)
én is most hallotam a rooney mara nevét elõször..:D
de azért ne tulozz zac efron vanesa hudgens:D
azért:D
valami ismertebbet:D
...
:D
Ádicsek1000 2010 júl. 18. - 18:29:46 Előzmény sakit felut
(86/172)
Figyelj, Sakit Felut, én bizony hiányolom a régi Freddy-t. Egy egész nemzedék elméjében él elevenen Freddy képe. Szerintem ez az új Freddy kicsit furi, de ha lesz alkalmam végre megnézni, akkor más véleményem lesz róla. Hoppá, nagy betûvel írtam a nevedet, remélem nem baj.
7/10
sakit felut 2010 júl. 12. - 23:18:54 7/10 Előzmény MeeÉn
(85/172)
Nem csak más szereplõkkel, de újakkal is, nemcsak ugyanaz de más is hasonló helyzetekkel. Ennek a filmnek megvannak a saját bénaságai ugyanúgy mint érdekességei, de egyébként igazad van, jó volt ez így ebbe a korba is, nem kell nagyon leírni. Kábé ugyanolyan jó mint a régi.

Kocamama, az eredetiség egyre nehezebb, mert bizony a régi filmekben van beragadva, mindent vissza vezethetsz bárhova. Lassan ha ezt akarod, akkor valami új dimenziót kell nyitnod ami az egész emebriséget elpusztítja csak te örülsz meg úgy hogy mutálódik az agyad és túléled :) .. XD
kocamama 2010 júl. 11. - 14:54:18
(84/172)
Unalmasak már az ilyen remake alkotások. Hol van az eredetiség, új ötletek, friss gondolatok?
ginukaa 2010 júl. 11. - 13:11:16
(83/172)
nekem is tetszett, bár a régebbiek jobban bejöttek:D
10/10
MeeÉn 2010 júl. 11. - 12:43:17 10/10
(82/172)
Na most már láttam a filmet...
szerintem jó volt..de nem elég jó már láttam a régit a 84-est
tiszta uyganaz csak más szereplõkkel és uj effektussokkal
nem értem mér irjátok le ..
7/10.
7/10
Szabi650 2010 júl. 09. - 22:25:13 7/10
(81/172)
ja és még annyi hogy igaz hogy régen sokkal másabb effektek voltak mer mostmár a legmodernebb cuccokat használják meg a leglátványosabb de szerintem horrorba ez nem mindig jó...néha így "visszamehetnének az idõbe" és és észrevennék hogy régen nem voltak modern dolgok és mégis milyen jó kis filmeket csináltak és néha azért félre lehetne tenni a legmodernebb világot és a régebbi dolgokat elõvenni de ez szerintem inkább horrorra vonatkozik mer a mostani gyilkolós filmek tök sablonosak és ha belegondolunk akkor a Freddy is gyilkolós de azon mégse alszik be az ember...
7/10
Szabi650 2010 júl. 09. - 22:15:59 7/10
(80/172)
Háátt érdekes egy film....mikor vége lett az elsõ 5 percbe nem tudtam rájönni hogy ez most tetszett e vagy sem. Aztán belegondoltam amik voltak benne meg az új Freddy. Azt tom mondani hogy ezis jóvolt meg a klasszikus is de a 2-õt összehasonlítani nem nagyon lehet mivel a történet is teljesen más meg Freddy is.Ebbe a filmbe Freddy kinézete is sokkal másabb meg "komolyab":D ezt nem tom máshogy mondani.Igaz h neki is volt 1-2 beszólása de a régi Freddy nagyon szerette SOKÁIG szivatni a gyerekeket míg ez nagyon hamar kinyírta õket.Jó az nem számít olyan sokat de ez egy kertész volt az oviba aki pedo a régi meg gyilkos...és a régebbi részek annyival jobbak még hogy ott megismerjük Freddy múltját meg hogy mér lett ilyen de tényleg azt tom csak mondani hogy mindkettõ jóvolt és attól is függ milyen szemmel nézzük...nem mind1 hogy úgy nézem a filmet hogy ez egy mai horror vagy olyat várok ami a 80-as évekbe volt.Szinte semmi köze a 2-nek egymáshoz ez egy teljesen más meg másfajta álmok meg a helyszín is stb....tény hogy ennél parásabb a régi de ebbe is azért voltak részek;) és azt nem is várhatjuk el hogy "klasszikus horror" feelinge legyen az embernek mer olyat már úgyse csinálnak mer a mai sok horror összecsapott:S ma már nem a horrorfilmeken dolgoznak sokat hanem inkább az ilyen fantasy meg animációs filmek mint az avatar.simán lehetne az összes mai horror is jó ha úgy dolgoznának rajta...szóval utoljára annyi hogy szerintem jóvolt fõleg ha mai szemmel nézzük
10/10
vazzegabi 2010 júl. 09. - 20:39:53 10/10
(79/172)
A klasszikus Rémálom az Elm utcában 1. és 2. rész bemutatóvideó : http://www.youtube.com/watch?v=tOkkFDdS5iY
véleményeket várok ! Minden Jót !
7/10
sakit felut 2010 jún. 28. - 14:58:46 7/10 Előzmény macsikám
(78/172)
Azóta jobban belegondoltam és néztem újra a filmbe és igaz, voltak gondok a tinikkel. Egyébként is írtam hogy nekem se tetszettek különösen, de közelednék feléd még abban hogy voltak egymás közt nem csak a felnõttekkel is elég hülye beszélgetéseik azonkivül hogy nem is voltak nagyon kidolgozva... S P O I L E R .. példának okáért .. A régi Elm utca- ba Depp csajhoz való átmászása azért sokkal jobb volt mint amit most csináltak. Ott is nagy hülye gyereknek néztem Johnny Depp- et :) elsõ szerepében, annyi haláleset után már ha ennyire hogy is mondjam ... :) barátok és átmászik pont hozzá, nem bír egy éjszakán át fent maradni a lány mellett. Ebben a filmben odáig jobb hogy még csak az elég jó bekezdésben lévõ gyerek halt meg, de azt már elrontották szerintem hogy mindketten látták már a késújjaival játszadozó Freddy- t álmukban. Ilyenkor simán fent kéne maradnia az egyiknek, ha nem ilyen idióta szimpla gyerek.... MEg az is vicc, hogy a Quentin még azokután se hisz a lánynak, miután kiszedték a fényképekkel anyjából az igazságot is :) ....

Ádicsek : Értelek téged, meg azt aki a régi Freddy- t hiányolja ezek után, csalódni fog az újban. Én azt gondolom hogy a szövegeket e régi stílushoz képest is nagyon jól megírták, lehet hogy a legjobban az új Freddy- nek, igazából a sztori vezetése is elég helyes, profi és hatásos munka, csak a végén nem kellett volna annyira változtatni, pontosítani meg igazságot mondani róla. És ezt nem Freddy védelmébe mondom, hogy õ nem lehetett rossz fickó. Viszont a régi kinézete Freddy- nek megszûnt, Englund nagymester de megöregedett, Haley egy új hangulatot, jelleget, arcot adott neki... ha már ettõl is biztos csalódsz a filmben, akkor megértelek, igen, komolyabbá tette a dolgot, de fokozatosan a szövegeivel ugyanúgy elõjön a régi humor :)
Ádicsek1000 2010 jún. 28. - 11:33:08 Előzmény sakit felut
(77/172)
Még nem néztem meg, de van vele egy kis gondom: Freddy szerepét Robert Englundnak kellett volna adni, nem Jackie Early Haleynek. Meg nem olyan színészeknek kellene benne lenni, mint Rooney Marának (most hallom a nevét életemben elõször). Az én elsõ kiszemeltem Zac Efron lett volna (igaz õ is kicsit fura lenne a High School Musical után), na meg Vanessa Hudgens. Én elõször Efront és Hudgenst választottam volna Bayer helyében. Nemcsak azért, mert fiatalok és híresek, de jó lett volna látni õket egy horrorfilmben. De lehet, hogyha megnézem, mást fogok gondolni, mint amit írtam.
7/10
sakit felut 2010 jún. 27. - 23:10:29 7/10
(76/172)
Én a gyerekszereplõkre nem vagyok nagyon mérges, hiszen ebbe azoknak kell játszani és ha nem is alakított semelyik kiemelkedõt de szerintem jó arcokat találtak a filmhez akik amit eljátszottak az rendben volt. Az eredetiben milyen szereplõk voltak :) ... hát még az elsõben is akár Johnny Depp, de még a lány se volt azért kiemelkedõ csak a történet bátor részese ..

A legnagyobb hibák vagy rossz viccek az maradt az eredetiekbõl a gyerek- szülõ kapcsolat és az újban megjelent Freddy történetének túl okosan való megváltoztatása és pontosítása, amivel még jobban elterelték a figyelmet Freddy lényegérõl meg a vége nem tetszett annyira.

Az is rossz vicc valahol hogy igazából ebbe a filmbe sincs mi világunk szerinti valóság..... S P O I L E R ... A régiekbe csakhogy mondjak valamit a lepedõ csavarodott mindenki szeme elõtt a gyerekre mint külsõ valós tárgy itt meg vicces hogy egy gyerek túléli hogy a vizben elalszik, bár talán ezt ráfoghatják arra hogy nem mutatták, hanem már elõtte elaludt mondjuk egy öltözõben és fel is ébredt utána... de akkor is volt valami, mondjuk az áruházban ott repkedtek az áruk .. :-`
ghalleck 2010 jún. 27. - 22:25:38
(75/172)
az eredeti filmben Kruger gyerekgyilkos volt. Ehhez képest a pedofil-motívum már csak egy apró lépés... És igen, nagyon jól passzol a mai közfelfogáshoz - méghozzá joggal!...
ghalleck 2010 jún. 27. - 22:23:44 Előzmény little_girl
(74/172)
Azért azt hozzátenném, hogy a régi Mr. Krugernek meg sem kellett szólalnia - Wes Craven pontosan a figura "szótlanságát" pótló "fizikai" és mimikai játékkal érte el, hogy a nézõ össze-vissza csinálja magát. Robert Englund figuráját sokszor derengõ fénnyel kontrasztba vont, sötét figuraként láttatja, akinek még az arcát is alig látni, de villámgyors, ragadozó nagymacskára hajazó ide-oda suhanása mindvégig kétségessé teszi azt, hogy biztosra tudjuk, honnét fog lecsapni.
Csubi1984 2010 jún. 27. - 21:33:33
(73/172)
Sziasztok! Volt szerencsém megnézni az új Rémálmot. Véleményem az hogy,lehetett volna jobb is de mint más is megjegyezte nem Freddy miatt lett olyan kevésbé jó. Effektek nagyon jók,hangzás nagyon jó pl. kések csikorgása a csöveken :). Én a filmre 10/5.5 adok! De majd Szinkronnal majd talán jobb lesz!