9/10
julcseee 2010 jún. 06. - 23:10:10 9/10
(32/172)
Nos, pénteken sikerült nekem is megnéztem, és nem értem az eddigi hozzászólásokat, mert szerintem NAGYON JÓ VOLT! Megvolt benne a megfelelõ feszültségkeltés, az eredeti film legjobb részei modern feldolgozásban, a színészek sem voltak rosszak szerintem, nekem a film egy 9-es. Azért nem 10, mert valóban voltak benne kiszámítható részek, amikor tudtad, hogy mi fog történni, de ez minimális volt, és simán elnézhetõ.
Én úgy gondolom, hogy akinek tetszett az eredeti, ezt is nézze meg, szerintem nem fogja megbánni!
GinnyWinchester 2010 jún. 06. - 15:42:27 Előzmény little_girl
(31/172)
teljesen egyetértek, ez a film egy vicc :P
blanzs22 2010 jún. 06. - 13:46:47
(30/172)
Hy!
10-én mely mozikban lesz bemutatva?
tib_www.poszterfutar.hu 2010 jún. 04. - 17:27:23 Előzmény little_girl
(29/172)
Én biztos meg fogom nézni, vhogy mindig bejönnek ezek a felturbózott változatok...
little_girl 2010 máj. 30. - 13:06:38
(28/172)
Sziasztok!
Tegnap nekem is volt szerencsém megnézni az új (2010) Rémálmot... azért is vártam nagyon mert a réginek köszönhetem, hogy megszerettem a horror mûfaját :) de tegyük félre a nosztalgiát...
Igazság szerint, nekem az a véleményem, hogy a régebben készült ('80-as évek) sokkal jobb, hiába, hogy akkor még nem voltak spéci effektek meg stb., de jelen korban (jobb technika mellett) sokkal többet vártam a filmtõl - és nem történeti szempontból. (Hasonlóan vagyok az Ördögûzõvel is - attól mind a mai napig kész vagyok, ha megnézem és sztem ez a lényege, hiába, hogy a '70-es években készült.)
Nekem a szereplõkkel nagyon nem volt bajom, de mikor Krugert megláttam.. na nekem ott ment el a kedvem a filmtõl, de végig néztem...
De persze kinek mi... 3/10
bobbymadden 2010 máj. 21. - 04:52:33
(27/172)
http://bobbymate.freeblog.hu/

itt van egy átfogó kritika a filmrõl
szibag 2010 máj. 16. - 18:41:46
(26/172)
Nekem valamennyire tetszett de amúgy nem olyan jó mint az eredeti.
charlena08 2010 máj. 11. - 00:02:10 Előzmény gomez1000
(25/172)
Egyetértek: sok helyen lapos volt! Semmi újat nem nyújtott, csak 1 jó látványvilágú copy lett. :( SAJNOS! És tényleg: Robert Englund még maszk nélkül is ezerszer ijesztõbb fazon. :)))

mr. szabee is fején találta a szöget: szinte csak hanghatásokból és jól sikerült extrarövid vágásokból állt a rémületkeltés. Freddy-filmben alig látjuk Freddy-t! :P
charlena08 2010 máj. 10. - 23:52:13
(24/172)
Hát megnéztem.
Kicsit jobbat vártam. Bár nem lepett meg, hogy 1 rameke sok újat nem hoz, de akkor is... Parásabbat vártam. Még azt se mondhatom, hogy annyit néztem a régi részeket, hogy túlságosan hozzászoktam volna, és hasonlítgatok, mert nem. Ütõsen kezdõdött, végülis végig fenntartotta a figyelmet, nem untam, de vhogy nem volt az igazi, már nem volt meg az a jól ismert atmoszféra. A képi világ jó (bár nem jó minõségben láttam, de még így is kitûnt), a trükkök jól kivitelezettek, vhogy mégse klappolt annyira.

Hiába jó színész J.E.H., a maszk nem sok lehetõséget ad kibontakozni...A múmiaszerû Freddy-vel pedig nem tudtam megbarátkozni. :( Pozitívum, hogy nagyon jó orgánuma van, ami tényleg ijesztõ. :)

SPOILER**** de majdnem csak annyiból állt az ijesztgetése, hogy a karmait csikorgatta állandóan, nem mutatták eleget.****

Anno ennél én azért többre emlékszem "belõle" régrõl.

Kyle Gallner jól játszott, viszont Rooney Mara engem nem gyõzött meg annyira, kicsit flegma volt a játéka, sokkal jobbnak tartottam K. Cassidy-t.

Igazából a film elsõ harmada jött be igazán, utána nem sok érdekességet nyújtott, a technikai részt leszámítva, bár a visszaemlékezések tetszettek. Viszont a végét zavarosnak és kifejezetten összecsapottnak éreztem.

Talán tökéletes minõségben nézve majd jobban fog tetszeni, de most még, ez jóindulattal! is "csak" egy 10/7
7/10
sakit felut 2010 máj. 09. - 15:28:54 7/10
(23/172)
én is látogatom :) hogy nem lett annyira durván eltalálva ha ennyien írják hogy nem nagy film, pár tag elég érthetõen .. hhhá igen, azt én is tudom, hogy Freddy gesztikulációja azért elég eredeti volt a régi szinésztõl, akinek nem is tudom mi volt a neve, de ha valaki nem érti miért írtam lejjebb hogy nyomoréknak néz ki alapból, akkor nézze mge Ford Fairlane gyilkosát :D ... azért még én is megnézem majd ezt a filmet, azt hiszem vannak itt a mostani technikával még hatásosabb ötletek és Early emberünk is remélem bele akar valamit alakítani Freddibe, azért csiszolgatja a körmeit az alagsorba :-`

finnish : neked kössz a szavakat, normálisabb képbe teszik ezt a mûvet, aminek biztos vannak amerikai túlzó sablonhibái, ahogy akár mondjuk egy Sziklának, ami nagy film csak hát Michael Bay ugye :) ..
finnish 2010 máj. 09. - 13:15:00
(22/172)
Hát nem tudom színészek tekintetében szerintem a legjobban választottak:Jackie Earl Haley nagy színész, Kyle Gallner az egyik legtehetségesebb fiatal, Rooney Mara szintén. Nem véletlenül választották õket. És amerikában jelenleg a legnézettebb új film szóval...
charlena08 2010 máj. 08. - 18:50:04
(21/172)
Még nem láttam a filmet, de ezek az erõsen felemás kommentek nem vmi biztatóak. :(((
Azt sejteni lehetett, hogy nem fog az eredeti nyomába se érni, épp ezért nem értem, miért kellett 1 szimpla remake-et csinálni az egészbõl??? Ha már Freddy "új arcot kapott", lett volna benne vmi újdonság, v. Batman-módjára a kezdetektõl le lehetett volna forgatni, több idõt szánni neki, ahogy meghal, aztán pedig ahogy elkezdi a gyilkolást (esetleg még az elsõ rész elõttieket). Nagyobb siker lehetett volna, szerintem és nem hasonlitgatná annyira mindenki. (egyébként sem vagyok érte oda, hogy manapság a remake-ek korát éljük, mert az eredeti ált. mindig jobb, tiszt. 1-2 kivételnek, ami elenyészõ sajnos...)

Egyébként a színész biztos jól játszik, azzal nincs gond, és a fiatal szereplõk is elég jól ki lettek választva, a trailer alapján jónak tûnnek. Nekem fõleg a kopizással és a maszkkal van bajom, elég fura lett és nem "Freddy-s". Ennek ellenére várom a filmet, biztos izgalmas lesz és jól meg lesz csinálva, trükkök, és képi világ (operatõri munka) tekintetében is.
Folyt. köv.
3/10
1aniko 2010 máj. 08. - 15:59:30 3/10
(20/172)
Ez a remake kb.olyan rosszra sikeredett,mint az új Halloween.Robert Englund úgy játszotta Freddyt,hogy a frászt hozta rám,de ez az új pasi cseppet sem félelmetes,inkább nevetséges.És a többi színész sem alkot kimagaslót,szerintem.
3/10
5/10
gomez1000 2010 máj. 06. - 17:44:14 5/10
(19/172)
Alig vártam, hogy megjelenjen a mozikban, de nagyot csalódtam. Mondjuk a trailere alapján is sejteni lehetett, hogy nem egy zseniális film készül. Robert Englund maszk nélkül is ijesztõbb volt, mint Jackie Earle Haley. De végül is nem az õ hibája, hogy nem lett igazi remekmû ez a feldolgozás. A maszkját nem tudom ki tervezte, de inkább egy komikus vígjátékba való lenne... egyáltalán nem félelmetes. A történet lapos. Persze kérdezhetné bárki, milyen történetet lehet még kreálni a tinik kivégzéséhez? Ennél azért biztosan jobbat is lehetett volna. A film nem ad semmi pluszt, sok helyen unalmas, és élvezhetetlen néhány jelenetet leszámítva.
10/10
MeeÉn 2010 máj. 05. - 14:54:06 10/10
(18/172)
Elõre Rákják Katie Cassidyt mikor õ meghal...
csomo filmben ez iyg van de mért?
na de amugy jo film8/10 nekem teccet4
de ez csak 1 átlagos tini horror
mint pl:örökké tudom mit tettél tavaly nyáron,sövény,sorority row...
6/10
mr.szabee 2010 máj. 01. - 08:45:14 6/10
(17/172)
Az imént volt alkalmam moziban megnézni (USA). Szép elõzetesek - több nincs is a filmben. A valóság és az álmok közti átmenetek kivitelezése vérprofi, nagyon tetszetõs, de ennyi: a történet egy nagy semmi. Freddy "felbukkanásainak" 75%-ában a horror filmmûvészetének legegyszerûbb, és ezáltal semmitmondó eszközével éltek, már ami a nézõ idegeinek borzolását illeti: hanghatással kísért tizedmásodperces bevágásokkal való ijesztgetés. A 3. után már fapofával néztem... A film a képi világán kívül sajnos semmi pluszt nem adott az eredeti verzióhoz képest. Amit meg elvárnék egy horrortól (mert ez nem thriller), a félelemkeltés, sajnos az elmaradt.
becky017 2010 ápr. 28. - 18:59:16
(16/172)
B kategóriások? A legteheteségesebb fiatal színészeket szedték össze :O
Kyla Gallner zseniális színész, Katie Cassidy-rõl nem is beszélve... azért kíváncsi lennék, nálad kik az A kategóriás tinédzser életkorba még bepréselhetõ színészek... csak nem a Gossip Girlök? xD
becky017 2010 ápr. 28. - 18:54:53
(15/172)
miért csak júni. 3? :O
7/10
sakit felut 2010 ápr. 23. - 14:17:43 7/10
(14/172)
Nohát akkor itt vagyok, de nem úgy mint Freddie, csak nyugi, örülök hogy ide is eltaláltál. Mostanában sok a dolgom és régen voltam már a port.hu- n :) Azért egy újabb klippajánlat jobbá teszi csak ezt a filmet ?

http://www.youtube.com/watch?v=PEQnoIq4UFY

Jó, hát elég nagy tinihangulat a jövõ nemzedékétõl, de freddi meg a jó öreg generációtól elég rondán megadja amit kapnak :-`

"- Oh, God !! !
- Ahh, no, it's just me .. " don't worry ..

elég veszélyesnek néz ki, milyen durván megcsinálták a valóság álom átmeneteket... nem tudom lesz e olyan hatásos, de az elõzetes odaver és kap egy új modern csomagolást a film > ? ;-`

remélem Freddy is kijelent pár beszólást, ami Rohrscach- ba maradt a szép új amerikai :D álom világáról >?;-` ..

hát igen ez van, engem is beijeszt, ez most itt nem a romantikus randik helye > : )
Rahel 2010 ápr. 20. - 23:30:14
(13/172)
-De az adatlapodon azért jó a kép!!:))

-De tényleg ritka az igényes horror film!!:((