Téma: Senki többet

fürmender 2016 febr. 20. - 19:32:37
(113/153)
Sem Tornatore, sem Morricone nem tud melléütni a zongorán. Csodálatosegy film, nálam 10/10 -es.
Geoffrey Rush egyszerûen zseniális.
fraki 2015 nov. 07. - 15:42:53 Előzmény sdt
(112/153)
"továbbá szerintem ebben a korban azért némi gyanakvással élhetett volna"

Élt.
10/10
sioux 2015 nov. 04. - 10:12:31 10/10
(111/153)
Neked hiteltelen, nekem nem. Azt hiszem nem éltél még eleget ahhoz, hogy igenis, sok évtized megszokottsága után el tud bûvölni egy másik út. Ha nem is mindenkit, de sokakat, profit is -ez ugyanis elsõsorban nem profiság, nem szakmaiság , hanem érzelmi alkat kérdése -no meg az intellektuális nyitottságé, a kíváncsiság meglétéé; a kinyílás a világ a más, újabb terei felé bizony varázslatos.
10/10
sioux 2015 szept. 30. - 11:55:56 10/10 Előzmény a bal mellsõ lábam
(110/153)
Az indexes kritikaíró nálam lejáratta magát -nincs EQ-ja -az érzelmek kifejezése és a hatni akarás (miért ne akarna egy mûalkotás hatni a befogadójára, és miért ne akarna a ráció mellett érzelmeken keresztül is?? Épp ez a dolga, létcélja, ha csak a alkotójának önkifejezése, akkor csak szellemi maszturbálás, egyszemélyes élvezet.) neki giccs. A film REMEK. Már-már mitikus ábrázolása annak, amikor valakit elbûvöl a sokáig élt maga világa után egy új, varázslatos világ, jelenítse azt meg akár egy másik lény,



*SPOILER* majd vissza kellene hullania a régibe de már oda sem tud -csalódnia kell mindenkiben, akit mellette állónak gondolt/érzett - nõben, férfiban, fiatalban, idõsben. Nagyszerû és felkavaró.
a bal mellsõ lábam 2015 aug. 19. - 00:56:12
(109/153)
Megnéztem ezt a filmet, és aztán olvastam el azt a harsogó címû index-kritikát (és ezt jól tettem). Annak ellenére, hogy számomra nagy az ellentmondás a film és az index-kritika között, egy kis köszönettel is tartozom a "kritikusnak", mivel - ugyan nem a filmre vonatkozóan - közelebb vitt egy régóta piszkáló kérdés megválaszolásához, illetve inkább a régóta itt kevergõ válasszal való megnyugváshoz. Miszerint miért is érzem már régóta, hogy a napi tájékozódási rutinom végigfuttatása során az indexszel történõ röpke érintkezésem azt a visszatérõ érzést kelti bennem, hogy azok, akik oda írnak, valami másik világban élnek, és még én érezzem magam rosszul, hogy én nem vagyok képes abban élni. Most vált tisztává számomra, hogy hát persze, hiszen ha ugyan nem vagyunk különbözõ fajok képviselõi, akkor is valami nagyon más részéhez tartozunk ugyanannak a fajnak, olyan más részéhez, ami vagy nagyon másfelé akar fejlõdni, vagy egyikünk már nem is akar fejlõdni, hiszen hova is, olyan magaslatról. De lehet az is, hogy nem vagyok birtokában a Nagy Budapesti Tudásnak, amivel ott benn az index szerkesztõi, tollnokai, billentyûznökei oly magabiztosan zsonglõrködnek. Hogy mit, hol, miért, azt nem mondja meg a piért, de õk de. És ingyér mossák, vasalják az agyat ezek a linkóci, kúl, beltenyész firkászok.
Szóval Tornatore új filmje úszik a nyálban. És csakis G. Rush miatt értékelhetõ ez a film. És a végkicsengés az, hogy hiába reménykedik a "kritikus" (aki nyilván egy mély értelmû, magas iskolájú esztéta), de a nyugati (miért is?) értelmiség továbbra is Prágában keresi (miért is?) az élet értelmét. Továbbá mindennek ellenére 7 a tízbõl.
Azt tudnám, hogy miért gondolja az, aki tud már fütyülni, hogy megy az fuvolán is.
9/10
doktormacko1 2015 júl. 24. - 21:50:58 9/10
(108/153)
9 / 10 Az utobbi idõk egyik legjobb filmje . csak ajánlani tudom mindenkinek.
proklima 2015 ápr. 11. - 05:26:51
(107/153)
Elolvatam a hozzászólásodat.

Most már csak arra lennék kiváncsi, hogy mit akartál mondani.
Õsszefoglalnád pár mondatban (úgy hogy lehetõleg meg is értsem)?
proklima 2015 ápr. 05. - 07:25:26
(106/153)
"Minden emberi dolog olyan, mint egy mûalkotás: meg lehet hamisítani".
Nekem tetszett a film.
Azon filmkritikusok, akiknek szintén tetszett, elég értelmesen leírták, hogy milyen értékei vannak ennek az alkotásnak.
Ezért nem is bonyolódnék bele.
Nálam a 10-es skálán 9 pont (ts:9)
8/10
habeer 2015 márc. 15. - 20:19:19 8/10
(105/153)
Milyen fincsi kis film! Bár én az utolsó 10 percen besokalltam. Nekem az már olyan szájbarágósra sikeredett, eltolta az egész film izgalmát és hatását. :-(

Spoiler: pl. amikor meglátja, h kirabolták. Pont. Már abból úgyis kiderült minden. Miért kellett az a pár perc még a végére??
proklima 2015 febr. 28. - 14:53:25
(104/153)
Jó film. 9/10
7/10
Rahar 2015 febr. 20. - 23:20:30 7/10
(103/153)
Én is azoknak a táborát gyarapítom, akik megközelítõleg félidõben sejtették, hogy mi lesz a film végi csavar. Úgy gondolom, hogy ez valószínûleg a nézõk igen nagy százalékának a fejében megjelent.
***SPOILER***
Viszont arra egyáltalán nem számítottam, hogy Donald Sutherland is benne lesz, sõt nagy valószínûséggel õ találta ki az egészet, illetve egy jó kis bosszú a részérõl, mert nem támogatta mûvészi pályafutását.
Emiatt nekem az jutott eszembe, hogy a rendezõ nem azt akarta meglepetésnek, hogy a fõszereplõ be lesz csapva, hanem hogy hogyan, illetve ki által.
Mert engem azért az érdekelne, hogy ki tudta már a film felétõl, hogy a nõn kívül még kik a csapda részesei, ki tudta, hogy az egész a régi barátnak vélt öregnek a szellemi terméke?
Nekem azért jobban tetszett volna egy olyan megoldás, hogy kevésbé lehessen gyanakodni a nõre. Folyamatosan bizonytalanságban kellett volna tartani a nézõt.
sofi 72 2015 febr. 16. - 22:08:12 Előzmény sofi 72
(102/153)
kisbogáncs 2015 febr. 06. - 22:57:05
(101/153)
Geoffrey Rush elképesztõ színész.. bár a legjobbat eddig nálam még mindig a Ragyogj-ban hozta, itt is zseniális. Mintha sosem lennének kamerák körülötte, olyan természetes a játéka. Nekem tetszett a történet, kicsit tényleg olyan, mint egy "mese". Nálam 10es.

SPOILER
Sokan mondjátok, hogy már az elején/közepén lehetett tudni a végét. Én is kezdtem sejteni a közepefelé, de valahogy olyan érzésem volt, hogy talán még maga Virgil is tisztában volt vele, hogy nem teljesülhet be ez a szerelem. Feltette egy lapra a dolgot, és csak reménykedni tudott, hogy ez nem változik. Talán még maga elõtt is titkolta ezt az érzést. Persze, lehet, hogy ez meg csak az én fejemben játszódott le. :) Külön tetszett valamiért a prágai szál, és hogy a végén is ez lett a helyszín.
VÉGE
10/10
r0t0 2015 jan. 25. - 13:20:53 10/10
(100/153)
Minden értelmes, gondolkodó, filmszeretõ ember számára kötelezõ a megtekintése. Engem teljesen megfõzött. A benne lévõ apróbb logikai problémákat sikeresen feledteti Geoffrey Rush lenyûgözõ alakítása. A nézõ teljesen bele tudja képzelni magát a helyzetébe és átérzi az érzéseit is. Figyelem: aki tudja, mi a vége és úgy ül le megnézni, az már el is rontotta az egészet!! Ilyen egy abszolút 10 pontos film.
8/10
sanderb 2015 jan. 19. - 14:18:28 8/10
(99/153)
A vágóasztal áldozata lett ez a film. Valahogy azt érzem, hogy a film a 2/3-ától hirtelen, számomra érthetetlen ok miatt felgyorsul, építkezést, dramaturgiát, mindent a sutba dob, hogy rohanhasson a vége feliratig. Pedig ez egy jó film, vagy még inkább minisorozat is lehetett volna. Így sem rossz, de lehetett volna jobb, több. ( A Született bûnözõkben megismert filmes megoldás lassan húsz év elteltével kissé uncsi már!) 10/8
6/10
pihes 2015 jan. 17. - 15:40:18 6/10
(98/153)
Meglehetõsen tetszett, hogy az apró rejtélyekbõl, a végén, összeáll egy kép, ami a végén, kicsit elgondolkodtató.

Szerintem, az értékelés, helyénvaló.
kareshu 2015 jan. 11. - 00:33:25
(97/153)
Nem minden filmhez hasonlítanám, mert az poéngyilkos spoiler lenne; de az belefér, hogy a "DaVinci-kód" kedvelõk (is) szórakoznak rajta. Mert van benne egy kis titok, szép snittek. A tapasztalt filmnézõ már az elsõ perc után érzi, hogy jó / rossz filmet kap, és nekem ez már az elsõ másodpercekben szimpatikus volt.
Javallott mû, pici hullámzással, de egye fene, megadom neki én is a jelenleg álló 8,7 pontot.
offtopic
vendus 2015 jan. 02. - 23:08:51
(96/153)
Felvettem és ma néztem meg. Az összes kis "hibájával" együtt jó film. Nekem 10/10.
1/10
loreal 2015 jan. 02. - 09:07:56 1/10
(95/153)
***SPOILER***

Attól függetlenül, hogy megszerettük a fõszereplõt, és meg is sajnáltuk, õ is egy óriási csaló volt, aki tisztességtelenül jutott hozzá milliós értékû festményekhez, igaz, nem a vagyonszerzés volt a célja, de azért úrként élt. Sajnos a lélektani részét lehetetlen volt komolyan venni, mert mint azt már rengetegen írták, annyira átlátszó volt, hogy teljesen hiteltelenné tette az egész sztorit az, hogy a férfiben fel sem merült a kétely. Az egyetlen kérdõjel bennem az, hogy a rendezõ miért csinálta így, hogy ennyire levágós legyen, sok elõre utalással, stb. Valószínûleg nem az volt a célja, hogy a "nagy csavar"-ral jól meglepje a nézõt, nyilván más dolgokat akart fókuszba helyezni.

***SPOILER VÉGE***
magicvoice 2015 jan. 02. - 08:00:14 Előzmény Marianyu
(94/153)
SPOILER - Lehet, hogy "nagyon jó mondatok", de ennek a filmnek akkor is az a legnagyobb hibája, hogy a fõhõs túl látványosan és egyenesen halad a végzete felé. Kétség se merül fel a nézõben, hogy ez egy átverés. De ha valaki magától nem jönne rá, ott vannak a barokkosan eltúlzott érzelmek, a bénán esetlen, életszerûtlen jelenetek, a párbeszédek utalásai. Szerintem, egy ilyen filmet sejtelmesen kellett volna megcsinálni, valós élethelyzetekkel, érzelmekkel, ahol csak a slusszpoén után tudja a nézõ összerakni a morzsákat. Viszont, ha ilyen teátrális a rendezés, akkor a végét kellett volna megváltoztatni.