Téma: Sikoly 2.

7/10
marci727 máj. 14. 00:00:31 7/10
(36/36)
Sajnos nem tud az első rész magasságába emelkedni.. Nagyon szeretem ezt a részt is, ehhez is igazi nosztalgia köt. De valahol azért csalódás is az elsőhöz képest, bár azt megugrani lehetetlen lett volna, mégis azt gondolom, hogy készülhetett volna ez a rész is hasonlóan jól. Sajnos a második rész sokkal lazább mint az első rész, maguk a szellempofa hívások és támadások is sokkal kevésbé félelmetesebbek mint az első részben. Az első résznek megvolt az a nyomasztó, depresszív hangulata a terrorban tartott kisvárossal és az baromira működött, de itt ezt abszolút nem találom. Ugye az elsőben a zene is sokat dobott az atmoszférán, jól aládolgozott a feszültségkeltésnek. A második rész inkább szórakoztató mint sem félelmetes. A karakterek is persze gyengébbek itt, bár szerintem egész jól sikerültek, a nyitány ötletes kreatív de semmi több, az első rész nyitánya félelmetes volt a szó szoros értelmében, nem mellesleg baromi izgalmas és brutális. A meglepetés gyilkos legalább működik a második részben, az tényleg megtudott lepni. Összességében az első sokkal horrorosabb volt szerintem, lehetett volna ez is hasonló, mert a zenei motívumok már alapból adottak voltak. Így is azt mondom hogy jó a film, de sosem lesz olyan jó mint az első rész. Mert hiányzik belőle az a plusz..
Pont azt vették ki a folytatásból, amitől az első annyira jól működött. Ez első rész horrorosabb, ez már inkább thrilleresebb szerintem. Emlékszem az első részen mennyire összecsináltam magam gyerekként, nagyon hatásos volt az egész film, Wes Craven tényleg beverte ott keményen a százas szöget, mesterien lettek keverve az arányok. Itt már úgy érzem ez nem sikerült annyira jól, de még így is egy nagyon szerethető kis folytatást kaptunk. Én így gondolok a második részre.
Egy 7-es pontozást tudok adni rá, nem a legjobb Sikoly folytatás, de abszolút kellemes darab és nem szabad figyelmen kívül hagyni. A 3. és 4. részek mellett ez sikerült a legjobban még mindig
10/10
Filmcriticsbyme 2023 aug. 29. - 19:58:16 10/10
(35/36)
Még mindíg nagyot szól
6/10
KKornél 2023 márc. 07. - 14:21:08 6/10
(34/36)
Hála a Fantaszikus magyar szinkronnak, egyből tudjuk, ki a gyilkos.
Azért van így is meglepetés, de nem akkora.
Szerintem sokkal gyérebbül működik az elsőnél, ebben közrejátszik az erőltetett plot (pl. az a béna buli kb. a film közepén, ahol már előre tudni, hogy csak arra jó, hogy a gyilkos lecsaphasson), a sokkal kevésbé emlékezetes gyilkosságok ( a nyitányon kívül persze, mert az kurva jó, szinte túl ütős is a filmhez képest), és az életképtelen, idióta szereplők (maszk le nem húzása a megfelelő időben)
Viszont ha a horror műfajon belül vizsgálom, meg a slasherek között, bőven a felső-középmezőnyben van a helye.
6/10
sawyerx 2023 febr. 12. - 14:50:49 6/10
(33/36)
Simán hozza az első rész szintjét. Nagyon bejött, hogy nem egy külön sztorit kapunk, hanem egy szorosan kapcsolódó folytatást + filmként beleépítették az előző cselekményét. Az egyetemistákat alakító színészek később elég híres színészek lettek, érdekes volt őket látni, még ha legtöbbjükkel a film második fele nem is foglalkozott. A kivárost felváltó egyetemi helyszín szintén hangulatos, a baja ennek a filmek szintén ugyanazok, sokszor logikátlan és bárgyú - elfutok a gyilkos elől, találkozok a faszimmal, de nem megyek odébb, hanem megállok az ajtó előtt, ahol 2 másodperce még üldözött, vagy a rendőrautós akció, aminek a végén teleportál a gyilkos, stb... Nem értem, az ilyenek nem tűnnek fel senkinek a forgatáson, vagy tényleg szeretik hülyének nézni a nézőt.
A magyar szinkron sajnos a film elején ellövi a gyilkos kilétét, de a vége még így is meglepett, remekül lett összekapcsolva az elsővel.
A gyilkos itt is egy botlábú amatőrként esik-kel, Gyui' itt is az év legidiótább zsaruja, a karaktereknek itt sincs több iq-juk, de egész élvezhető trash, szintén jó kis zenékkel.

6/10
10/10
mark dufek 2022 dec. 15. - 10:47:13 10/10
(32/36)
tetszett ez a film nagyon jó film nekem bejott izgalmas
nagyon szeretem ezeket a filmeket
5/10
The Cortez 2022 aug. 24. - 21:11:21 5/10
(31/36)
Gyenge folytatás, ami csúnyán alulmúlta a zseniális első epizódot. Itt ugyanúgy 1000-el megy a görbe tükör-állítgatás, az önirónia, a jobbra-balra utalgatás és a kipofázás a filmből, de az egész sokszor röhejes, helyenként feszültségmentes, unalmas. Kertváros helyett ezúttal egyetemi környezetben játszódik a sztori, a főtéma pedig nem más, mint stílszerűen a folytatások intézménye. Ezzel kapcsolatban el is hangzik egy hatalmas bölcsesség, amely valahogy úgy szól: „A horrorfilm-műfajt a folytatások nyírták ki”.
Az alkotás annyira szar, hogy már jó- illetve szekunder szégyenérzetet keltő jelenetekben bővelkedik. Az utóbbiak nagy része az eleve vérciki Jerry O'Connelhez (akit valamiért bebasztak ide), valamint a minden idők egyik legszarabb mozis sorozatgyilkosához (az ő finálébeli ultrakínos, kretént fullban nyomó produkciója valószínűleg egy félrecsúszott tisztelgés a Péntek 13 előtt) köthető. Egyébként a nagyszerű magyar szinkronnak köszönhetően, a hunyó kiléte kurva gyorsan kitalálható.
Feltűnik több ismert arc, ráadásul megint cameózik egyet Wes Craven. A zenei összeállítás nem rossz, ám ez sajnos nem menti meg a művet.
6/10
Ildikó Nóra 2022 jan. 25. - 21:14:57 6/10
(30/36)
A filmet egyszer meg lehet nézni, 2022-ben újranézve már egyáltalán nem volt ijesztő v. félelmetes, a színészi alakítások gyengék, a vége pedig inkább vicces. A szinkron tetszett.
6/10
Trap 416 2021 aug. 31. - 15:56:09 6/10
(29/36)
Az első rész gagyibb verzió, bár rossznak nem mondanám, de azért érezhető a színvonal csökkenés. Ami a legbénább húzás (bár ez lehet, hogy a szinkron hibája, ami egyébként is pocsék), hogy a gyilkos a hangja alapján két másodperc alatt elárulja magát a telefonban. Így amikor a leleplezésnél mondja, hogy "meglepetés, Sidney", hát Sidney talán meglepődött, de én kurvára nem.
4/10
Xxy92 2020 dec. 24. - 18:48:31 4/10
(28/36)
December 24. - Csütörtök
23:15 Filmcafe

"Gratulálok" a FilmCafe-nak, hogy képesek ezt a filmet Szenteste levetíteni...
1/10
Walaki1234sdfsd 2020 júl. 11. - 08:55:32 1/10
(27/36)
Ha kihelyezek egy kamerát a Hortobágy közepére úgy, hogy az objektív a föld felé néz, az is horrorabb!!! Agyhalott tiniknek biztosan jó szórakozás IQ 80 környékén...
m.kaladze 2020 máj. 08. - 03:33:01
(26/36)
Nem arról van szó hogy az ember rinyál, csakhogy a gyilkos kiléte a szinkron alapján
SPOILER:
mindjárt azonosítva lett...amúgy nem rossz rész, de amikor ütköznek a kocsival elősször nem értem ha már Sid kimászott a kocsiból és a barátnőjének miért nem segített úgy hogy kitöri a kocsi ablakát? Vagy nem akarta felkelteni a gyilkost? és mikor Sid visszamegy hogy megnézze ki a gyilkos, az hirtelen eltűnik a kocsiból, megkerül egy egész háztömböt, ha úgy tetszik teleportálja magát és megöli Sid fekete barátnőjét az már mesébe is sok volt...mondjuk a másik gyilkos kiléte meglepetés volt, az amatőr riporternőre aki Billy anyja azaz Debbie Salt/mrs. Loomis rá nem számitottam mondjuk ez a csavar sikerült... ami viszont megint mínusz hogy Salt túl sokat dumált, mert már rég lelőhette volna Sidneyt. Nem mintha akartam volna, de ez is elrugaszkodik a valóságtól. Cotton Weary szerepe is érdekes volt a végsőkig ne"m tudta 100 % az ember hogy tényleg csak egy "áldozat" aki hírnévre vágyik, vagy benne e van ő is valamiben...
SPOILER VÉGE:
maga a film nálam 7/10.
Repadam48 2018 febr. 02. - 22:55:18
(25/36)
Istenem! Itt rinyáltok hogy tiszta szar a szinkron, nem hogy örülnétek hogy leszinkronizálták! Mostanába szar filmeket/sorozatokat szinkronizálnak a jókat meg haggyák úgy ahogy van!!!
Viharsziget 2018 jan. 04. - 16:15:28
(24/36)
Nem értem a lepontozást, ez MINIMUM olyan jó, mint az elsõ!
10/10
kovacskoko628@gmail.com 2017 márc. 01. - 18:28:57 10/10
(23/36)
Mint elsõ pozitív hozzászóló szerintem jó volt az elsõtõl egy picit marad csak el mert ugye horror de már nem annyira TINIhorror. Nem értem mért ekkora divat a sikoly filmeket így lepontozni minden szemetet meg fel...
1/10
killthenoise 2017 febr. 17. - 18:40:46 1/10
(22/36)
Hat nem tudom ki,hogy van vele de ez a film se nem felelmetes,se nem izgalmas,sot baromi gyenge eresztes ez.. Felenel kikapcsoltam.. 1/10
5/10
pikigeri 2017 jan. 16. - 00:26:25 5/10
(21/36)
Nagyon gyenge. 10/5
5/10
nikato 2015 jún. 14. - 09:11:22 5/10
(20/36)
Nagyon nem jó a szinkron, legalábbis C. Cox, D. Arquette esetében. A film sose jött be. Egyáltalán nem félelmetes. Bár a '90-es években még biztos ütõsebb volt.
4/10
gimbiikeeh 2013 márc. 01. - 08:37:14 4/10
(19/36)
Az elsõ részt nem tudta túlszárnyalni. De ez a rész is többször nézhetõ.

Erõs 4es/10
10/10
Dean88 2011 jún. 19. - 19:14:36 10/10
(18/36)
Nekem az a kedvencem amikor cici-t ledobja a gyilkos az erkélyrõl és közben felbukkan egy kelékes aki gondolom segédkezik a csaj elkapásában. :D
pillangókisasszony 2011 jún. 09. - 00:16:05
(17/36)
***spoiler>>
más is észrevette hogy Matthew Lillard benne van Sikoly 2ben???
valaki tudja miért?hallottam róla dolgokat...de végül nem jött be.
mit gondoltok ?

***vége***