Téma: Sisu

7/10
TheOldMan 2023 aug. 01. - 22:55:42 7/10
(40/80)
Azt nem értem : a Halálos iram filmekre rohan a nép, ott nem baj, hogy a valóság vagy bármi racionalitás még nyomokban sincsen, itt meg probléma, hogy hogyan????
Nem számít, itt legalább nem kell 100Xor hallanom, hogy a család....áááá ! Hisz a főhős meg sem szólal !
Jó kis gyilok - film, persze hasra sem kell esni, egy bűnös élvezetnek elmegy.7/10.

Amúgy pedig azt olvastam valahol, talán a Bradley Cooper féle Amerikai mesterlövész kapcsán : bár az amcsi propaganda a nagy mesterlövész 100 körüli találatáról beszél, egy orosz lövész, jóval 100 fölött tarolt, az abszolút csúcstartó pedig egy finn katona a messzi északon 250 körüli attak.kal. Talán innen a legenda!
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 25. - 18:56:23
(39/80)
Előzmény: k11zoltan
amikkel itt viaskodsz, azok egyedül csak a számodra problémák amiket a válaszaim kiforgatásából zagyváltál össze, semmi ilyesmit nem mondtam.. de hát mit lehet várni egy olyantól, aki össze-vissza kimoderáltatja a dialógusokat többszörösen, meghamisítva a múltat.. persze hogy a történelemről sincs fogalma, se politikáról.
Sz. Péter 2023 júl. 22. - 20:50:42 Előzmény movieisdead
(38/80)
Nem kellett kitalálni mivel valóban léteztek olyan finn veteránok akik a finn-orosz háború után nácikra vadásztak.
movieisdead 2023 júl. 22. - 12:13:03
(37/80)
Hogy a bánatos francba tudnak kitalálni ekkora baromságot?! Ez most komoly? "Nácivadász" :-))) Ezek támogatott, "zs" kategóriás, propagandafilmek.
1/10
csikzoli 2023 júl. 21. - 08:15:22 1/10
(36/80)
Élvezhetetlen.
Sz. Péter 2023 júl. 18. - 22:43:33 Előzmény Böhöm
(35/80)
Jó, hát mondj egyetlen akciófilmet amit nem raktak tele röhögnivaló blődségekkel. :)
5/10
Böhöm 2023 júl. 18. - 19:50:37 5/10 Előzmény Sz. Péter
(34/80)
Igen, lehet hogy tényleg igazad van, és kaszabológép komédiának volt szánva a film, mert nem nagyon tudnék konkrét drámai elemet említeni. Mégis valahogy ezt a kettős érzést keltette bennem. Lehet, hogy a főszereplő miatt, aki egy nagyszerű színész, csak lehet, hogy kicsit félre instruálta őt a rendező, vagy éppen hogy nagyon magára hagyta kibontakozni, és így belejátszotta a drámát az arckifejezésével, mozdulataival, hangjával ott is, ahol nem kellett volna…, nem tudom.
Persze ez nyilván szubjektív vélemény, ettől még simán lehet ez valakinek 10-es Tarantino-stílus. Tény, hogy akkora blődségek történtek benne, hogy az már röhögésre késztetett. Csak nekem az egész nem volt így egységes, ezért 5/10.
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 18. - 18:17:34 Előzmény capt.nemo
(33/80)
Szóval aki külfödön él és utazgat, az ne nézzen filmeket, és olvasson port-ot.
:D :D :D
(Egyébként elárulom csak neked(!), hogy emlékeztetőnek használom. Ha megnézek egy filmet, írok ide, így évek múlva is látom, hogy már láttam a filmet, és a véleményem is ott van róla.)
Miért kéne irigyelni azt, aki utazgat? Mindenki megteheti, nem??
Ezek olyan összefüggések, amit csak te értessz. Nem is ásom bele magam. :DD
Sz. Péter 2023 júl. 18. - 15:41:35 Előzmény Böhöm
(32/80)
"ha egyértelműen erre lenne kihegyezve a film"

Szerintem egyértelműen erre van kihegyezve.
Mi volt benne a komoly dráma?
8/10
itsme1 2023 júl. 18. - 13:38:03 8/10
(31/80)
Ki mondta, hogy aranyásónak lenni könnyű. Ha találsz is valamit, a nagyfiúk majd el akarják venni tőled. A lappföldi Rambó azonban nem hagyja magát.
Nem a szövevényes történet miatt, de szerettem ezt a filmet.
5/10
Böhöm 2023 júl. 18. - 12:25:17 5/10
(30/80)
Látványos jelenetek sorozata ez a film, és ha így tekintünk rá, akkor egész ügyes. Illetve további pozitívum, hogy európai film, azon belül is skandináv, tehát üdítően más felfogásban készül, mint a tömegfogyasztásra tervezett hollywoodi “termékek”. Persze tisztelet a kivételnek, mert Amerikában is készülnek nagyon jó filmek - csak aránytalanul kevés.
Sajnos akármennyire szeretnék, nem nagyon tudok több pozitívumot mondani róla. A jelenetek, és az egész sztori olyan szinten hihetetlen és irreális, hogy azt még Gerald Buttler is megirigyelhetné. Ami nem lenne baj, ha egyértelműen erre lenne kihegyezve a film (lásd Tarantino, Guy Ritchie, stb.) De itt ugrálunk a komoly drámai élet-halál harc, és a szórakoztatóan komolytalan mindent túlélő kaszabológép komédia között. Szeretem én a kevert dolgokat, de ebben az esetben szerintem nem működik jól. Le kellett volna tenni a voksot az egyik megoldásra, mert ez így majdnem kínos néha. Szerintem.
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 14. - 20:46:35
(29/80)
( azt meg sosem fogom megérteni, hogy valaki abban a téveszmében él, hogy valami hihetetlen életművész, mert utazgat, és akkor tuti mindenki ezért irigyli. hát rohadtul nem, bizonyos életkor után az embernek egyik porcikája se kívánja az utazást és az azzal járó macerákat. ha meg jobban megnézi ember - hiába kérkedik valaki azzal, hogy külföldön él és látványosan lesajnálja azt, aki a saját hazájában él - érdekes módon az ő elképesztően élménydús életének jelentős részét mégis az teszi ki, hogy az ehhez hasonló nyomorult '.hu' című fórumokra írogat. ez azért nem túl meggyőző a fene nagyra kitáruló világát illetőleg. )
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 14. - 18:56:03 Előzmény k11zoltan
(28/80)
sajnos nincs olyan szerencsém.. az kismiska volt a mostanihoz képest..
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 11. - 18:25:39 Előzmény capt.nemo
(27/80)
te pedig maradj a kis világodban. Még megélheted a második szovjet gyarmatiságot. :D:D:D
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 10. - 21:51:01 Előzmény k11zoltan
(26/80)
hátha neked ehhez az eu kell,.. akkor menj.. :) ahova gondolom... :DD
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 10. - 21:42:25 Előzmény capt.nemo
(25/80)
Nem hála a...
Persze a szabadság szubjektív.
Nekem azt jelenti, hogy oda megyek, ahová akarok, és azt csinálom amit akarok.
Thanks EU ❤️
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 10. - 21:22:02 Előzmény k11zoltan
(24/80)
te tényleg nem itt élsz, az én szabadságjogaimra nem ez a kormány van veszéllyel, hanem az unió.. a bárkimással meg mindent elmondtál komolytalanságodról.. én elég jól emlékszem mikor bárkimások kormányoztak itt..
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 10. - 21:11:21 Előzmény capt.nemo
(23/80)
Bárki más az ellenzékből. Hogy a jó közérzeted ne a gyűlölködésből álljon, és megmaradjanak a szabadság jogaid.
capt.nemo 2023 júl. 10. - 21:08:41 Előzmény k11zoltan
(22/80)
csak ne becsüld le annyira a jó közérzetet.. és honnan a keservből tudod hogy: más nem is.. és miért kellene ezt elhinnem? az is lehet akkor nem fidesz-kormány volna.. és akkor örülnél nagyon
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 10. - 21:03:42 Előzmény k11zoltan
(21/80)
akkor most válaszolj te, ki kellene kormányozzon ma magyarországon szerinted? és miért volna jobb az nekem??