6/10
Semprini 2008 okt. 31. - 18:58:49 6/10
(466/646)
Nem azt mondom, hogy effektíve rossz, vagy hiteltelen lett volna a szerepben, hanem hogy sem az éneklésétõl sem a játékától nem voltam elájulva. Mivel nem vagyok nõ, ez talán bocsánatos bûn... de ha nem, attól még így van. A film pedig csalódás volt sok korábbi filmmusicalhez és sok más Burton-mozihoz képest. Ezt is el kell(ene) tudni fogadni. Nem azt mondtam, hogy Burton ne rendezzen több filmet vagy hogy Depp csapnivalóan játszik, csupán nem vágom hanyatt tõle magam, a zenéje pedig egyáltalán nem tetszett.
10/10
offtopic
nihilke 2008 okt. 31. - 18:37:02 10/10
(465/646)
hehe:) nekem meg pont ebben a formában tetszik, mint pasi. amúgy nem annyira. ja, még az Álmosvölgy legendájában voltak olyan pillantásai, amikor hmmm...:))
10/10
nihilke 2008 okt. 31. - 18:34:43 10/10
(464/646)
hát ez most így nem ugrik be, mert a magyar szövegre nem emlékszem. esetleg, ha angolul idézted volna:ß de majd este meglesem.
waterdrag 2008 okt. 31. - 16:24:36
(463/646)
a történetet nem ú irta,csak a musicalt
6/10
Semprini 2008 okt. 31. - 14:39:18 6/10
(462/646)
Bocsi, kimaradt egy szó: Rickmann-nak nem SOK nóta jutott.
6/10
Semprini 2008 okt. 31. - 14:38:06 6/10
(461/646)
Mégegyszer mondom: nem tartom rossz színésznek Deppet, sok filmjét láttam, többnyire meggyõztõ alakításokat nyújt, de nem akkora színészzseninek, mint amennyire el vannak tõle ájulva (elsõsorban a nõk természetesen). A véleményemben korábban már leírtam: a musical zenés múfaj, és elfogadhatóan kéne tudni énekelni egy ilyen fõszerephez. Depp elgajdolászik, de mindenki más leénekli (na jó, Rickman nem, de neki nem nóta jutott).
Amúgy pedig utálom amikor egy színészt ennyire mértéktelenül agyonajnároznak.
6/10
Semprini 2008 okt. 31. - 14:33:56 6/10
(460/646)
Miért, hány változat készült ebbõl a musicalbõl Deppel?
6/10
Semprini 2008 okt. 31. - 14:29:54 6/10
(459/646)
Igén, tényleg elfogult vagy vele ha a filmben elsõsorban az õ játéka tetszett, mert majdhogynem a leggyengébb volt a szereplõk közt (a kiscsajt leszámítva). Elhiszem, hogy sokan odáig vannak tõle, nem mondom hogy rossz színész, de ez az alakítása nem érdemelt volna Oscar-jelölést. Abban viszont egyetértünk, hogy a dalok nem voltak igazán jók, sõt nem is igazán dalok, csak amolyan gajdolás, helyenként egészen fülsértõ stílusban.
6/10
Semprini 2008 okt. 31. - 00:56:57 6/10 Előzmény onslow
(458/646)
Ezek szerint te direkt az orrhangokra buksz, engem viszont a világból ki lehet üldözni vele... .-P Tényleg ízlések és pofonok...
Móni Póni 2008 okt. 30. - 23:40:24
(457/646)
Én is kedvet kaptam hozzá, de sokáig tart, mire lejön a film...:( Szeretem a musicaleket, és Johnny Deppet is!;) Szóval ezután a sok jó után rem tényleg jó lesz! ;)
10/10
offtopic
nihilke 2008 okt. 30. - 23:40:08 10/10
(456/646)
befejeztem. rájöttem, hogy anyuéknál van a dvd, õk meg már alszanak>:(
10/10
nihilke 2008 okt. 30. - 23:29:53 10/10
(455/646)
óóó, de örülök, hogy tetszett:)) egészen kedvet kaptam hozzá...ismét. mingyá' meg is nézem. Johnny Depp meg...hmmm:)) színészként imádom, mint pasi kevésbé jön be, de mégis szívdöglesztõ. ebben a szerepben meg fõleg. és az a hang! tsodálatos. és, ahogy énekli, hogy: "and I'll neeeever seeeee Johannaaaa..." wááááá...egészen szerelmes lettem:))
PannikaM 2008 okt. 30. - 09:25:14
(454/646)
Szerintem nagyon jó a musical!!!! Eleve szeretem Tim Burton filmjeit, no meg Johnny Depp szerepeit is. Nekem egyáltalán nem volt csalódás, sõt, rám nagyon nagy hatással volt az, hogy ilyen szereplõgárda vállalta az alakítást, mert mint tudjuk, ez a mûfaj nem közkedvelt (mármint a musical!). Ebben a legnehezebb elismerést és rajongótábort szerezni!!!!! Õk mégis vállalták - örömömre -, s egy fantasztikus alkotást élvezhetünk! (Akinek nem tetszik, az ne nézze meg többször! :-D )
10/10
onslow 2008 okt. 30. - 00:44:17 10/10 Előzmény Semprini
(453/646)
Off-kicsit?-, csak érdekes, hogy mi emberek, mennyire másként látjuk, ill. halljuk a "dolgokat", de szerintem Alan Rickman-nek van a legszebb beszédhangja a földön :)Énekelni mondjuk télleg nem tud (annyira :))
10/10
Laiannon 2008 okt. 28. - 18:56:54 10/10
(452/646)
Nagyon erõsen rákontrázok! Az én véleményem merõben eltérõ: szerintem zseniális a film! Kíváncsi volnék, Ön hogyan alakítaná Sweeney Todd-ot, és hogyan énekelne. Nem mellesleg Johhny Depp zenész volt hajdanán, a felesége pediglen énektanár és ennek eredménye látszik ill hallatszik is. Tömérdek musicalt láttam (én is), évekig tanultam énekelni egy zeneiskolában, így "hivatalosan" is csak dicsérni tudom Johnnyt. A szeme legapróbb tükrözõdésében is látszik a fájdalom, mely Sweeney Toddban gyülemlett fel elvesztett szerelme s az évek kínzó gyötrelme folyamán. Tökéletes. Nem véletlen, hogy Oscarra jelölték, nem gondolja? Minden jót.
6/10
Semprini 2008 okt. 28. - 13:47:28 6/10
(451/646)
Végre sikerült megnéznem feliratosan Tim Burton és Johnny Depp hatodik közös filmjét, ezt a gótikus horror-thriller-musicalt, és bizony egyet kell értenem a fanyalgókkal, ez a film nagy jóindulattal is legfeljebb erõs közepes. Talán túl sok jó musicalfilmet láttam már vagy túl jó kritikákat olvastam a filmrõl, de nekem meglehetõsen nagy csalódás volt úgy mindenestül. Már maga a zenéje sem nyûgözött le és akkor még finoman fogalmaztam. Az elsõ félórát kétszer néztem meg, mivel másodszori nekifutásra is elölrõl kezdtem el nézni a filmet, de valahogy hiányoztak a fülbemászó dallamok, az énekszólamok sokszor idegesítõen hadaró karattyolásnak tûnnek, aminek nem kis részben oka a szereplõk meglehetõsen gyenge, színtelen, képzetlen hangja. Hiába van Depp korunk ügyeletes színészzsenijének kikiáltva, bizony, a musicaléneklés is egy szakma, amit mások évekig tanulnak és még azok közül is csak kevesen mûvelik igazán jól. Depp éneklése a filmben számomra nem üti meg az elfogadható szintet, semmivel nem énekel jobban mint egy átlagos prózai színész, játéka pedig tulajdonképpen kimerül a szigorú, zord nézésben és némi õrjöngésben a film vége felé, és ennyi, meg sem közelíti saját korábbi alakításait. (És ezért jelölték Oscarra?! Röhej!) A rajongók persze odáig vannak meg vissza, de sajnos/szerencsére én nem tartozom közéjük, sõt. Helena Bonham Carter valamivel jobb teljesítményt nyújt, bár neki is eléggé vérszegény a hangocskája, de alakítása jóval gazdagabb férfi kollégájáénál. Alan Rickman rutinból hozza a nagyformátumúan gonosz bírót, remek alakítást nyújt, de hangjának erõs nazalitása roppant zavaró, és nem csak amikor énekel. (Mennyivel jobb amikor mondjuk Helyei László hangján szólal meg!) Amikor utánaolvastam a VOX-ban, nagyon felháborodtam, hogy a Johanna szerepére eredetileg kiválasztott Anne Hathawayt cserélték le a csipogó hangú és mitagadás, kissé csúnyácska Jayne Wisener-re, pedig Hathaway sokat emelt volna az összhatáson. A többi szereplõvel nem volt különösebb gond, megállták a helyüket. Érdekes volt Sacha "Borat" Cohent az olasz kókler szerepében viszont látni egy tõle igencsak szokatlan szerepben, kicsit más fazonú bajusszal, de szintén akcentussal....
A film fõ erõssége persze a látványvilága, bár Burton csinált már ennél sokkal jobb filmeket is, igaz, gyengébbeket is. Én nem igazán szeretem az ilyen monokrómmá fakított, szürkés színvilágú filmeket, de ehhez a sztorihoz történetesen passzolt ez a képi világ. A díszletek és jelmezek tökéletesek, az operatõri munka rendben van, tehát mint film egész jó lehetne, ha nem rontanák el a zenei résszel. Sajnos azonban a zenei oldal gyengére sikerült, és mint musical bizony nyomába sem ér a mûfaj legjobb darabjainak.
Cullangka 2008 okt. 26. - 18:33:10
(450/646)
J. Depp legjobb filmje4 imádom! kiráz tõle a hideg4 nagyon jó megcsinálták:) 10/9,5
10/10
Realroberto 2008 okt. 23. - 22:26:09 10/10
(449/646)
A film szerintem zseniálisan sikerült.Nagyszerûen alakítanak a színészek és attól, hogy musical a film az valóban élvezhetõbbé teszi a filmet, hisz ez a mûfaj szerintem nagyon jól kifejezi az érzelmeket. Én egyébként a horrorfilmeket nagyon szeretem, ezért én nem undorottam el bizonyos részektõl, hanem király volt:D
Petrucc 2008 okt. 21. - 06:28:20
(448/646)
Szerintem ez a film pont attól olyan fantasztikus, hogy musical. Mert a zene nélkül egy sima horror lenne, így viszont benne van az a bizonyos plusz, ami hiányozni szokott a vérengzõs horrorokból, és ettõl van olyan borzongató hatása a filmnek. Egyébként Johnny a világ egyik legjobb színésze! Szóval szerintem ez a film eszméletlenül jó!
9/10
fuge7 2008 okt. 12. - 23:54:57 9/10
(447/646)
nagyon bírom Tim Burton-t. kicsit "beteg" a pali, de pont ettõl jók a filmjei. nincs ki mind a 4 kereke, az tuti! :D

Jók voltak benne a dalok is, mint minden Tim Burton filmben... miután megnéztem, egy csomó ideig csak a "Worst pies in London"-t énekeltem! :D