mulao 2010 ápr. 26. - 09:19:28
(389/729)
*****SPOILER*****

Szerintem csak a lány (Rachel McAdams) anyja ment bele a házasságba, és õ is csak azért, mert neki régen volt egy hasonlóan elvesztett szerelme. A võlegény belemenetelét is megmagyarázzák, hiszen mondja is, hogy miket tehetne, hogy a lány vele maradjon, felsorolja, hogy megverhetné a pasi, meg minden, de akkor se lenne az övé a csaj.
3/10
Petrapetrus 2010 ápr. 26. - 09:14:07 3/10
(388/729)
:-))))))))))))))

Akkor mégsem vagyok annyira egyedül, hogy nekem nem tetszett...
4/10
csipkefa 2010 ápr. 26. - 00:51:25 4/10
(387/729)
Én imádom a szerelmes filmeket, de ez akkora klisé volt, hogy az leírhatatlan. Ilyen szerelem nincs. Kb arra jó a film, hogy bõgjenek a lányok vagy az unatkozó háziasszonyok egyet rajta.

****SPOILER!!****
Hirtelen a lány szülei is belemennek, a csaj võlegénye is simán tûri a dolgokat. Tán mert van egy nagy háza a srácnak a tóparton, vagy miért?

Szinte minden tipikus nyálas elemet beletettek. Szegény fiú, gazdag lány, szülõk tiltakozása, elszakadás, újból egymásra találás, boldogan élünk míg meg nem halunk.
*SPOILER!!*

Pfffff!! Nézzetek inkább angol kosztumos szerelmi történeteket! Ott még a színészek is kb 100000szer jobbak.
10/10
allyangel 2010 ápr. 25. - 17:33:46 10/10
(386/729)
én ma néztem meg elõször (pedig már rég letöltöttem, de annyi jó kritikát hallottam róla, hogy ma muszáj volt megnéznem) és nagyon meghatott, a film végére már könnytócsa volt alattam. Szép film volt, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki egy gyönyörû és végtelenül romantikus filmre vágyik!
10/10
studioworks 2010 ápr. 24. - 16:38:53 Előzmény Panni19
(385/729)
hát, nem tudom... nekem pont azok a részek voltak az idegesítõek, amik neked a csúcspontok... geena rowlands-tõl hideglelést kapok, borzasztó hiteltelen, és nagyon rossz alakítást nyújt ebben a filmben... muszáj volt elnyomnom az "öreges" részeket... :S nekem r.g és r.m. volt a csúcs. hangsúlyozom, NEKEM!
10/10
marie1 2010 ápr. 22. - 09:43:38 10/10
(384/729)
Igen, igen könnypergetõs sztori, a szokásos mondanivalóval. Szépek a szereplõk, a helyszín, és fõképp igazán átélhetõ minden mozzanat. Ryan Gosling játéka olyan hiteles, hogy ráragadt a tekintetem, mintha én lennék az egyetlen, akinek az érzéseirõl beszél.
Rendben volt a film a maga mûfajában. 10/10
8/10
RoKKfish 2010 ápr. 14. - 00:26:13 8/10 Előzmény missera
(383/729)
Hogy nem giccses??? Ha említenem kéne példát filmes giccsjelenetre, akkor az elsõk között jutna eszembe ennek a mozinak a vége. A szirupméteremet teljesen tönkrevágta az utolsó jelenetsor, úgy kiakadt, pedig - számítva a koncentrált cukortámadásra - még a film elején "átállítottam" magam a legmagasabb toleranciafokozatra...

Mindamellett valóban szép, megható film, de képtelen lennék a végét újra megnézni... Jájj!
10/10
kriszti0005 2010 ápr. 13. - 23:35:39 10/10
(382/729)
Mikor elõször a barátnõm ajánlotta, hogy nézzem meg, nem voltam valami lelkes. Nem voltam oda a szerelmes filmekért, de ez a kedvencemé vált! A történet, a helyszínek, a színészek! Minden el van találva! Én leginkább a színészekért voltam oda, és utánaolvastam - nem kedvelték egymást a forgatások alatt és ez még nagyszerûbbé tette számomra õket, hiszen egyáltalán nem jön le a filmbõl! Nekem 10/10
Ha nem láttad, feltétlenül nézd meg!
10/10
kamisama 2010 ápr. 13. - 19:46:28 10/10
(381/729)
Minden idõk legjobb és legszebb romantikus filmje. Nagyon-nagyon nagyon tetszett... ajánlom mindenkinek. Gyönyörû...
missera 2010 ápr. 05. - 22:18:42
(380/729)
Az utóbbi idõk legjobb filmje, amit láttam. Nem giccses, nem szokványos, valósághûen, mégis meghatóan ábrázol. Ezt látni kell! 10/10
Panni19 2010 ápr. 05. - 21:40:59 Előzmény Édesangyal
(379/729)
Nem, már rég nem.
10/10
Édesangyal 2010 ápr. 05. - 16:01:40 10/10 Előzmény PubiPotter21
(378/729)
Tényleg? Ezt nem is tudtam....és együtt vannak még?
10/10
PubiPotter21 2010 ápr. 04. - 00:09:28 10/10
(377/729)
Édesangyal, teljesen egyetértek veled ebben és képzeld, nekem is sikerült/sikerül egy ugyanilyen intenzitású szerelmet átélnem, pont ugyanilyet..egyik percben nevettünk, játszottunk, a másikban sértegettük egymást:))) apropó, a 2 fiatal fõszereplõ: Ryan Gosling és Rachel McAdams valóban szerelembe estek egymással a forgatás után és évekig voltak egy pár:) szerintem a vonzalom már a film alatt kialakult bennük,annyira hitelesek;)
10/10
Édesangyal 2010 ápr. 03. - 23:36:06 10/10 Előzmény luppe
(376/729)
Most láttam a filmet. Az egyik ismerõsöm ajánlotta. Hihetetlen hogy csak most jutott el hozzám...:( Csodálatosan szép, gyönyörû szerelmi történet! Rachel olyan elképesztõen élethûen "szerelmes", hogy az ember szerelmes lesz a szerelembe a játékát látva és át akarja élni azt a mély, õrült, vad és szenvedélyes szerelmet. Vagyis: élni csak a szerelemért érdemes..:(?)
10/10
luppe 2010 márc. 28. - 21:39:24 10/10
(375/729)
Talán ez a hozzászólás az, amely a legjobban összefoglalja azt, amit én (is) érzek a filmmel kapcsolatban.
Csodálatosan szép szerelmi történet! A legszebb, amit eddig láttam. Nem vagyok olyan típus, aki sírna a filmek végén, de ezt bizony megkönnyeztem. A film minden percét átjárják az érzelmek. Remek, nagyon remek!
egytokeletesember 2010 márc. 26. - 08:49:42
(374/729)
én pont azért kedvelem ezt a filmet mert valahogy meg tudták oldani hogy az örök giccs helyett élethû momentumokkal érzékeltessék a szerelmük nagyságát és õszinteségét. hófehér hintó, igyszeretlekúgyszeretlek és a többi nyálas szr helyett, belevittek olyan tulajdonságokat, jeleneteket, mozdulatokat, amitõl az ember a saját életére, emlékeire, veszekedõs-kiolthatatlan szerelmeire ismer, ettõl válik olyan meghatóvá.
10/10
PubiPotter21 2010 márc. 25. - 23:32:47 10/10
(373/729)
Aki azt írja a filmrõl, hogy unalmas, azt képtelen vagyok megérteni...Szerintem pont az,hogy baromi izgalmas volt,a maga nemében..nem beszélve arról, hogy gyönyörû történet,remek színészi alakítás...a zene pedig magáért beszél a csónakos résznél! én imádtam..gyönyörû, ahogy újra megnyíltak egymásnak annál a résznél..
Panni19 2010 márc. 16. - 23:43:20
(372/729)
Sajnos igazat kell adjak. Én, -aki azért jócskán szereti a romantikus filmeket is, és aki a Jane Austen-adaptációkat is kedvencei közé sorolja-elsõre jónak találtam, másodikra már kevésbé, harmadjára pedig már idegesítõnek. Lehet, hogy tényleg ilyen a szerelem, lehet, hogy nem, de ez a szappanopera-jellegû sztori, amiben tkp. alig van érdemi konfliktus azaz akadály-azon túl, hogy a lány nehezen adja be a derekát, mert az elején még nagyon fontos neki a társadalmi rang is, valljuk be- nekem nem igazán jött be.
Kb. ez olyan volt, mintha Rachel McAdams és Ryan Gosling magánéletébe pillanthattam volna bele, bõ 2 órában. James Garner-t és Gena Rowlands-et mélyen tisztelem, mindketten hihetetlen nagy színészek, és a film csúcspontjai hozzájuk kötõdnek, sõt ezt a filmet Gena fia készítette, úgyhogy egyrészt nem véletlen, hogy õ szerepel benne, másrészt jó választás volt, számomra õk voltak ebben a filmben A SZÍNÉSZEK. Rachel McAdams nálam még bizonyításra váró hölgyemény,(bár még a Sherlock Holmes-t nem láttam), Ryan Gosling-ot pedig nézzétek meg a Half Nelson-ban, ha meg akarjátok tudni, milyen színész. Ebbõl nem fogja senki.

Annyiban módosítanék a P.S. I love you párhuzamban, hogy nem tudom, mennyire hatásvadász az a film, de egyrészt a könyv jobb, másrészt azt a filmet ha nem abba a rendezõi kézbe teszik, amelyikbe, akkor jobb is lehetett volna, és azt is tudomásul kell venni, hogy Hilary Swank egyszerûen nem való vígjátékba, de romantikus filmbe fõleg nem. Neki a drámai arca a jó(bár én a Millió dolláros bébi-tõl sem voltam anno elájulva, pedig Eastwood-ot és Morgan Freeman-t szeretem), minden más mûfajban igen gyenge-és ezt a korai filmjei is bizonyítják. Erre szerintem õ is rájött, mert azóta nem nagyon láttam ilyesmiben, sõt elõkészületben se nagyon van ilyen típusú filmje. Ha van egy kis esze, nem is lesz.
mermaid girl 2010 márc. 16. - 23:23:46
(371/729)
nekem nem tetszett ez a film, szerintem nagyon hatásvadász, akárcsak a P.S. I Love You. nekem nem elég az, hogy egy film a szerelemrõl szól, ha már romantikus film, akkor legyen benne humor, mûvészi elemek vagy valami más mondanivaló is vagy bármi, mert az, hogy 'jaj de szeretjük egymást' engem önmagában 2 órán keresztül nem köt le. arról nem is beszélve, hogy az ilyen filmek inkább csak valamiféle romantikus szerelem ideált jelenítenek meg, mintsem valódi érzést, ha utóbbiról szólna még akár érdekes lehetne önmagában is.
Bebeee 2010 márc. 16. - 22:53:47
(370/729)
már egy párszor én is megnéztem!!!:) Imádom ezt a filmet!! Nekem csak annyi hiányérzetem volt, hogy nem mutatták mikor lett beteg a csaj, az esküvõt sem.. de amúgy tényleg szuper a film!!:)