mukMuréna 2013 dec. 30. - 11:45:59 Előzmény jennymonamour
(36/76)
Szia!
Szeretnék kérni meghívót a bloghoz.
Köszi
vjúská 2013 nov. 26. - 21:15:42
(35/76)
Alapvetõen sokkal rosszabbra számítottam az elõzetes vélemények alapján. Ugyan sok, nekem már túl sok volt a stop motion -mintha 30 évvel ezelõtt járnánk, komolyan- és a két fõszereplõ sem tûnt a legjobb választásnak nem mondanám, hogy rossz film. Persze nyilván nem lehetett mindent átvenni a könyvbõl (egy Tim Burton/David Lynch rendezést mondjuk lehet megnéznék még ebben a témában :P), de a képi világgal sem volt baj.Mondjuk aki látott már Gondry filmet szerintem nagyjából tudta mire számíthat.

Nagyon nagy piros pont jár a zenéért! Hátborzongató és gyönyörû egyben. Pont mint a történet.

Egyébként a könyv sem hiszem, hogy mindenkinek elnyerné a tetszését, rá kell hangolódni.
kipuha 2013 nov. 13. - 20:44:57
(34/76)
Nem feltétlenül mazochizmus csak más az ízlésem.
Lehet, hogy egy kicsit eltérek az átlagtól, de én azért járok moziba,
hogy kilépjek a hétköznapokból, és azt itt maradéktalanul megkaptam.
A kilépés célja többféle lehet, ebben az esetben jól szórakoztam, majd utána kicsit gondolkoztam.
Eddig két iráni filmet láttam, azokon nem szórakoztam, csak átéltem, gondolkoztam.
Ha olvastam volna a könyvet, óhatatlanul összehesonlítom, és talán keserû szájízzel jövök ki a moziból.
(vannak szomorú tapasztalataim, emiatt néha kicsit félve ülök be a moziba)
1/10
bamba 2013 aug. 18. - 10:00:00 1/10
(33/76)
"a könyvhöz szinte mindenben hû történetvezetés" - na, ez az amit egyáltalán nem lehet elmondani e filmrõl.
Tényleg, senkinek sem ajánlom, hogy ezért a filmért pénzt fizessen. Akit érdekel, olvassa el a regényt!
nzsolt60 2013 júl. 02. - 10:16:34
(32/76)
Jól megválogatott szereplõgárda, remek vizuális fantáziával megáldott rendezõ, a könyvhöz szinte mindenben hû történetvezetés - de számomra valamiért mégsem született meg a varázslat, Gondry filmje nem bûvölt el, inkább szomorúvá tett. Huszonévesen a szerelmes rész érintett meg, most viszont az elmúlás, a bezáródás, a lemondás fájdalma. Úgy tûnik vannak a - bármily tehetséges - megfilmesítésnek ellenálló könyvek... :-(
7/10
némui 2013 jún. 28. - 10:12:18 7/10
(31/76)
Én nem olvastam a könyvet, ezért a végén valahogy azt éreztem: Kell hogy legyen valami amit nem értek! Mert ez így csak egy rettentõen lehangoló film volt tele érdekes megoldásokkal. Már olvasom a könyvet, kíváncsi vagyok mi az ami nem jött át. Amúgy meg ez a film nekem annyira végletes volt, hogy sajnos mind a nagyon vidám, mind a szomorú rész túl sok volt. Az eleje idegesített (pedig szeretem Gondry-t), a végén meg azt éreztem hogy én ennyi szörnyûséget már nem bírok elviselni (ami legalább a kívánt hatás volt gondolom). Szóval élmény volt, mai napig gondolok rá (pár hete láttam), mindenképpen kaptam valamit (csak még nem tudom mit).
8/10
Bensze 2013 jún. 28. - 02:58:08 8/10
(30/76)
Nos mit is mondhatnék? Olvastam is, láttam is. Lett-e olyan jó mint a regény? Természetesen nem. Elvártam? Véletlenül sem. Azt vártam el, hogy hasson és hatott. A furcsa, szürrealista képi megjelenítések elfogadhatóak voltak, a kisebb módosítások is belefértek, és az elvárt szintet hozta, megérte a jegy árát, többször csak azért nem nézem meg moziban mert nem tehetem meg anyagilag. Szomorúan látom a túlnyomó részt negatív hozzászólásokat. Ha jól értem (azon kívül akinek tetszett) két tábor van, az egyiknek nem tetszik mert nem olyan "jó" mint a könyv vagy mint ahogy azt elvárták volna (ezt el is lehet fogadni), a másik tábornak a túlzott elvontsággal, szürrealizmussal van problémája, na most ezt már nem tartom annyira elfogadhatónak és, hogy miért nem azt is elárulom: nem mindenki olvas Vian-t, de ha nem olvastad és nem is hallottál róla(ami nagyon meglep hiszen az egyik legnagyobb avantgárd író) akkor vedd a fáradtságot és nézz utána, nekem is van olyan amit/akit ki nem állhatok így azt elkerülöm (pl.: Nyomorultak), de ettõl még nem lesz sz@r, f.s, agyament etc. amilyen jelzõket használtatok, ezek a megnyilatkozások tovább erõsítik a sejtésem, hogy ez a mûfaj távol áll tõletek, de bárminemû kultúra is, hisz aki nem képes illõen kifejezni magát az nem fordít sok idõt a kulturálódásra sem. Tény, hogy különleges képi eszközöket vonultattak fel ami nekem nagyon tetszett, de nyilván nem mindenkinek fog, a szürrealizmus nem is a tetszésrõl szól (lásd:S. Dali: Andalúziai kutya). Másik tábor: nem annyira jó mint a könyv, lehetne olyan jó? Nem. Miért? Mert Vian egy zseni volt, a Tajtékos napok pedig egy remekmû(melyik könyve nem?), de én nem rendeztem volna jobbat. 7/10 és amint tudom újra nézem.
1/10
bamba 2013 jún. 27. - 12:14:52 1/10
(29/76)
Nem ajánlom!!!
Ablakon kidobott pénz jegyet venni rá - de felesleges akár ingyen is megnézni, idõpocsékolás.
- Aki nem olvasta a regényt, annak azért nem ajánlom, aki pedig olvasta, annak azért nem ajánlom.

Boris Viannak nem sok köze van ehhez a filmhez, max azt kellett volna kiírniuk, hogy ötlete alapján - de még azt se.
Audrey Tautou is csak csalinak van feltüntetve. A legrosszabb filmje - sõt, eddig talán rossz filmjét nem is láttam, de most nagyon bepótolta - katasztrófa e film.

Aki kíváncsi Boris Vian Tajtékos napok címû kisregényére, az olvassa el - akár újra.
vioch 2013 jún. 10. - 02:33:46 Előzmény fortisa
(28/76)
A legpocsékabb film, amit valaha láttam. Moslék kategóriás...
danab1 2013 jún. 05. - 14:14:01
(27/76)
Vessetek a mókusok elé, de nekem tetszett! Mondom ezt úgy, hogy kb. másfél éve olvastam a regényt és véleményem szerint értettem, felfogtam, a rajongásig szerettem.
Tudom, hogy adaptációról van szó, vagyis mindenki a könyv hangulatát szeretné visszakapni (ami lehetetlenség). De én kicsit ilyenkor mindig külön kezelem a könyvet és a rendezõ felfogását. És, az a világ, amit Gondry lefestett elém, számomra teljes egészében befogadható és magával ragadó volt. Az elején mosolyogtam, derültem, majd ahogy fokozatosan komorult el minden és mentünk át a színesbõl a fekete-fehérbe, lettem egyre csüggedtebb és melankolikus (ami csak annak a jele, hogy csak elhiszem, amit látok...?).
Tautou tényleg nem volt a legjobb választás, engem sem gyõzött meg, annak ellenére, hogy alapállapotban kedvelem õt. Omar Sy viszont zseniális és imádni való.
Tetszett, ahogy Gondry elképzelte a "kütyüket" és a zene kifejezetten. Ez a szám például remek víz(hanglat)választó volt: http://www.youtube.com/watch?v=cTm0r1oByIM
Csak az nézze meg, aki alapvetõen nem metszi fel az ereit a szürrealitástól. Teljesen meg tudom érteni, hogy nem egy könnyedén, mindenki által fogyasztható alkotásról van szó. De szerintem értékes és hangulatos. Ennyi.
8,5/10
230e 2013 jún. 05. - 12:58:54
(26/76)
Tegnap néztem meg, úgy hogy a könyvet nem olvastam elõtte. Ezek után elolvasom majd.
Az elsõ fele szürreális, és megmosolyogtat, a második fele elszomorít.
Sajnáltam volna kihagyni, de még egyszer nem nézném meg.
Kár hogy az író nem láthatja, kíváncsi lennék a véleményére.
(A kritikákat olvasva olyan volt, mint egy Rejtõ regény megfilmesítése. Lehetetlen küldetés, mert mindenki máshogy képzeli el a szereplõket és a környezetet).
noecska 2013 jún. 04. - 21:25:51
(25/76)
Nem akarom megnézni a filmet. Soha nem nézek meg olyat, amit olvastam és nagyon szerettem. Ilyen az Európa olcsókönyvtár sorozatában megjelent Tajtékos napok. Hosszú ideig alapmûnek tartottam. Valaki mondja meg nekem, hogy szerepelt a filmben a Nászb*zi, akinek hátul cipzáras nadrágja van? Remélem, nem hagyták ki!
4/10
Szikra1 2013 jún. 04. - 13:12:11 4/10
(24/76)
Egyetértek fortisával.Iszonyatosan elvont film.Az elején van egy két mosolygásra okot adó rész,de az utána következõ többi idõben szó szerint agyleszívást hajtanak végre az emberen.Elgondolkodtató,mert valóban vannak benne olyan kérdésekkel foglalkozó részek,amiket okosan oldottak meg és töprenghet rajta az ember.De a többi?Nos igen,emlékezetes film lett.Legjobb barátom szerint ha francia filmrõl van szó vagy nagyon jó lesz vagy nagyon rossz.Ez a film az utóbbi kategóriába tartozik.
fortisa 2013 jún. 03. - 22:34:00
(23/76)
Bakker! Most jövök a moziból, nem szoktam írni, de most muszáj...Ilyen beteges, nyomasztó, idegesítõ, agyatlan szar szemét filmet, még nem láttam! Persze csak 30 percig szerencsére, tovább nem bírtam. Beszívott, agyatlan, hatvanas iq-val rendelkezõ, unatkozó mûvészlelkeknek ajánlom. Egy két torz lelkû idióta, (kritikusok is)erre azt mondja biztos, hogy nem értem. Nem is szeretném, 39 vagyok, de nem emlékszem ilyen undorító filmre, mint ez. Én marha, most elõször nem néztem meg a trailert, pedig 10 másodperc elég lett volna, és messze elkerülöm. Audrey Tautou filmjeit pedig kifejezetten szeretem, már ez sem garancia.
masenyka 2013 jún. 03. - 11:27:08
(22/76)
Csak azoknak tudom ajánlani, akik kedvelik az elvont, szürreális filmeket. A regény is ilyen, de a filmnél (nekem legalábbis) könnyebben emészthetõ. Tényleg nagyon tömény, ezért ha valaki kikapcsolódásra vágyik, ne erre üljön be a moziba. Én olvastam korábban a könyvet, úgyhogy nagyon-nagyon kíváncsian mentem el a filmre.

A képi világról annyit, hogy a rendezõ célja valószínûleg nem az volt, hogy a legmodernebb rendezõi trükköket használja fel, hanem a sokszor "gagyinak" tûnõ, DIY-megoldásokkal jelenítse meg Vian agyszüleményeit. A hollywoodi effektekhez szokott szemnek ezek felfoghatatlanul és meglepõen "kezdetlegesnek" tûnhetnek.

A történet adaptációja szerintem elég jól sikerült. Nem kritikus szemmel akartam nézni a filmet, úgyhogy nem készítettem képzeletbeli listát arról, hogy mi került bele, mi nem, illetve mivel toldották esetleg meg az eredeti sztorit. Összességében azt érzem, hogy hûséges maradt a Vian-regényhez.

Néhol én is vontatottnak éreztem.

SPOILER!!! A film befejezése ugyanazt a fojtogató, szívszorító érzést hozta elõ bennem, mint a regény lezárása. Még annak ellenére is, hogy kimaradt a macska-egér jelenet.
1/10
Krajcár 2013 jún. 02. - 20:24:13 1/10
(21/76)
Tökéletesen egyet értek az elõttem szólókkal!
Boris Vian,a regény írója 39 évesen beült egy moziba
ahol a "Köpök a sírotokra" címû filmet nézte meg,
ami az õ azonos címû regényébõl készült az engedélye,tudta nélkül.
Olyan szinten felháborodott a film színvonalán,hogy a film közben felállt
a moziban és káromkodva,kiabálva adott hangot a nemtetszésének.
Rosszul lett,kihívták a mentõket és kórházba szállítás közben a mentõben elhunyt
Isten nyugtassa.Ehhez a filmhez mit szólt volna szegény?
Vírusbácsi 2013 jún. 02. - 15:41:41
(20/76)
Ééédes f.szom. Ennyire f.staligát életemben nem láttam még. Szürrealista borzalom. Ha elhagyjuk a látványt akkor a film: Félénk fiú beleszeret a lányba, iszonyú boldogok, lány beteg lesz, iszonyú szomorúak, lány meghal, nagyon szomorúak. Újszerû történet..... Ez megspékelve a teljeskörû elmebetegséggel. Pl: madárfejû emberek. Miért madárfejû? Miért nem mondjuk csiperke gomba fejûek? Angolna folyik a csapból. Miért nem a telefonból? A csengõ életre kel, mint egy bogár. De miért nem a csésze? És folytathatnám végtelenségig. Ez egy MÛ film. Mûvies farokságokkal, mûvies szürrealizmussal. Teljességel banális alaptörténettel. ROSSZ. Aki teheti ne nézze meg.....
Flamingán 2013 jún. 02. - 15:27:45
(19/76)
Úgy néztem meg a filmet, hogy nem olvastam a könyvet, persze tudtam, hogy létezik, kb. mirõl szól és sokak szerint remekmû, Boris Vian meg egy zseni.
Öööö...valami elképesztõ volt. Tényleg igaz, hogy csak az nézze meg, aki a valóságtól teljesen képes elvonatkoztatni, azt gondoltam, én képes vagyok, de...hát nem is tudom... Egy szürrealista, döbbenetes, agyament film. Ahogy a barátom fogalmazott, akivel láttam, mintha egy Dali kép kelt volna életre...uhhhh. Négyen távoztak a moziból elég rövid idõ alatt. Még emésztem a látottakat.
1/10
Trombi 2013 jún. 02. - 14:21:01 1/10 Előzmény benkewood
(18/76)
szívembõl szóltál - rosszul lettem rajta!
Csak azért maradtam bent, mer mellettem ülõ aludt, kiváncsian vártam mit hoz ki belõle rendezõ, de hiú remény volt...
Persze én vagyok a durung, Taotou megszivatott, eddig csak jó filmekben láttam... túl vagyok rajta, felejtõs s mki magára vessen, ha megnézi...
Uncsi lenne ha mkinek ugyanaz tetszene, lényeg, h lgközelebb olyanért adjak ki pénzt, mi tetszik... :)
1/10
offtopic
Trombi 2013 jún. 02. - 14:15:49 1/10 Előzmény benkewood
(17/76)
szí