Téma: Téboly

6/10
Csodálatos Pukkandúr 2021 febr. 18. - 21:41:03 6/10
(46/86)
Russell Crowe negatív szerepben is szimpatikus karakter, így nehéz azonosulni a történet pozitív hősével. Sokféleképpen bele lehet kötni, ahogy lentebb írják, sok a "B" filmes klisé, és logikátlanság is akad bőven. De hát az őrületben kevés a logika, és ez Amerika, ahol mindennaposak az autós ámokfutások, utcai vagy iskolai lövöldözések és egyéb agyament baromságok, amik itt Európában nemigen történnek. Hibáival együtt feszültséggel teli, lendületes mozi - kultfilm nyilván nem lesz belőle, de egyszer simán nézhető.
6/10 Russell Crowe alakítása miatt, amúgy egy három csillagos "B" film lenne.
5/10
velo 2021 febr. 17. - 01:41:22 5/10
(45/86)
Könnyed, vasárnap délutáni kikapcsolódásnak egyszer elmegy, nem kell gondolkozni rajta, láttuk már ezerszer a sztorit, senkit nem érnek majd nagy meglepetések és tanulság sem sok lesz benne...s

Akik azt írják, hogy "hát igen a közlekedési morál..." azoknak fingjuk sincs miről szólt a film. Ez a film egy bekattant pasas ész nélküli ámokfutásáról szól. Kár, hogy annyira B kategóriás, hogy az félelmetes, tele unalomig ismert klisékkel és persze a kötelező, logikátlan cselekedetek egész sorával...

amíg a nő bemegy 5 percre a shopba, emberünknek van ideje átkutatni az autót, kitervelni mit tesz majd (nyomköveti a tabletet), a tabletet felragasztani az ülés aljára plusz elhelyezni egy másik telefont is az autóban, hogy majd.azon.hívogassa és ez persze senkinek nem tűnik fel... a nő felhúzott ablaknál kiabál át a másik autósnak, ahelyett, hogy mondjuk... dudálna? Nagynehezen egérutat nyernek, erre úgy all be az udvarra, hogy az autó látszik az utcáról, amikor pl a garázsba is beállhatna. Aznap az összes rendőr ezt az embert keresi, de a házhoz csak 1db járőrt küldenek ki és a rendőrség később még le is rázza a nőt, hogy most nincs idejük erre... természetesen az autó törvényszerűen azonnal felborul, ha oldalról 10km/h-val nekimennek és az ember sincs már benne mire odasétál az áldozat, hanem hátulról jól.rá.tud támadni... jujjdeizgi! Mondanok sem kell, hogy ugyanez az autó (egy családi kisbusz) korábban számtalan hatalmas ütközést vészelt át pár kisebb horzsolással a lökhárítón, míg a többi autó totálkáros lett. Az egyébként járhatatlan, teljesen bedugult városban azonnal lehetőség van nagy sebességű autós üldözésre, ha éppen arra van szükség. A végen mindenki k*rva boldog.



Természetesen az egész film ilyen, kb minden második jelenetben van valami olyan dolog, amit senki nem csinálna így, kb mint a zs kategóriás horrorfilmekben. Amit viszont mindenképpen pozitívum, hogy a film csak másfél órás. Egyszer meg lehet nézni, ha nyálfolyatós, gondolkozás nélküli filmre vágysz, RC is egész jó, akció is akad, szóval részemről 5 pont...
feripap 2021 febr. 16. - 21:09:06
(44/86)
Soha életmben nem láttam ennél szarabb filmet, pedig az öcsém unszolására végignéztem a Kemény motorosok című sorozatot! Most felhívtam, hogy egy hétig nem beszélek Vele emiatt!!! Ha ma meghalna mindenki, aki ezt a szemetet készítette, az is késő lenne
1/10
Gaddemon 2021 febr. 16. - 01:18:44 1/10
(43/86)
Erről a filmről az Összeomlás jutott eszembe, azzal a különbséggel, hogy az jó volt, ez meg nem. Ez egy ZS kategóriás mozi tele logikátlan lépésekkel és ellenszenves szereplőkkel. Untam is, bár a sok autós üldözés nyilván az izgalmat volt hivatott fenntartani, nos, nálam nem vált be. A végére pedig egészen röhejessé fokozódott. Azt már hagyjuk is, hogy Russel Crowe tkp. terminátort alakít, bármit is csinálnak vele, Jancsi baba módjára mindig felkel.
2/10
meszpeti 2021 febr. 10. - 18:57:46 2/10
(42/86)
Eki szereti a B-kategóriás filmeket, annak ajánlom. Neki futottam, 40 percig bírtam nézni. Pedig szeretem RC filmjeit. Csoda hogy belement ebbe. Ilyen filmhez nem adnám a nevem az biztos!
5/10
Tinv 2021 febr. 09. - 23:30:00 5/10
(41/86)
Gyilkos megszállottság a film címe, ami szinte ennek az alapja.

Ascriptor 2021 febr. 07. - 21:04:29
(40/86)
Egy érdekes poszt, alapos és reális elemzéssel a filmről: https://filmworlds.blog.hu/2021/02/07/teboly_egy_utos_thriller_russell_crowe_-val
Ascriptor 2021 febr. 07. - 00:04:54
(39/86)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Még soha nem láttam Russell Crowe -t gonosz karaktert alakítani. De itt zseniális, a 130 kilója ellenére is. Nagyon jó a script, a rendezés is. Néha kicsit eltúlozzák a kegyetlenségeket, de az izgalom bőven megvan. Ja, és Carla Pistorius gyönyörű nő.
7/10
idõjós1010 2021 febr. 05. - 21:25:42 7/10
(38/86)
Jó volt az ötlet, de azért sántított a sztori itt-ott. Ezt viszont el lehetett nézni neki, mert egyben volt a film. Lekötött végig. Mondhatni tényleg izgalmas volt.
SPOILER . A valóságban valószínűleg nem kapta volna vissza a fiát a suliból ilyen körülmények között, és bármennyire is beteg elméjű valaki, azért azt nagyon nehéz elképzelni 2020-ban, hogy nincs beállítva ujjlenyomat, vagy arcfelismerés, de minimum egy jelkód az okostelefonon. ....és még sorolhatnám a furcsaságokat. A pali amúgy nagyon ott volt fejben. Komoly hiányérzetem volt vele kapcsolatban, hogy nem tudtunk meg részleteket róla. Utóbb sem.
tmisi76 2021 febr. 03. - 20:24:00
(37/86)
Tetszett a film, az első 45 percben valódi utálatot éreztem Russel iránt, szóval hatékonyan játszik az érzelmekkel a rendező és a stáb.

Azonban...


- Mobil bárhonnan bemérhető, már az első pillanatnál jelenti és a rendőrök elkapják
- Az éttermi gyilkosságnál senki sem tett semmit. Igazából 10 emberből 6 fegyverrel jár és 2 közülük örömmel kihasználja az ilyen helyzetet és lelő vkit sportból.
- Ilyen lassú lenne a rendőrség?
- A rendőr rálő egy fél tárat célzottan és 1szer találja el????



Nagyon jó a film a szinészek miatt, de sok sebből vérzik. Ha B kategóriés olcsó szinészek játszanák, akkor sehova se férne fel... Még Netflixre se :-)
10/10
mikcsek 2021 febr. 03. - 15:59:15 10/10
(36/86)
Nekem tetszett a film. Az a durva, hogy ilyen beteg állatok előfordulnak a valóságban is, volt szerencsém hozzá, kitudja épp kivel futsz össze...
Az alakítás nem semmi, nekem a helyén volt.
Mondjuk az tény, hogy fura, hogy ennyi idő kellett a rendőrségnek a filmben, illetve hogy gyakorlatilag csak elvétve voltak rendőrök.
7/10
sexykex 2021 febr. 03. - 11:31:11 7/10
(35/86)
Nagyon sok mindentől kell eltekintenünk filmnézés közben, de ha ez sikerül, akkor utána azt mondhatjuk, hogy nem is olyan rossz ez a mozi.

Láthatjuk, hogy egy ekkora benga állat pillanatok alatt harcképtelenné tehet egy férfit is. Az ügyvéd megölése reálisnak mondható. Természetesen lőfegyver nélkül egy nő esélytelen. Csontja törik, elájul vagy agyrázkódást szenved. A filmben persze úgy küzd, mint egy szuperhős. És ez csak egy momentum, van még pár.
Nálam a gonoszság, a barátaim, szeretteim ellen elkövetett erőszak az első pillanatokban szülhet félelmet, de fokozatosan elkap a gyilkos téboly és száz kilónyi elmebaj az ellenfélre is veszélyes lehet.

Én ezt a fajta tébolyt éreztem egy idő után és akkor már nem zavartak a filmes csúsztatások. Sajnos az utakon egyre több a bolond ember, egyre fokozódik az értelmetlen erőszak. Ez adja a film aktualitását.
tortura 2021 febr. 02. - 19:32:39
(34/86)
Láttam már nagyon hasonló filmet, most nem jut eszembe a címe. Ezt biztos nem néztem volna meg, ha nem R. Crowe játssza a főszerepet.
Én egy eléggé temperamentumos ember vagyok, de a közlekedés biztonsága érdekében a volánnál mégis valahogy át tudok váltani egy teljesen más típusú emberré. És ott sosem vagyok idegbeteg, nem anyázok, még dudálni is nagyon ritkán szoktam. Ha baj van, inkább a féket nyomom, nem a dudát. És ha valaki valami baromságot csinál, próbálok toleráns lenni, mert jóindulatúan azt feltételezem, hogy nem direkt csinálta, csak épp nem figyelt. Ilyenkor az a jó, ha legalább egyikünk figyel, mert akkor már elkerülhető a baj. Meg aztán az is eszembe jut, hogy nyilván én is követek el hibákat a vezetés során, hisz senki sem tökéletes, nekem is jól esik, ha nem akarják mindjárt a véremet.
Egyébként - bár a nő tűnik áldozatnak a filmben - valahogy mégsem sikerül szimpátiát ébresztenie bennem. Ugyanis egy végletesen szétszórt, rendetlen, koncepciótlan személyiség. Állandóan elalszik, mindenhonnan elkésik, így még az ügyfelét is elveszti. Milyen gáz, hogy a fia ébreszti és ő sürgeti, nehogy elkéssenek.... Anyagi gondjai vannak, de azért a kúton nemcsak tankol, hanem mindenféle hülyeséget vásárol (igaz, ez minden amerikai filmben így van). Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy milyen földhöz ragadt vagyok, mert itthon még soha semmit nem vettem a kúton a benzinen kívül.
Talán ha nem alszik el, nincs késésben, nem kell végigelőznie a kocsisort, nem stresszeli magát és ez az egész meg sem történik. Igaz, a barom cselekedeteire akkor sincs semmilyen mentség. Úgy lehet, ahogy valaki írta is alant: elvált tőle a felesége, talán a munkahelyén is gondok voltak. Ugyanis az ügyvédnek is azt mondta, hogy a "magafajták kopasztanak meg engem", vagy valami hasonlót.
Számomra ez szigorúan egyszer nézős. Ha valamit megnézek többször R. C-tól, az A következő három nap.
Mauro82 2021 febr. 02. - 16:35:38 Előzmény k11zoltan
(33/86)
Nem ha jól rémlik egy holland film remakje lesz.
8/10
pihes 2021 febr. 01. - 14:34:51 8/10
(32/86)
Nem való mindenkinek a forgalom, finoman szólva. Ez egy állat.
RC és a mániákus szerepe most aztán összeforrt részemről.
Tetszett minden perce!

8/10
10/10
Brigitta79 2021 febr. 01. - 10:52:55 10/10
(31/86)
Nagyon jó film ❤️ Mindenkinek ajánlom! Végig lekötött! Mi itthon néztük, de úgy izgultam az egész film alatt, hogy semmi másra nem tudtam koncentrálni csak a filmre 🙃 Crowe zseniálisan alakítja a bekattant pszichopata szerepét. Mondjuk a Csodálatos elmében is óriásit alkotott 😍 Tanulságos a film mondanivalója! Kár hogy csak 10 pontot lehet adni!
luci87 2021 jan. 11. - 08:09:58
(30/86)
Nem tudtam, honnan ismerős a főszereplő(nem néztem meg a stáblistát)Hát, szegény úgy elhízott, hogy nyomokban emlékeztet csak magára.A film sztorija is ismerős volt...hasonló témát már feldolgoztak.A férjem szereti az ilyen tipusú, izgalmas, lövöldözős, autós üldözéses filmet,neki tetszett.Nekem annyiból, hogy volt azért mondanivalója is..
1/10
kisbogesz 2020 dec. 31. - 11:57:32 1/10
(29/86)
Akinek tetszett ez a film, az vizsgáltassa ki magát! Ezt nem akarom elhinni, hogy egy ilyen nagy ikon, mint Russel Crowe a nevét adta ehhez a fostalicskához..... az utóbbi idők legrosszabb filmje volt számomra, és nem részletezem, miért, mert nem akarok annyit írni! Sajnos nem tudtam 0-ás osztályzatot adni, ezért lett 1-es!
9/10
Gelitomi87 2020 dec. 28. - 13:46:13 9/10
(28/86)
2/10
Brew 2020 nov. 03. - 21:36:29 2/10
(27/86)
Gagyi zs-kat hongkongi horror szintjén mozgó film. Nem tudom, hogy mit ígértek Crowe-nak ezért a szerepért, de valószínűleg nagyon pénzszűkében lehetett. Csak azért nem 1-esre értékelem, mert a műpocakja egész hitelesnek tűnt.