Téma: Téboly

8/10
Xxy92 2022 febr. 07. - 13:35:44 8/10
(66/86)
Február 7. - Hétfő
21:00 TV2 Comedy

Nem tudom, miért és hogyan kerül ez egy filmeket nem játszó humorcsatornára, de megnézem ma este! : )
offtopic
Hamu2013 2021 dec. 12. - 18:02:02 Előzmény Jani3333
(65/86)
Egyetértek veled, aki ennél többet ír erről filmről az nagyobb gazemberségre is képes. A film egy rakás sz...!
-Vídia- 2021 dec. 12. - 17:44:07
(64/86)
az eleje xar volt
utána pedig csak rosszabb lett
1/10
alt gr 2021 nov. 17. - 22:55:53 1/10
(63/86)
Hihetetlenül idegesítően ostoba és logikátlan reakciókkal teli film. A főszereplő nő elmondhatatlanul idegtépően szrul játszik már bocsánat. Nem ajánlom.
1/10
Nileve15 2021 okt. 31. - 19:17:27 1/10
(62/86)
Hát ez nem sikerült jól.
Az eleje kifejezetten vontatott és unalmas. Volt benne pár izgalmas rész, de összességében nagyon rossz volt. A vége is összecsapva, na meg az az erőltetett jelenet, hogy már nem mer dudálni muszáj volt betenni. 😂
Sajnálom azokat akik ezért fizettek, hogy moziban nézhessék.
7/10
InteriorLulu 2021 okt. 27. - 18:11:51 7/10
(61/86)
Leginkább Crowe karaktere és alakítása viszi szerintem a filmet, de ez az Összeomlásra hajazó történetmag már önmagában is jó, ahogy mondjuk az autós zúzások is jól néznek ki.
Érdekes amúgy, pontosan honnan is indul a két ember konfliktusa. A férfi kifejezetten udvariasan hozza Rachel tudomására, hogy az másképp is eljárhatott volna, majd bocsánatot kér, amiért ott a zöld lámpánál nem mozdult, és pusztán ugyanilyen sima bocsánatkérést várna el a nőtől, semmi mást. Ez teljesen civilizált dolog, és Rachelnek pont ugyanannyi oka lett volna bocsánatot kérni, mint a férfinak. Mégsem tette, az egója győzött.

Többen írják, hogy Crowe-ra rá sem lehet ismerni, hogy Pavarotti, hogy bezzeg a Gladiátor.... Pedig furán hangozhat, de Crowe esetében ez a "normális", ő ugyanis egyszerűen ilyen alkat. Húsz évvel ezelőtt a világ legjobb szakemberei által diktált hosszú és kemény edzés- és táplálkozásprogramot tolt végig, hogy megfeleljen a karakternek, de ahogy akkor kinézett, pont az volt az, ahogy ő sima átlagemberként, vagy ugyan filmszínészként, de nem egy olyan fizikai átalakulást kívánó szereppel sosem nézett volna ki. Ha nincs a Gladiátor, ő már a kétezres évek elején hozta volna azt a nagydarab, de sokkal inkább kövér, mint izmos külsőt, amely aztán a kétezres évek végétől kezdve egyre inkább az övé.
És ezen az alkaton semmi nem tud "segíteni", pláne az életkor előrehaladtával nem. Időlegesen megállítani, sőt akár valamennyire visszafordítani a folyamatot konzekvensen végigvitt programokkal lehet, de hosszabb távon semmiképp sem. Viszont persze ez nem baj, sem nekünk, sem neki, már ameddig kordában tartja a rárakódó kilókat, ami önmagában azért gondolom, messze nem kíván emberfeletti erőfeszítésket.
1/10
Jani3333 2021 okt. 27. - 00:21:55 1/10
(60/86)
Ekkora egy szart. Russel-nek is itt ert vege a karrierje ugy latom...
kybuck 2021 okt. 23. - 23:58:56
(59/86)
A tévében kapcsoltunk oda, ahol épp ment, anya azt hitte Pavarotti a főszereplő, annyira megdöbbent, hogy ez a pufók alak lenne az egykori gladiátor!
7/10
nefefe 2021 okt. 23. - 23:20:59 7/10
(58/86)
Az, hogy az utakon ilyen előfordulhat, rémisztő. Az, hogy ilyen már létezik - még ha lightosabb formában is, lásd büntető fékezés, anyázás és hasonlók - szintén nem egészséges. De jelen van minden autót vezető életében, és sajnos ezzel kell együtt élnünk. Csak remélhetjük, hogy a filmben látott gátlástalan, őrült, pszichopata, gyilkos hajlamú emberrel nem fogunk találkozni. A film, a mondanivalója szempontjából kiváló, a megvalósítás szempontjából már nem annyira. Sok anomália, rossz megvalósítás, a valóságtól nagyon eltérő intézkedés - polgári és rendőri is, de technikai is - volt a filmben. Sok esetben nagyon rosszul reagált az üldözött nő az eseményekre, sokkal egyszerűbben és hatékonyabban lehetett volna megoldani sok mindent, és akkor - talán - kevesebb embernek esik baja. Crowe nagyon jól hozta a brutális, elborult agyú üldöző szerepét. Összességében - a hibák ellenére - jó film volt. --- Spoiler --- az előbbieken felül még furcsa volt, hogy a férfi autója szinte semmilyen ütközéstől nem, vagy csak alig sérült. A végén a nő el tudta intézni a nála háromszor nehezebb, nagydarab férfit, ráadásul olyan módon, amit egy profi bérgyilkos is megirigyelt volna. Igaz, nagyon látványos volt, és én személy szerint már alig vártam erre a pillanatra...
Fecau 2021 okt. 23. - 22:22:26
(57/86)
Hú gyerekek ez ritka rossz film, tele klisékkel SPOILER!! pl. a srác legalább fél percig beszélt a RC-hez mégis a nő ezalatt 20 métert tett csak meg a benzinkútról, pedig menekülnie kellett volna, túl sokat tudott meg RC a telefonból - amit egy nő sem hagy a kocsiban, pláne mert nagy sms forgalma van - , a nő miért nem ment a rendőrségre rögtön, a büfében lévő emberek nem reagáltak semmit az erőszakra és nem nem hívták a rendőröket sem rögtön, egy rendőr ment a öccs-höz amikor egy sorozat bűnelkövetőt jelentettek, máskor tízesével mennek...stb, eddig bírtam
seberla 2021 okt. 23. - 14:05:29 Előzmény Kritikus13
(56/86)
A kevésbé okos pláne!
Firebird89 2021 júl. 04. - 07:53:27
(55/86)
Nagyon szeretem az ilyen tipusú filmeket de ez nálam csak közepes volt.Sajnos nem éreztem azt a feszültséget amit kellett volna.Ha adnak a filmnek több mélységet és egy nagyon feszült zenét, akkor nálam az év filmje lehetett volna.Plussz nem tetszett a autós, üldözős rész sem(idegesítő volt).Röpködtek az autók RC autóján meg csak karcolások voltak.5/10
Kutasi Kovács Zoltán 2021 jún. 21. - 19:47:40
(54/86)
Ez ilyen Összeomlás utánzat, akciódús kivitelben? Mondjuk nálam az Összeomlás 10/10-et ér.
8/10
dandelion83 2021 jún. 14. - 18:15:55 8/10
(53/86)
Nekem tetszett a film, persze nem tökéletes, de izgalmas. Másfél órára mindenképpen lekötötte a figyelmemet. Egy kis társadalomkritikát is az arcunk elé tol, így kerek egész volt nekem az egész.
5/10
Kritikus13 2021 máj. 30. - 18:23:13 5/10
(52/86)
Az alap ötlet jo. Ha egy okosabb ficko bekattan s az elsö emberbe beleköt akibe lehet.
3/10
sorozatneked.hu 2021 máj. 19. - 22:30:12 3/10
(51/86)
3/10

Sajnos csalódás volt a film...idegesítő és unalmas. Valaki írta, hogy Russel miatt adott rá 6 pontot. Miért is? Én ő miatta adtam volna rá csak egyet, mert szégyen, ahogy kinéz. A Gladiátorban max a malacot tudná most eljátszani. Amerikában egy színésznőt megszólnak, ha már elmúlt 40 és felment rá 3 kiló és max nagymama meg boszorkány szerepeket adnak nekik...jó lenne valami hasonló bánásmód a férfiakkal szemben is. :)
1/10
horkoló 2021 márc. 21. - 00:02:27 1/10
(50/86)
Megdöbbentő, hogy egyetlen egy jelenet SEM volt életszerű ebben a moslékban. Elképzelni is rossz, hogy ha nem lenne egy éve karantén, akkor özönleni a sok emberre a mozikba a hájfejű miatt... Részvétem, aki belevág.
6/10
Pepsi Máté 2021 márc. 17. - 19:06:34 6/10
(49/86)
Egyáltalán nem volt izgalmas, csak azért mert stresszes zenét raknak a jelenetek alá nem lesz izgalmas, ráadásul nem is nagyon drukkolunk a csajnak úgyhogy így meg végképp nem lesz izgalmas ha közömbösen állunk a szereplőkhöz. Akármi is történik, nekünk igazából mindegy, na ez itt a fő hiba. Russel Crowe miatt kap a film gyenge hat pontot.
tortura 2021 márc. 14. - 17:47:37 Előzmény tmisi76
(48/86)
Valahogy így látom én is.
lowbudget 2021 febr. 19. - 21:22:39
(47/86)
A szar thrillerek jellegzetessége, hogy ha nincs elég eredeti ötlet a forgatókönyvben, akkor megpróbálják brutális, erőszakos jelenetekkel lenyűgözni a nézőt. Van, akit le is tudnak nyűgözni, engem nem.