Téma: Terápia

mulao 2012 nov. 30. - 17:41:06
(82/182)
Szerintem csak az HBOGO oldalon, vagyis az HBO internetes oldalán érhetõ el az elsõ 5 rész. Szerintem ezt a sorozatot tényleg csak az HBO-n keresztül lehet nézni. Sajnálom.
10/10
offtopic
tothbeat 2012 nov. 30. - 14:57:35 10/10
(81/182)
Segítsetek már! Hol tudnám megnézni ezt a sorozatot??? Nincs sajnos hbo-m. Az elsõ 2 részt láttam a Youtube-on, de azóta nem elérhetõ! Rettentõen imádtam és nagyon hiányzik!!!!!!!!! Ha valaki priviben írna, megadom az emailcímem.
mulao 2012 nov. 30. - 05:38:55
(80/182)
Ja, én csak az eredeti izraelirõl tudtam és azt, hogy abból lett az amerikai. Nem nézték meg a színészek? De a stáb se? Akkor elég meglepõ, hogy néhol mennyire hasonlítanak reakciók, néhol meg mennyire nem. Pl A Laurát játszó Marozsán Erika külseje kísértetiesen hasonlít az amerikai Laurára. Akkor puszta véletlen, hogy Erikát választották a szerepre? Egy biztos: sokkal jobb a magyar, minta az amerikai.
menorca 2012 nov. 29. - 23:24:39
(79/182)
Nem ez a 3. feldolgozás amúgy, az izraeli és az amerikai az elsõ kettõ, de Romániában, Csehországban és Lengyelországban is leadta már az HBO a helyi "Terápiát".
menorca 2012 nov. 29. - 23:18:19
(78/182)
Azt olvastam valahol, hogy a színészek többsége nem nézte meg az "elõdeit", csak a forgatókönyvre és a rendezõi utasításokra koncentrált, pont azért, hogy véletlenül se hasson rájuk a korábbi verzió.
mulao 2012 nov. 29. - 21:41:20
(77/182)
Reggel megnéztem az amerikai verzióból azt a részt, ami ma volt, hogy összehasonlítsam melyik országé a jobb. Hát annyira jutottam, hogy tetszik az amcsi is, de a magyar jobban bejön. A díszlet jobb, mert nagyobb a tér és világosabb a szoba. Az amcsiban olyan kicsi meg sötét (follasztó és rideg), és nem tetszik az a 3 kameraállás, ami van. Plusz ha össze kell hasonlítanom a Zsófi-Zsolti (Kata-Tomi) páros alakítását a Jack-Amy párossal, akkor esküszöm Szamosiék hitelesebbek voltak. Zsófi tényleg kiborult és sírt, ami pedig mindig nagyon megfog az õ alakításában, hogy soha nem esik ki a szerepébõl egy másodpercre se. És Zsolt remekül aszisztált neki a háttérbõl. Mellesleg Kata és Tamás karaktere is sokkal jobban kivan dolgozva. Szerintem ez azért van, mert a magyar már a 3. feldolgozás és gondolom megnézték az elsõ kettõt és a magyarhoz hozzá tudták tenni azt a keveset, ami eddig még hiányozhatott a sorozatból.
8/10
Fountain 2012 nov. 28. - 12:59:16 8/10
(76/182)
Rosszul írtam: Máté a saját neméhez vonzódik. Elnézést.
8/10
Fountain 2012 nov. 28. - 12:58:17 8/10
(75/182)
A tegnapi rész, ahol Máté kimegy sírni a fürdõszobába, nagyon jó volt. Tele feszültséggel. Persze lehetett sejteni, hogy Máté nem a saját neméhez vonzódik igazán. Nem volt meglepetés. De ahogy a beszélgetés lezajlott, lassú felvezetés arról, hogy a férfiak nem fejezhetik ki gyengeségüket, nem érzeleghetnek, az nagyon tetszett.

Vicc: talán most majd Máté is beleszeret Andrásba, és szegény András járhat mindennap Ágneshez, hogy kiheverje a pácienseit. Szeretnék pszichológus lenni: mindenki belém szeretne!
Cordelia 2012 nov. 28. - 11:23:58
(74/182)
talán ezért ült át oly könnyedén, mindenféle tiltakozás nélkül Laura mellé...
de kiderül a pénteki ülésen, amikor elmondja Ágnesnek. Jó látni, ahogy péntekenként elveszíti az önkontrollját (végre).
9/10
ShaeLynn 2012 nov. 28. - 10:22:38 9/10
(73/182)
Szerintem András megtervezte elõre mit fog mondani, mit fog tenni.
Úgy éreztem ez egy teszt és õ tudta mi lesz a lány reakciója. Az elbizonytalanodás.
Cordelia 2012 nov. 28. - 08:37:50
(72/182)
SPOILER
megdöbbentõ volt, amikor András átült Laura mellé a kanapéra és azonnal megszûnt a varázs. Laurából kislány lett, András elvesztette mindazt, amivel Laura a terápia során felruházta. Az volt a szomorú, hogy András ezt azonnal érzékelte is. Bár nem látszott rajta, hogy csalódott, talán tudta elõre, hogy így lesz.
SPOILER

A korkülönbséggel az a gond (pl. nálunk van 16 év), hogy hosszútávon mindkét fél mást akar és egy idõ után megszûnik a kapcsolat mozgatórugója, mert más-más életszakaszhoz érkeznek a partnerek. Így is lehet fejlõdni, egy darabig boldognak lenni, a másiktól tanulni, de aztán kettéválik az út és meg kell keresni azt az okot, ami miatt megéri együtt maradni. Többnyire ilyenkor a gyerekek az összetartó kapocs. A feleség meg csupán anya lesz. Ez egyfajta áldozat, ezért kell az elején gondolkodni és nem engedni a szerelmi fellángolásnak. De nem hiszem, hogy egy szerelmes ember tudna tisztán gondolkodni, abban az érdekes tudatállapotban...
menorca 2012 nov. 27. - 21:53:09
(71/182)
Én vagyok itt a kötözködõ :-)
Amúgy tetszik a sorozat, megérint, oda kell rá figyelni. A párom viszont egy részt se tudna megnézni belõle, ha ez nem muszáj, sokfélék vagyunk.
SPOILER veszély sincs kizárva.
Leginkább a szerelmi szál gondolkoztat el most. Szerelem egy terapeuta iránt, akihez egy éve jár valaki, 20 év korkülönbség (azt hiszem, ez a legjelentéktelenebb momentum, mert ettõl még lehet mûködõképes és jó egy kapcsolat). Ez a terapeuta olyan - az eddigiek szerint -, aki a terápia során magáról gyakorlatilag semmit nem fed fel ha róla kérdeznek, 99.5%-ban visszakérdez, hárít, kerül. Azt hiszem, helyesen, de ez más kérdés. Azaz Laura beleszeretett valakibe, akirõl gyakorlatilag semmit nem tud. Kivetített rá egy csomó mindent, elképzelt egy csomó dolgot, és beleszeretett ebbe a képbe, de nem a terapeutába, hisz õt nem ismeri. A terapeuta jóval inkább ismeri Laurát, aki így személyesebben érintett lehet, bár inkább a hölgy bája és feltétlen rajongása/ragaszkodása kelthette fel unatkozó férfiénjének figyelmét. Most keveredik a terápia és a magánvonal, ami szerintem szakmailag nagyon szerencsétlen dolog. Laura múltját, Imrét boncolgatják, közben ez a melléülés, kézközeledés, "szeretnék lefeküdni veled", ez számomra úgy jön le, mint hiba. Hiba egy terapeuta részérõl. Tessék lezárni, máshol találkozni, életet lehelni az illúziókba, aztán kiderül. De terápiában, kölcsönösséget bevállalva szerencsétlenkedni, ez nekem icipicit szánalmas felnõtt emberektõl.

Amúgy többször elhangzott a terapeuta szájából, hogy Laura nem tehet arról, ami vele történt 15 évesen. Biztos ez?.. Egy 15 éves már gondolkodik, csábít, provokál, elég körbenézni. tény, nem felnõtt, de felmenteni a történtek alól biztos hogy jó út?.. Bõven belefér a Laura képbe, hogy valójában tényleg csábítgatta azt az Imrét, aztán utólag ráébredt, hogy túlment azon a ponton, amit valójában akart. Megkérdezném Imrét is...
10/10
beszelo86 2012 nov. 27. - 14:55:42 10/10
(70/182)
Szerintem Sztarenki Dóra a gyenge láncszem. Voltak részek, amelyeknél egy kukkot nem értettem abból, amit mondott. Csak végighadarta a szövegét, azt kész. Nekem Mácsai, Marozsán, Nagy Ervin, Nagy Zsolt és Csákányi Eszter tetszenek a legjobban.
10/10
521478963 2012 nov. 27. - 10:24:29 10/10
(69/182)
Tegnapi részben jó volt Marozsán, szépen játszott!
9/10
ShaeLynn 2012 nov. 27. - 10:03:26 9/10 Előzmény silverunicorn
(68/182)
Igen Marozsán Erika nem találta el a figurát. Nagy Ervin pedig erõs közepes.
Sztarenki D lenyûgözõ.
8/10
silverunicorn 2012 nov. 25. - 13:36:39 8/10
(67/182)
Illetve ahogy menorca is írta, Nagy Ervin is jó, csak a karakterével nem stimmel valami. Igazából egy gyenge láncszem van csak, kár, hogy pont õ lenne a legfontosabb a pszichológus életében.
8/10
silverunicorn 2012 nov. 25. - 13:18:14 8/10 Előzmény ShaeLynn
(66/182)
Teljesen egyetértek. Csákányi Eszter, Mácsai Pál, Sztarenki Dóra, Nagy Zsolt. A többiek nekem nem elég hitelesek. Marozsán Erika kifejezetten iskolás, érezhetõen betanult szöveget próbál hangsúlyozva felmondani. Sajnálom, mert kettejük kapcsolata lenne a legizgalmasabb, de így nem hiszem egy szavát sem. Zavaró. Hétfõnként nem is sietek annyira haza.
10/10
521478963 2012 nov. 24. - 16:28:43 10/10
(65/182)
Szerintem meg Für Anikó gyönyörû volt, alakítása meg lenyûgözi az embert. Magával ragadó, pontos, érzékeny. A legjobb!!!!!!
9/10
ShaeLynn 2012 nov. 24. - 13:11:55 9/10
(64/182)
Szerintem meg pont úgy néz ki mint egy 48 éves nõ.
Thresher 2012 nov. 24. - 12:43:19
(63/182)
Für Anikót botrányosan sminkelték ki, úgy nézett ki mint egy banya...