10/10
Utó Pista 2012 ápr. 04. - 15:09:37 10/10 Előzmény blowup
(62/102)
Sõt nem is csak "szinte" top 250, hanem top 250, jelenleg konkrétan a 127. az IMDb listáján. Szerintem nem véletlenül, és az Oscart is teljesen megérdemelte, legalábbis a legjobb filmzene és a legjobb férfi fõszereplõ kategóriában mindenképpen. Nekem épp akkor lenne meg a véleményem az Amerikai Filmakadémiáról, ha ezt a kettõt másnak adta volna. Szerintem A némafilmes egy nagyszerû film, de természetesen a te véleményedet is elfogadom.
blowup 2012 márc. 24. - 21:08:53 Előzmény domo.robi
(61/102)
Hoax, igen.
blowup 2012 márc. 24. - 21:08:14 Előzmény domo.robi
(60/102)
Izé... a 8,3/54000 imdb éppen hogy a felsõkategóriát jelenti, szinte már TOP 250, amit én se nagyon értek.
Az csak porton dívik, jujjdeszarvolt ezért 7-8 nyomok rá. Nem ám 1-2. Vajon mire tartogatják?
Elnézve az idei díjazottakat, az Akadémiának teljesen elmentek otthonról. Pár gegtõl még nem kellene hasraesni.
Ez a latin lover Jean nekem már az OSS:117-ben sem jött be, ott valami Connery light volt, kb. hasonló minõségben mint itt.
Értjük a stílusgyakorlatot, hommage á Rudolph Valentino meg minden, de akkor is csak 4/10.
domo.robi 2012 márc. 23. - 06:46:31 Előzmény Meridol
(59/102)
"Nem bizony. Erre mondják hogy egyfajta filmes érettséggel kéne rendelkeni. Hát nem mindenkinél egyértelmû hogy ez mit jelent."

Akkor én úgy látszik az 50000 IMDB userrel egy szintû filmes érettséggel rendelkezem, akik 8.3 pontra pontozták a filmet, ezzel lehûtve azt a nagy 10/10, 11/10 örömódákat, amelyet olyanok zengnek, akik még életükben nem láttak némafilmet. De semmi gond, én maradok Chaplinnél, és a többi korabeli pojácánál, akik az én filmes érettségemnek jobban megfelelnek, mint a sehonnan jött, és 12 hónap múlva elfelejtett francia "alkotómûvészek".
4/10
Edmond Dantes 2012 márc. 22. - 14:33:48 4/10
(58/102)
Pár napja láttam repülõn. Ott pont jó volt, mert repülõn hangosfilmeket nem nézek végig,magyar felirat nélkül. Legalább eltelt vele 2 óra, visszanézésekkel.Egyébként meg, eddig azt gondoltam, egy filmet azért szórnak tele díjakkal, mert 1) megelõzik a korukat 2) kifejezik a korukat 3) csak. 2012 viszont megszülte a 4.kategóriát: egy filmet annak ellenére illetve azért szórtak tele díjakkal, mert és mivel már 90 évvel ezelõtt is közepesnek vagy annál gyengébbnek számított volna. Bolondos, kedves ötletnek, "gag"-nek jó, semmi több. Na de EZÉRT negligálni a többit? Sznobéria avagy struccpolitika? Egyre megy. Filmnek 4/10, némafilmnek 1/10 a fentiek miatt.
10/10
benkewood 2012 márc. 21. - 16:56:42 10/10
(57/102)
Ez a film FANTASZTIKUS!!!! :-)))) Sajnálom, hogy nem tudja mindenki értékelni. Egyszerû, szép, van egyfajta varázsa. A hatására le is töltöttem egy rakás régi némafilmet... nem is tudtam eddig, hogy mit hagytam ki! :-)
10/10
Meridol 2012 márc. 21. - 10:15:00 10/10
(56/102)
Nem bizony. Erre mondják hogy egyfajta filmes érettséggel kéne rendelkeni. Hát nem mindenkinél egyértelmû hogy ez mit jelent.
Peetya911 2012 márc. 21. - 00:37:24 Előzmény domo.robi
(55/102)
Azt hiszem sokak elvesztettek a fonalat a filmbeli valosag es a forgatas kozt.
Az adott kor stilusat adja vissza, illetve az akkori vilagot eleveniti fel. Szerinted mi kellett akkor, hogy valaki sztarra valjon? Idezem: "Okosan néz, szomorúan néz, bután néz, mosolyogva néz. És tud táncolni"
Akkor igy mukodott a film. Erdekelne, hogy nalad pl mit jelent h pocsek a karakter kidolgozottsaga?
Szerintem nem ertetted meg, hogy miert is mondjak erre a filmre azt, hogy "varazslat" :)
10/10
beszelo86 2012 márc. 17. - 13:28:33 10/10 Előzmény cannyon
(54/102)
"Adnák" :DDD No comment...
Emerenz 2012 márc. 16. - 19:19:25 Előzmény domo.robi
(53/102)
Talán nem véletlen, hogy francia a film, vajon ha Hollywoodban csinálnak egy hasonlót, akkor mi marad ki belõle? Vagy inkább mit zsúfoltak volna bele, hogy tényleg élvezhetetlen legyen? Talán a könnyedség és a stílus az, ami szerethetõvé teszi, na nem mindenkinek.
lefut_a_szalag 2012 márc. 13. - 23:49:58 Előzmény domo.robi
(52/102)
Ez a film nem a semmibõl jön. Idén egy fajta trend az, hogy a mozi születését, a film történelmének egy kis szeletét vagy beleépítik a filmbe(l: Hugo) vagy mûfajt retrósítják tisztelegve a Nagyok elõtt. Ezzel nincs semmi gond. Ez szerintem helyénvaló. Az Oscar meg köztudott, hogy hogyan zajlik. (A filmet L.A.-ben forgatták, tehát hollywood-i prod.)Ez persze nem változtat a rendezõ és a fõszereplõ zsenialitásán.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy ez a film nem hoz újat, épp azért alkot maradandót, (nem a sztori terén) mert olyan megoldást használ, amely avítt, ósdi, régimódinak tûnik ebben a mai XXI. századi filmes érában. A némafilmek jellemzõi a túlzott gesztikuláció, az elnagyolt, de egyértelmû testbeszéd...a fõszereplõ gesztikulációját negatívan minõsíteni egyet jelent azzal, hogy a némafilmek világában nem vagy járatos...Ez a szerep ezt a nagyképû, ripacs, bájgúnár karaktert erõsíti.
A film képi világa és gesztusnyelve annyira pofon egyszerû, hogy még a nem szakavatott nézõ is egyszerûen megérti a mondanivalót. A film dramaturgiája igazad van, nem nagy szám, van egy alaphelyzet, jön a bonyodalom, a konfliktus majd a megoldás,így megy ez...igazából ez egy alapelv, amely egy jól bevált recept.
Amúgy ez SPOILER!!! Kifejezetten azt értékelem nagyra ebben a filmben, hogy a rendezõi koncepció ügyesen egyensúlyoz a némafilmek és hangosfilmek határán, a film könnyed játéka az atmoszféra hangokkal, a tánclépésekkel, lihegésekkel és a zenével rendíkvül kifejezõ.

10/10 :-)
, játékos, könnyed, humoros és egy egyszerû történet köré képes egy
teberekefe 2012 márc. 13. - 13:42:24
(51/102)
"a feleségéhez pedig nem szól." Szerintem ez sem véletlen :)
1/10
cannyon 2012 márc. 13. - 01:47:13 1/10
(50/102)
Fantasztikus ez a film és egyben egy kövér 0 nem hogy Oscart még málna díjat se adnák ezért a filmért. Aki megnézi az lefekvés elõtt nézze meg, mert jót lehet rajta aludni. Ez a film csak azért kapott oscart mert a vén trottyok kicsit retroztak és ezen megörvendve adták le a voksukat az oscarra. Az Oscar díj kiosztó már nem arról szol amiért ki lett találva.
domo.robi 2012 márc. 12. - 22:49:06
(49/102)
Megnéztem, értettem a koncepciót, de nem voltam hasra esve.

Utána megkérdeztem, hogy ez tényleg ennyi oszkárt érdemelt? Mert szerintem egy erõs közepes film volt. Mivel a 12/10-es kollégák úgyis belekötnek, hogy miért nem tetszett ez a kiváló alkotás, ezért elmondom. Néhány pontban, a legjellemzõbbeket:

- Férfi fõszereplõ: idióta vigyor, a színész saját gesztusa, nem alakítás. A karakter kidolgozottsága pocsék, negatív szereplõ. Öntelt majom, tele van a lakása a saját egójával, a feleségéhez pedig nem szól. Milyen ember az ilyen feeling.
- Nõi fõszereplõ: jó karakterszínész, kaphatna mellékszerepeket James Bond mellett. Okosan néz, szomorúan néz, bután néz, mosolyogva néz. És tud táncolni - ahogyan bármely színitanodás 20 éves lány tud, tessék megnézni egy musicalt valahol Pesten.
- Kutya: úgy látom alapos agymosást végzett a CGI és az animáció, ha már egy kellék kutyát is ennyire komálnak a nézõk. Ennél csak durvább filmek voltak a 30-as években már(!) sokkal nagyobb tudású állatokkal.
- Gesztusok: hamisítatlan 21. századi gesztusok, semmiben nem emlékeztetett a régi némafilmekre. Azt a kort már nem tudják visszahozni a mostani színészek, hiába is próbálják.
- Sztori: igencsak gyenge. Lineár- egy csavar - konflikt - krízis - feloldás. Régi ismerõs recept az antik drámák óta.
- Jelmezterv, korrajz: közepes. A Sky kapitányban sokkal jobban megragadták a 30-as éveket, nem tudom hogy csinálták, szerintem jobban átgondolták, hogy milyen korabeli tárgyakat, ruhákat használnak, és játszottak egy kicsit a világítással is.
- Filmzene: a könnyem kicsordult... hogy ma már ilyennel lehet oszkárt is nyerni. Nem volt rossz a zene, bármelyik Tom & Jerry epizódnak becsületére válna, de azért oszkárt. Na ne...

Az egész produkció nekem nagyon bûzlik. Kicsit bundaszagú ez a sok oszkár. Jön a semmibõl egy némafilm, jól idõzített bemutatóval, sok jelöléssel, aztán tarol. Pedig annyira nem jó. Egy erõs 60%-ot azért kaphat.

6/10
acidphase 2012 márc. 12. - 21:25:01
(48/102)
bizony:)
10/10
Meridol 2012 márc. 09. - 22:56:03 10/10
(47/102)
Nem csoda. Arra is hajaz egy kicsit. Nekem is sokszor eszembejutott.
Pheithó4 2012 márc. 09. - 15:03:25
(46/102)
Látta itt valaki az Ének az esõbent? Valahogy mindig azt a jelenetet vártam, hogy elered az esõ és...
10/10
Meridol 2012 márc. 05. - 19:57:16 10/10 Előzmény SouthBronx
(45/102)
Egyetértek. Valóban kell hozzá egyfajta "filmes látásmód". A rendezõ mindössze visszavezetett minket a kezdetekhez teljesen korabeli módon és nem tett hozzá semmi olyat ami a modern kori filmgyártást jellemzi. Pont ettõl különleges és napjainkban is mûködik!!! Dehát.. a technikán kívül nem sok minden változott. Az hogy nincs hallható beszéd ugyan miért lenne zavaró? A szemek és az arckifejezések sokkal többet mondanak ,az hogy néha megszólalnak egészen elenyészõ ha észrevettétek szinte alig van felirat csak a nagyon fontos jeleneteknél.Nem is hiáynzott hogy megszólaljanak hiszen nem arról szól az egész. /egyébként nehezebb is csak az arccal ,szemekkel, mozdulatokkal játszani ezt a 2 dolgot remekül megoldják a színészek.Le a kalappal!
És a kutyát is imádtam!
Amikor láttam ,a moziban is siri csönd volt. Érdekes módon nem volt sem zacskócsörgés, mobil, sutyorgás, köhögés, krákogás sem, mert mindenki tudta hogy ez valami más és mindannyian elmerültünk a varázsában.
8/10
Sadenal 2012 márc. 05. - 19:04:31 8/10
(44/102)
Szerintem egész jó kis film volt, bár azért a Pénzcsinálót meg a Hadak útján-t én többre értékeltem. Pedig ez a film is mély volt és a színészeket is nagyon megkedveltem a film nézése alatt. Bérénice Bejo gyönyörû Dujardin meg szimpi volt, de én azért....hát nem tudom. :(



8/10
1/10
offtopic
CrucioIsAwesome 2012 márc. 05. - 18:23:18 1/10 Előzmény SouthBronx
(43/102)
Filmes látásmód? Nos, elég sok filmet láttam. De van egy szabályom, amelyik film elsõ fél órája nem tud lekötni, azt kinyomom. Legtöbbször. Amúgy hogy mennyi filmet néztem meg - 2010 nyarán minden nap 3-4 filmet néztem meg. De nem láttam az összes "kultusz filmet", pl 8. utas a halál. Mielõtt itt is leszólnának azért, hogy hogy merem magam filmrajongónak nevezni, megjegyezném, hogy számomra a filmek céljai, hogy lekössenek, szórakoztassanak (még ha félelmetes is), de vannak filmek, amik számomra nem szórakoztatóak. Nem kialakult filmes látásmód kell a filmhez, csak egyszerûen van akinek bejön, van akinek nem.