danek87 2022 júl. 09. - 14:59:08 Előzmény jmisi31
(17/77)
Port hu-s pontozasoknak semmi jelentősége,IMDB mérvadóbb
10/10
jmisi31 2022 júl. 09. - 13:39:04 10/10
(16/77)
Erős közepes! Kevesebb humorral kellett volna dolgozni, de sajnos ez Waititi ismérve... a lesújtó kritikákkal nem értek egyet, ahogy a pontozással sem. 4 pontnál bőven jobb... nálam olyan 6,5/10, de 10-esre pontozom, csak hogy feljebb húzzam egy kicsit.
3/10
Steel Peter 2022 júl. 08. - 23:06:20 3/10 Előzmény Sz. Péter
(15/77)
Ha filmek sorozatáról van szó akkor ideális esetben egy film csupán egy fontos személyiségformáló történetet mesél el. Az már más kérdés, hogy az eredettörténetek sajátosságai, hogy a főhősök önmagukban is egy elég nagy karakterívet járnak be, de ez még nem azt jelenti, hogy az eredettörténetben megkezdett karakterfejlődés teljes, sőt ellenkezőleg egy jó folytatás még inkább kibontja az addig felhozott konfliktusokat. Thor hiúsága és önhittsége újra felbukkanó elemek voltak az Avengers filmekben is, ahogy a Lokival folytatott viszálykodása is egyre kevésbé volt fekete-fehér árnyalatban feltűntetve, de felhozhatnám példaként Tony Starkot is akinek az exibícionizmusa, egoizmusa újra és újra visszaütött a későbbi Vasember filmekben is.

Igazából ha egy franchise nem tartja a kontinuitást és nem építkezik egyik történetről a másikra azzal kiüresíti a főhőseit, melyek csupán külsőségeikben maradnak önazonosak ez történt a Love and Thunderrel is.
4/10
atomzsolti 2022 júl. 08. - 22:34:16 4/10
(14/77)
A Ragnarök nálam teljesen újraértelmezte a franchise-t, üde színfoltja volt az MCU-nak. Az Endgame óta nem is néztem Marvel filmet moziban ezt viszont nagyon vártam...mindhiába.
A legtöbb kritika a film debilségét hozza fel, mint legfőbb hátrányt. Szerintem az volt a legkisebb baj, mert jól áll Chris Hemsworth-nek ez a karakter. Viszont az arányok, főleg a dráma-humor összemosása teljesen élvezhetetlenné tette a filmet. 3 különböző kihívást amúgy is nehéz lett volna egy csúcspontba terelni, de a poénkodással együtt teljesen elveszett az összes konfliktus súlya. A 200M gyártási költséghez képest a CGI is nagyon gyenge volt. Konkrétan a harcoló démonokból csak pacákat lehetett látni. Lehet jobbat érdemel a film, mint 4 csillag, de az elvárásaim miatt ez egy hatalmas csalódás volt.
1/10
JULES_GT 2022 júl. 08. - 20:16:41 1/10
(13/77)
Zene volt a legjobb benne, de ha gánszenróziszt szeretnék hallgatni, akkor benyomom a kazettájukat a deck-be és akkor legalább az összes számukat végig tudom hallgatni. A kecskék viszont mindent visznek!
3/10
Madártoll 2022 júl. 08. - 20:08:39 3/10
(12/77)
Azta, de fos volt.
Sz. Péter 2022 júl. 08. - 07:39:13 Előzmény Steel Peter
(11/77)
"Thornak leginkább az áll jól ha egy kicsit arrogáns, kicsinyes, hiú figurát testesít meg és mivel egy rendkívüli képességű karakter többnyire el kell veszítenie az erejét azért, hogy alázatot tanuljon és jellemben is felnőjjön az isteni képességeihez"

Mindez (a karakterfejlődés) megtörtént az első részben.
Ez meg egy folytatás.
6/10
nokedli80 2022 júl. 08. - 00:04:58 6/10
(10/77)
Sajnos szigorúan egyszer nézhető kategória 😉
1/10
dettiqueen 2022 júl. 07. - 23:25:03 1/10
(9/77)
Beteg lett ez a film, nem bírtam végignézni. Nem értem, miért kell gyerekeket belekeverni ebbe a világba. Az az érzésem erről a filmről, mintha a Marvel filmek alkotói nem tudnának újabb történetet kitalálni a világ megmentésére. Szerintem idő - és pénzkidobás ez a mozi, nagy csalódás volt.
3/10
Steel Peter 2022 júl. 07. - 22:11:15 3/10
(8/77)
A Ragnarok után úgy tűnt, hogy Taika Waititi újra tudja értelmezni a Thor franchise-t , ehelyett elkészült az Ovizsaru MCU verziója. Thornak leginkább az áll jól ha egy kicsit arrogáns, kicsinyes, hiú figurát testesít meg és mivel egy rendkívüli képességű karakter többnyire el kell veszítenie az erejét azért, hogy alázatot tanuljon és jellemben is felnőjjön az isteni képességeihez, hogy a történetek végén minden szempontból betudja tölteni a hős szerepét ebben a karakterfejlődésben segített Loki aki gyakorlatilag a negatív tulajdonságainak a megtestesítője volt nárcisztikus,hiú, tele felsőbbrendűségi érzettel és mikor Thor letudta győzni Lokit azzal kicsit saját magát is legyőzte.
Ebben a történetben nincs igazi karakterfejlődés, a mellékszereplőknek sincs funkciója, előkészítetlen blőd poénokkal van teletűzdelve a film, miközben egy eléggé megkérdőjelezhető morális tanulságot közvetít. Egyre inkább azt érzem, hogy az Endgame-mel véget értek az MCU aranyévei és hiába jönnek sorra az újabbnál újabb szuperhős filmek és sorozatok ezeknek már nem céljük, hogy összeálljanak egy közös történetté ezzel pedig elveszik az unverzumépítés lényege, ami különlegessé tette a Marvelt.
ute08 2022 júl. 07. - 18:46:18
(7/77)
faszom 40 éves vagyok de ez kibaszottul tetszett , nem is értem a kritikát hogy lehúzták...simán felér az első részhez
1/10
napviragi 2022 júl. 06. - 23:51:19 1/10
(6/77)
3 év után először mentem moziba ... És ezek után egy ideig nem is fogok. Ez a film bűnrossz. Egyetlen dolog jut eszembe róla, ha rágondolok: PÉNZKIDOBÁS!
KurtWagner 2022 jún. 30. - 20:02:45 Előzmény Sz. Péter
(5/77)
Igen, de a film alatti stáblistán úgy szerepel, hogy Matt Damon Loki és gondoltam, hogy megmagyarázom neki, hogy miért is... Amúgy arra nem vennék mérget, hogy Loki nem fog felbukkanni a filmben, ha más nem a stáblista utáni jelenetben. Egy részt lehet visszaemlékezés is, de a sorozat is a Végjáték után játszódik és ugyebár a Végjátékban Loki nem hal meg, hanem megszökik és bár a rendező azt mondta, hogy nem foglalkozik a multiverzummal, attól még...
Sz. Péter 2022 jún. 30. - 18:39:42 Előzmény KurtWagner
(4/77)
Tehát nem Matt Damon játszotta Lokit (mert Tom Hiddleston játszotta), hanem Matt Damon játszott egy filmbeli színészt aki egy filmbeli színdarabban Lokit alakította.

Mellesleg a "Thor: Szerelem és mennydörgés"-ben Loki karaktere értelemszerűen (mivel a sztori a "Bosszúállók: Végjáték" után játszódik) nincs is benne.
KurtWagner 2022 jún. 30. - 16:35:11
(3/77)
Nem nézett rossz filmet. A Ragnarökben volt egy színészcsooprt: Sam Neil, mint Odin, Chris Hemsworth egyik testvére Luke, mint Thor és Matt Damon, mint Loki (bár nincs kizárva, hogy pont a Kevin Smith film miatt). Ők fognak visszatérni. Amúgy meg, bár a rendező azt mondta, hogy ő nem kívánja behozni a a multiverzumot, a Loki sorozatban is több Loki volt, más-más színész alakításában...
Sz. Péter 2022 jún. 29. - 18:57:34 Előzmény vki69
(2/77)
Mert rossz filmet (a Dogma-t)néztél.

vki69 2022 jún. 29. - 03:14:51
(1/77)
Csak kérdés Loki miért Matt Damon?