pencroft 2011 szept. 03. - 13:09:48 Előzmény Pista15
(146/206)
Ezt még nem volt kedvem megnézni, de az eredetije (Alejandro Amenábar: Nyisd ki a szemed / Abre los ojos, 1997) szerintem a világ egyik legzseniálisabb filmje.
Pista15 2011 márc. 20. - 16:09:55
(145/206)
Bátran ki merem jelenteni, hogy a világ második legrosszabb filmje, azért csak a második, mert ez csak egy remake és az eredeti, a világon a legrosszabb:DDDDD
offtopic
Cressida Beau Pre 2011 márc. 20. - 15:09:24 Előzmény Citromtorta
(144/206)
Bennem te keltesz rossz érzéseket, de azzal vigasztalom magam, hogy te is csupán kitalált vagy.
Charles Foster Kane 2011 márc. 19. - 15:37:10 Előzmény zee944
(143/206)
Ez a film szerintem abba a csabdaba esett, hogy egy hajszalnyit tuldimenzionalta magat, es ettol a klasszikus film statusz helyett (amihez sztem eleg kozel kerult) inkabb valamifele kozfikazas targya lett.

Mondjuk ez erdekes, mert pl. az Inception sokkal komolyabban vette magat, es meg alapbol is nagyobb okorseg. Aztan megis mar kultfilmkent emlegetik, szoval vegulis ki erti ezt? En biztos nem.
1/10
Pandamanci 2011 jan. 21. - 17:12:06 1/10 Előzmény Citromtorta
(142/206)
Tökéletesen egyet értek. Rémálmomban ne jöjjõn elõ!:S
2/10
szabinagypal 2011 jan. 10. - 00:37:27 2/10
(141/206)
A Nyisd ki a szemed, e film eredetijének rendezõje, Alejandro Amenabar lázasan feküdt otthon és rémálmai voltak, ennek nyomán született a film. Vajon másnak látnánk a körülöttünk lévõket, ha mi mások volnánk? Hiszen számára barátja és az egyéjszakás lány jelentõsége megnövekedett. És meddig mennénk vissza, ha újra kezdhetnénk? Õ hõsiesen ott folytatja, ahol még föl tudja vállalni a döntéseit. Párhuzamokat jelenthet a szcientológiával, hogy jelentõs bizalmatlanság figyelhetõ meg a lélekbúvárokkal szemben, ha egyáltalán léteznek; jelen van a krüogén fagyasztás ötlete; az agymosás; az álarc viselése és a tekintet eltorzulása; valamint önmagunk fölfedezése és megvalósítása. Pénelope Cruz ugyanazon szerepben, mint az eredeti filmben. Gyors szemmozgás címmel 2003-ban Izraelben is földolgozták; hatott továbbá Michael Gondry filmjére, az Egy makulátlan elme örök ragyogására. A film után hosszas vitatkozások kezdõdnek, értelmezésekkel. Részspojler (?): legalább öt különbözõ értelmezése lehet a végének: vajon krüogén fagyasztásról, álomról, kómáról, vagy regényrõl van szó? Körbeér? Hiszen a kezdõszavak a végszavak is: emberünk újra- és újraéli a rémálmát. Vagy ez maga a pokol, örökös boldogtalansággal, a legrosszabb pillanataink ismétlõdésével, és állandóan hamisnak bizonyuló reményekkel?
9/10
valkover 2010 nov. 03. - 17:37:53 9/10 Előzmény Citromtorta
(140/206)
Kicsit sem értelek téged... :S Engem nagyon megfogott ez a film, és az undor még csak meg sem fogalmazódott bennem.
Szerintem egyszer mindenféleképp érdemes megnézni, mert nem egy könnyen felejtehõt filmecske.
9/10
valkover 2010 nov. 03. - 17:33:23 9/10 Előzmény zee944
(139/206)
Nos jelentem én is. :) Tetszett a film, végre nem tudtam kiszámítani mi fog történni, fordulatos volt, folyamatosan lekötötte a figyelmem, és szerintem a színészi játékkal sem volt olyan nagy gond, sokan szidják ezért, ám nem igazán értem az okát... és én is elkezdtem nézni a Nyisdd ki a szemed c. filmet de, hmm... engem se kötött le ezek után, talán a sorrend volt rossz és ha azt nézem elõször ugyan így elvarázsolt volna. Haláli jó a története, ötletes... És zenéje is szép...
1/10
Citromtorta 2010 okt. 02. - 05:38:26 1/10
(138/206)
Én egyet tudok, mondani errõl a filmrõl...iszonyúan éreztem magam miután megnéztem, mint aki rosszul van, soha egy film nézése után nem éreztem ezt a hányingerhez hasonló undort, kelemetlen volt az tuti és eltartott egy darabig, amíg kiõltem magamból. Sztem egy jóérzésû ember se nézze meg ezt a filmet. Hihetetlennek tartom, hogy ez már remake, bõven sok ebbõl a filmbõl 1is, nem hogy még egy. Egy filmnek soha nem volt az feladata, h borzasztó érzéseket keltsen ÉRTELMETLENÛL egy nézõben. Hiszen semmi valóságalapja nincs. Egy kitalált világ okoz rossz érzéseket...
10/10
hápi a gangesz partján 2010 aug. 27. - 23:25:47 10/10 Előzmény popitamó
(137/206)
Sztem azért hagyja ott a csaj, mert szánalmas lett a viselkedése, és nem pedig az arca miatt.
NE OLVASD EL, HA NEM LÁTTAD

A vége homályos, de van egy tippem: a technikust is õ írta magának, de ami még érdekesebb lenne:valószínû álom volt az egész.A végén pedig felébred.:)
A negyedik oldalon, egy leírás a Monet képrõl:sztem ez mindent megmagyaráz.
http://www.uni-miskolc.hu/~wwwmach/alkalmazottak/ta/04pub.pdf
8/10
zee944 2010 jún. 28. - 19:23:22 8/10 Előzmény sakit felut
(136/206)
Te is egy elég szûk klub tagja vagy, akinek (bevallottan) tetszik ez a film. Nekem nagyon bejött, végig izgalmas volt, csavaros, nem tudtam kiszámítani, mi fog történni. Lehet, hogy csak másolat, és a fõ érdem azoké, akik eredetileg elkészítették, de attól ez még önmagában jó kis film. Az eredetit egyszer elkezdtem nézni utólag, de feladtam, nem kötött le a Vanília égbolt után.
7/10
sakit felut 2010 jún. 23. - 23:05:57 7/10 Előzmény 1asokközül
(135/206)
Szerintem meg jó volt ez a változat, sok ember nem is tudja mennyire hasonlít vágyaiban és álmaiban a filmben található szerintem Tom Cruise- hoz nagyon eltalált gazdag tökéletes világban élõ gyerekhez, amit azért eléggé meghatároz a Hollywood és az ilyen emberek. És Tom Cruise az ilyen szépfiúk közül azért tényleg még karakteresen is adja a dolgot, megadja a dolog szinészi játék formáját eléggé. Ehhez képest a filmet szerintem eléggé jó irányba vitte el érdekes stílusban az egész amerikai társadalmat, történelmet, tudományt a végére belekeverve Cameron Crowe :)
3/10
1asokközül 2010 jún. 23. - 19:31:07 3/10 Előzmény öreganyám
(134/206)
Ha akarsz egy klasszisokkal jobb verziót látni, akkor ehelyett nézd meg inkább a Nyisd ki a szemedet! Azt nem csak egyszer lehet megnézni és még Tom Cruise idegesítõ színészi játékát sem kell látnod... de Cameron Diaz is borzalmas ebben a filmben.
kgyuri0 2010 jún. 20. - 23:49:45
(133/206)
Elõször pszycho-thrillernek indul, szépen átfordul pszychoblõdlibe, pszychofontoskodással nyakon öntve, majd pszychohalandzsa, ami totál pszychohülyeséggé „növi ki magát”. Kár az idõért ilyet nézni.
Sztem pl. a Mátrix méltó párja
Mindez nyakon öntve Tom Cruise-zal, aki eddig még, legalább is számomra, nem bizonyított semmit, pusztán egy bõrviszketést okozó arc, vicsorgó fogsorreklámmal, de hát nem vagyok fogász(se fogkrémgyártó).
A filmbéli elfajulása jól kvadrál ismeretes privát elhülyülésével a scientologia irányában.

Igen, nagyon valószínû, hogy a „Nyisd ki a szemed” eredeti filmváltozata jobb(ennélrosszabb semmi képpen sem lehet), õszintén szólva nem keltette föl külöünösebben az érdeklõdésemet(gyanús figyelmeztetõ jel, hogy annak rendezõje, a spanyol Amenábar részt vett ebben is, mint író)
Car volt na!! Nem kicsit, nagyon.
dr.w 2010 jún. 20. - 23:01:13
(132/206)
Iszonyúan gyenge film! Látszólag mozgalmas, mégis tele van üresjárattal. Rettentõen felszínes. Tom Cruise soha nem volt kedvencem, ezután sem lesz!
far vik 2010 jún. 20. - 23:00:25
(131/206)
Apróságok... Azok a legnagyobbak. Jajám... Milyen igaz!
offtopic
öreganyám 2010 jún. 20. - 19:04:36
(130/206)
Egyetértek. Zseniális film és ha depressziós lennék, kinyírnám magam. Egyszer azért nézze meg mindenki :)
zol80 2010 jún. 20. - 17:56:49
(129/206)
Gyengébb változata a nyisd ki a szemed-nek. Az minden szempontból jobb, ez egy viszonylag gyenge próbálkozás.
7/10
sakit felut 2010 jún. 20. - 17:47:51 7/10
(128/206)
összetett rendezõ ez a Crowe, ha ez nem is teljesen az õ filmje csak választása... nem hiába rendezett a grandzzshoz is egy jó kis romantikát a nyáltól a poénokon át a az egész kiröhögéséig, jófajta karakterekig, különbözõféle helyzetekig abban az idõben eredeti formában a Facérokkal ... ez nagyjából igaz erre is, vagy amit mostanában fogadtam el és kedveltem meg még jobban a Jerry Mcguire világára is .. jó kis életfilmek, akit érdekel oda is írta egy posztot ami a legfrissebb élményeken alapul :)
valamit 2010 jún. 20. - 17:30:28
(127/206)
embere válogatja, nekem speciel barom lelkesítõ volt annak idején, mikor elõször láttam
:)