perry 2012 júl. 04. - 18:01:31
(30/50)
A primitívben nem foglalnék állást, azt azért tényleg nem várom el egy misztikus horrortól, hogy napfényes virágbimbós erdõben játszódjon, ahol Bambi ugrándozik Miki Egérrel és társaival.
Az viszont tény, hogy a forgatókönyv írója elõvette az összes horror szabásmintát és próbált egy igazi Haute couturet
vagy is mester szabást kihozni a Végsõ menedékbõl.
Mert itt aztán van sok személyiségû hitehagyott SPOILER lelkipásztortól kezdve kissé hitehagyott gyerek megtört anyán át egészen a sátáni izéig minden.
Elvileg két film is kitelhetett volna belõle de az eredmény : 112 perc néhol leülõsen lassú, majd neki lóduló kellõen misztikusra fazonírozott gondolatba ejtõ történésekkel. A gondolatba ejtésen azt értem, mikor tudunk már a sok egymásra halmozott infóból valami épkézlábat kihámozni.
Mert a sok pszichomókus dumából sok mindent nem igazán tudunk meg maximum annyit vannak ebben a pasiban vagy xxx-n.
Mint elõttem írták amiért nézhetõ a film, hogy sikítozó B kategóriás hölgyek és urak helyett jó színészek hozzák a figurákat.
Az meg aztán végképp szívfájdító volt mikor a kislány dudorászni kezdte a dallamot, ergo bele komponálták a következõ rész lehetõségét, valamint az Omen-tõl kezdve ezt a fogást kb 212234556 alkalommal elsütötték.
Számomra egyszer nézhetõs.
2/10
KisFekete1987 2012 febr. 05. - 00:27:01 2/10
(29/50)
Üdv mindenkinek! Hol is kezdjem?.. Aki színvonalas horror/thriller filmet akar látni, annak nem ajánlanám ezt a filmet. Röviden azt gondolom, elcsépelt, érthetetlen, unalmas zagyvaság az egész. 10-es skálán 3 alát adnék, de azt is csak azért, mert egy pillanatra mintha felkeltette volna a figyelmem, de téves riasztás volt. Láttam már jobb filmet is...
5/10
offtopic
idõjós1010 2012 jan. 27. - 19:46:13 5/10
(28/50)
ja, hogy nálad az volna filmmûvészet csúcsa ? Amolyan Ember tragédiája szerû bölcselet ?
Pszeudo 2012 jan. 27. - 16:34:52 Előzmény idõjós1010
(27/50)
Ember, akkor te ne nézd meg a csillagok háborúját mert biztos nem fogod érteni...
LCsajszi 2012 jan. 25. - 20:39:35
(26/50)
Maga a film, az egyedisége az nekem is tetszett, viszont itt néhány hozzászólóval egyet kell, hogy értsek a filmmel kapcsolatban.

SPOILER
Én nem szeretem azokat a dolgokat, ha a vallást rossz színben állítják be. Aki emlékszik rá, az édesanyának milyen igaza volt, mikor azt mondta a mamának, hogy a kislánya még gyerek, nem tehet a hitetlenségérõl. Ha ezért halált érdemel szegény kislány, akkor az én szemszögembõl nézve van az Ördög meg a Gonosz Isten és Jó Isten nincs (mert milyen Isten az, aki hagy meghalni egy szomorú és beteg kislányt és még esélyt se adnak neki, hogy mégis higgyen?). Továbbá az nekem is zavaros, hogy a videóban az volt, hogy az emberek megbetegedtek, aztán a lelkész felé fordultak, mert õ szerinte csak Isten segíthet és így a mamától elpártoltak. Akkor utána hogy a fenébe vesztette el a lelkész a hitét és hogy a fenébe hitt a mama az Istenbe? A szerep megcserélõdött. Amikor a lelkészt elkapták, mintha megátkozták volna, az Ördög bújt belé. Elvileg, amit a mama mûvelt az istentelen varázslás, tehát még se lehet a Jó Isten szolgálatában, hiszen már az ókorban is a bálvány imádat meg stb tiltva volt. Én esküszöm azt hittem elõször, hogy a mama valamilyen boszorkány, aztán késõbb már másképp volt beállítva.
ilovedogs 2012 jan. 16. - 13:46:50
(25/50)
Óriási zagyvaság! A fõszereplõk miatt kár:(
5/10
Fagutalis 2011 dec. 27. - 16:32:38 5/10 Előzmény Jagdglück
(24/50)
Tökéletesen egyezik a véleményünk. :-)
oxide83 2011 dec. 25. - 22:05:45
(23/50)
Tettszett a film, jó a hangulata, meglepõen komor és a színészek is jól alakítanak viszont elég sok megválaszolatlan kérdés felmerült bennem a végére.

SPOILER
Ez a lelkész csávó miért gyûjtött a testébe hitetlen lelkeket? Az a videó ahol szerepel majdnem 100 éves, hogy nézhetett ki ugyanúgy a jelenben is mint a felvételen? A videón mutatták, hogy a banya kiszívja a tiszteletes lelkét majd betömi sárral, hogy ne tudjon visszaszállni a testébe. Akkor mégis hogy került oda vissza :-)?
Az akiknek kiszívta a lelkét elõtte azért köhögtek fel sarat és lettek megjelölve, mert hitetlenek voltak és halálra lettek jelölve :-)?
9/10
truth555 2011 dec. 23. - 13:31:21 9/10
(22/50)
Elnézést az elõzõ hozzászólásomért, véletlenül ment el és nem tudom törölni.

A filmrõl akartam írni. Érdekes élmény volt látni egy ilyen alkotást. Igazán súlyos pszicho thrillerként indul, nagyon izgalmas önmagában a skizofrén szál, aztán a közepén nem várt fordulattal átcsap valami okkult horror jellegû történetbe. Egészen elképedtem és nagyon meglepõdtem a fordulatokon. Izgalmas film, a súlyos tartalmak kedvelõinek erõsen ajánlott.

Az egyetlen negatívumot az "istenes" mondanivaló miatt adom. Tipikus amerikai hülyeség ez az elvakult neokereszténység. Ha nem hiszel istenben, akkor elkárhozol / eljön érted az ördög, stb. Ha ezt kihagyták volna belõle akár 10-bõl 10 is lehetne. Így csak 9/10
9/10
truth555 2011 dec. 23. - 13:26:49 9/10
(21/50)
sdg
CrissCole 2011 dec. 21. - 11:02:21
(20/50)
Jó film. Julianne Moore "adja" el a filmet és Jonathan Rhys-Meyers játéka is egyedül álló ahogy megformálja a több karaktert.
Nagyon jó történet és teljesen érthetõ film. A Misztikus Thriller kategóriába sorolnám. Akik szeretik az olyan filmeket mint A Kör vagy a Más világ azoknak tetszeni fog. Szórakoztató , kicsit borzongató kellemes kikapcsolódás.
7/10
Jagdglück 2011 dec. 17. - 22:19:59 7/10
(19/50)
Julianne Moore-t már megszokhattuk az ilyen típusú filmekben, õ jól is játszott, viszont maga a történet kissé debil. Az eleje még érdekfeszítõ, félelmetes, viszont a közepe-vége káosz és vicc-kategória. Egyszer elég volt:)
5/10
idõjós1010 2011 dec. 12. - 20:45:44 5/10
(18/50)
Nagyjából sikerült most már összeraknom a dolgokat magamban. Köszi :-)
Egyébként a végét még nem néztem meg :-)
kissnorika 2011 dec. 12. - 19:32:25 Előzmény idõjós1010
(17/50)
Én azt vettem ki belõle, hogy a "vajákos asszony" anno megátkozta ezt a fõszereplõ férfit, mert az hitetlen volt. A rá mondott kántálás szerint már csak a hitetlenségben lelhet majd menedékre. - Persze érdekes, hogy egy elvileg hívõ hogyan vuduzik, de mindegy. :D
Szóval a fõszereplõ fickó - a hitetlen doki- szedte áldozatait, de csak azokat, akik hitetlenek voltak. Pl.: a tolókocsis David stb... És akit megölt, annak kiszívta a lelkét, és ezáltal lett az õ személyiségének is birtokosa, ezért is tudhatott minden részletet az életébõl.
Így kapta el Charles dokit, a nõ apját és vetett szemet a kislányra. Azt már viszont én sem értem, hogy minek kellett neki ez a "szellemlopkodás", és hogy a kislány a végén miért lett olyan, mint õ.
A kereszt szerû valami a vajákos asszony szerint a menedék. Vagyis amikor ott gyógyította azt a papát, és kifújta annak lelkét abba a kis köcsögbe, arra is ez volt rajzolva, és arra azt mondta, hogy az a menedék... Bár szerintem talán a hitetlenség jele is, ezért jött ki azon, aki hitetlen volt és ugye a hitetlen doki hátára is azt véste anno a vajákos asszony.
Sajnos a végén számítottam rá, hogy a kislány nem a saját nevén mutatkozik be..., de talán nem is lett volna olyan nagy szám, ha happy end. Persze így még több a kérdõjel, de legalább mindenki úgy oldja meg a filmet, ahogy tetszik.. :)
5/10
idõjós1010 2011 dec. 11. - 12:49:03 5/10 Előzmény stonecold7
(16/50)
Nálam hosszú a lista azon dolgokra vonatkozóan amiket nem értettem ebben a filmben, de ez talán azért is lehetett, mert a bugyutaságmérõ mûszerem már a film elsõ felében kiakadt, és innentõl kezdve nem voltam képes befogadni azt a sok értékes, és hasznos információt, amit nyújtani kívánt a film, sztorija teljes megértésének érdekében.
SPOILER
PL fogalmam nincsen róla, hogy mégis hogyan lehet egy hasadt elmeállapotú ember két, vagy többféle külön személyiséggel együtt még eltérõ fizikai állapotban is. Gondolok itt a tolókocsira, és a színvakságra. Továbbá nem értem még azt sem hogy adott személynek képzelve magát, hogy a fenébe lehet birtokában olyan információknak, apró dolgoknak, titkoknak, amiknek csak az általa megformált személy lehetett tudatában. Itt például arra a bányában (vagy hol) talált szögre gondolok, ami a 3 gyermekes anyuka zsebében lapult mindig, és amirõl gyermekein kívül elviekben senki nem tudhatott semmit. A késõbbiekben pedig már azt voltam képtelen felfogni, hogy mi a szösz jelent meg egyes szereplõk hátán, mitõl köhögtek fel vért, és hogyan ragadt rájuk ez a betegség. Egyáltalán ez egy betegség volt, vagy valami más ? Késõbb a kislányra is átragadt ez a nyavaja, akit valami vajákos asszonyhoz akart vitetni az anyukája, de mégis kihez ? õs régi videó felvételen lehetett látni valami öregasszonyt aki kente-vágta a témát, no de az már 100évvel elõttük is vén volt, csak nem ahhoz akarta vitetne a gyereket.

Szóval hason kérdések motoszkálnak a fejemben.
10/10
stonecold7 2011 dec. 10. - 23:10:52 10/10 Előzmény idõjós1010
(15/50)
pedig egyszerû a sztorija
5/10
idõjós1010 2011 dec. 10. - 14:50:46 5/10
(14/50)
Tucatfilm kategória, nulla eredetiséggel, ellenben maximális túlbonyolítással !
Rögtön kezdésnél feladja a leckét egy hatalmas rejtéllyel, de ahelyett hogy azt szépen lassan "megmagyarázná" még csavar rajta vagy négyszer, aztán a vége meg egy akkora káosz lesz hogy még. Az utcsó x percre már nem is voltam kíváncsi, annyira agyamentnek éreztem már a sztorit.
8/10
sanderb 2011 dec. 07. - 12:59:41 8/10
(13/50)
Kevés film kezdõdik ennyire érdekfeszítõen, s ami még jó benne, hogy ezt az erõs bekezdést szinte végig tudja tartani. Néhány jelenet illetlen az egészhez, de összességében rendben van.
Szerintem ez a film nem sorolható be egyetlen kategóriába sem igazán, de az tény, hogy a thriller - horror - misztikus mezsgyéjén mocorog. 10/8
8/10
rob83 2011 dec. 04. - 16:20:31 8/10
(12/50)
Jó film nekem tetszett,de szerintem nem tartozik horror kategóriába akkor nem is néztem volna meg!10/8
5/10
main 2011 nov. 28. - 19:34:40 5/10
(11/50)
SPOILER!!!

Egy darabig egész jó volt a film, de amikor kiderült 'a titok', vagyis a történet lényege, na ott vált komolytalanná. Gyakorlatilag azt mondták, hogy aki nem hisz Istenben, azt bizony elviszi az ördög. Merthogy ugye a lelkész csak olyanokat támadott meg, akik nem hittek Istenben. Namost én hívõ embernek tartom magam, de ez színtiszta demagógia. Magánemberként azt gondolom, hogy mindenkinek meg kell hagyni a választás lehetõségét a hittel kapcsolatban, nem pedig ilyen olcsó megoldásokkal operálni egy filmben.