memmm 2008 júl. 04. - 18:05:45
(5/45)
Még csak néhány jelenetet láttam a filmbõl youtube-on, és bár ki nem állhatom, ha ilyen szétdarabolva kell néznem egy filmet, ez teljesen elbûvölt. A csillagászati jelenettõl mindig egy óráig sírhatnékom van.
Bolba Tamás hangja Valuskához pedig annyira jó, hogy még az is nagyot emel a filmélményen. Legalábbis nekem.
10/10
Lord Stephen 2008 jún. 05. - 17:20:00 10/10
(4/45)
Nem akarom ismételni az elõttem szólókat: óriási film, lélegzetelállító, filmtörténeti jelentõségû pillanatokkal, merem állítani, hogy az öt legjobb valaha készült magyar film egyike, de méltán állítható egyenrangúként bármelyik nagy filmklasszikushoz!! Külön élmény volt megnézni a fojtott levegõjû, reménytelen pesti alkonyat/est hangulatából betérve és vissza. A két atmoszféra találkozott…

A Sátántangót minden erényével együtt ma is tévedésnek tartom (ezért is tartózkodtam jó ideig Tarrtól): a nézõt nem lehet 7 órán keresztül a székhez szegezni (én anno kb. 3 órát bírtam).

Ritka párját látom irodalom és film együtt-létének: író és rendezõ együtt dolgoznak, rengeteg azonosság (amint azt a két médium differenciái engedik), lényegi különbségek, ahol szükségessé teszik – mégis: korszakos remekmû mindkettõ, megáll a saját lábán. Úgy tûnik, szerencsés, hogy a regény egész utolsó része kimaradt: a filmnek más a logikája.

Épp ezért néhány alkalommal zavartak a kissé halványabbra sikerült pillanatok, a kevésbé meggyõzõ színészi játék és beállítások (pl. Börcsök és Fitz egyes jeleneteiben) (Hanna Schygulla ellenben óriásit alakított e hálás szerepben!) egy-két oda nem illõ, kizökkentõ poén (vacsora-vicc, az asszony harisnyáinak közelije), a kórházi tombolás pedig (fõleg az eleje) nekem nagyon is visszafogottnak, sõt némileg ügyetlennek tûnt. De az egészhez képest ezek csak a szabálytalanság apró szépségei.

Ja és külön élmény volt, amikor a film egyik csúcspontján a herceg (Kaszás Attila) elkezdett „madárnyelven” – vagyis szlovákul – beszélni…
mskozlov 2008 febr. 08. - 02:05:58
(3/45)
hihetetlen ez a film!Annyira gyönyörû mély és fájdalmas, katartikus!Egyszerûen lenyûgözõ, a zene nem kevsébé járul hozzá mindehhez. Az elnyújtott snittek pedig a legkevésbé sem öncélúak, mindenek megvan a hely és értelme...teljes riszpekt...
zszoltan 2007 máj. 01. - 10:58:45
(2/45)
Én sem úgy gondolom, hogy a Világ egy szemvillanás alatt fog eltûnni.
10/10
Redfield 2007 ápr. 30. - 17:17:23 10/10
(1/45)
A legvégére gondolsz? Egyébként egyet értek azokkal, amiket leírtál. Nagyon nagy súllyal bíró filmremek, leránt a mélybe. A részei önállóan is erõs hatásúak, de együtt egy olyan valamit mutatnak meg, tárnak elénk, ami egyszerre misztikus, és fájdalmasan õszinte. Ez az elsõ Tarr film, amit sikerült megnéznem, és egyben a legkísértõbb, legjobb magyar film is, amihez eddig szerencsém volt. Egy ilyen mû után gondolkodik el azon az ember, hogy vajon azért nincs még mindíg világvége, mert ez már a pokol?