offtopic
Segítõ Béka 2011 jún. 17. - 18:15:37 Előzmény Naphinel
(117/297)
értelmezõ írás.
10/10
pepeninho 2011 jún. 17. - 03:45:25 10/10
(116/297)
Nekem nagyon tetszett a film. A sok kis baki meg bõven belefér. Ha mindenre figyelnének akkor élvezhetetlen lenne mindenki számára. Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Csak azt sajnálom, hogy nem most kattantam rá az X-men sorozatra. Akkor most nyugodtan végignézhetném az összeset és így kronológiai sorrendbe nézhetném.SPOILER Furcsa,ambivalens érzés volt kedvelni Magnetot, úgy, hogy tudom, késõbb gonosz lesz. Viszont ami nagyon furcsa, hogy most már teljesen máshogy nézek Magnetora. Oké, egy mocsok kis görény, aki nem tiszteli az életet. Azonban ezzel a résszel egy kicsit az "álarc" mögé nézhettünk és valahol megérthetjük a féktelen dühét és csalódottságát. Azt eddig is tudtuk, hogy X Prof egy idealista. Na kicsit elkalandoztam a gondolataimban.

Nagyon jó film, nagyon ajánlom mindenkinek és részemrõl nagyon 10 pont.
9/10
Heisenberg 2011 jún. 17. - 02:11:52 9/10
(115/297)
A film jó volt, a többi X men részt nem láttam, de ez jó volt.
A valóságban a szovjetek telepítettek atomrakétákat Kubába és az amerikaiak csak ezután hirdettek blokádot.
Viszont érdekes volt hogy ebben a korszakban zajlódtak a filmbéli események. A sztori, az akció jelenetek mind jók voltak.
A film 9 pont.
Garfimacs 2011 jún. 16. - 20:53:36
(114/297)
Igazán jó mozi... azt kapod amit vártál és jó minõségben...
10/10
Goron 2011 jún. 16. - 19:49:59 10/10
(113/297)
Nagyon jó film. Ha valaki eddig nem volt rajongó, szerintem ezután a film után könnyen azzá válhat... :D
Többször nézhetõ, jól felépített; és bár a második világháború a gyengém - tehát ha egy film rosszul van erre a témára építve, vagy maga a téma rosszul van kivitelezve azt nagyon nem szívlelem - de ennek a filmnek sikerült ezt a története szálába tökéletesen beleszõni.
Szereplõk remekek, több kedvencem is akad közte, látványra is kitûnõ.
10/10
Naphinel 2011 jún. 16. - 16:28:51
(112/297)
Értelmezõ olvasás. Azt írtam, hogy NEMRÉG (alig pár perce) JÖTTEM RÁ, hogy Farkas hogyhogy toborzandó volt. Ne csak három szót emelj ki, hanem az egész mondatot olvasd. :)
Segítõ Béka 2011 jún. 16. - 15:42:04 Előzmény Naphinel
(111/297)
nemcsak az, h meglövik, hanem h még jóban is voltak, mikor küklosz felesgét felfedezik a 3 elején.

"h h lehet, h õ is toborzandó volt. :)"

mi van? ez nem baki, Farkas még a professzornál is öregebb, ez elhangzott korábban is.
offtopic
Segítõ Béka 2011 jún. 16. - 15:38:18
(110/297)
azt akarom, h ne foglalkozzanak vele filmekben.
9/10
Watchmen 2011 jún. 16. - 15:02:08 9/10
(109/297)
X-Men: Az elsõk

Piszok erõs eredettörténet. Sok mindent lehetett hallani, hogy mennyire jól felépített, mennyire jól megrendezett, jó színészek, jó sztori stb. Azt kell mondjam nagy örömmel, ez mind igaz. Nem igazán hittem volna, hogy a nagy kedvenc harmadik rész színvonalát is sikerül megugrani. De összejött. Matthew Vaughn letette az egyik legjobb képregénymozi.

Sok helyen lehetett olvasni, hogy kevés volt az idõ, sietni kellett a bemutató miatt. Nem volt sok idõ a kidolgozásra. Én megmondom õszintén nem tudom, hogyan lehetett volna ez még tökéletesebb, ha mondjuk van még rá egy fél év, mert semmi baj az összképpel. Ahogy mondani szokták teher alatt nõ a pálma. Ez most tutira beigazolódott. Valószínû a rendezõ úr az folyamatos izgalom hatása alatt jobban teljesít.

Az X-professzor és Magneto vonal adja a sava borsát a filmnek. Ez természetes hiszen tudtuk a sztori lényegét és végkimenetelét. Mégis úgy tekintünk hõseinkre mintha most találkoznánk velük elõször. Fõleg James McAvoy, de Michael Fassbender is lubickol a szerepben. Remekül illik rájuk a két erõteljes karakter palástja. Teljesen azonosultak szerepükkel, nincs erõltetett megnyilvánulás. A hitelesség miatt a nézõ is együtt izgul, örül, szomorkodik a két jó cimborával. Sajnáltam, hogy megszakadta a remek barátság, de mindkét félt meg lehet érteni. Fõleg Magneto-t hiszen a családomért én is ölnék, fõleg anyukámért. (Lehet nem lennék rá képes, de akkor is na, ez nehéz ügy).

Kevin Bacont is jó volt látni egy ilyen csúcsszuper vadiúj movieban. Zseniális a gonosz Shaw szerepében. Nem utáljuk, de nem is szeretjük. Azonban érezzük, hogy a velejéig romlott. Szóval Szalonna Kevin még most is kisujjból hozza a szerepet ha jól megvan írva.

Itt térünk át a forgatókönyv fontosságára. Egyáltalán nem bugyuták a párbeszédek. Teljesen hiteles a szereplõk szájából minden szó. Ha kell kellõen komolyan a mondandó, ha kell vicces a helyzetnek megfelelõen. Ez is a film egyik nagy erõssége, hogy ne legyen komolytalan egy percre sem, még ha nem is x-men rajongó ül a moziszékben.

Grandiózus és csodálatos zene Henry Jackmantõl, akitõl egy kicsit féltem. Mert még nem hallottam tõle igazán ütõs zenét, csak korrektet. De amit a First Classhoz kompomnált az teljesen odabasz. Gratula neki és fõleg, hogy a zseniális J. Powelles 3. részhez méltó a score. Nem semmi teljesítmény.

Meg kell említeni még Jennifer Lawrence-et aki kellõ érzelmességgel és emberi oldalát is megmutatva keltette életre Mistique-t.

Összességében egy remek mozi, többször nézhetõ. Talán (?) az eddigi legjobb rész. Remekül mûködõ történelem összemosással. Hiszen tudjuk, hogy megtörtént csak nem pont így, de mégis szépen belesimul a valós sztoriba.

Eddig azt hittem a Thor de jó kis mozi volt (75%), de az új X simán lemossa a palettáról. Ja, és nem hittem volna, hogy látom még egyszer nagyvásznon Kennedyt XDDD. Hatalmas és egyben furcsa élmény volt. Remélem ezt a mozit is új trilógiává duzzasztják.

Rajongó maradtam, de nagyon. Év végi top10-ben ott a bérelt hely.
90%
10/10
flori199 2011 jún. 16. - 14:56:41 10/10 Előzmény Beks
(108/297)
Én pedig kifejezetten rövidnek tartottam :D:D:D
szívesen maradtam volna még a moziban +1 órát is akár ;-D
8/10
kadar1995 2011 jún. 16. - 13:32:33 8/10
(107/297)
Elég érdekes film lett.
Véleményem szerint ez lett a második legjobb X-Men (a legjobb szerintem az elsõ).
9/10
Beks 2011 jún. 16. - 13:08:20 9/10
(106/297)
Ím, egy makulátlanul elfogulatlan értékelés következik, ugyanis a) nem láttam még egy korábbi X-men filmet sem (jöhetnek a kövek) b) nem vagyok oda a szuperhõsös filmekért.
De ez tényleg nem volt rossz. Sõt, kifejezetten tetszett. Nem vártam nagy alakításokat a filmben, de Kevin Bacon és James McAvoy játéka is felülmúlta a filmbeli átlagot. Persze tipikus szuperhõsös filmekhez hûen ez sem volt mentes a hatásvadász jelenetektõl és néhány szokványos klisétõl, de szerintem ez egy ilyen filmbe belefér, mondhatni elvárás a kategóriában:) A filmzene pedig egyértelmûen vitte a pálmát, a First Class theme nálam egyértelmûen az év trackje fimzenei téren.
Csak egyetlen komolyabb hátránya a filmnek, hogy - nekem legalábbis - túúúúl hosszú volt. De ezt nem róva fel neki 9 pontot kap:)
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 16. - 12:43:13 10/10
(105/297)
Spoiler
Gondolkozom egy ideje egy dolgon, nem tudtam eléggé odafigyelni, de ez a Sebastian Shaw ha elnyeli az reaktorból az energiát és produkál egy nem kis gombafelhõt, rendes hõt, vakító fényt stb., vele mi lesz. Ez kicsit emlékeztet a Predatorra, de ott az úgy nézett ki, maga is felrobban. Itt Sebastian Shaw akár erõsödött volna, mert pl. a hõt és az elektromágneses sugárzásokat és még mást is el tudott nyelni; ez energia bizonyos fajtáit jól tudta manipulálni. Így ölte meg Henry ezredest, de õ nem károsult. Megmaradt volna a robbanás után is, de mindenki más meghal...
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 16. - 07:39:51 10/10
(104/297)
Majdnem elfelejtettem, arról az érmérõl is írok majd külön. Ez lélektani film és ahogy az az érme megfordul a film elején, az nagyon nem véletlen. - Röviden annyit, hogy nem csak az számít, hogy NSDAP-sek vagyunk, vagy nem, az még a Casablancában volt nagyjából úgy. Akkor már ami a 2006-os X-MEN3-ban volt jók-e az ember szándékai, vagy rosszak és természetesen hogy konkrétan mit tesz. A 2003-as A texasi láncfûrészesben Jessica Biellel abban a filmben sem volt egy hitlerista, de ha már itt tartunk, az 1987-es Halálhajóban(Event Horizon) sem, de a Barlang-filmekben sem.
Most együgyû dolgot mondok, amit most már mindenki tud; jó, röhögjenek ki, hogy mind ezek után még ezen a fórumon beírom: én sem voltam NSDAP-s és nem sok olyan embert látok, de viszont a gyakorlatban tettem súlyos, csúnya, gonosz dolgokat, de azt sok más ember is.
Ha még most ide írom, a Casablanca technikailag film volt, akkor a csúcs, de én talán szórakozásból még megnézem; - na jó, elnézést a rajongóktól, én azt a filmet nem szeretem; de annyira a Hanussen-féléket sem (filmre némelyik, olyanok, mint A Mario és a varázsló persze szintén nem olyan rossz). De az életben még a forgatókönyvre hát elég rossz Street Fighter is komolyabb lehetne; szintúgy a nekem stilisztikai elemeit tekintve nem annyira tetszõ Antoine Fuqua film, A Nap könnyei(ez storyra jó). Nos, itt folytatom.
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 16. - 06:40:13 10/10
(103/297)
Spoiler van most is. Az én írásaimat tényleg inkább az olvassa, aki már látta a filmet.
A film két csúcspontja a végén volt: amikor Magneto az érmével megöli Sebastian Shaw-t, a gonosz mutáns doktort; és ami módon ezt teszi és hogy még Xavier is amit érez ezalatt...
A másik, amikor az amerikai és a szovjet hajók ellen fordítja Magneto a rakétákat; azon gondolkozom, hogy Charles Xavier mondja neki, hogy létezne más út is, szó szerint: "Mi lehetünk másmilyenek". De mondom egyszerûen, szóval ha tényleg beleképzelem Magneto helyébe magam, nos nagyjából ugyan ezt tenném; - sajnálom, voltam hasonló helyzetben... és amikor ott van az emberben a düh, csak már éppen tudja az ember kontrollálni, de ha mégis csak a düh/bosszúszomj uralja az embert, akkor nyers vadállati erõvel a barátaira támad. És ha viszont tudja uralni ezt a dühöt, akkor stratégosz hadvezér módjára már logikusan használja/alkalmazza az erejét, képességeit. - De csak két dologra gondol koncentrál: lényegében kínokozásra "sérelmeiért", azonkívül esetleg minden lehetséges káros, vagyis más oldalon álló elpusztítására. Ilyenkor az ember csak az éppeni saját szabályait követi és megszegi, amit korábban esetleg mindig vallott és betartott... - Természetesen ha létezik úgyszólván törvény, arra nem is gondol...
Amúgy jó volt a filmben Michael Ironside, aki itt amerikai tengerész tisztet alakított. - Az embert nem android terminátor gépei akarják általában bántani, az csak fikció. Mi, emberek vagyunk ingatag természetûek és teszünk egymással minden félét.
Majd Mystique-rõl is írok még.
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 16. - 02:28:53 10/10
(102/297)
Bocs, mert a gyógyszerem egy kicsit elkábított és nem tudtam elolvasni minden hozzászólást. Azonban ha nem vagyok túl kekeckedõ, 100%-os ez a film, 10/10.
Spoiler
Érhet kellemetlenség, tehát mindenképpen védekeznünk kell, de lehetõleg ne bántsuk az ártatlanokat és pl. a parancsot teljesítõket - akár mennyi a testi erõm és mindenfajta egyéb képességem, na és persze akár milyen a külsõm, nekem is ehhez kellene tartanom magam... - és pont én prédikálok, de ez mindenkire vonatkozik;... az életben sok minden okozhat fájdalmat, azt én is csillapítani akarom, de (és ezt kiemelem) ne bántsuk az ártatlanokat, a "jókat". - Tegyünk jót úgy, hogy a legkevesebb rosszat tesszük.
Most csak annyit tudok mondani, hogy a film végén, vagyis a vége felé a Charles Xavier által mondottaknál bölcsebbet én nehezen tudnék mondani. Késõbb írok még.
Naphinel 2011 jún. 15. - 21:48:46
(101/297)
SPOILER lehet benne:

Marhára tetszett! Jól összerakták, bár tényleg baki a 3.-hoz képest, h ilyen fiatalon lövik meg. Mindegy, tekintsünk el tõle, mert a film fontos momentuma. :)

Farkas viszont kész volt. "Na, kopjatok le". :) Úgy tudtam, h õ elküldi Charlesékat a vérbe. De az most esett le (pár másodperce), h h lehet, h õ is toborzandó volt. :)

Jól gondolom, h az Eriket játszó színész a Hex-ben szereplõ Azazael? Szerintem, igen...

A film pedig nagyon jó volt, a zenéje, a történet, az alakítások. Bár az azért sz@r, h végülis Magneto miatt lett X-prof béna. :(
Ja, és én nem találtam meg Ciklont. :( :)
8/10
Laseo 2011 jún. 15. - 11:59:54 8/10
(100/297)
Nekem nagyon tetszett! Jól elõvezette a további (régebbi) részeket. 10/8
Belua 2011 jún. 15. - 10:26:58
(99/297)
A nagy rajongóknak igazuk van hogy szétszedik a filmet szereplõkre lebontva, és ha valami valahol nem stimmel, akkor jogos a felháborodás. Én mindössze az elõzményekre voltam kíváncsi, mert az eddigi összes rész nagyon tetszett. Itt jogosan nem vitték túlzásba a látványt, mégiscsak az elsõ részrõl van szó. Azt gondolom jól illeszkedik az eddigi részekhez, igaz hogy a rakétaválság elcsépelt téma, de nem volt rossz hogy visszaidézte az akkori hangulatot. Jó volt hogy bevágták Kennedyt is a jelenetbe, és nem valami dublõrrel helyettesítették, ami plusz pont. Aki szerette az eddigi x-eket, az vegyen vissza két fokozatot, és nézze úgy mint valami retro movie-t, és akkor nem lesz csalódás. 8/10
KurtWagner 2011 jún. 13. - 23:48:27
(98/297)
Úgy hogy a film egy alternatív világ...? Sok karaktere volt az X-mennek és nehéz mindent úgy bemutatni, hogy valaki sose hiányozon. Mivel, gondolom változtatni akartak, hogy ne csak a már jól ismert arcokat mutassák, de valami ismertebb mutáns legyen, adta magát Plazma. De a Marvel világának ismeretében, ez nem is gáz. a Sliders még sehol sem volt, amikor ott már tobzottak az alternatív világok, sõt dimenzió-utazó csapat(ok) is voltak, mint pl. az Exiles, vagy az Excalibur, ami ráadásul még X-men közeliek is. A rendes sztorikban is elõfordultak, de különcímûk is volt. Ilyen pl. a What if sorozat, ami egy ilyen mi lett volna ha, tipusú történeteket tartalmazott, minden egyes rész egy alternatív idõsik és nagyobb történetek átírásait tartalmazta: pl mi lett volna ha az X-ek az elsõ köldetésük során meghalnak, mi lett volna ha a Phoenix nemhal meg, ha radióaktív pók nem Peter Parkert, hanem Flash thompsont harapja meg, ha Rozsomák (Farkas) megöli a Hulkot (abban a címben bukant fel) stb. De voltak hosszabb lélegzetû alternatív idõsikok, az X-ek tájékán meg különösen: ilyen volt a Days of Future past (Jövendõ múlt napjai), az Age of Apocalypse (apokalipszis kora), Cable jõvõje, Bishop jõvõje, a Mutant x, ahova Plazma vetödött el és ragadt is ott egy ideig, az Earth X univerzuma, vagy az ultimate (Újvilág) univerzum, ami 2000-ben indult a Pókember és X-men filmek sikerén felbuzdúlva, ezzel a két címmel, azok nagyobb történeteinek az újragondolásával (különösen a Pókember) és nött ki egy különálló univerzumá, ultimate F4-gyel, ultimate Avengerssel, ultimate Hulkkal és valahol ez az alapja is a filmeknek: pl a néger Nick Fury, akit itt már eleve Samuel L. Jacksonról mintáztak. Ezekbenaz univerzumokban nem ritka, hogy akár nem vagy bõrszínváltás is történik, szóval az, hogy Plazma az idõsebb esetleg, meg õ elõbb volt X-men tag, mint a bátyja, igazán pitiáner dolog. Amúgy a filmek és rajzfilmek is külön univerzum, külön számmal 8mivel ezeknek az univerzumoknak széma van, a fõsodor a 616-os). Így van száma a 94-es Megtorló filmnek, a 2004-es Megtorló filmnek, a Fenegyerek filmnek, a howard a kacsa filmnek stb. Ha kiváncsi vagy rá, látogass el a http://www.marvunapp.com/ oldalra és a MasterList-nál az Earth címszó alatt ki is keresheted õket.